Andrzej Piaseczny

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Karolcia
Linger
Linger
Posty: 836
Rejestracja: 03 sie 2005, 7:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Andrzej Piaseczny

Post autor: Karolcia »

Czy wśród Forumowiczów są fani tego wokalisty? Jeśli tak to może opowiecie kiedy i w jaki sposób po raz pierwszy zetkneliście się z jego muzyką? Ja przyznaję że kiedyś bardzo nie lubiłam jego piosenek. Mniej więcej w czasie kiedy "Dotyk" Edyty królował na liście Muzyczna Jedynka Artura Orzecha piosenka Mafii "Noce całe" też była wtedy notowana. Wtedy jej nie cierpiałam. Jakiś czas póżniej, gdy Mafia wydała "FM" zakochałam się po uszy w piosence "Imię deszczu" i bardzo chętnie zapoznałam się z innym utworami tego zespołu i Andrzeja. Długo nie trzeba było czekać aż "Noce całe" stały się jedną z moich ulubionych piosenek :oops: i tak jest do dzisiaj. Może ten temat stanie się też miejscem wymiany materiałów o Andrzeju? Mam na myśli głównie zdjęcia i nagrania z koncertów. Jeśli jesteście chętni dajcie znać, ja dysponuję zdjęciami i krótkim nagraniem z podpisywania płyty "Jednym tchem" w październiku 2005 w Empiku w Krakowie i zdjęciami i nagraniami niektórych piosenek z koncertu RMF LIVE w Krakowie w ubiegłym tygodniu. Pozdrawiam Was Kochani.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Chill-out »

Szczerze mówiąc muzyka Piaska zawsze była mi obojętna,nie przepadam za nim ale wersji live posłuchalbym bo ostatnich nagrań w wersjach koncertowych nie mialem okazji posłuchać .
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: B@r »

Lubie jego glos. Podoba mi sie pare piosenek Mafii i jego solowych. :)
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Titter »

Kiedys przechodzilam przez "Piaskowa manie". Zaczelo sie od piosenki Mafii "Ja". Kupilam wtedy plyte ( wlasciwie kasete 8P ) Gabinety. Potem zakochalam sie w "Noce Cale" i obie te piosenki lubie do dzis. Piaska juz mniej :P Plyta FM wg mnie byla niewypalem. Wolalam Piaska "rockowego" ( jesli tak mozna powiedziec :d ) niz popowego. Z czasow mojej manii, jednym z milszych wspomnien jest moje spotkanie z Piaskiem na stadionie Gwardii podczas koncertu Stinga. Bylam wtedy w siodmej klasie podstawowki :d Pamietam, ze jak wrocilam do szkoly i powiedzialam kolezankom, ze rozmawialam z Piaskiem, to wszystkie mi zazdroscily :lol3: na pamiatke zostal mi autograf na bilecie z koncertu :) Minelo dobrych kilka lat i Piasek jest mi zupelnie obojetny :)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: B@r »

Titter pisze:Pamietam, ze jak wrocilam do szkoly i powiedzialam kolezankom, ze rozmawialam z Piaskiem, to wszystkie mi zazdroscily :lol3:
Pewnie Cie obgadywaly z zazdrosci. :D
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Gabra »

NIE LUBIE!!!
Choc facet ma glos calkiem niezly, a single z ostatniej plyty nawet wpadly mi w ucho (a "i jeszcze' do ipoda :D ) to jakos nie moge go zaakceptowac, a starsze piosenki w ogole tragedia 8P
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Virtual Tom »

Piasek powraca z nowym singlem "15 dni"

Jestem w szoku :taniec:

Piosenka jest bombową odmianą po tych wszystykich ostatnich smęceniach:

http://www.wrzuta.pl/audio/saAjOPtzXA/a ... y_-_15_dni

:taniec2:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Chill-out »

Dość disco-polowa ta świeżość.Aranżacja i refren w stylu Stachursky'ego...
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Marrcino »

Chill-out pisze:Dość disco-polowa ta świeżość.Aranżacja i refren w stylu Stachursky'ego...
Mam podobne odczucia :?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Virtual Tom »

Chill-out pisze:w stylu Stachursky'ego...
On sie raczej ostatnio zbratał z Andrzejem - czyli obecnie to podstarzały wujek w garniaku :P
Jakoś nie widze tu analogi. To jest przynajmiej "catchy' i "radio friendly" w przeciwieństwie do pana S. :P
Usłysząłem to wczoraj w nocy w pracy i od razu mi lepiej szło księgowanie! :lody:
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: pilsner »

Chill-out pisze:Dość disco-polowa ta świeżość.Aranżacja i refren w stylu Stachursky'ego...
Jezu nareszcie ktos ma to samo zdanie co ja!
na pewnym forum nieźle sie pokłóciłem w kwestii tej piosneki, myslalem ze moze tylko ja nie dostrzegam w tej pieśni absolutnie nic sensownego!
spotkalme się nawet z twierdzeniem że to bedzie hit tego karnawału, ja sie pytam w którym miejscu ta piosenka jest karnawałowa?
dodanie bitu do mdłej pieśni to chyba jednak troche mało...
Kurcze no, po nagraniu przez Natalię SexiFlexi, nagranie takiego rodzaju "dyskotekowego" utworu tosz to po prostu obciach,
no disco polo jak nic... :wink2:
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Virtual Tom »

Ja mimo to uważam, że naprawde porównywanie do dico polo to przesada mimo wszystko

Nigdy nie lubiłęm tej muzyki i takie opinie są dla mnie krzywdzące.

Komerchę, plastik - tandetne disco, nawet shitty music - takie coś mogę znieść, ale nie disco polo. ;(
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: pilsner »

Tom pisze:Ja mimo to uważam, że naprawde porównywanie do dico polo to przesada mimo wszystko

Nigdy nie lubiłęm tej muzyki i takie opinie są dla mnie krzywdzące.

Komerchę, plastik - tandetne disco, nawet shitty music - takie coś mogę znieść, ale nie disco polo. ;(
no odbra powiedzmy ze przegiąłem, bo jednak nieoc lepszy tekst!

ale jak słysze refren to: na na na na - kurcze no Gosia Andzrejewicz podobnie śpiewa w swojej najnowszej pieśni co w klipie kpi z Zapendowskiej (kojarzycie?)
no a Gosia A. to dla mnie nowoczesne disco polo jednak :lol3:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: Aro »

Ale fajny kawałek!!!!!!! Piachu wreszcie nagrał piosenkę która podoba mi się od pierwszego przesłuchania. Zaskoczył mnie ten kawałek. Piosenka w stylu eskowych przebojów. Nie przepadam za takimi, ale ta piosenka jest wyjątkiem. To będzie hit!
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Andrzej Piaseczny

Post autor: DeathlySilence »

Chill-out pisze:Dość disco-polowa ta świeżość.Aranżacja i refren w stylu Stachursky'ego...
Ta gitara w tle (z początku najbardziej) - jakby wejście do refrenu:"Jej piękne czarne oczy" Ivana i Delfina.
Poza tym mam wiele skojarzeń, słuchając tej piosenki - od strony aranżacji i instrumentaliów.Nie chodzi o plagiat, ale o zapożyczenia charakterystycznych brzmień, dla poszczególnych utworów.

Raczej to nie discopolo, ale półka takich hitów właśnie jak Dragon sta din te (nie wiem, czy dobrze pisze), Czarne oczy, Kylie...

Takie moje odczucie.

Piaska nie słucham...
ODPOWIEDZ