Patrycja Markowska

:)

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
lisa
Make it happen
Make it happen
Posty: 177
Rejestracja: 24 sie 2007, 22:55
Lokalizacja: prosto z drzewa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: lisa »

Ostatnie troszkę zagłębiłam sie w twórczość tej pani. Wnioski? Głos naprawdę dobry ( to akurat mnie nie dziwi, miała dziewczyna po kim odziedziczyć umiejętnośi wokalne), repertuar różny, zdarzały sie porażki i zdarzały sie perełki.
Pierwsza płyta- "Będę silna". Fajny debiut. I tyle. Gdyby taką płyte wydał ktos powszechnie znany i lubiany, to w moim odczuciu nie zdałby egzaminu. Ale na początek kariery nie było tak źle. Bylo przyzwoicie. Wybranie na single "Eliksiru Życia" i "Drogi kolego" było w moim odczyciu niewłaściwe, bo to były jedne ze słabszych kawałków na płycie.
Płyta druga "Mój Czas"- tytuł zupełnie nie adekwatny do zawartości albumu. To nie był czas Markowskiej. Poza singlowym, dynamicznym i zwracającym uwagę "Kameleonem" oraz wspomnianym przez was "Z Twoich rąk" nie było na tej plycie utworów wartych uwagi. Gdybym przesluchala tej płyty wcześniej, zaraz po jej wydaniu i przed przesłuchaniem "nie zatrzyma nikt" pewnie przekreśliłabym pannę Markowską jako artystkę. Na szczęscie dla Patrycji tak się jednak nie stało.
Trzeci album: "Nie zatrzyma nikt". Najlepszy krązek w karierze Patrcji. W moim odczuciu kawał dobrej roboty z trafnie wybranymi singlami ( duet z Sycha był, moim skromnym zdaniem strzałem w dziesiątkę i własnie on zachęciła mnie do zakupienia albumu) i kilkoma perełkami zwłasza mam tu na myśli "Pożegnanie" i "Kilka Pytań"- rewelacja. Fajny album, którego fajnie się słucha.
Widze w Patrycji ogromny potencjal. Duże mozliwosci głsowe, dośc fajne teksty. Brakuje mi w niej jednak jakiegoś konkretnego stylu. Patrycja jest trochę nijaka, wciąż poszukuje, raz wychodzi jej to na dobre innym razem wręcz przeciwnie. Widać, że jeszcz nie do końca się odnajduje. Z drugiej strony- wciąz jest młoda i ma czas na "odnalezienie siebie". I na plus świadczą o niej koncerty. Zawsze live, zawsze świetnie. Byłam na jednym i z chęcią wybiore sie na kolejny.
nowa płyte na pewno kupię. "Swiat się pomylił" mnie przekonało. I mam nadzieje że sie nie zawiodę :D
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: Chill-out »

lisa pisze: Trzeci album: "Nie zatrzyma nikt". Najlepszy krązek w karierze Patrcji.
Najlepszy jeśli chodzi o albumy studyjne,natomiast najlepszym krążkiem w dorobku Patrycji jest zdecydowanie płyta "Live".

lisa pisze:
Brakuje mi w niej jednak jakiegoś konkretnego stylu. Patrycja jest trochę nijaka,
Możesz rozwinąć?
Awatar użytkownika
lisa
Make it happen
Make it happen
Posty: 177
Rejestracja: 24 sie 2007, 22:55
Lokalizacja: prosto z drzewa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: lisa »

Chill-out pisze:
lisa pisze: Trzeci album: "Nie zatrzyma nikt". Najlepszy krązek w karierze Patrcji.
Najlepszy jeśli chodzi o albumy studyjne,natomiast najlepszym krążkiem w dorobku Patrycji jest zdecydowanie płyta "Live".
Dochodziły mnie sluchy, ze ta produkcja jest rewelacyjna. I nie mam zamiaru tego kwestionować. Byłam na koncercie, wiem że Patrycja na żywca jest naprawdę dobra. Trzeba by było wzbogacić się o to wydawnictwo. Hm... :D
Chill-out pisze:
lisa pisze:
Brakuje mi w niej jednak jakiegoś konkretnego stylu. Patrycja jest trochę nijaka,
Możesz rozwinąć?
Wiesz że to trudno wytłumaczyć? Nie wiem, mam wrażenie, że Patrycja jeszcze nie okresliła się jako artystka. Brakuje jej czegoś. I wcale nie mówię tego złośliwie i nie idzie jej to na minus, ale mam wrazenie, że wciąz szuka.
Ech tam, bzdury gadam co? nie wiem jak to określić. :d Po prostu takie mam odczucia.
Lubię Patrycje, ale nie bylabym sobą gdybym się do czegoś nie przyczepiła :lol:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: Chill-out »

lisa pisze: Dochodziły mnie sluchy, ze ta produkcja jest rewelacyjna. I nie mam zamiaru tego kwestionować. Byłam na koncercie, wiem że Patrycja na żywca jest naprawdę dobra. Trzeba by było wzbogacić się o to wydawnictwo. Hm... :D
Niestety to wydawnicto nie miało żadnej promocji.Z jednej strony źle-bo zasługuje na porządną promocję,z drugiej strony dobrze-płyta skierowana do fanów,koneserów.Patrycja pokazała ,że sprzedaż tej płyty nie jest priorytetem,liczy się muzyka.
Awatar użytkownika
lisa
Make it happen
Make it happen
Posty: 177
Rejestracja: 24 sie 2007, 22:55
Lokalizacja: prosto z drzewa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: lisa »

Niestety, promocja nie była adekwatna do talentu i potencjału. Jak to zresztą często, a wręcz zbyt często bywa. No bo jeśli dowiedzialam się o tym wydawnictwie "Live" z tego forum no to chyba coś musi być nie halo.
Właśnie zastanawiałam się jak to z ta promocją było dwa lata temu podczas wydawania "Nie zatrzyma nikt". Stacje readiowe i telewizyjne puszczały single, niezbyt często, ale puszczały. Sprzedaż tez była nie była tragiczna. Aż dziw bierze, że nawet po wydaniu tego krązka, Patrycja nadal pozostała w Polsce, w moim odczuciu przynajmniej, piosenkarką drugiej kategorii, stojąca gdzieś w cieniu Dody i Gosi Andrzejewicz.
Na promocje najnowszego albumu narzekać chyba nie można. Była okładka i wywiad w Gali, no i Patrycja zrobiła sobie niezłą reklame sukcesem w Opolu i druga nagroda w Konkursie Piosenek Nadbałtyckich. Płyta budzi zainteresowanie, a w sklepach internowych trąbią o zbliżającej się premierze. Może będzie dobrze.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: pilsner »

Jak dla mnie może sobie być lub nie, jest mi kompletnie obojętna!
wiem tylko, ze Patrycja jest kompletnie nie konsekwentna w tym co mówi, a potem robi!

Pamiętam doskonale jak w programie MopMan mówila, ze ona nigdy nie zniżyła by sie do takiego poziomu, aby podpierać się duetem z jakims raperem, tylko dlatego ze ta muzyka jest aktualnie modna! (aluzja rzecz jasna do duetu Kukulskiej i tede)- ale jak widac Pati co innego mowi, a co innego robi - dowodem oczywiście 4 ściany zaspiewane z Sychą!

Była przez dziennikarzy pytana o Natalie Kukulską, rzecz jasna dlatego ze obie są córkami znanych piosenkarzy, i tak kiedyś a propos duetu Natalii z mama Anną Jantar, nasz Pati kochana mowiła, ze ona nigdy nie wspierałaby się wizerunkiem znanego rodzica, woli pracować na sukces sama! - taki sie zastanawiam, a piosenka "Nie zatrzyma nikt" to z kim śpiewala...?

"Świat się pomylil" mnie okropnie wkurza, ale to dlatego ze jest ciągle katowany przez rozgłośnie radiowe!
Nie sądzicie, ze odkąd Pati zauważyła, ze śpiewając tylko piosenki na wzór "Gdy zgasną swiatła" ma szanse być w rozglośniach? bo odtąd robi tylko takie mdłe ballady, wszystko fajnie, tylko wydaje mi sie ze ona sie za rockmankę uważa!

no nie moge się do niej przekonać, i chyba nie tylko ja, bo jakoś nagrała już chyba ze 4 płyty, a żadna nie była sukcesem komercyjnym(to oczywiście nie jest jakąś miarą wielkości piosenkarki, ale to daje do myślenia) - gdyby po takim okresie inna nie znana piosenkarka nie osiągnęła żadnego sukcesu w sprzedaży, wytwórnie by jej normalnie podziękowaly, ale że nazywa się Markowska to moze nagrywac i nagrywac ...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: B@r »

Jakbym czytala posty nastolat na forum Natalii...

Czlowiek ma prawo do weryfikacji swoich wczesniejszych pogladow.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: pilsner »

Magda pisze:Jakbym czytala posty nastolat na forum Natalii...

Czlowiek ma prawo do weryfikacji swoich wczesniejszych pogladow.

heh pewnie dlatego ze tez czasem tam sie udzielam :lol3:

ja wiem, ze każdy ma prawo, ale to jednak obnaza jakąś niekonsekwencję, niedojrzałość
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: B@r »

pilsner pisze:ja wiem, ze każdy ma prawo, ale to jednak obnaza jakąś niekonsekwencję, niedojrzałość
Czlowiekowi latek przybywa, uczy sie, zmienia poglady - niz w tym dziwnego, sama tak mam. :)
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: Chill-out »

pilsner pisze:
Pamiętam doskonale jak w programie MopMan mówila, ze ona nigdy nie zniżyła by sie do takiego poziomu, aby podpierać się duetem z jakims raperem, tylko dlatego ze ta muzyka jest aktualnie modna! (aluzja rzecz jasna do duetu Kukulskiej i tede)- ale jak widac Pati co innego mowi, a co innego robi - dowodem oczywiście 4 ściany zaspiewane z Sychą!
Patrycja nie chciała nagrać duetu z raperem ale namówił Ją do tego Jej producent F.Siejka.Jak już go nagrała,nie chciała wydać go jako singla,zadecydowała o tym wytwórnia.
pilsner pisze: Była przez dziennikarzy pytana o Natalie Kukulską, rzecz jasna dlatego ze obie są córkami znanych piosenkarzy, i tak kiedyś a propos duetu Natalii z mama Anną Jantar, nasz Pati kochana mowiła, ze ona nigdy nie wspierałaby się wizerunkiem znanego rodzica, woli pracować na sukces sama! - taki sie zastanawiam, a piosenka "Nie zatrzyma nikt" to z kim śpiewala...?
Woli pracować na sukces sama i na niego zapracowała.Dopiero wtedy zdecydowała się,że nagra duet z ojcem.Do pewnych rzeczy trzeba dorosnąć.
pilsner pisze:
"Świat się pomylil" mnie okropnie wkurza, ale to dlatego ze jest ciągle katowany przez rozgłośnie radiowe!
Nie sądzicie, ze odkąd Pati zauważyła, ze śpiewając tylko piosenki na wzór "Gdy zgasną swiatła" ma szanse być w rozglośniach? bo odtąd robi tylko takie mdłe ballady, wszystko fajnie, tylko wydaje mi sie ze ona sie za rockmankę uważa!
A słyszałeś żeby w radiach grano rockowe piosenki?(nie mówię o typowych stacjach rockowych)
pilsner pisze: no nie moge się do niej przekonać, i chyba nie tylko ja, bo jakoś nagrała już chyba ze 4 płyty, a żadna nie była sukcesem komercyjnym(to oczywiście nie jest jakąś miarą wielkości piosenkarki, ale to daje do myślenia) - gdyby po takim okresie inna nie znana piosenkarka nie osiągnęła żadnego sukcesu w sprzedaży, wytwórnie by jej normalnie podziękowaly, ale że nazywa się Markowska to moze nagrywac i nagrywac ...
Bredinie napisane przez zaślepionego fana Kukulskiej tylko dlatego,że ktos powiedział źle o idolce.(choć nie wiem czy stwierdzanie faktów można nazwać czymś złym).
Nie zauważasz chyba,ze Natalia wybiła się dzięki nazwisku i piosence swojej mamy.W przypadku Patrycji było zupełnie odwrotnie.Natalia jako pierwszego singla,promujacego nową płytę wydała duet z raperem bo hip-hop był aktualnie chwilowym nr.1.W przypadku Patrycji było nieco inaczej.
A mówienie tu po raz kolejny o tym,jak to źle,że jakaś płyta nie okazała sie komercyjnym sukcesem jest po prostu załamujące.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: B@r »

Chill-out pisze:Nie zauważasz chyba,ze Natalia wybiła się dzięki nazwisku i piosence swojej mamy.
Tak sie sklada, ze podobnie jak Patrycja, Natalia wydala kilka wlasnych plyt zanim zaczela spiewac piosenki mamy.
Chill-out pisze:Natalia jako pierwszego singla,promujacego nową płytę wydała duet z raperem bo hip-hop był aktualnie chwilowym nr.1
Znow podobnie jak u Patrcyji, to wytwornia zdecydowala i Natalia wielokrotnie podkreslala, ze chciala inaczej.

Wg mnie obie panie maja sporo wspolnego, nie ma co sie bawic w przegadywanki. Ciesze sie, ze maja razem wystapic na jakims koncercie.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: Chill-out »

Magda pisze:
Chill-out pisze:Nie zauważasz chyba,ze Natalia wybiła się dzięki nazwisku i piosence swojej mamy.
Tak sie sklada, ze podobnie jak Patrycja, Natalia wydala kilka wlasnych plyt zanim zaczela spiewac piosenki mamy.
Tak,ale ja mówię o zaistnieniu w mediach na większą skalę.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: B@r »

Chill-out pisze:Tak,ale ja mówię o zaistnieniu w mediach na większą skalę.
Taki juz los osob ze slawnym nazwiskiem - ale co maja zrobic, zaczyc sie w 4 katach i nigdy nic nie robic, bo ludzie ich oskarza o podpieranie sie rodzina? Nie tylko w rodzinach artystycznych tak jest, ale glownie im sie to zarzuca. To naturalne jesli rodzice sa muzykami, dziecko tez moze byc muzykalne i chciec spiewac czy grac.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: Chill-out »

Magda pisze:
Chill-out pisze:Tak,ale ja mówię o zaistnieniu w mediach na większą skalę.
Taki juz los osob ze slawnym nazwiskiem - ale co maja zrobic, zaczyc sie w 4 katach i nigdy nic nie robic, bo ludzie ich oskarza o podpieranie sie rodzina? Nie tylko w rodzinach artystycznych tak jest, ale glownie im sie to zarzuca. To naturalne jesli rodzice sa muzykami, dziecko tez moze byc muzykalne i chciec spiewac czy grac.
Dla mnie nigdy nie miało znaczenia nazwisko artysty i czy dany wokalista/wokalistaka jest dzieckiem sławnych rodziców.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Patrycja Markowska :)

Post autor: B@r »

Chill-out pisze:Dla mnie nigdy nie miało znaczenia nazwisko artysty i czy dany wokalista/wokalistaka jest dzieckiem sławnych rodziców.
Dla mnie rowniez nie, ale zlosliwi i niektore media lubia takie rzeczy podkreslac. :roll:
ODPOWIEDZ