Edyta Bartosiewicz

Czekając na... powrót

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Edyta Bartosiewicz

Post autor: Gabra »

Dla mnie to jeden z najlepszych glosow i najwiekszych talentow w Polsce.
Zadebiutowala pod poczatek lat 90 plyta "Love" (aczkolwiek spiewala wczesniej ;) ) , ktora zdobyla rzesze fanow, ale nie odniosla komercyjnego sukcesu. W (bodajze :D ) 1994r ukazal sie album "Sen", z ktorego kolejne single "Tatuaz", "Sen" czy "Koziorozec" staly sie ogolnopolskimi hitami, a album sprzedawal sie wysmienicie. Kocham ta plyte za bezkompromisowosc, genialne teksty (szczegolnie Koziorozec, Wewnatrz i Zabij swoj strach) , nieraz z ironia (Zart w zoo :) ). Rok 1995 to album "Szok'n'show" , z ktorego pochodzi jeden z najwiekszych hitow Edi - "Ostatni" (dla tych co nie kojarza, w MagdzieM lecial ;P ), do ktorego powstal jeden z najpiekniejszych polskich klipow (polecam tez teledysk do piosenki "Sen" ) . Wydana w 1997 plyta "Dziecko" to, moim zdaniem, jedna z najwspanialszych polskich plyt w ogole w historii i bezkonkurencyjnie najlepsza plyta Edyty. Promujace ja single: "Jenny" & "Sklamalam" to kolejne przeboje w karierze Edi. Kocham ten album, a "Moja ulubiona pora roku", "Na krawedzi", "Cos zmienilo sie" czy "Wsrod pachnacych magnolii" to kompozycje, o jakich dzisiaj mozemy pomarzyc. Koniec lat '90 to album "Wodospady" (ze wspaniala "Buntowniczka") , potem the best of , 2 nowe piosenki i cisza... Ciagle zapowiedzi nowej plyty... I duet Krawczykiem, najwiekszy blad (moim skromnym zdaniem) w karierze Edyty Bartosiewicz. Mam nadzieje, ze niepowtarzalny. A p[lyty jak nie bylo tak nie ma.

Teledyski:
SEN (polecam, piekny klip, piekna piosenka! :D )
KOZIOROŻEC (z gościnnym udziałem Kasi Kowalskiej ;) )
ZEGAR
SZAŁ
OSTATNI (polecam!)
NA NIC GNIEW
JENNY (mam na imie Jenny ;D )
SKŁAMAŁAM
MIŁOŚĆ JAK OGIEŃ
SIEDEM MÓRZ, SIEDEM LĄDÓW
CZTERY POKOJE (z Kazikiem)
NIEWINNOŚĆ (po tym miała być płyta...)
OPOWIEŚĆ (a płyta gdzie ? :( )
TRUDNO TAK (z Krawczykiem 8P )

a poza tym troche live (duzo wrzucilam akurat ja, bo Edyty masa ostatnio w TVP Kulturze, chocby dzisiaj wspomnienie z Jarocina 1992, wczesniej caly koncert akustyczny z '94, czy Kobiety w rocku ;) )

EDYTA LIVE:
Chcialbym umrzeć z miłości (feat. Myslovitz)
Fryderyki 1995 (cz.1)
Fryderyki 1995 (Cz.2)
Imagine & Moja i twoja nadzieja) (feat. HEY akustycznie 1993)
Krzyk (feat. HEY akustycznie 1993)
Tatuaż i Koziorożec (Kobiety w rocku 1995)
Trudno tak (feat. Krawczyk , Sopot 2004)
Move over & Take my soul with you (Jarocin 1992)

i na koniec LIVE AKUSTYCZNIE 1994:
Get off of my cloud (cover The Rolling Stones)
Emmilou & Sen
Walczyk & Have to carry on
Move over (cover Janis Japlin) & Koziorożec (tą kocham :-D )
Edyta - Blues for you & Urodziny
Zabij swój strach (wersja angielska)

no i to wszystko :) A co Wy myślicie o Edi ? :)
Awatar użytkownika
majka
Sit down
Sit down
Posty: 57
Rejestracja: 09 gru 2004, 3:39
Lokalizacja: U.S.A

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: majka »

Gabra, dzieki za pliki!!!!!!!!!! zapraszam cie na moja strone o Edycie Bartosiewicz, co prawda dawno nie aktualizowana ale mysle ze warto obejzec... http://www.edytabartosiewicz.of.pl/

Pozdrawiam!!!!!!!

Ps: Bardzo ci zazdrosze tych starszych plikow :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Piter »

Wiadomo coś może o powrocie Edyty? Chyba wiele osób za nią tęskni.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: pilsner »

ostatnio trafilem na jakas wypowiedź Chylińskiej o Krawczyku i dostało sie takze Edycie! Ehhh ta Chylińska ma jęzor niewyparzony

http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/5669/c ... krawczyku/


a tak z innej beczki to szkoda ze taki talent po prostu zamarł i nie wydaje płyt, edyta jest super, am wielkiiiiii talent, a jej płyty po prostu powalają ehhhh moze kiedys nas mile zaskoczy- na nia mimo wszystko warto czekac :-)
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: FRYMIK »

pilsner pisze:ostatnio trafilem na jakas wypowiedź Chylińskiej o Krawczyku i dostało sie takze Edycie! Ehhh ta Chylińska ma jęzor niewyparzony

http://www.smog.pl/txt_gfx_audio/5669/c ... krawczyku/


a tak z innej beczki to szkoda ze taki talent po prostu zamarł i nie wydaje płyt, edyta jest super, am wielkiiiiii talent, a jej płyty po prostu powalają ehhhh moze kiedys nas mile zaskoczy- na nia mimo wszystko warto czekac :-)
Szkoda, szkoda.....moim zdaniem Edyta miała udane tylko dwie pierwsze płyty- reszta z malusimi (malusimi!!!!!!!!) wyjątkami jest do totalnej bani.Fatalne aranżacje...nie mam nic do Darka, ale to co np on wygrywał w solo na koncercie w Opolu w zeszłym roku woła o pomstę do nieba!!!! Sie dobrali sie :d - rewelacyjnie!!!!
Wzięłaby sie do roboty, bo z każdym nowym posunięciem popełnia samobójstwo artystyczne ;(
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Piter »

FRYMIK pisze:Szkoda, szkoda.....moim zdaniem Edyta miała udane tylko dwie pierwsze płyty- reszta z malusimi (malusimi!!!!!!!!) wyjątkami jest do totalnej bani.Fatalne aranżacje...nie mam nic do Darka, ale to co np on wygrywał w solo na koncercie w Opolu w zeszłym roku woła o pomstę do nieba!!!! Sie dobrali sie :d - rewelacyjnie!!!!
Wzięłaby sie do roboty, bo z każdym nowym posunięciem popełnia samobójstwo artystyczne ;(
Jakiego Darka?
FRYMIK
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 775
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:32
Lokalizacja: z...

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: FRYMIK »

Sorki ja onaszej Edi piszę tak się zamotałam :d :d
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Wiolinka »

szkoda, ze Edyta powrotu na scene nie planuje, byla oryginalna piosenkarka polskiej sceny muzycznej. Czesto sluchm sobie jej Opowiesci, czy utworu-Ostatni...
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Gabra »

Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: KrzysiekF »

Kiedy nowa płyta Edyty??
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Marek »

KrzysiekF pisze:Kiedy nowa płyta Edyty??
Płyta jest już ponoć gotowa od kilku lat... nie wiadomo dlaczego Edyta jej nie wydaje :roll: Plotki głoszą że nie dała sobie rady z popularnością... być może nie jest jeszcze gotowa na spotkanie z fanami i dlatego nie wydaje albumu :|
Oczywiście Edytkę bardzo lubię i cenię, mam jej kasety i często do nich wracam. Czekam, tak jak większość na Jej powrót :-)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: vanity »

Marek pisze:Plotki głoszą że nie dała sobie rady z popularnością...
i dlatego nagrała z mega popularnym Krawczykiem piosenkę?
może nie ma potrzeby (finansowej) by to robić, bo rynek muzyczny kuleje... i nie chce się do tego pchać...
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Marek »

vanity pisze:
Marek pisze:Plotki głoszą że nie dała sobie rady z popularnością...
i dlatego nagrała z mega popularnym Krawczykiem piosenkę?
może nie ma potrzeby (finansowej) by to robić, bo rynek muzyczny kuleje... i nie chce się do tego pchać...
Współpraca z Krawczykiem polegała na wejściu do studia i nagraniu piosenki. Nie obchodziła ją promocja. Nie musiała pokazywać się publicznie. Oczywiście nikt tak naprawdę nie wie co się z nią dzieje i dlaczego zrezygnowała z życia publicznego. Plotki plotkami, niech wraca... :-)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: vanity »

Marek pisze:Współpraca z Krawczykiem polegała na wejściu do studia i nagraniu piosenki. Nie obchodziła ją promocja. Nie musiała pokazywać się publicznie. Oczywiście nikt tak naprawdę nie wie co się z nią dzieje i dlaczego zrezygnowała z życia publicznego. Plotki plotkami, niech wraca...
a jak wygląda sprawa jej kontraktu? w której stajni jest zameldowana? może dlatego że nie jest już na absolutnym topie nie ma takiej siły przebicia a wytwórnie wiadomo lubią się wtrącać do materiału i sobie odpuściła.
Awatar użytkownika
Marek
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
No przecież wcale tak dużo nie piszę...
Posty: 4863
Rejestracja: 07 gru 2004, 21:29
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Kaczy Dołek
Kontakt:

Re: Edyta Bartosiewicz

Post autor: Marek »

Edzia jest /była/ w Universalu :-)
Dowód na to że płyta jest gotowa znalazłem na stronie fan.pl:
http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=11 ... nrt=115502

Zapowiedz z 2003 roku. Już było wszystko ustalone i nagle zmiana decyzji, album nie trafia na sklepowe półki :roll:
Po trzyletniej przerwie, zmianie wytwórni płytowej - Edyta Bartosiewicz nagrała kolejny już w swojej karierze album. Płyta potwierdza jej wyjątkowy talent do komponowania utworów, które na długo pozostają w pamięci słuchacza, a które opatrzone tekstami Edyty pobudzają do zastanowienia. Na albumie znajdzie się ok. 15 nowych utworów. Pierwszym utworem jest singiel "Niewinność" (znany zarówno z radia, jak i za sprawą teledysku w reż. Filipa Kovcina - z telewizji). Edyta występująca również w charakterze producenta swojego albumu zaprosiła do współpracy wielu muzyków, a nad realizacją całości nagrań czuwał Leszek Kamiński (również współproducent płyty). Ogromny "głód" Edyty Bartosiewicz w mediach sprawia, iż działania promocyjne w których Edyta weźmie czynny udział rozpoczną się w drugiej połowie sierpnia, a obok wielu wywiadów (+okładki) dla największych czasopism, emisji singlii w radiach i klipów w telewizjach planujemy również działania niestandardowe. Jednym z takich działań będzie wielki koncert Edyty Bartosiewicz, który zostanie zreazliowany dla TVP2 - patrona płyty.
ODPOWIEDZ