Kasia Groniec

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Groniec

Post autor: Flux »

Obrazek

18. marca premiera nowego albumu Kasi. Piosenki Brela czy Cave'a :wink: Poza tym jak widać trasa koncertowa w toku.
Awatar użytkownika
SUVak
Invisible
Invisible
Posty: 7
Rejestracja: 12 lut 2014, 14:00
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Jelenia Góra
Kontakt:

Re: Kasia Groniec

Post autor: SUVak »

I można?! Można. Bez skandali, pudelków, programów tv itp. Ja już szykuję się na koncert Kasi.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Kasia Groniec

Post autor: Wojtuś »

Płyta do posłuchania w serwisie Deezer:

http://www.deezer.com/album/7509874
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Groniec

Post autor: Flux »

Nowy klip.

Przetańczyłam już wszystko


http://www.youtube.com/watch?v=r1HiE27OPt0
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Kasia Groniec

Post autor: Blur »

No i co tam u Kaśki? Jakieś koncerty :?: :D
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Groniec

Post autor: Flux »

Istny wysyp, od zeszłego roku Kasia jeździ po Polsce z koncertami z serii ZOO z piosenkami Agnieszki Osieckiej. W sumie odwiedziła już przeszło 40 (!) miejscowości z tym programem a na tym nie koniec. Wczoraj miałem przyjemność być na jednym z tych koncertów. Słuchałem dotąd od czasu do czasu albumów Kasi, oglądałem różne występy na youtube ale żadne z tych nagrań nie przygotowało mnie na to, czego doświadczyłem.

Koncert był... no właśnie, jakby go tutaj właściwie określić? Piękny, wzruszający, refleksyjny, przemyślany, wyjątkowy, rozrywkowy. Jeszcze wiele podobnych epitetów można wyszukać, ale słowa nie oddadzą w pełni wrażeń, jakie wyniosłem z koncertu. Aranżacje niebanalne (spora doza elektroniki), interpretacje zaskakujące, wizualizacje przykuwające uwagę, ale nie odciągające od treści.

Jak sam tytuł koncertu wskazuje, tematem przewodnim są zwierzęta, istna menażeria. Olbrzymie brawa za całą oprawę, dobór repertuaru. Kasia sięgnęła nie tylko po oczywiste, ograne hity Maryli Radowicz, ale także mniej znane (co nie znaczy gorsze) teksty sztuk teatralnych. Zadziwiająca była choreografia. Groniec szalała na scenie tak, że wystarczyło za cały zastęp tancerzy. Nie wiedziałem, że potrafi być tak szalenie ekspresyjna.

Słyszałem niezliczone wersje piosenek Osieckiej. Te były najbardziej odmienne, odważne, momentami zwariowane ale w tym szaleństwie jest metoda. Zacięcie teatralne, pewna skłonność do przesady pozwoliło Kasi podejść do materiału w sposób naprawdę wyjątkowy. Przy tym trzeba zaznaczyć, że Groniec nie ma jakiegoś świetnego głosu, ale jest artystką na tyle świadomą swoich możliwości, że potrafi je doskonale wykorzystać, obejść słabości i znaleźć swój własny sposób na odczytanie słów Osieckiej. Przy całej intensywności koncertu, Kasia wykazała się świetną dykcją i godną podziwu pracą oddechu. Zero zadyszki, a o to naprawdę było łatwo. Natomiast użycie jako instrumentarium pistoletów na bańki mydlane i to, jak zostały umiejscowione w muzyce było tyleż efektowne, co efektywne. Rewelacyjny patent.

Początkowo album z tym materiałem miał się ukazać z końcem marca, jednak premierę przesunięto na bliżej niesprecyzowaną połowę roku, ponieważ zdecydowano ten spektakl wydać nie tylko w formie audio ale również video. Jeśli będziecie mieć okazję wybrać się na koncert Kasi, nie zastanawiajcie się. Warto.

Po koncercie sprawia wrażenie przemiłej osóbki w kruchutkim ciele. Bardzo kobieca, a na scenie trochę chłopczyca. Jak to pozory potrafią mylić.

Katarzyna Groniec - Chodzi o to, żeby nie być idiotą

https://www.youtube.com/watch?v=tH9op0Gcv9o
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kasia Groniec

Post autor: Piter »

Kasia wydała ostatnio płytę "Ach!", w dużej mierze autorską. I choć główny singiel nie przypadł mi do gustu, płyta mi się podoba. Polecam!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Groniec

Post autor: Flux »

Miałem szczęście być na pierwszym, przedpremierowym jeszcze, koncercie z nowym materiałem. Na żywo rewelacyjnie wypada. Nie wiem z czego dokładnie to wynika, ale pięknie koresponduje z debiutanckim albumem, choć dzieli je przecież 18 lat. Mężczyźni są już pełnoletni... Ach! jest doskonale wyważone, nieśpieszne. Przywodzi na myśl żywioł wody, który w tekstach występuje w przeróżnych formach i stanach skupienia. Spokojny na powierzchni, ale podszyty niepokojem i tęsknotą, kłębią się nurty zdradliwe. Polecam dać się porwać i odpłynąć...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kasia Groniec

Post autor: Piter »

Pięknie śpiewa o deszczu, kapiacym z włosów dziwek stojących przy drodze. Świetne niebanalne teksty. To moja ulubiona teksciarka wśród wokalistek. Sporo na tej płycie wychodzenia na prostą po skończonym związku.
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Kasia Groniec

Post autor: ediva »

Od pierwszego singla głowa boli jak Kacha zaczyna atakować w refrenie :shock: I pomyśleć, że ona początkowo wcale nie chciała tej piosenki, ale została namówiona... Jak na singiel reprezentujący album, trochę straszno.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1673
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Kasia Groniec

Post autor: Steffie »

Ale po jakim skonczonym zwiazku? Kaska od paru dobrych lat jest w szczesliwym zwiazku i ma meza spoza szolbizu, ktory czyni ja niezmiernie szczesliwa. Niesamowity przypadek milosci miedzy gwiazda a fanem, tak na marginesie. ;)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Kasia Groniec

Post autor: Piter »

Steffie pisze:Ale po jakim skonczonym zwiazku? Kaska od paru dobrych lat jest w szczesliwym zwiazku i ma meza spoza szolbizu, ktory czyni ja niezmiernie szczesliwa. Niesamowity przypadek milosci miedzy gwiazda a fanem, tak na marginesie. ;)
Pisałem, o czym są teksty. Może pisała je zanim lub wspominająC stare dzieje. Nie znam szczegółów jej życia osobistego.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Kasia Groniec

Post autor: Flux »

Katarzyna Groniec - Goodbye [Official Music Video]
https://www.youtube.com/watch?v=AHenqk3x_dw

Trzeci, pożegnalny singiel z ostatniego albumu. Mnie porusza. Kasia ma zaplanowanych do końca roku kilka koncertów przed dłuższą przerwą artystyczną.
ODPOWIEDZ