Doda!

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Moderator
Moderator
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania

Re: Doda!

Postautor: ray » 27 lut 2019, 1:58

Byłem dzisiaj na spotkaniu z Dodą w Empiku w Manufakturze. Tym razem Doda nie udawała, że się wielce zmieniła, nie kreowała się na zbiór cnót wszelakich. Przyszło całkiem sporo ludzi i to w bardzo różnym wieku. Pamiętam, że kiedy poprzednim razem byłem na takim spotkaniu z Dodą, daaawno temu, w 2006, wśród przybyłych przeważały małe dziewczynki, a teraz było takich zaledwie kilka. Wychodzi na to, że dzisiejsze małe dziewczynki już nie słuchają Dody, pewnie wolą Grzeszczak albo Cleo. :PP
Doda opowiadała o koncercie "Artyści przeciw nienawiści", o nowej płycie, o występie ze Slashem sprzed paru lat i o tym, czy chciałaby jeszcze zagrać w filmie - i w zdecydowanej większości powtórzyła to, co mówiła już wcześniej. Padło ciekawe pytanie, czy nagrała Krakowski spleen jako hołd dla Kory, i Doda odpowiedziała, że po części tak i że pewnie za życia Kory nie odważyłaby się nagrać tego utworu. Dodała też, że w tej piosence mogła pokazać głębię swojego wokalu i to, jakim jest pięknym altem. :lol3: No właśnie... Dużo było tego typu megalomanii w jej wypowiedziach. Skromnością ona nigdy nie grzeszyła i to się nie zmieniło. :-)
Doda powiedziała również, że teledysk do Nie mam dokąd wracać ma już prawie 3 miliony wyświetleń i to bez wsparcia ze strony radia. Zaraz, zaraz... Ten klip ma dopiero 2,5 mln odsłon.
Mówiła też, że mimo że jest zdrowa, ma kochającego męża, lojalnych przyjaciół, to jednak nie czuje się do końca szczęśliwa, bo wciąż nie jest należycie doceniana na gruncie zawodowym - skarżyła się, że mimo że ma na koncie mnóstwo nagród, nadal jest blokowana w niektórych telewizjach, a radia cały czas nie chcą grać jej piosenek. Cóż, nie ona jedna jedyna - Edyta, Justyna, Maryla, Szpak też nie są grani w radiach, ale oni aż tak się nie żalą z tego powodu...
Oczywiście Doda powiedziała też trochę mądrych rzeczy - czasem przyjmowała ton coacha i radziła na przykład, by tak jak się sprząta w domu, sprzątać również w swojej głowie, usuwając z niej złe myśli. :PP

Muszę przyznać, że w bezpośrednim kontakcie Doda była bardzo miła. :)
Powiedziała mi, że chciałaby zagrać więcej koncertów w ramach trasy z orkiestrą, ale ponieważ będą to bardzo kosztowne widowiska, to więcej koncertów już nie dojdzie - czyli będą tylko 4: w Lublinie, w Warszawie, w Krakowie i w Gdańsku. Nie przekonuje mnie to jej tłumaczenie - przecież w Lublinie będzie koncert w Filharmonii, gdzie są w sumie 554 miejsca, a w Warszawie, Krakowie i Gdańsku - w wielkich halach, w których jest co najmniej kilka tysięcy miejsc. Czyli cała szumnie zapowiadana trasa z orkiestrą po największych miastach w Polsce to będą tylko 4 koncerty. :? Ja bym chętnie poszedł na koncert Dody, bo bardzo dawno nie byłem, ale nie będę za nią jeździł do innych miast, bez przesady...

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 27 lut 2019, 6:50

ray pisze:Cóż, nie ona jedna jedyna - Edyta, Justyna, Maryla, Szpak też nie są grani w radiach, ale oni aż tak się nie żalą z tego powodu...

Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..

ray pisze:Przyszło całkiem sporo ludzi i to w bardzo różnym wieku. Pamiętam, że kiedy poprzednim razem byłem na takim spotkaniu z Dodą, daaawno temu, w 2006, wśród przybyłych przeważały małe dziewczynki, a teraz było takich zaledwie kilka. Wychodzi na to, że dzisiejsze małe dziewczynki już nie słuchają Dody, pewnie wolą Grzeszczak albo Cleo.

Może po prostu te małe dziewczynki z 2006 roku dorosły i przyszły dziś jako dorosłe kobiety ?

W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..

Awatar użytkownika
lena7
If I give myself (up) to you
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone

Postautor: lena7 » 27 lut 2019, 15:03

m&m pisze:Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..

To przytyk do Edyty? Nietrafiony. Edyta wydala zdecydowanie wiecej singli w ostatnich latach niz Doda.
m&m pisze:W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..

To o sobie samym jak widze :smile:

ray
Moderator
Moderator

Postautor: ray » 27 lut 2019, 16:52

m&m pisze:Najpierw to trzeba nagrać piosenkę, żeby być granym w rozgłośniach.. Niektórym to nie grozi..

Edyta wydała w zeszłym roku 3 single: Dom dobrych drzew, Tylko Ty i Zatrzymać chwilę - i żaden z nich nie był grany w radiach.
Justyna Steczkowska wydała w zeszłym tygodniu płytę "Maria Magdalena", singiel Ave (No control) w ogóle nie jest grany w radiach.
Maryla Rodowicz wydała półtora roku temu album '"Ach świecie", żaden z singli nie był grany w radiach, mimo to po kilku miesiącach płyta uzyskała status złotej.
Michał Szpak wydał pół roku temu krążek "Dreamer" i jedynie singiel wydany na długo przed premierą albumu, Don't poison your heart był grany w radiach. Kolejne 3 single: King of the season, Rainbow i Dreamer (Thanks to you my friends) - już nie, a mimo to płyta Szpaka również ma już status złotej.
Doda jest w takiej samej sytuacji jak oni wszyscy, ale tylko ona ciągle lamentuje, jakie to niesprawiedliwe, że radia jej nie grają. :roll:

m&m pisze:Może po prostu te małe dziewczynki z 2006 roku dorosły i przyszły dziś jako dorosłe kobiety ?

Może parę - tak. Ale bardzo dużo fanów Dody po prostu już z niej wyrosło.
W 2014 Karolina Korwin Piotrowska powiedziała o Dodzie:
Karolina Korwin Piotrowska pisze:To jest biedna dziewczyna, która uwierzyła, że jest jakąś królową, sama nie wie czego, i której media wmówiły, że jest świetna. Nie interesuje mnie, co z nią dalej będzie, ale jej fani na szczęście w większości z niej wyrośli. Sztuką jest sprawić, by fani zestarzeli się razem z tobą.

I chyba faktyczne tak jest. Ja wciąż mam pewien sentyment do Dody, myślę, że zawsze będzie mnie interesowało, co się u niej dzieje... Ale jeśli widzę u niej hipokryzję i megalomanię, to czemu mam o tym nie pisać?

m&m pisze:W każdym zdaniu Twojej relacji musi pojawić się jakiś przytyk..

Nie, nie w każdym.
Napisałeś wcześniej, że patrzysz na Dodę obiektywnie, ale moim zdaniem, patrzysz na nią jednak przez różowe okulary. :PP
Wyobraźmy sobie, że to Edyta zapowiada, że po raz pierwszy w swojej karierze rusza w biletowaną trasę z orkiestrą po największych miastach w Polsce, a później okazuje się, że będą jedynie 4 takie koncerty. ;)

PS
Jeśli cytujesz czyjąś wypowiedź, korzystaj, proszę, z funkcji "Odpowiedz z cytatem".

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 27 lut 2019, 18:18

Patrzę obiektywnie na obie Panie, ale nie lubię jak ktoś na siłę stara się zakrzywiać rzeczywistość.

ray
Moderator
Moderator

Postautor: ray » 27 lut 2019, 18:27

Jeśli uważasz, że gdzieś przekrzywiam rzeczywistość, podaj argumenty.
Fakty są takie, że Doda ma ogłoszone 4 koncerty w ramach trasy z orkiestrą, a Edyta ma już ogłoszonych 8 koncertów akustycznych na jesień i zimę i mają dojść jeszcze 2 kolejne.

Piter
VIF czyli Very Important Fan
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco

Postautor: Piter » 27 lut 2019, 20:16

ray pisze:Jeśli uważasz, że gdzieś przekrzywiam rzeczywistość, podaj argumenty.
Fakty są takie, że Doda ma ogłoszone 4 koncerty w ramach trasy z orkiestrą, a Edyta ma już ogłoszonych 8 koncertów akustycznych na jesień i zimę i mają dojść jeszcze 2 kolejne.

A fakty nie są przypadkiem takie, źe Edyta występuje z 4 muzyków, a Doda z całą orkiestrą symfoniczną?
Jeśli omijasz ten fakt, to moim zdaniem zakrzywiasz rzeczywistość.

Nie bardzo rozumiem to porównanie Dody do Maryli czy Szpaka (Edyta nie wydała płyty od lat, więc w ogole nie brałbym jej tu pod uwagę). Czy jeśli oni się nie skarżą, to ona też nie powinna? Bo im udało się zdobyć złoty status bez wsparcia radia? Cóż, może ze wsparciem mieliby platynę? I ona ma dodatkowo bana w TVN. Nie usiadzie na kanapie DDTVN. Nie wiem też, jak jest teraz za Kurskiego, ale Braun blokował ją kiedyś w TVP - nie bardzo wiem dlaczego.

Że 2,5mln to nie prawie 3mln - tu się zgodzę, o ile nie zaokrągla do rzędu jedności.

ray
Moderator
Moderator

Postautor: ray » 28 lut 2019, 4:05

Piter pisze:A fakty nie są przypadkiem takie, źe Edyta występuje z 4 muzyków, a Doda z całą orkiestrą symfoniczną?
Jeśli omijasz ten fakt, to moim zdaniem zakrzywiasz rzeczywistość.

Nie ma znaczenia, z iloma muzykami one występują. Doda generalnie jest bardziej pracowita od Edyty i gra więcej koncertów, ale okazuje się, że jak spojrzymy na koncertowe plany obu pań na ten rok, to wychodzi, że teraz nie jest to aż tak oczywiste...

Piter pisze:Nie bardzo rozumiem to porównanie Dody do Maryli czy Szpaka (Edyta nie wydała płyty od lat, więc w ogole nie brałbym jej tu pod uwagę). Czy jeśli oni się nie skarżą, to ona też nie powinna? Bo im udało się zdobyć złoty status bez wsparcia radia? Cóż, może ze wsparciem mieliby platynę?

Edyta, Maryla i Szpak to tylko parę przykładów wykonawców, którzy - tak samo jak Doda - nie są grani przez radia. Ale jedynie Doda robi z tego powodu dramę.
O złotych płytach wspomniałem, by pokazać, że bez wsparcia radia też można całkiem ładnie sprzedawać swoją muzykę.

Piter pisze: ona ma dodatkowo bana w TVN. Nie usiadzie na kanapie DDTVN.

Niech TVN w pierwszej kolejności promuje utalentowane piosenkarki, które nie biją ludzi, a dopiero w drugiej - utalentowane piosenkarki, które biją. :)

Piter pisze:Braun blokował ją kiedyś w TVP - nie bardzo wiem dlaczego.

Może docinki do Justyny okazały się tą kroplą, która przepełniła czarę?

Piter pisze:Że 2,5mln to nie prawie 3mln - tu się zgodzę, o ile nie zaokrągla do rzędu jedności.

Kiedy w Empiku Doda powiedziała o prawie 3 mln wyświetleń, na liczniku nie było jeszcze 2,5 mln. :PP

Piter
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco

Postautor: Piter » 28 lut 2019, 6:48

Oczywiście, że ilość muzyków ma znaczenie, bo to inne koszty. Nie wiem, jak jest u Dody, czy będzie miała sponsora czy sfinansuje wszystko z biletów, ale wtedy ceny beda dość wysokie. Może poczekajmy, aż Edyta ruszy w trasę z orkiestrą i ile wtedy to będzie koncertów. 2 czy 8. I wtedy będziezz mógł sobie porównywać jabłka do jabłek, a nie jak teraz jabłka do gruszek. Cokolwiek te liczby tu mają znaczyć. Kayah z Bregovicem też chyba zagra 4 koncerty - to hańba czy zasługa?

Oczywiście, że bez wsparcia radia można ładnie sprzedać album. Ale ze wsparciem chyba można lepiej. Jeśli dobrze zrozumiałem przytoczony przez Ciebie wywód Dody, to ona jest wciąż lubiana, ma rzeszę fanów, ale radia nie chcą jej grać. To dla kogo te radia grają? Z problemem niegrania przez radia, jak napisałeś, boryka się wielu artystów i wielu narzeka. Może akurat Twoi idole nie.

Może niech TV pokazuje po prostu artystów/wykonawców i da ludziom zdecydować, czy chcą kupić płytę bijącej piosenkarki, czy nie. W moim rozumowaniu powinno się uczyć ludzi samodzielnego myślenia, a nie myśleć za nich i karmić ich odmóżdżającą rozrywką.

Katarzynaa
Ulubiony album: MY, EKG
Ulubiona piosenka: Love is a lonely game

Postautor: Katarzynaa » 28 lut 2019, 12:56

Chyba konczy się dobra passa Dody, akurat teraz Sąd rozpoznał apelację w sprawie znieważenia policjantów, poniżej link:

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... Id,2859722

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 28 lut 2019, 13:41

Katarzynaa pisze:Chyba konczy się dobra passa Dody, akurat teraz Sąd rozpoznał apelację w sprawie znieważenia policjantów, poniżej link:

https://muzyka.interia.pl/wiadomosci/ne ... Id,2859722

Niby tak... Ale z drugiej strony nieprzypadkowo rozprawa odbyła się dzień po koncercie...

Na Insta Doda spija śmietankę, świetny pomysł na odwrócenie uwagi od wyroku...
https://www.instagram.com/p/Bua8KLuBrLO ... to6nwtsoi5

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 28 lut 2019, 14:11

Jest wyrok, ale jaka jest kara, bo nie rozumiem ? Tylko pokrycie kosztów sądowych ?

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 28 lut 2019, 14:40

m&m pisze:Jest wyrok, ale jaka jest kara, bo nie rozumiem ? Tylko pokrycie kosztów sądowych ?

Dobre pytanie, bo też się nigdzie tego nie doczytałam... Może nasz forumowy prawnik nam pomoże, Katarzynaa!

Awatar użytkownika
therightman
Hope for us
Hope for us

Postautor: therightman » 28 lut 2019, 15:05

Oficjalne oświadczenie adwokata Dody. Wydaje się, że jakieś medium przekazało błędną informację, a reszta po prostu to skopiowała. I przy okazji tutaj odpowiedź na Wasze pytanie - płaci tylko za koszty sądowe, a nie karę, bo po prostu nie jest karana.

Obrazek

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 28 lut 2019, 16:07

To oświadczenie jest śmieszne, bo próbuje zakrzywiać obraz...

Sąd rejonowy przeprowadził prawidłowe postępowanie w tej sprawie. Całość materiału dowodowego bardzo wnikliwie przeanalizował, obiektywnie ocenił i na tej podstawie doszedł do trafnego wniosku, że Dorota R. dopuściła się znieważenia funkcjonariuszy policji – powiedziała sędzia Wanda Jankowska-Bebeszko

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje ... 85106.html

Wróć do „Muzyka polska”