Doda!

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Angie29
Make it happen
Make it happen
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas

Re: Doda!

Postautor: Angie29 » 16 mar 2019, 11:12

Ja lubię dode w piosenkach : 2 Bajki , Nie mam dokąd wracać ,kopiuj wklej lub Riotka.

Ona powinna taka muze śpiewać i byłoby dobrze .
Jej niby nowy ambitny repertuar nie pasuje do jej głosu .
Sylwia Grzeszczak też siedzi stylistycznie w pop dla masowki i jest dobrze . Doda ma fajny głos gdy go uszlachetnia jak w 2 Bajkach . Jej niby mocny rockowy pazur już jest z ta jej maniera i głosem niemal faceta .
Każdy ma inny gust ja niestety mam taki nie inny i mówię za siebie .

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 19 mar 2019, 0:53

A ja lubię ją też w dynamiczniejszych kawałkach. Ma tendencje do snucia i wycia, więc zbyt wiele balladowania jej nie służy. Co nie zmienia faktu, że w/w kawałki są spoko.

Urzekło mnie wykonanie Nie wolno płakać dla radia Zet.

Jest kiczowata i budzi skrajne emocje, ale jest bardzo charakterna, ma to coś.

patrix2012
Sit down
Sit down
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To nie Ja

Postautor: patrix2012 » 21 mar 2019, 16:15

Płyta Dorota nie znalazła się już w najnowszym notowaniu Olis, ale za to winyl "Dorota" debiutuje na 3

ray
Moderator
Moderator
Ulubiona piosenka: Litania

Postautor: ray » 25 mar 2019, 2:37

Płyta Dody utrzymała się na OliSie 6 tygodni, czyli dokładnie tyle samo co ostatnia płyta Edyty. :)
U Edyty były to odpowiednio miejsca: #4, #10, #13, #23, #26, #40, a u Dody: #4, #30, #31, #33, #33, #45. Tak więc gdyby kierować się wyłącznie miejscami na OLiSie, górą jest Edyta. Trzeba jednak pamiętać, że po pierwsze, premiery tych płyt dzieli 7 lat, a po drugie, w jednym tygodniu na 1 miejsce wystarczy sprzedać kilkaset sztuk płyty, a w innym - nawet kilka tysięcy to może być za mało.

Doda kilka dni temu potwierdziła, że jej ojciec walczy z nowotworem. :( Myślę, że mimo tej sytuacji, ona i tak będzie jeszcze długo promowała "Dorotę". Pewnie nakręci jeszcze jeden klip.

Koncert na Torwarze, który miał się odbyć 21 marca, został przełożony na 19 maja. Co ciekawe, tego samego dnia będzie tam miał koncert również Piasek. Koncert Piaska pierwotnie był zapowiedziany na 18.00, ale by zrobić miejsce dla Dody, przesunięto go na 16.00. A Doda wystąpi o 20.00. :)

patrix2012
Sit down
Sit down

Postautor: patrix2012 » 25 mar 2019, 12:02

Nie ma co porównywać tak odległych dat. Jak rynek muzyczny wyglądał w Polsce w 2012, a jak w 2019...

Na jesieni kolejne koncerty w filharmonii, z tych co pamiętam to Płock, Rzeszów, Koszalin, Toruń. Chyba sześć ma ich być. No i pewnie jeszcze jakieś dojdą

Angie29
Make it happen
Make it happen

Postautor: Angie29 » 25 mar 2019, 18:06

Zgadzam się nie ma co porównywać tyle lat aczkolwiek to norma iż każdy artysta ma w swojej karierze spadek zainteresowania. DODA obojętnie czego nie nagra nie zdobędzie już platynowych płyt i wielkiego rozgłosu muzycznego. Jeśli ja satysfakcjonuje taki los i chce dalej tworzyć popowe piosenki i z tego żyć to szacunek. Może powinna przerwać karierę na dłużej i zająć się mężem oraz innymi projektami czego bardzo jej życzę osobiście. Ona już wie, że muzycznie nie rozwinie skrzydeł i ma plan B na życie.

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 28 mar 2019, 0:23

ESKA HIT CHALLENGE - Doda:
https://m.youtube.com/watch?v=XQHTchIM0OM

Ciekawe czy Edyta zna jakąś piosenkę Dody :hellobaby:

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 30 mar 2019, 18:47

patrix2012 pisze:Nie ma co porównywać tak odległych dat. Jak rynek muzyczny wyglądał w Polsce w 2012, a jak w 2019...

Na jesieni kolejne koncerty w filharmonii, z tych co pamiętam to Płock, Rzeszów, Koszalin, Toruń. Chyba sześć ma ich być. No i pewnie jeszcze jakieś dojdą

Ponadto płyta Doroty to covery głównie, a Edi wydała premierowy materiał wyłącznie, to się powinno inaczej sprzedawać.

patrix2012
Sit down
Sit down

Postautor: patrix2012 » 01 kwie 2019, 21:42

W listopadzie kolejna płyta Dody. Tak ogłosiła w tygodniku Wprost

chicken1506
The story so far
The story so far
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: LSTW/Consequences/TCN

Postautor: chicken1506 » 02 kwie 2019, 1:16

patrix2012 pisze:W listopadzie kolejna płyta Dody. Tak ogłosiła w tygodniku Wprost

A po co? A na co?

ray
Moderator
Moderator
Ulubiona piosenka: Litania

Postautor: ray » 02 kwie 2019, 3:04

Nie wierzę, że Doda da radę wydać w tym roku aż 2 płyty. Tym bardziej, że podobno jesienią ma mieć kolejne koncerty promujące "Dorotę".

W najnowszym "Wprost" Doda znowu mówi o Szulim:
W showbiznesie chyba nietrudno o sytuacje stresowe.

To jest poniekąd wpisane w nasz zawód, a więc nie należy się na to obrażać, o ile nie są przekraczane granice. Ale kiedy rykoszetem obrywają niewinne osoby, wtedy krew się we mnie burzy. Moja mama zachorowała właśnie od stresu. Można powiedzieć, że hejt, który się wylał na moich rodziców, niemal odebrał jej życie. Hejt wycelowany we mnie.

Mówi pani o programie „Na językach” prowadzonym przez Agnieszkę Szulim?

To było najgorsze, co mnie spotkało w showbiznesie. Bardzo kocham moją rodzinę i zawsze starałam się ją chronić.

Wtedy się to Pani nie udało?

Szulim pchana chyba nienawiścią do mnie, choć przecież się wtedy nie znałyśmy, w swoim programie ujawniła zdradę mojego taty sprzed 20 lat. Zaprosiła do programu kobietę i jej córkę. W ten sposób z telewizora,nie z własnej woli,dowiedziałam się, jak wygląda moja siostra przyrodnia. I cała Polska również.

Teraz taka sytuacja nie miałaby miejsca. Żadna stacja nie puściłaby tak materiału o niepublicznych osobach, jak Pani rodzice.

Wtedy plotkarskie media rosły w siłę, wszystkie chwyty były dozwolone. Zabijały się w wyścigu, kto pierwszy poda informacje jak bardzo jestem „podła, że nie chcę płacić wysokich alimentów na siostrę, skoro jestem taka bogata”. Showbiznes nie zna litości i sprawiedliwości, niech to będzie przestrogą dla innych. Myślę, że dziś także Agnieszka nie zdecydowałaby się na takie świństwo.

Przeprosiła?

Nie, nigdy. TVN przeprosił za nią, bo taki był wyrok sądu. Jeszcze dziesięć lat temu byłam zawzięta, zaborcza, po trupach walczyłam o sprawiedliwość. Miałam krytyczny stosunek do słabości, nie rozumiałam ludzkich błędów. Dziś jestem dojrzalsza, mam więcej zrozumienia dla ludzi.

Na szczęście mamy na naszym forum dziennikarza "Faktu", który kiedyś napisał, jak było naprawdę:
[email protected] pisze:Ale co Szulim takiego złego powiedziała o rodzinie Dody? Dodzie poszło o ten materiał - http://www.youtube.com/watch?v=WyqgE2pMxOc

O tej sprawie kolorówki pisały tygodniami. Na językach jako ostatnie zrobiło podsumowanie i pogadało z jej siostrą, co wcześniej zrobiły inne gazety. Szulim nie ma żadnego wpływu na lecące materiały. :ha:

Doda jednak nadal kłamie, że to Szulim ujawniła zdradę jej ojca. :roll:

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 02 kwie 2019, 7:27

ray pisze:Nie wierzę, że Doda da radę wydać w tym roku aż 2 płyty. Tym bardziej, że podobno jesienią ma mieć kolejne koncerty promujące "Dorotę". :roll:

Ray - nie patrz na wszystkich Artystów przez pryzmat Edyty :d Ironia oczywiście, żeby za chwilę nie było zbiorowego oburzenia.

ray pisze: Doda jednak nadal kłamie, że to Szulim ujawniła zdradę jej ojca. :roll:

Doda przecież nie twierdzi, że to Szulim ujawniła zdradę jej ojca. Chodziło raczej o komentarze do tej sytuacji, jakie padły w programie, np.:

"Brat Dody sam już jest tatą i w odróżnieniu od swojego ojca nie szasta materiałem genetycznym, gdzie popadnie"

No sorry. Każdy, kto kocha i szanuję swoich rodziców by się wk...

I słowa Szulim:

"Doda ostatnio na Telekamerach majtek nie miała, ale mamy dla niej świetną informację. Dziewczyno, masz kolejnego brata. Urodził się co prawda już dawno, dawniej nawet niż siostra z Ciechanowa, dawniej niż ty, ale nadal jest czas, żeby się spotkać"

To było takie szydercze, prześmiewcze, a przecież rodzina Dody musiała przechodzić w tamtym momencie tragedie.

TVN przeprosił. Taki był wyrok sądu.

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 02 kwie 2019, 9:13

Ale mówienie, że przez Szulim jej mama się rozchorowała to duża przesada. Jak już to przez jej ojca, co zdradzał jej matkę, a ta, o zgrozo, w dalszym ciągu z nim jest...

Co do kolejnej płyty, to przypadkiem Doda nie miała zawiesić kariery z powodu choroby ojca?

m&m
Sit down
Sit down

Postautor: m&m » 02 kwie 2019, 9:47

Gosia1423 pisze:Ale mówienie, że przez Szulim jej mama się rozchorowała to duża przesada. Jak już to przez jej ojca, co zdradzał jej matkę, a ta, o zgrozo, w dalszym ciągu z nim jest...

Szulim również dołożyła do tego swoją cegiełkę. Przecież to nie chodzi tylko o program. Były jeszcze batalie w sądzie, wywiady itd. To wszystko jest stresujące bez dwóch zdań.
A jeśli chodzi to, że rozchorowała sie przez ojca...
Skąd wiesz jak to było ? Nikt z Nas nie zna przecież dokładnie tej sprawy, więc nie bądź prześcieradłem w ich łóżku. A to, że nadal są razem to świadczy tylko o prawdziwej miłości, ale co Ty możesz wiedzieć..

Jeśli chodzi o zawieszenie kariery to było to chwilowe tylko na czas operacji ojca.

Angie29
Make it happen
Make it happen

Postautor: Angie29 » 02 kwie 2019, 9:58

Nie istotne czy Szulim czy TVN obraził Dodę i oczernil jej rodzinę po prostu stacja TVN dała #CIACH# bo zwyczajnie się takich rzeczy nie robi. Ludzie to są ingerencję w życie prywatne osób publicznych a po wielkim TVN nie spodziewałem się że takie sprawy będzie pokazywać. Co do Szulim wyżej sra niż #CIACH# ma jest oschla i taka pewna siebie i dziwi mnie, że taka dama zgodziła się w tym programie,, Na językach " mówić na temat rodziny Dody. Nikt z nas lub z ludzi publicznych nie zostawiłby bez echa samemu sobie taki fakt pokazania brudów rodzinnych. Nie czarujmy się, nie róbmy świętych z siebie w każdej rodzinie jest jakiś smaczek którego nikt z nas nie chciałby publicznie ujawniać bo to tylko i wyłącznie sprawy rodzinne w gronie najważniejszym dla nas. Więc nie dziwie się Dodzie że podchodzi do tego tak jak podchodzi. Ciekawe jak Szulim by się zachowała jak zrobiono by na jej temat program w którym prowadząca Doda oczernia np jej matkę lub np że nie ma dzieci bo jest jałowa i się nie nadaje do niczego prócz małżeństwa z bogaczem. Ciekawe czy każdy z nas byłby taki cwany i wielce skrzywdzony jak znalazłby się w takiej sytuacji jak Dorota która tylko broniła rodziców i tajemnicy rodzinnej. Bo program był na temat jej rodziców nie jej samej. To przykre, że teraz każdy ocenia agresję Dody a sami komentujacy zgrywaja świętych a to wszystko dopuki każdy sam nie przeżyje czegoś takiego jak jej rodzice. Każdy ma prawo do prywatności każdy!!!
Ja bronił bym moich rodziców obiema rękoma i nogami przed każdym nawet na noże. Widać połowa społeczeństwa na miejscu Dody gdyby prano brudy każdego z nas jeszcze by takiej Szulim czy TVN podziękowali za wspaniały odzew w kierunku czyjejś prywatności na temat rodziców. No czytając komentarze i nienawiść do Dody tak można stwierdzić, że wszystko co ona zrobiła w tym temacie jest złe a TVN i Szulim to sama prawda w sobie.

Wróć do „Muzyka polska”