Łukasz Zagrobelny

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 17:16 przez B@r, łącznie zmieniany 1 raz.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: Magda M »

a to nasz B@ruś widział?
http://serwusik.pl/web/fotoreportae/view/6.html


Łukasz grał 500 metrów od mojego domu a ja nawet o tym nie wiedziałam ....... :shock:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

Nowa płyta Łukasza!

Nowy album Łukasza ukaże się w sklepach już 24 kwietnia 2009! :lody:

"Jeszcze o nas" to pierwszy singiel promujący nową płytę! Utwór trafił do stacji radiowych 9 marca... Muzykę skomponował Piotr Siejka, autorem tekstów jest sam Łukasz i Karolina Kozak.
Poniżej link na youtube do pierwszego singla... ;)
Łukasz Zagrobelny- Jeszcze o nas

Jakaś smutna ta piosenka... Podoba mi się, ale mam nadzieję, że cała płyta nie będzie w takim klimacie...

P.S. Magda, dzięki za zdjęcia! Nie widziałem ich wcześniej... Istne perełki do kolekcji... ;)
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: grzechoo »

B@r pisze:Nowy album Łukasza ukaże się w sklepach już 24 kwietnia 2009!
Super wiadomość
B@r pisze:Jakaś smutna ta piosenka
Średnia piosenka, czegoś mi brakuje, może z czasem bardziej sie spodoba
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

Moje obawy odnośnie klimatu płyty zostały rozchwiane... :P
"Jeszcze o nas to bardzo osobista i ważna dla mnie piosenka. Opowiedziałem Karolinie Kozak o pewnym zdarzeniu z mojego życia, a ona z moją pomocą ubrała to w piękne słowa" - komentuje Łukasz Zagrobelny.

"Nastrój tej ballady niesamowicie podkreśla przepięknie zaaranżowana sekcja smyczkowa i przestrzeń gitar akustycznych. Jednak wbrew temu, co sugerowałby pierwszy singel, płyta wcale nie będzie balladowa" - dodaje wokalista.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: grzechoo »

Wczoraj nabyłem nowa płytę Łukasza, przesłuchałem, nie ma ani jednej piosenki, która by mnie zachwyciła tak jak w przypadku Bo to co najważniejsze z płyty debiutanckiej. Dla mnie płyta gorsza od poprzedniej.
Z miłych wiadomości - Łukasz jutro w Josiu ma być czwartym jurorem
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: DeathlySilence »

grzechoo pisze:Wczoraj nabyłem nowa płytę Łukasza, przesłuchałem, nie ma ani jednej piosenki, która by mnie zachwyciła tak jak w przypadku Bo to co najważniejsze z płyty debiutanckiej. Dla mnie płyta gorsza od poprzedniej.
Nie szkoda Tobie pieniędzy na kupywanie kota w worku :?: :wink:

Podoba mi się piosenka puszczana w radiu (najnowsza - "Jeszcze o nas"), tzn. pierwsze kilka sekund wstępu instrumentalnego/symfonicznego/skrzypki.
Piosenka jest zagrobelna - smętna, klimatyczna - idzie posłuchać.
Nie jestem wielkim sympatykiem jego talentu, jak dla mnie przeciętnie śpiewa na żywo (wnioski po kilku wykonaniach NKżKM).
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: grzechoo »

DeathlySilence pisze:Nie szkoda Tobie pieniędzy na kupywanie kota w worku
Są artyści, których płyty kupuje się w ciemno, nie pierwsze i nie ostatnie rozczarowanie. To nie jest tak, że płyta trafiła na półke i już nigdy nie będzie odtworzona. Po prostu spodziewałem się więcej
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

Obrazek



grzechoo, nowa płyta Łukasza nie należy do najłatwiejszych w odbiorze po pierwszym przesłuchaniu. Ja jej głębie i ukryte dno odkryłem po kilkukrotnym przesłuchaniu. Bardzo mi się podoba! "Między dźwiękami" to płyta... inna, niecodzienna, dlatego nie wróżę jej większego sukcesu, ponieważ ludzie wolą hity na miarę "Nie daj się" Dody, a głębsza muzyka leży gdzieś niezauważona, tudzież słucha ją tylko wybrane grono bardziej wybrednych muzycznie, a tych też coraz mniej... Tym bardziej, że mimo zapewnieniom Łukasza, że płyta będzie bardziej taneczna od poprzedniej, jest właśnie bardziej melancholijna, utrzymana w klimacie pierwszego singla, chociaż są lepsze piosenki na tej płycie.

Teksty momentami swoją prawdziwością wbijają w krzesło. Po każdym przesłuchaniu dowiaduję się z tych piosenek coraz więcej. Dużo na tej płycie melancholii i samotności Łukasza, schowanej "między dźwiękami"...

Fajnie, że "Jeszcze o nas" chętnie grają w radiu. Podoba mi się ta piosenka o toksycznej miłości, o tym, że gdy się kogoś bardzo kocha, czasem trzeba po prostu pozwolić mu odejść. Jest już do niej teledysk (najlepszy ze wszystkich Łukasza!!) w którym zagrała Małgorzata Socha. Obejrzeć go można na oficjalnej stronie Łukasza.
http://www.lukaszzagrobelny.com
Ciekawa fabuła...
Strona od czwartku ma nowy wygląd, do galerii dodane zostały zdjęcia z planu teledysku do TON i sesji w metrze na potrzeby płyty.
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: grzechoo »

B@r pisze:nowa płyta Łukasza nie należy do najłatwiejszych w odbiorze po pierwszym przesłuchaniu. Ja jej głębie i ukryte dno odkryłem po kilkukrotnym przesłuchaniu
Narazie przesłuchałem dwa razy, pierwsza płyta była bardziej przebojowa, poniewaz mamy wiosnę i idzie lato nie wymagaj ode mnie bym zachwycał się melancholią 8P.
B@r pisze:Tym bardziej, że mimo zapewnieniom Łukasza, że płyta będzie bardziej taneczna od poprzedniej, jest właśnie bardziej melancholijna
I właśnie między innymi dlatego jestem rozczarowany.

[ Dodano: 25-04-2009, 16:12 ]
Ciekawe czy dziś w Josiu Łukasz zaśpiewa live
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

grzechoo pisze:
B@r pisze:nowa płyta Łukasza nie należy do najłatwiejszych w odbiorze po pierwszym przesłuchaniu. Ja jej głębie i ukryte dno odkryłem po kilkukrotnym przesłuchaniu
Narazie przesłuchałem dwa razy, pierwsza płyta była bardziej przebojowa, poniewaz mamy wiosnę i idzie lato nie wymagaj ode mnie bym zachwycał się melancholią 8P.
No to jaki widzisz problem? Włącz sobie pierwszą i ciesz się wiosną, a potem latem. ;)

Ta płyta jest inna od poprzedniej i to wielki plus! Gdyby Łukasz nagrał płytę w poprzednim klimacie, zarzucałoby mu się odgrzewanie kotletów.... Cieszę się, że ten krążek odzwierciedla to, co na dzień dzisiejszy Łukasz czuje i myśli... :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: DeathlySilence »

Wczoraj Łukasz zasiadał w czwartym fotelu jurora w muzycznym show polsatu, "Jak Oni Spiewają?". :wink:
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Jako juror sprawdził się (jeszcze do teraz po myślach chodzą mi interwałki). :D
Oczywiście nie mogło zabraknąć występu wokalisty - w tej roli wypadł rewelacyjnie. :)
Jeden zarzut to taki, że na początku wykonania spiął się by nie zaliczyć żadnej wpadki wokalnej, ale rozumiem - nie wypada się wyłożyć przed takim jury. :wink2:
Występ już się ładuje - za jakiś czas edytuje posta. :wink:
__________

Obrazek Obrazek Obrazek

Łukasz Zagrobelny - Jeszcze o nas (Live JOŚ'09) avi 90MB sendspace.com
Łukasz Zagrobelny - Jeszcze o nas (Live JOŚ'09) mp3 sendspace.com
Ostatnio zmieniony 29 cze 2011, 15:49 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

DS, świetnie się spisałeś! Bardzo dziękuję za zdjęcia, mp3 i video do mojej kolekcji! Obok Justyny Steczkowskiej, to najlepszy 4 juror w tej edycji... Zresztą chyba ze wszystkich edycji!

Może po tym występie zmienisz trochę zdanie o Łukaszu i dostrzeżesz jego możliwości live. :P

Sam przyznam szczerze, że jestem bardzo mile zaskoczony i zadziwiony. Takich gór jak przy "to był tylko seeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee eeeeeeeeeeeeeeeen" się nie spodziewałem! :shock:
Łukasz zrobił wielki postęp! Ta piosenka świetnie do niego pasuje jak widać...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: KrzysiekF »

Łukasz zadebiutował z nowym Cd poza 30 na OLISIE :) oby było lepiej :)

Poznał ktoś osobiście Łukasza?
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Łukasz Zagrobelny

Post autor: B@r »

W piątek Łukasz będzie gościem w programie "Hit Generator". Będzie ciekawie...

Nie mogę się już doczekać! :D

KrzysiekF pisze:
Poznał ktoś osobiście Łukasza?
Ja. :)
ODPOWIEDZ