Paulina Lenda

z Mam talent!

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Virtual Tom »

Napierdala jak katarynka!! :o :ha:

i tak dalej i tak dalej

"Nie wiem co się dzieje na świecie, nie czytam gazet" -> to wiele tłumaczy

Jedyne co ją może uratować to muzyka! Czekam na efekty.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Meg »

Parę słów od Pauliny
Paulina Lenda pisze:Witajcie! ♥

Długo mnie tu nie było i dawno nic nie pisałam/wstawiłam. Ale nareszcie przynoszę dobre wiadomości! Poczekajcie jeszcze kilka dni i nareszcie będę mogła pokazać Wam w którą stronę muzycznie odleciałam! Raczej mało kto by się tego po mnie spodziewał i wątpię, żeby ktokolwiek trafił! c( ; We wtorek znów wracam z przyjacielem do studia, za kilka dni czekają mnie zdjęcia, a wraz z nimi po...jawi się obiecany utwór. I miejmy nadzieję, że dalej będzie już tylko lepiej! Przepraszam ogromnie, że Was tak zaniedbałam, ale naprawdę dużo się w moim życiu przez te kilka lat działo... Jednak - słuchając materiału, nad którym pracujemy od jakiegoś czasu, dochodzę do wniosku, że warto było przejść przez to wszystko, żeby znaleźć się właśnie tu, gdzie teraz jestem!

Zatem do szybkiego usłyszenia!


O to chodzi... Nie trudno - tak po prostu wydać płytę. Wydać dobrą, szczerą i WŁASNĄ płytę, pod którą można się podpisać - to już nie takie proste zadanie... ;) Ale już mogę zdradzić, że coraz bliżej... c( ;


Wow, bardzo mi miło! Dziękuję... I oczywiście - muzyka będzie płynęła z samej głębi, a wyrażać będzie tylko i wyłącznie mnie! :) Pozdrawiam ciepło!
Jak ja nie mogę się doczekać w końcu tej płyty... Paulino działaj!!!!!!! Trzymamy kciuki!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Wojtuś »

Ja też czekam z niecierpliwością już wiele miesięcy i mam nadzieje, że w końcu coś się ruszy!!!
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Niekonwencjonalny »

Paulina Natalia Lenda - Another Lover (Demo Version)
http://soundcloud.com/paulinalenda/paul ... da-another
Paulina Lenda pisze:Lyrics: P. Lenda
Music: P. Lenda / Ł. Twardowski

Pierwszy utwór z debiutanckiej płyty, nad którą cały czas pracuję.
http://www.facebook.com/PaulinaLenda

First track from debut album, which I'm still working on.
http://www.facebook.com/PaulinaLenda
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Wojtuś »

Dla mnie świetne. Jest coś przyciągającego w tej piosence! Wie ktoś może czy można jakoś pobrać mp3?
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Virtual Tom »

Na pewno zły, polski rynek muzyczny tego nie przyjmie :niedlaczego: :placzka:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Dobi »

A co jest takiego innowacyjnego w tej piosence? No bo chyba nie powtarzanie przez 80% jej trwania tego samego zdania. Jedyne co jest interesującego w tym utworze to muzyka.

Skoro to demo to będzie pewnie dopracowane. Jak na razie nie trafia do mnie :nienie: :gwizd:
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Niekonwencjonalny »

Dobi pisze:Jak na razie nie trafia do mnie :nienie:
Do mnie też nie. Ale zobaczymy - może ostateczna wersja będzie ciekawsza.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Meg »

No w końcu!!!!!!!

Nie wiem co ale ta piosenka ma coś pociągającego w sobie :D Pozostaje jeszcze kwestia dopracowania ale jest dobrze.

Jeśli ktoś chce mp3 -> pw

Tutaj parę słów od Pauliny na temat tej piosenki:
Po wielu próbach, potknięciach i wyborach, które nie zawsze były trafne, sama zajęłam się pisaniem tekstów i komponowaniem muzyki.
I choć zawsze miałam siebie tylko za wokalistkę (lubię perfekcję, a pisania tekstów i muzyki do tego stopnia nie opanowałam), to po prostu musiałam spisać wszystkie te emocje, które siedziały we mnie od długiego czasu, a nikt nie był w stanie przelać tego na papier i ująć tak, jakbym chciała, żeby to zabrzmiało.

Może nie jest to letni hit, który wszyscy razem będziemy mogli śpiewać na koncertach... Ani też wielka produkcja rodem z zachodu. Ale jest to coś, czemu po prostu - oddałam się w pełni. Poszukiwałam własnej drogi dość długo i choć nadal ciężko jest mi się tak do końca określić, to muzyka o zabarwieniu trip hopowym, z lekkim zacięciem i pazurem - stała się wodą, w której pływam od jakiegoś czasu! ;) Zbudowana jest na bicie, loopstacji, która nie pozwala mi zapomnieć o moim czarnym muzycznym dzieciństwie, które już tak bardzo mnie niestety nie buja... Ale co najważniejsze, posiada specyficzny smutek i pesymizm, któremu oddawałam się niedawno, przez bardzo długi czas. Dzięki temu też postawiłam jakiś czas temu na gitarę i tym oto sposobem - łącząc te dwie drogi, wytyczyłam sobie teraz swoją własną! ;)

Jestem oczywiście świadoma tego, że kawałek ten możecie przyjąć różnie...
Tym bardziej, że daleko Bjork, czy PJ Harvey, do moich dawnych miłości - Ray'a Charles'a, czy chociażby Amy Winehouse. Ale to po prostu czuję, dzięki tej muzyce (albo i w jej towarzystwie ;) - mogę latać! Także mam nadzieję, że choć nie jest to pewnie coś, czego się po mnie spodziewaliście, znajdzie się kilku odbiorców tak chorych klimatów.

Obiecuję, że od teraz wracam do żywych i na moim facebook'owym profilu pojawiać się będą wszystkie najnowsze (wieści) informacje
dotyczące przede wszystkim prac nad materiałem, płyty i mojej osoby.
A na koniec chciałabym podziękować przeogromnie wszystkim tym, którzy mimo tak długiego upływu czasu, wiernie wspierali mnie we wszystkim, co robiłam - i do dzisiaj - mam dla kogo tworzyć. Dziękuję Wam, to jedna z najwspanialszych rzeczy, jakie spotkały mnie w tym zagmatwanym życiu! :)

Pozdrawiam serdecznie!
Pola
A to mnie cieszy najbardziej
Demo tak naprawdę powoli już kończymy, ale jeszcze trochę pracy nas czeka. Klimat jednak ciężko mi określić, bo pojawią się różne kawałki od utworu zainspirowanego PJ w 'chorym klimacie', po spokojniejszą balladę ze smykami. Wszystko jednak będzie 'cięższe', ale z gitarowymi smaczkami, bo właśnie na gitarze tworzone były pierwsze wersje piosenek... A zachowane w klimacie trip hopowym, za którego odkrycie wdzięczna jestem przyjacielowi, z którym pracuję nad materiałem ;)
:taniec: :wieza:
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Wojtuś »

Paulina zdecydowała się wziąć udział w konkursie organizowanym przez redakcję magazynu "Machina", http://scena.machina.pl/ w którym do zgarnięcia jest profesjonalne nagranie płyty, pieniądze na jej promocję i support jednej z "gwiazd" !!!

Co najlepsze z tej okazji światło dzienne ujrzał nowy, świetny utwór "To Him"!! http://www.machina.pl/artysci/id,60804/ ... Lenda.html

1 etap konkursowy rozpocznie się 26.10 potrwa do 20.11, wtedy wyłoniona zostanie 10 finalistów, na których znowu będzie trzeba głosować (28.11-05.12) i to głosowanie będzie już rozstrzygające, teraz można "lajkować" utwór oraz zostać Fanem Pauliny.
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Meg »

Kochani, a co powiecie na to?

-> http://www.youtube.com/watch?v=3ngLY7TNTsE

Przechodzę właśnie przez dość spore zawirowania w mej głowie
... i nie potrafię się zdecydować którą drogą powinnam dalej pójść...
Nie proszę Was o wskazanie tej Pauliny, która podoba się Wam bardziej,
ale o szczerą opinię dotyczącą tego akustycznego, minimalistycznego utworu.
Ciężko mi czasem pogodzić miłość do Damien'a Rice'a i gitar,
z uczuciem, którym niedawno obdarzyłam Portishead i elektronikę.
Ten utwór przypomina mi o stylistyce "Ready for love" i tak pewnie by brzmiał materiał, ale przeogromnie zależy mi na Waszym zdaniu...

Jak Wam się to widzi?
Udanego i słonecznego dnia życzę! ♥
I co myślicie? 8)
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2868
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Wojtuś »

Piękna piosenka! Mnie strasznie dziwi, że w Polsce taka artystka jak Paulina nie może wydać płyty.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Natu$ »

Co za niezdecydowana dziewczyna. 8P Pytanie sympatyków/fanów o takie rzeczy nie świadczy chyba zbyt dobrze o dojrzałości wokalisty. Ona już tę płytę wydaje i wydaje, gorzej niż Edyta. :roll:
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Meg »

Natu$ pisze:Co za niezdecydowana dziewczyna. 8P Pytanie sympatyków/fanów o takie rzeczy nie świadczy chyba zbyt dobrze o dojrzałości wokalisty. Ona już tę płytę wydaje i wydaje, gorzej niż Edyta. :roll:
Z tą różnicą że Paulina nie ma takich możliwości jak Edyta.
Paulina piosenek ma bardzo dużo więc sama nie może się zdecydować i chce się dowiedzieć co myślą o tym inni, szuka małych podpowiedzi w którą stronę iść czy to coś złego. Drugą sprawą jest fakt że najzwyczajniej w świecie Paulina nie ma sponsorów, środków na wydanie tego albumu.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Paulina Lenda - Mam talent!

Post autor: Natu$ »

Ja to wszystko rozumiem, tylko dla mnie to trochę śmieszne. Jeśli chce zaistnieć, to powinna wiedzieć, co chce osiągnąć i jaką drogą iść, czyli jaką muzę grać, jaki obrać kierunek. Dla mnie to trochę niepoważne, że nie wie, co wydać. Artysta powinien wiedzieć, co mu w duszy gra, a nie się pytać fanów. Powinna zrobić, tak jak ona czuje.
ODPOWIEDZ