Urszula

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Urszula

Post autor: chicken1506 »

Wszytko wskazuje na to, że będzie wreszcie nowa płyta. Po ponad ośmiu latach! A na razie bardzo miła zapowiedź:
http://www.youtube.com/watch?v=4W2sAINxikI
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Urszula

Post autor: Virtual Tom »

Urszula to była moja pierwsza idolka :blink: dosłownie, pierwsza winylowa płyta, która jako maluszek słuchałem na okragło w 1984 roku, mam ja do dzisiaj i bardzo żałuje że nie było wznowienia na CD (takie piosenki jak "Ciotka P.", "Nie chcę do nieba" czy "Michelle ma belle" były po prostu odjazdowe) pózniej Urszula dlugo sie motała, aż wreszcie udalo sie jej powrócic, jednak nigdy nie udało sie jej mnie zachwycić tak jak materiałem z samego początku. Fajnie, że na horyzoncie pojawia sie jej powrót, bo ma swoje grono fanów, którzy z pewnościa na to czekaja :lody:
autech
The story so far
The story so far
Posty: 468
Rejestracja: 02 maja 2009, 22:55
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nie prosze o wiecej!!!
Lokalizacja: Wrocław

Re: Urszula

Post autor: autech »

Jest juz nowa płyta..... po 9 długich latach...
Kurde totalne rozczarowanie. Jedno słowo jakie najlepiej oddaje charakter tej płyty to NUDA

uwielbiam Ulke za BIAŁĄ DROGE za starsze wydawinictwa....ale ta nowa płyta tak bardzo mnie rozczarowała ze boli
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: Urszula

Post autor: fanusia_anka »

Piosenką "Miłość" po trzech latach przypomina o sobie Urszula. Wokalistka jednak podkreśla, że nie jest to żaden "powrót".

http://muzyka.interia.pl/pop/news/milos ... 1926346,44
Awatar użytkownika
Emila555
Impossible
Impossible
Posty: 1931
Rejestracja: 11 wrz 2009, 18:16
Ulubiony album: wszystkie!!!!
Ulubiona piosenka: wszystkie!!!!
Lokalizacja: Szczecin

Re: Urszula

Post autor: Emila555 »

Czy ktoś posiada mp3 tego utworu? Najbardziej interesowałaby mnie wersja radiowa.
Piękna jest ta piosenka.... <3
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Urszula

Post autor: KrzysiekF »

Jestem ciekaw jak przyjmie się ten album...

http://www.empik.com/eony-snu-urszula,p ... 1,muzyka-p
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Urszula

Post autor: Aro »

Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Urszula

Post autor: Flux »

Byłem wczoraj na koncercie Urszuli. Dobrą ma energię babka :-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Urszula

Post autor: ray »

Urszula wydała ostatnio nową płytę - a raczej nowo-starą, bo nie jest to album z premierowym materiałem.
"Złote Przeboje Akustycznie" są zapisem wyjątkowej trasy Urszuli z jej zespołem i kwartetem smyczkowym Aukso, prezentującej jej największe przeboje w nowych aranżacjach.
Przesłuchałem ten album na Spotify. Niektóre piosenki brzmią bardzo fajnie w nowych aranżach, zwłaszcza Malinowy król, Rysa na szkle i Baw mnie.
Album miał premierę 17 lutego, na OLiSie nie był notowany ani razu, a na Spotify żaden z utworów do dziś nie przekroczył progu 1000 odsłuchań. Co się dzieje? - czy Urszula już kompletnie odeszła w zapomnienie? Ona jest dokładnie w tym samym wieku, co Beata Kozidrak, i o ile Beata wciąż radzi sobie komercyjnie całkiem dobrze, o tyle Urszula już nie...

W zeszłym roku minęło 20 lat od premiery płyty "Biała droga". Z tej okazji fani Urszuli otrzymali aż 3 wydawnictwa - najpierw koncertowe DVD i CD "Biała droga live. Przystanek Woodstock 2015" wydane przez wytwórnię Złoty Melon, potem reedycję albumu "Biała droga" wzbogaconą o niewydany wcześniej utwór Król w malinach, a później jeszcze kolejne koncertowe DVD i CD "Biała droga live 2016" wydane przez Universal. Czyli z okazji 20-lecia "Białej drogi" fani Urszuli dostali aż 3 wydawnictwa, a co dostali fani Edyty z okazji 20-lecia "Dotyku"? Odpowiedź jest prosta: g*wno. :)

Ostatnia płyta Urszuli z premierowym materiałem, "Eony snu" wyszła w sierpniu 2013 i przeszła bez echa. Od tego czasu Urszula wydała 4 albumy z nowymi wersjami starych przebojów - najpierw "Wielki odlot 2 - Najlepsze 80-te", potem dwie wspomniane płyty live z materiałem z "Białej drogi", a teraz "Złote przeboje akustycznie". Z jednej strony można powiedzieć, że ona teraz tylko odgrzewa stare kotlety, ale z drugiej - jej fani nie mogą narzekać - Urszula wydaje co najmniej jedną płytę na rok i do tego sporo koncertuje.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Urszula

Post autor: KrzysiekF »

Dla największych Fanów Uli to mega prezenty. Ktoś tam pewnie je kupuję , kilka z nich widziałem w Biedronce. Tym większy szacunek , że nie patrzą na zyski i wydają.

Edyta nigdy nie interesowała się prawami do piosenek, wytwórniami , procesem wydawniczym. Po ponad dekadzie dziwiła się widząc okładkę LIVE 99 , że wydała taką płytę.

To jest tylko dowód , że jak Artysta chce to może. Proste.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Urszula

Post autor: chicken1506 »

Super jest ta płyta, ale fakt, trafiłem na nią absolutnie przypadkiem, mam nadzieję, że będzie jeszcze jakiś koncert w Wawie,

Żal tylko pomyśleć, że :edi: z takim potencjałem nie wpadnie na taki prosty pomysł - kilku skrzypków, dwóch gitarzystów, perkusista, ktoś od klawiszy i dwa chórki... najwyraźniej trzeba na światowo, na stadionach albo wcale
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Urszula

Post autor: ediva »

Najważniejsze, że babce się jeszcze coś tam chce. Nie wyobrażam sobie Edyty koncertującej w jej wieku... Nawet we własnym wieku :edi: nie jest w stanie koncertować jak Urszula.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Urszula

Post autor: KrzysiekF »

chicken1506 pisze:
Żal tylko pomyśleć, że :edi: z takim potencjałem nie wpadnie na taki prosty pomysł - kilku skrzypków, dwóch gitarzystów, perkusista, ktoś od klawiszy i dwa chórki... najwyraźniej trzeba na światowo, na stadionach albo wcale
Edyta przy takim projekcie musiałaby najpierw stworzyć otoczkę NAJ LUX tylko dla wybranych , następnie mieć gwarancję pracy przy projekcie dla 200 osób , co mogłaby ogłosić tak jak w HBO.

Tak po cichu to tylko wyrobnice nagrywają :P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Urszula

Post autor: ray »

"Złote przeboje akustycznie" można już kupić w Biedronce za 19,99 zł.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Urszula

Post autor: ray »

Urszula wydała nowy singiel:
-> O mnie, o Tobie…

Średnia jest ta piosenka. Nie porywa, ale też Ulka nie ma się czego wstydzić.
Ten nowy singiel ma baaardzo mało wyświetleń na YouTube. A przecież Urszula, tak samo jak Edyta, jest w Universalu...

Beata Kozidrak i Urszula - obie urodziły się w 1960 w Lublinie, obie są legendami polskiej sceny pop-rockowej, jeszcze z lat 80., i obecnie obie są pod opieką dużych wytwórni. Ale o ile Kozidrak cały czas utrzymuje się na topie, o tyle Urszula już nie... :(
ODPOWIEDZ