Janusz Radek

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Janusz Radek

Post autor: Estratos »

Janusz Radek o "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty:
Czy słyszał pan "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty Górniak?

- Muszę odpowiadać na to pytanie?

Jestem ciekawy pana opinii.

- Było to bardzo przerysowane, ocierało się o jarmarczną rozrywkę. Nie trzeba padać na kolana, robić patetycznych gestów, bo ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją, o co chodzi w tej piosence, jakie emocje jej towarzyszą.
Całość tutaj:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/81144.html
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Janusz Radek

Post autor: KrzysiekF »

Estratos pisze:Janusz Radek o "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty:
Czy słyszał pan "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty Górniak?

- Muszę odpowiadać na to pytanie?

Jestem ciekawy pana opinii.

- Było to bardzo przerysowane, ocierało się o jarmarczną rozrywkę. Nie trzeba padać na kolana, robić patetycznych gestów, bo ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją, o co chodzi w tej piosence, jakie emocje jej towarzyszą.
Całość tutaj:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/81144.html
Oł janusz urósł w piórka...chyba sam zapomniał jak zaczynał, plus przygoda z Rubikiem..
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Janusz Radek

Post autor: Michael »

KrzysiekF pisze:
Estratos pisze:Janusz Radek o "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty:
Całość tutaj:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/81144.html
Oł janusz urósł w piórka...chyba sam zapomniał jak zaczynał, plus przygoda z Rubikiem..
Przeczytałem całość wywiadu i odnoszę wrażenie, że z tego gościa musi być nadęty bufon :lol:.
Awatar użytkownika
AdI3314
Hope for us
Hope for us
Posty: 15
Rejestracja: 29 sie 2009, 21:15
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: On the Run ;***
Lokalizacja: ---

Re: Janusz Radek

Post autor: AdI3314 »

Estratos pisze:Janusz Radek o "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty:
Czy słyszał pan "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty Górniak?

- Muszę odpowiadać na to pytanie?

Jestem ciekawy pana opinii.

- Było to bardzo przerysowane, ocierało się o jarmarczną rozrywkę. Nie trzeba padać na kolana, robić patetycznych gestów, bo ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją, o co chodzi w tej piosence, jakie emocje jej towarzyszą.
Całość tutaj:

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/81144.html
O nie ! Co za człowiek , chyba nie oglądał tego występu do końca jeżeli nie widział reakcji publiczności którzy entuzjastycznie bili brawo Edycie :-D Ziomuś jest zarozumiały :)
Nerudka
Sit down
Sit down
Posty: 55
Rejestracja: 06 kwie 2009, 10:19
Lokalizacja: Polska

Re: Janusz Radek

Post autor: Nerudka »

Michael pisze:Przeczytałem całość wywiadu i odnoszę wrażenie, że z tego gościa musi być nadęty bufon


a wydawał mi się spoko gość :x
Estratos pisze:ocierało się o jarmarczną rozrywkę
"A jednak często jest, że ktoś słowem złym, zabija..." ;(

Naprawdę ciężko mi się czyta to co powiedział... Nie wiem co on rozumie przez rozrywkę :o

Może poprostu zazdrość go zżera? nie wiem... niech się wypcha 8P Wiem, że to jest może i konstruktywna krytyka, ale dla mnie ten utór niósł ogromny przekaz, gdy wykonywała go Edyta, i myślę, że przykro jej będzie czytając to.

OK rozumiem, że mogło mu się zwyczajnie nie podobać.

Dla mnie te gesty, jak to on je nazwał? "patetyczne" były piękne i nadawały ciekawy charakter piosence.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Janusz Radek

Post autor: Estratos »

KrzysiekF pisze:Oł janusz urósł w piórka...chyba sam zapomniał jak zaczynał, plus przygoda z Rubikiem..
Też takie wrażenie odniosłem. Chyba mu woda sodowa uderzyła do głowy, bo po pierwszych recenzjach i zachwytach nad swoją osobą kilka lat temu nie zaprezentował nic godnego uwagi.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Janusz Radek

Post autor: DeathlySilence »

Czy słyszał pan "Dziwny jest ten świat" w wykonaniu Edyty Górniak?

- Muszę odpowiadać na to pytanie?

Jestem ciekawy pana opinii.

- Było to bardzo przerysowane, ocierało się o jarmarczną rozrywkę. Nie trzeba padać na kolana, robić patetycznych gestów, bo ludzie są na tyle inteligentni, że zrozumieją, o co chodzi w tej piosence, jakie emocje jej towarzyszą.
Mezo - Ważne
"Masz prawo do własnej opinii ,ok.
Ja mam prawo mieć swoją filozofię
Ten image, optymizm jest ważny
Bez niego świat był by straszny
A wszystko zaczyna się w waszych głowach
Możesz przyjąć co zawarte w naszych słowach
Albo powtarzać hasła że wszyscy kradną, a Polska to jedno wielkie bagno.
To nie poprawi raczej sytuacji,
w naszej demokracji nie wykorzystano okazji,
by jeszcze raz uwierzyć w słowo „człowiek”
uwierzyć tak aby to weszło w krwiobieg."

Pojechał ostro.
Nie wnikam z jakich pobódek - czy czysto krytycznych, czy osobistozawistnych.
Po prostu nie zgadzam się z nim i już.
Jako sympatyka Edyty zabolało mnie i gdyby nie moja wrodzona kultura i uprzejmość, posłałbym pod jego adresem kilka bluzgów.

Niemen zraził sie do Jego wykonania, może też jako do osoby.
Ciekawe co by Nam powiedział na temat wykonu Edyty...
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Janusz Radek

Post autor: abcd »

DeathlySilence pisze:Niemen zraził sie do Jego wykonania, może też jako do osoby
Co masz na myśli ?
Awatar użytkownika
Michael
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 6951
Rejestracja: 25 gru 2004, 13:20
Lokalizacja: PL

Re: Janusz Radek

Post autor: Michael »

DeathlySilence pisze:Ciekawe co by Nam powiedział na temat wykonu Edyty...
W takim układzie, nie pozostaje nic innego, jak zbierać chętnych na mały seans spirytystyczny :P.
Awatar użytkownika
list
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 262
Rejestracja: 03 sie 2009, 17:27
Ulubiony album: wiele....
Ulubiona piosenka: kaŻda
Lokalizacja: polska

Re: Janusz Radek

Post autor: list »

co to za gwiazda radek ?jest nikim jak spiewa to malo migdaly mu nie wyleca. rozdziawia sie jak wrona. on napewno wykonal to lepiej niz edyta :)
nie lubie takich cipek jak radek.
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Janusz Radek

Post autor: DeathlySilence »

efgh, przepraszam, przeoczyłem Twoje zapytanie. Co mam na myśli? Raczej, co Niemen miał na myśli...
Wiadomo jedynie tyle, że żona Niemena kompletując artystów do koncertu poświęconemu twórczosci Niemena (zaraz po Jego śmierci (koncert - Sopot 2004 rok) wykluczyła Janusza Radka z koncertu (niby miał wykonać ponownie DJTŚ - tę rolę powierzono Flincie Ewelinie). Taka niby miałabyć wola Niemena - zza grobu. Musiał podzielić sie z żoną opinią na emat tego wykonu i mając ją na względzie wtrąciła swoje 3 grosze w scenariusz koncertu.
Nie mam Jej tego za złe. Też bym tak zrobił, byleby Czesiu nie przewracał się w grobie.
Michael pisze:W takim układzie, nie pozostaje nic innego, jak zbierać chętnych na mały seans spirytystyczny :P .
Ja tam mam już dość tych, co mnie odwiedzają w Wigilię. Zanudzają co rok o przeszłości, teraźniejszości i przyszłości. Uczepili się, ale przywykłem i tak powstała swiecka tradycja.

Edyta wykonała za pierwszym razem ten utwór genialnie. A później zaczeła śpiewać go na każdym jarmarcznym festynie, na jaki Ją zaproszono. Więc co do "jarmarcznej rozrywki" to z JR zgodzę się, tylko ten epitet odnosze do innej kwestii.
abcd
Linger
Linger
Posty: 833
Rejestracja: 28 kwie 2009, 13:30
Lokalizacja: Śląsk

Re: Janusz Radek

Post autor: abcd »

thDealyilSecen dzięki za wyczerpująca wypowiedź.
DeathlySilence pisze:Edyta wykonała za pierwszym razem ten utwór genialnie.
Edyta za każdym razem ten utwór wykonuje genialnie. :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Janusz Radek

Post autor: DeathlySilence »

abcd, jak już zmieniasz to z sensem, a nie tworzysz dadaistyczny nieład składniowy, zapoczątkowny przez ludzkie ssanki, zwane bobasami. Polecam prosty anagram: DeathlySilence -> thelencilleSDay (przykład - wytęż troche szare komórki, jeśli je masz). :)
abcd pisze:
DeathlySilence pisze:Edyta wykonała za pierwszym razem ten utwór genialnie.
Edyta za każdym razem ten utwór wykonuje genialnie. :)
Wykonania, wykonaniami.
Utwór jest genialny.

14 sierpnia 2008 (gdańsk) - JR śpiewał "Dumkę na dwa serca" z jakąś divą operową. Po godzinie na tej samej scenie pojawiła się gwiazda wieczoru - Edyta Górniak. Miałem skrytą nadzieję, że dojdzie do duetu tych dwóch artystów. Niestety. Zaśpiewał swoje partie nieziemsko, z powerem. Ma kawał głosu, ale też pewnie i kawał ...... z niego. :D
Awatar użytkownika
diuk69
Perła
Perła
Posty: 1032
Rejestracja: 29 paź 2007, 8:00
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Lithuania

Re: Janusz Radek

Post autor: diuk69 »

Michael pisze:Przeczytałem całość wywiadu i odnoszę wrażenie, że z tego gościa musi być nadęty bufon
zgodze się z tym.Próżność, ludzka cecha....J.R. mnie wydawał się człowiekiem skromnym,ale tym wywiadem ma duży minus u mnie.Mam wrażenie,że w tym wywiadzie upaja się własnym talentem i "inteligencją"...
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Janusz Radek

Post autor: DeathlySilence »

Michael pisze:Przeczytałem całość wywiadu i odnoszę wrażenie, że z tego gościa musi być nadęty bufon :lol: .
Odniosłem inne wrażenie.
Pomijając jedną odpowiedż (wiadomo jaką), przez wywiad przemknąłem z zainteresowaniem.
JR zna swoje możliwości, wartość, nie jest fałszywie skromny i ma własne zdanie, które wypowiada, nie przemilcza, nie owija w bawełne, woli walić prosto z mostu, niż mozolnie wbijać szpileczki w laleczki voodoo.
Estratos pisze:Chyba mu woda sodowa uderzyła do głowy, bo po pierwszych recenzjach i zachwytach nad swoją osobą kilka lat temu nie zaprezentował nic godnego uwagi.
Brak weny, brak godnego repertuaru, który dorównałby temu z jego debiutu, nie świadczy o tym, że wypowiadając się krytycznie na temam innych, wynikać musi z zawiści, czy sodówki.
Nie znam go. Może taki już był - wyszczekany, pewny siebie, a zaczeło Was to razić, w momencie, gdy "musiał" wypowiedzieć się o wykonaniu Edyty.
Mnie ujął, bo znalazł czas na zapoznanie się z wykonaniem Edyty, a na przykład już na Kayah nie. To świadczy o zainteresowaniu artystką jaką jest Edyta, jednakże nie wszystko musi kupować. Ma własne przemyślenia, wyobrażenie o "jarmarcznej" stylistyce występów i tyle.
Najlepiej spłycić to do zawiści, sodówki, dowartościowywanie się.
diuk69 pisze:Mam wrażenie,że w tym wywiadzie upaja się własnym talentem i "inteligencją"...
Nie wiem, po co ten cudzysłów. Umniejszyć chcesz coś, co jednak przekracza normę. Facet mówi do rzeczy, na temat i nie kreuje jak chociażby inne laleczki w Galach, czy Vivach - tandetne, filozoficzne uniesienia osób, których marzeniem jest przerzucanie naleśników we własnym barze, szybkiej obsługi. Najwidoczniej kupujecie takie pierdoły, niż konkretny wywiad z artystą, na tematy związane z talentem, dorobkiem, artyzmem, własną samooceną itp. Artystą świadomym siebie i swojej wartości.
Karmicie się wrażeniami, kreacjami, zamiast kupowac człowieka takim jakim jest. Moze i bufonem (czego nie stwierdzam), ale przynajmniej tego nie ukrywa, siląc się na Matkę Teresę.
ODPOWIEDZ