Anita Lipnicka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Kamui Shiro »

Akurat taka prawda, że nie jestem zachwycony wyżej wymienionymi piosenkami. Nie potępiam, ale nie jestem na tak. Wiadomo też, jak poszło z używkami u tych osób. Chwalenie się piciem i sugerowanie, że daje ono twórczą wydajność, to już więcej. Żarty żartami, takich warto się wstydzić.
Awatar użytkownika
Stukus
Sit down
Sit down
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2018, 1:29
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Polska

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Stukus »

Kamui Shiro pisze: Chwalenie się piciem i sugerowanie, że daje ono twórczą wydajność, to już więcej. Żarty żartami, takich warto się wstydzić.
Ty tak na serio czy tylko się zgrywasz? Nie widzę w Twojej wypowiedzi żadnego emotikona, więc podejrzewam to pierwsze. Chyba zapominasz, że Anita jest dorosłą kobietą albo tak bardzo jej nie lubisz, że nie podchodzisz do niej racjonalnie i zwyczaje się czepiasz. Ja w jej wypowiedzi nie widzę nic nieprzyzwoitego. Nie popadajmy w paranoje, aby artysta musiał tłumaczyć się z każdego chlapniętego zdania. Więcej luzu i powietrza!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Kamui Shiro »

Mam prawo do swojego zdania i autentycznie nie podoba mi się, jak ktoś - idol! - przedstawia odurzanie się i używki, w mediach, w dobrym świetle. Powoli dorastamy jako społeczeństwo do świadomości, jak to działa na nas wszystkich, niestety póki co wciąż w szeroko rozumianym świecie sztuki i palenie jest cool, i chlanie, i czasami też dragi. Nie wiem, co miało mi się spodobać w tym, że Lipnicka lubi sobie pochlać i o tym głośno gada, dokładając zresztą, że bez tego nie ma się weny... Za to wiem, co mi się nie podoba. I nie tylko mnie, skoro potrzebowała się poźniej ze swojej gadki tłumaczyć. Dorosłość to odpowiedzialność też. I owszem, nie lubię jej.

Prawie każdemu zdarza się wypić, więcej lub mniej, ale po co dokładać do tego taką otoczkę. Samo mówienie, że każdy człowiek coś robi, szczególnie w społeczeństwie, gdzie tyle ludzi cierpi z powodu uzależnienia lub współuzależnienia, jest nie do końca OK. Nie, nie każdy człowiek lubi się czasem napić.

Raj sobie słabo poradził, bo może jako czwarty singiel miał już słabą promocję (do mnie zupełnie nie dotarlo istnienie takiej piosenki), według mnie mógłby uratować nawet słaby album.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anita Lipnicka

Post autor: ray »

Kamui Shiro, ale przecież Anita tylko zażartowała, więc, proszę, nie kreujmy jej na alkoholiczkę.

I Raj nie był czwartym singlem promującym jej ostatnią płytę, tylko trzecim. Napisałem wcześniej, że był jednym z czterech singli. :PP
Jak Bonnie i Clyde poradziło sobie dużo lepiej niż Raj, więc Warner po prostu popełnił błąd, że nie dał duetu Anity z Makowieckim na singla wcześniej.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Kamui Shiro »

Ale ja właśnie piszę o społecznym wydźwięku jej żartu, a nie o tym, czy faktycznie jest alkoholiczką, czy nie. To drugie mnie nie obchodzi. Czytaj ze zrozumieniem :)
Napisałem wcześniej, że był jednym z czterech singli
Jak widać, ja też miewam z tym problemy.
Co innego duet, co innego skromne solo, wiadomo że ma większy potencjał piosenka śpiewana z inną gwiazdą.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anita Lipnicka

Post autor: ray »

Album "OdNowa" można już zamawiać na empik.com:
https://www.empik.com/odnowa-edycja-lim ... qzP0jCuWHM

Tracklista jest ciekawa:
1. Piękna i rycerz (prod. Bartosz Szczęsny)
2. Ptasiek (prod. Piotr Świętoniowski)
3. Piosenka księżycowa (prod. Kuba Karaś)
4. Mosty (prod. Bartosz Szczęsny)
5. Bones of love (prod. Urbanski)
6. I wszystko się może zdarzyć (prod. Michał FOX Król)
7. Big city (prod. Marcin Macuk)
8. Zanim zrozumiesz (prod. Paul Rolling)
9. Z miasta (prod. Marcin Macuk)
10. Zimy czas (prod. Daniel Bloom)
11. Wolne ptaki (prod. Piotr Świętoniowski)
12. Black hand (prod. Daniel Bloom)

Myślałem, że będą tutaj nowe wersje głównie utworów z początków kariery Anity, a tymczasem są aż trzy piosenki z ostatniej płyty i dwie z czasów współpracy z Porterem.

Na początku września ukazał się klip do nowej wersji Piosenki księżycowej:
-> Anita Lipnicka - Piosenka księżycowa (prod. Kuba Karaś) [Official Music Video]
Na poprzedniej płycie Anita miała piosenkę Tęczowa, o której mówiła, że to jej głos w dyskusji o tolerancji, o tym, że każdy ma prawo do wolności w kwestii religii, poglądów politycznych i orientacji seksualnej. I teraz w tym wideo Anita znów subtelnie pokazuje, że wspiera społeczność LGBT. :klaszcze:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Piter »

Świetna jest ta przeróbka. Nowoczesna i świeża, ale też z szacunkiem wobec emocji i jakiejś tam treści oryginału.
Anita się ładnie starzeje i nawet wróciła do fryzury z czasów największych sukcesów.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anita Lipnicka

Post autor: endeven »

ja tez jestem pod wrażeniem tej nowej wersji księżycowej. Bardzo sprawnie to wyszło, jest odżywczo, jest inne powietrze w tym utworze, ale dalej działa na człowieka. To może być ciekawa płyta.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Anita Lipnicka

Post autor: ray »

Kolejna zapowiedź "OdNowy":
-> Bones Of Love (prod. Urbanski)

Pierwsze moje wrażenie: :shock:
Bones of love zostało totalnie wykręcone, ale podoba mi się, ma taki mroczny, transowy klimat. Teraz już chyba nikt nie napisze, że Anita pozazdrościła sukcesu Varius Manx. Wiadomo, że żadna z głównych rozgłośni nie będzie tego grała, to jest zdecydowanie zbyt alternatywne dla RMF czy Zetki.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Anita Lipnicka

Post autor: Piter »

Mnie się nie podoba.
Nie poznałem, że to ta piosenka.

Kiedy premiera płyty?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anita Lipnicka

Post autor: endeven »

ray pisze:Kolejna zapowiedź "OdNowy":
-> Bones Of Love (prod. Urbanski)
Lekki szok. I to jest też równie świetna wersja. Odpalone bezpieczniki, zniszczone zawory bezpieczeństwa. Fakt, nie czuję żadnego związku z oryginałem, ale nie przeszkadza mi to. Produkcja człowieka z zespołu RYSY. Dobrze to świadczy o Lipnickiej, ze wie co piszczy w alternatywie. Osobiście wolę księżycową, bo więcje sentymentu we mnie wzbudza, ale ta odsłona Bones of love też bardzo na tak. No teraz to jestem mocno ciekaw tej płyty.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Anita Lipnicka

Post autor: chicken1506 »

Jestem zachwycony OdNową. Najlepsze jest to, że jedna z najbardziej znienawidzonych przeze mnie piosenek Wszystko się może zdarzyć mnie nie drażni, a nawet się podoba.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Anita Lipnicka

Post autor: B@r »

Od niedawna Anita pracuje z ekipą Natalii Kukulskiej i efekty widać! Promocja nowej jubileuszowej płyty jest bardzo duża! Było już kilkadziesiąt wywiadów, a będzie i więcej, bo w połowie miesiąca światło dzienne ujrzy teledysk do utworu „Piękna i rycerz”. Był nawet odsłuch z Anitą i twórcami tego krążka w Radiowej Trójce na którym miałem przyjemność być. Słuchając Anity i patrząc na nią, mimo przeciwności losu z ostatniego roku (mówiła np. na Plejdzie o rozstaniu ze starym agentem, spaleniem włosów, problemami z mieszkaniem czy żałobą po dziadku), widać, że zawodowo jest w super momencie. I jubileusz sprawia jej ogromną frajdę. Tak po prostu. Miód na serce!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Anita Lipnicka

Post autor: KrzysiekF »

To prawda...a słuchając jej nowego albumu najlepiej zapomnieć o kultowych wykonaniach przebojów VM, wspomnieniach związanych z Zanim zrozumiesz, czy Piosenką Księżycową i dać się ponieść na NOWO.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Anita Lipnicka

Post autor: endeven »

Cały album nieco mnie rozczarował, po pierwszych świetnych dwóch singlach pokładałęm w tym projekcie większe nadzieje. Jest nierówno. Największym zawodem jest chyba Piekna i rycerz w tej nowej odsłonie. Nie czuję tej wersji kompletnie. Przemknęło między palcami i uszami. Szczęsnemu nieco lepiej wyszło z Mostami. Podobaja mi się odświeżenia Daniela Blooma. Zimny czas trafia w dziesiątkę. Mój faworyt obok Piosenki Księżycowej. Fajne Wolne Ptaki i Zanim Zrozumiesz.
ODPOWIEDZ