Sylwia Grzeszczak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: 2770132u »

A to sparwdzone info? Bo na grupie w komentarzu jedna z wielkich fanek napisała , że 9 sierpnia Sylwia z zaskoczenia wyda płytę pt. "Rakiety". A tytuł singla "Gdziekolwiek jesteś" już od czerwca jest znany
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

Tak.
Info od Marcina Wojciechowskiego. Na swoim story powiedział, że singiel nazywa się "Rakiety", a w dniu premiery (9.08) Sylwia będzie gościem Radia Zet

Dodano po 21 godzinach 31 minutach 4 sekundach:
Kulisy sławy Sylwii Grzeszczak. Ciekawy materiał z fragmentem nowej piosenki i kadrem z teledysku.
Szykuje się HIT :-)
https://uwaga.tvn.pl/kulisy-slawy-sylwi ... 571,n.html
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Rakiety są już w serwisach streamingowych.
Pewnie będzie to hit, ale ja jestem lekko zawiedziony - liczyłem na coś bardziej zaskakującego, a to jest po prostu piosenka w stylu Sylwii, pod radio. Nowa propozycja Lipnickiej to jednak wyższy poziom. Niemniej jednak nie jest źle.
Czekam na klip i na występ Sylwii z tą piosenką w Sopocie. :)
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

To jest mało zaskakujące? :shock:
Szanuję, ale ja uważam zupełnie inaczej. Te zmiany tempa, brzmienia w trakcie utworu zaskoczyły mnie bardzo i z tego co widzę to większość osób w komentarzach podziela moje zdanie.
I czy to jest pod radio :? No nie wiem, nie wiem.
W każdym razie jest ciekawie i inaczej. Czekam na teledysk

Dodano po 8 godzinach 22 minutach 52 sekundach:
Jest już teledysk! https://youtu.be/mXtsNjamCKY
Muzyka: Sylwia Grzeszczak
Słowa: Liber
20.09 premiera płyty Best Of Live: 10Tour
https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7992903153
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

No tak cóż.... Większość krytykuje twórczość i maniere Dody.... A Sylwia zbiera ohy i ahy i pytam za co?
Zatrzymała się na poziomie Britney Spears w sensie rozwoju nie mylac innej kategorii. Poprzedni singiel z Liberem również nie zachwyca ten nowy niestety w stylu Sylwii nadal.. Co z tego, że szybszy co z tego, że teledysk na bogato niestety muzycznie noc się nie dzieje jak wspomniał Ray pod radio tak i zapewne będzie hit.
Co mnie poirytowalo, że artystka która jest na rynku 10 lat ma na swoim koncie 3 solowe albumy wydaje The Best of z nowymi singlami zamiast płyty. Idzie w ślady Gosi Andrzejewicz która zrobiła podobnie. Dziwię się, że doda mając na rynku 7 albumów nie wydala do tej pory The Best of Doda. Nie stać Sylwii na nowy materiał tylko idzie w ślady innych zapchaj dziur aby sprzedać płytę i jeździć dalej w trasy. Niestety ogromne rozczarowanie jako artystki, sadzilem że będzie nowy singiel, nowa płyta nowe zmiany a dostałem nowy singiel, kolejne The Best of i brak rozwoju muzycznego brnac dalej w lekka muzykę. Może poczekam rok lub dwa i coś się zmieni jednak widzę, że po odejściu od Gorgo Music niestety rozwój stanął w miejscu.....
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

Nowy album się tworzy, Sylwia cały czas o tym zapewnia. Nie jest na razie gotowy, więc i tak nie zostałby wydany teraz :roll:
Nie widzę nic złego w wydaniu koncertu na CD. Fajny bonus dla fanów w oczekiwaniu na premierowy materiał
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: fookmetoo »

Piosenka brzmi bardzo eurowizyjnie, muzycznie jest napakowana wszystkim, ale nic z tego nie wynika... jedyny plus to to że lata sylabizowania nauczyły ją łączyć słowa w całość... podsumowując Marylką - "ale to już było..."
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

Angie29 pisze:No tak cóż.... Większość krytykuje twórczość i maniere Dody.... A Sylwia zbiera ohy i ahy i pytam za co?
Zatrzymała się na poziomie Britney Spears w sensie rozwoju nie mylac innej kategorii. Poprzedni singiel z Liberem również nie zachwyca ten nowy niestety w stylu Sylwii nadal.. Co z tego, że szybszy co z tego, że teledysk na bogato niestety muzycznie noc się nie dzieje jak wspomniał Ray pod radio tak i zapewne będzie hit.
Co mnie poirytowalo, że artystka która jest na rynku 10 lat ma na swoim koncie 3 solowe albumy wydaje The Best of z nowymi singlami zamiast płyty. Idzie w ślady Gosi Andrzejewicz która zrobiła podobnie. Dziwię się, że doda mając na rynku 7 albumów nie wydala do tej pory The Best of Doda. Nie stać Sylwii na nowy materiał tylko idzie w ślady innych zapchaj dziur aby sprzedać płytę i jeździć dalej w trasy. Niestety ogromne rozczarowanie jako artystki, sadzilem że będzie nowy singiel, nowa płyta nowe zmiany a dostałem nowy singiel, kolejne The Best of i brak rozwoju muzycznego brnac dalej w lekka muzykę. Może poczekam rok lub dwa i coś się zmieni jednak widzę, że po odejściu od Gorgo Music niestety rozwój stanął w miejscu.....

Hmmm? Po pierwsze, leave Britney alone. Po drugie, akurat z tym, ze pod katem rozwoju artystycznego Britney troche utknela (nie do konca, nie do konca, ktos tu slabo sluchal Glory), zgadzam sie; z tym ze utknela tez Sylwia - nie. Moze chodzi o to, ze po ostatniej plycie nie bylo dalszego rozmachu? Nie znam nowej piosenki jeszcze, jednak Tamta dziewczyna i Bezdroza to swietne kawalka, ktore pchnely i Sylwie, i w sumie polski pop szczebelek wyzej.
Po trzecie, zarowno w przypadku Gosi, jak i tym bardziej w przypadku Sylwi, wydanie The Best Of mialo sens - inny dla jednej, inny dla drugiej, wysmiewanie tego swiadczy o nieznajomosci czy tez nierozumieniu sciezki kariery danej wykonawczyni. Sylwia przez te parenascie lat nagrala mase przebojów, nie wiem na czym ma polegac wyliczanie, od ilu LP artysta ma prawo pozwolic sobie (i fanom) na kompilacje best of.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Cóż.... Kolego... Ile Pań tyle zdań jak mawia przysłowie.
Takie moje zdanie i czy się komuś podoba to już inna kwestia. To samo Britney niestety utknela w miejscu a jestem jej fanem od dziecka i miłość do niej umiera z każdą płyta i jej dziwnymi akcjami tak w przypadku Sylwii
Mam wszystkie jej albumy i widzę, że trochę zamarla artystycznie. Nadal też sądzę, że The Best of powinni nagrywać artyści typu Justyna lub Edzia albo Bajm a nie wokalistki które mają 29/30 lat i są młodymi siksami. To takie zapchaj dziura na kolejny okres oczekiwań. Lepiej wydać dobra Epke z 5 utworami niż kolejne The Best of z dwoma nowymi singlami. Czekam z utęsknieniem za czymś nowym i świeżym.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

To masz nietypowe podejscie, bo wiekszosci fanow BS jednak doceniala zdecydowanie Glory. Kazdy ma tam inna ulubiona nutke, ja sie nad owym albumem nie zsikam. Jednak przynajmniej dwie piosenki tam swiadcza o tym, ze dziewczyna nabrala ochoty poeksperymentowania z brzmieniem i stylem muzycznym.
Podobnie jest z Sylwia.
To ze JS czy EG z niezrozumialych powodow (flop after flop?) nie wydaly nigdy oficjalnego Best of nie znaczy, ze nagrywajaca od ponad 10 lat artystka nie moze sie na takie wydawnictwo pokusic. Moze wlasnie planuje cos nowego I swiezego i dlatego taki krok…? Nie jestem milosnikiem SG, ale zdziwila mnie po prostu taka ocena tego, co robi.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Ale ja nie krytykuje jej za wszystko absolutnie nie... Po prostu to idzie w złym niesmacznym kierunku ale może to chwilowe. Fajnie, że nagrywa singla dla fanów a nie milczy jak inne 3 lata bez niczego. Sylwia przyzwyczaiła nas jednak do płyt co 2 lub 3 lata i gorącej linii hehe a teraz ostatnie lata po macierzyństwie zwolniła i 2 single w ciągu 2 lat. Trochę mam niedosyt aczkolwiek jeśli jej muzyka pójdzie w tym samym kierunku co Rakiety hmmm. Będzie odcinac kupony. A co do Britney mimo iż post nie dotyczy jej to naturalnie mam 3 swoje perełki na Glory. Byłbym niewdziecznym fanem gdybym nie docenił tam smaczków. Szkoda, że płyta tak przepadla ale to już inny post i inna kwestia.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: 2770132u »

Co jak co ale Sylwia akurat może wydać takie The best of bo dziewczyna ma z czego wybierać jeśli chodzi o przeboje. Przez 10 lat wydała 3 solowe płyty i 1 z mężem, 15 singli , z których każdy był hitem , większym, mniejszym; ale był. Po drugie to The Best of jest jednocześnie zapiskiem trasy koncertowej Ten Tour i będzie wydane jako DVD. Jest to pierwsze DVD w karierze Grzeszczak. To prawda Sylwia przyzwyczaiła do wydawania płyty co 2,3 lata. Ale teraz ma małe dziecko i to jest dla kobiety najważniejsze, dlatego zwolniła obroty pracy. Co do Dody , Doda wydała też bodajże 3 płyty koncertowe , a między studyjnymi albumami miała 5 lat przerwy (licząc od 7 pokus do Choni z Virgin, gdzie było też tylko 5 nowych utworów). Edyta od 7 lat niewydała płyty, Paula od 9 lat, Flinta od 14 lat, Gosia Andrzejewicz od 5 lat. A Sylwia wydała 3 lata temu i jak ten rok czy dwa poczekamy to korona Grzeszczak z głowy nie spadnie. A i Sylwia chociaż wraz z singlem wydaje od razu teledysk. A Edyta ??? I inni?? singiel a teledysk po 3 miesiącach albo roku, tudzież nigdy( Edyta)
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

@2770132u
Koncert zostanie wydany na CD, nie DVD.
Tylko audio.
Btw. jeżeli ktoś zamówi już teraz (w przedsprzedaży) to otrzyma bonusowo singiel "Rakiety" na osobnym CD.
"Best Of" Sylwii to obecnie 9 najczęściej zamawiany album na Empik.com
https://www.empik.com/bestsellery/muzyka
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

Posluchalem, obejrzalem Rakiety. Faktycznie daleko to nie odbiega od Tamtej dziewczyny, ale jesli to promuje wydawnictwo podsumowujace dotychczasowe nagrania, to utrzymanie podobnego stylu jest nawet wskazane. Inna sprawa, ze Sylwia wydaje mi sie od pewnego czasu nieprzekonana do tego, co spiewa i robi w klipach, mam wrazenie ze ma z tego beke i robi to pod dyktando meza, tego zas troche przerastaja ambicje. Moze sie myle. Aha, ogolnie nie oceniam piosenki po pierwszym odsluchaniu, póki co wydaje mi sie jednak, ze przerost formy nad trescia.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Kamui absolutnie się zgadzam z Twoją wypowiedzią. :PP :PP :PP
ODPOWIEDZ