Sylwia Grzeszczak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Angie29 pisze:Co mnie poirytowalo, że artystka która jest na rynku 10 lat ma na swoim koncie 3 solowe albumy wydaje The Best of z nowymi singlami zamiast płyty.
Ale przecież Sylwia nie wydaje żadnego "The Best of". :)
Ten zapowiedziany album, "Best Of Live: 10Tour" to płyta live, a nie składanka przebojów.
empik.com pisze:Krążek „Best Of Live: 10ten Tour” jest zapisem występu Sylwii Grzeszczak w trójmiejskiej Ergo Arenie, na płycie usłyszeć można przekrój twórczości artystki w wyjątkowych wykonaniach i nowych aranżacjach. Tylko w przedsprzedaży do zamówionej płyty „Best Of Live: Ten Tour” dołączany jest dodatkowy krążek zawierający zupełnie nowy singiel Sylwii Grzeszczak zatytułowany „Rakiety” – edycja limitowana.
Wcześniej była mowa, że ten koncert w Ergo Arenie zostanie wydany na DVD, teraz się okazuje, że jednak tylko na CD, ale i tak lepszy rydz niż nic.
A gdyby faktycznie Grzeszczak chciała wydać "The Best of", to akurat w jej przypadku byłoby to bardzo zasadne. Każdy z jej 14 wcześniejszych singli był przebojem. I w zeszłym roku Sylwia świętowała 10-lecie kariery, czyli teraz mija już 11 lat od jej debiutu - to na tyle dużo, że spokojnie można by wydać składankę hitów (dla porównania: wspomniana tu Britney wydała swoje pierwsze "The Best of" już 5 lat po premierze debiutanckiej płyty, a Gosia Andrzejewicz - po zaledwie 2,5 roku).
Angie29 pisze:widzę, że trochę zamarla artystycznie.
Z tym się zgadzam, ale widzisz... Skoro jej poprzednie płyty i single odniosły wielki sukces (Tamta dziewczyna ma już 118 mln wyświetleń na YouTube!), to w sumie nic dziwnego, że nowe utwory są w stylu tych wcześniejszych. Nie zabija się kury znoszącej złote jajka. Może nawet Sylwia chciałaby pójść w kierunku ambitniejszego popu, ale ktoś/coś ją powstrzymuje? Tego nie wiemy.
I ja też czekam na całą jej nową płytę studyjną, ale spokojnie, wszystko w swoim czasie. Od poprzedniej nie minęły jeszcze 3 lata, to wcale nie jest tak dużo. Druga sprawa: wydaje mi się, że Sylwia naprawdę może być teraz w ciąży. I w "Uwadze - Kulisach sławy", i w "Dzień Dobry TVN" nie chciała jasno odpowiedzieć na pytanie, czy spodziewa się drugiego dziecka. W "DD TVN" jeszcze siedziała tak, by nie było widać jej brzucha. :PP

Zgadzam się z Kamui Shiro, że Rakiety są bliskie Tamtej dziewczynie, zresztą nawet teledysk wyreżyserowała ta sama osoba (Olga Czyżykiewicz). Widać w nim dużo motywów z zachodnich klipów, zwłaszcza z Run the world (Girls) Beyoncé.

W krótkim wywiadzie dla RMF Sylwia pokazała swój rejestr gwizdkowy:
-> Premiera utworu "RAKIETY" Sylwii Grzeszczak w RMF FM
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

Przed Sylwią ostatnie 4 koncerty plenerowe:
31.08 - Łomża
07.09 - Sieradz
08.09 - Szczecin
14.09 - Zgierz
Do setlisty doszły "Rakiety".

Później mini trasa w Niemczech:
15.11 - Hamburg
16.11 - Frankfurt nad Menem
23.11 - Oberhausen

Następnie Sylwia wystąpi 10 grudnia w Poznaniu w Sali Ziemi.
Ciekawe, czy będzie więcej koncertow "The Best Of", czy to tylko jednorazowe wydarzenie. Osobiście myślę, że może być ich wiecej - w końcu niedługo wychodzi koncertowa płyta "The Best Of".
Do 1 września obowiązują promocyjne ceny biletów: 79-129-179 zł.
Po tej dacie: 99-149-199 zł.
https://www.panbilet.pl/wydarzenia/Pozn ... e+Best+Of/
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

Ale wtopa
Płyta się jednak nie ukaże

Oświadczenie Warnera:
Szanowni Państwo,
Zaplanowana na 20.09 premiera płyty Sylwii Grzeszczak „Best of live: 10 Ten Tour” nie dojdzie do skutku z przyczyn niezależnych od wytwórni Warner Music Poland. Za wszelkie komplikacje wynikające z tego powodu przepraszamy, poniżej załączamy wypowiedź managementu Artystki przybliżającą szczegóły odwołania premiery:

„Drodzy, niestety zaplanowana na 20 września premiera płyty "Best of live: 10 Ten Tour" nie odbędzie się. Przyczyną tego jest awaria dysku zawierającego ten materiał, do ostatnich chwil przed terminem wysłania plików do produkcji staraliśmy się odzyskać stracone pliki - niestety nie udało się.”
Jeśli chodzi o koncert w Poznaniu to informacja o promocji zniknęła. Chyba te "promocyjne" ceny zostaną i będą normalnymi cenami
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: fookmetoo »

To niepoważne z ich strony że nie robili kopii zapasowych.
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

Z powodu dużego zainteresowania został ogłoszony drugi koncert w Poznaniu w Sali Ziemi. Odbędzie się on tego samego dnia (10.12) o 17:00 8)
https://www.panbilet.pl/wydarzenia/Pozn ... e+Best+Of/

W marcu Sylwia powróci do Katowickiego Spodka wraz z Liberem, który zagra osobny koncert z InoRos
Bilety w cenach 69-139 zł dostępne tutaj: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/44731 ... 26+InoRos/

A o płycie ani widu, ani słychu :roll:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Na sylwestrze TVN Sylwia ma mieć 3 wejścia i zaśpiewać aż 8 utworów.
Obstawiałbym: Rakiety, Dobre myśli, Tamtą dziewczynę, Księżniczkę, Pożyczonego, Karuzelę, Sen o przyszłości i Małe rzeczy.
Kuba5959, byłeś na próbie Sylwii? Jeśli tak, to czy trafiłem chociaż w 50%? :)

Sylwia miała nie najlepszy rok w karierze. W kwietniu pojawiła się informacja, że nagrała koncertowe DVD, w sierpniu okazało się, że jednak będzie tylko koncertowe CD, a we wrześniu - że nawet CD nie będzie, bo podobno dysk zawierający materiał miał awarię i mimo starań nie udało się odzyskać straconych plików. Dziwne to bardzo... :?
Do tego Rakiety nie powtórzyły sukcesu poprzednich singli Sylwii. 3,3 mln wyświetleń na YouTube, 885 tys. odtworzeń na Spotify i 17 miejsce na liście AirPlay-Top to oczywiście nie jest zły wynik, ale mogło być lepiej. Nie wiem, co tym razem nie zagrało...
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Angie29 »

Mi się wydaje, że nie ma tego woow po odejściu Sylwii z tego Gorgo... Naprawdę sporo tych wtop i niewypalow w tym roku. Sylwia to fajna babeczka może następny rok będzie bardziej owocny. Z drugiej strony nie można mieć ciągle 5 minut w karierze. Jestem ciekaw czy wróci z jakimś mega singlem w swoim stylu i znowu będzie boom czy też po prostu jak to w przypadku większości wokalistów będzie ale bez dawnego sukcesu i rozgłosu.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: endeven »

hmmm może w dobie kryzysu swojej kariery nagra wreszcie coś ciekawego i interesującego i odkryje, że można śpiewać inaczej.
kuba5959
Sit down
Sit down
Posty: 75
Rejestracja: 13 cze 2018, 10:38
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: kuba5959 »

@Ray idealnie trafiłeś :)
20:00 - Sen o przyszłości, Pożyczony, Rakiety
23:00 - Dobre myśli (z Liberem), Księżniczka oraz pierwszy raz od bardzo dawna w telewizji zostanie zagrana Karuzela
00:00 - Tamta dziewczyna, Małe rzeczy

Dodano po 11 minutach 34 sekundach:
Sylwia coś tam zapowiada na przyszły rok, ale tak naprawdę to nie mówi nic konkretnego. W jednym wywiadzie powiedziała, że na przyszły rok ma "wielkie plany", a ostatnio na czacie na FB DDTVN powiedziała, że pracuje na albumem i kolejnymi singlami.
Są też spekulacje, że Sylwia zamierza wybrać się do Rotterdamu. Na pytanie jakiegoś portalu plotkarskiego o Eurowizję odpowiedziała "jeśli siedzę cicho to znaczy, że coś kombinuję".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: ray »

Ha, ha, wyszło na to, że trafiłem w 100%. :D
Myślałem, że może jednym z tych 8 utworów będzie jakiś cover, tymczasem Sylwia postawiła wyłącznie na swoje kawałki. Edyta, gdyby tylko chciała, też mogłaby kiedyś zaśpiewać na sylwestra 8 piosenek ze swojego repertuaru. ;-)
endeven pisze:hmmm może w dobie kryzysu swojej kariery nagra wreszcie coś ciekawego i interesującego i odkryje, że można śpiewać inaczej.
Nie ma żadnego kryzysu.
Jeden singiel, który odniósł mniejszy sukces niż poprzednie, i "fakap" z wydaniem koncertowego DVD/CD to jeszcze nie powód, by pisać o kryzysie.
Teledysk do Rakiet ma 3,3 mln wyświetleń na YouTube - w ciągu niespełna 5 miesięcy zyskał tyle odsłon, co oba klipy Edyty do Your high razem wzięte przez ponad 66 miesięcy. Oczywiście teraz dużo łatwiej jest o miliony na YT niż 5 lat temu, ale jednak Rakiety nie poradziły sobie najgorzej...
W czerwcu ZPAV przyznał singlowi Dobre myśli podwójną platynę.
3 tygodnie temu Sylwia zagrała jednego dnia 2 koncerty w ogromnej Sali Ziemi w Poznaniu - pierwotnie planowano tylko jeden koncert, ale - jak już pisał wyżej Kuba5959 - z powodu dużego zainteresowania został dołożony drugi.
Tak więc u Sylwii nie ma żadnego kryzysu. Już prędzej możemy mówić o kryzysie u Margaret, która wydała w tym roku 5 singli z "Gai Hornby" i właściwie żaden z nich nie odniósł sukcesu, żaden nawet nie wszedł na listę AirPlay-Top. Może po części też stąd jej decyzja o zawieszeniu kariery?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Kamui Shiro »

Twoje ulubione porównanka ze szpilami dla innej wokalistki. Ok, tylko że Margaret coś zmienia, stawia na dojrzewanie muzyczne, więc ma pełne "prawo" do wtop. A SG dalej śpiewa do kotleta Liberowi.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: 2770132u »

"Bang Bang"
1. Bang Bang
2. Dżungla
3.
4. O nich, O Tobie
5.
6.
7. Prawda o nas
8.
9. Rakiety
10. Dobre myśli (ft. Liber)
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: 2770132u »

11 lipca premiera tytułowego singla "Bang Bang"
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: Steffie »

Sylwia Grzeszczak & Liber - Co z nami będzie
https://www.youtube.com/watch?v=fgpRTeKGl20

Teraz ten kawałek nabiera innego znaczenia. Szkoda, że im się nie udało.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Sylwia Grzeszczak

Post autor: 2770132u »

Właśnie ukazał się nowy singiel zatytułowany "Motyle" i poruszony został temat płyty "Inspiracje" , taki tytuł został nadany początkowo jak miał ukazać się w 2021
ODPOWIEDZ