Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Piter »

Flux pisze:U innej osoby taki "song" mógłby wypaść zabawnie, naturalnie i bezpretensjonalnie. Po prostu w jej wykonaniu jest to - jak zwykle zresztą - zwyczajnie żenujące. Robione na siłę, byle zwrócić na siebie uwagę. Natasza dostała dokładnie to, czego chciała. A czy siedzi teraz w domu na kanapie i drze łacha ze słuchaczy, tak jak słuchacze z niej? Nie interesuje mnie to. Nie jest to sztuka a marna prowokacja. No, może nie taka marna bo odzew jest dość znaczny. Cel osiągnięto. Filiżankę Wiśniewskiego też można potraktować jako pastisz, ja natomiast odbieram te kawałki jako aktualny szczyt możliwości i ambicji tych wykonawców.

Skoro ktoś już Brodkę wspomniał. Dziewczyna, która nagrywała zwykłe popidło, nagle wyszła do ludzi z zupełnie nową odsłoną. Dlaczego ludzie się tym zachwycili? Bo było to wiarygodne i na poziomie.

I błagam... Natasza i dobry, wielowymiarowy wokal? Hę? :roll:
Brodka to zupełnie inna postać, inny pijar od samego początku. To popidło też było przedstawiane jakby było popidłem z wyższej półki, chociaż była to zwyczajna muzyka radiowa. W przypadku Nataszy, zgodzę się, że ona jest nieokreślona stylistycznie - dla mnie dlatego, że mało ma swoich piosenek. Natomiast myślę sobie, że to jednak niesprawiedliwe, iż psy wiesza się na niej wyłącznie dlatego, że ludzie nie zrozumieli, bo nie zostali przygotowani, czy to przez dotychczasową stylistykę, czy przez specjalną wywieszkę, napis: UWAGA IRONIA. Widać takie mamy czas, iż wszystko musi być dopowiedziane, gdyż inaczej nawet średnio rozgarnięty człek zrozumie coś opacznie i zrobi szum. Gdyby jeszcze zarzuty dotyczyły czego innego, ale głównym zarzutem był prowokacyjny polsko-angielski tekstowy miszmasz.
W kwestii wokalu, jak dla mnie Natasza całkiem dobrze śpiewa, potrafi odnaleźć się w różnych stylistykach, ma ładną barwę głosu. Tyle. Wielowymiarowy to nie wielooktawowy.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: niuto »

Ludzie nie wieszają na niej psów tylko po prostu się z niej śmieją, bo to co miało być zabawne, w wykonaniu Nataszy wyszło żałośnie i śmiesznie. Ironię też trzeba umieć przemycać w odpowiedni sposób.

Szczerze mówiąc wcale bym się nie zdziwił jakby premierę płyty znowu odłożono na bliżej nieokreślony termin, bo kto niby w tej chwili po nią sięgnie?
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Piter »

niuto pisze:Ironię też trzeba umieć przemycać w odpowiedni sposób.
No jaha. Winą tekstu jest, iż analfabeta nie umie go przeczytać, gdyż za mało jest czytelny. 8P
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: niuto »

Ale tu nie chodzi o to, że tekst jest nieczytelny (inna sprawa, że trzeba go przeczytać, bo słuchając ciężko cokolwiek wyłapać). Po prostu w wykonaniu Nataszy jest to nienaturalne, próbowanie być zabawnym na siłę. Mnie osobiście śmieszy cała kreacja, tak jak ostatnie wygibasy Szpaka.
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5027
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: addar »

i tu jest pies pogrzebany , skąd ludzie mają odbierac to jako kreacje skoro nie ma wczesniejszych kontrastujacych swoją jakoscią kawałków na jej koncie, jest płytki singiel z projektu poland why not ? i jest kuriozalna piosenka do słabego filmu historycznego... tyle... gdyby natasza mogła pokazać: "o paczajcie to tworze na codzień " miała by silną linie obrony... a tak...no cóż ... kiła.

Jedyne co mogłoby kawałek bronić to to że został wstawiony przez Teatr Rome nie na youtubie Nataszy...na miejscu Józka wymysliłbym ze to czesc promocji przygotowywanego spektaklu, choć pewnie teraz (nawet jezeli tak było) bedą sie od tego odżegnywać.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: niuto »

Zabawny felieton: "Mój szczery list do wielkiej aktywistki kulturalnej Nataszy Urbańskiej".

http://foch.pl/foch/1,132039,15244891.h ... map=%5B%5D
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: dorota »

dobry tekst :lol: :cool2:
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Flux »

Komentarze pod tym tekstem trafnie ujmują problem Nataszy z narodem i narodu z Nataszą:
Kurczaki no, niechże mi ktoś powie, co z tą dziewczyną jest nie tak?
Urodę ma?
No ma, okładkową wręcz. Uczciwie - to jest śliczna dziewczyna.
Talent ma?
Czy aż talent, to ja nie wiem, ale na pewno szkolony głos, miły w odbiorze; ok, może się nie wyróżnia jakoś specjalnie, jest taki, no, wzorcowo bezosobowy, ale przecież dobry.
Figura jeszcze jest. Taneczne umiejętności.

To niech mi ktoś powie, dlaczego ja jej tak nie lubię? Czy może raczej: ona do mnie nie trafia, nie kupuję jej w ogóle, wszystko mi zalatuje jakąś sztucznością, jakby ożywiony robot-piosenkarka, zrobiona zgodnie z instrukcją (tego tyle, tego tyle, oczy takie, zęby takie, jak z katalogu normalnie).

Dlaczego? Skąd tak mam i wiele osób dzieli ten pogląd?

Czy to jej mąż diabolicznie wyłażący z tła, mąż "ja wiem lepiej", menadżer "ja wiem, jak się robi karierę, bo zęby na tym zjadłem", człowiek sukcesu (jednego, ale za to głośnego), osławiony tyran, egotyk z poziomem empatii zbliżonym do ostrygi - tak mówią, ja przecież nie znam ani jego, ani jej.
Pomimo licznych gazetowych publikacji, kupy kasy wywalonej przez tv na jakieś rewie promujące, na programy - no nie jestem w stanie się nią zachwycić.

Czemu?


Paradoks Urbańskiej polega na tym, że ładna, dobrze śpiewa, dobrze tańczy, a wk*rwia. A tragizm jej postaci uosabia Janusz. Dziękuję za uwagę.

Biedna Natasza. Tak bardzo chciałaby być gwiazdą, coś z sobą zrobić, rozkochać tłumy, a tu zawsze dupa wychodzi. Strasznie się zawsze wygłupi. Ja to nawet chciałabym, żeby jej się w końcu coś udało,żeby tak przestali się z niej śmiać, bo przecież i ładna jest, i coś tam potrafi... Ach, zawsze paździerz wychodzi i chłam pod przykrywką sztuki. Żal.
Wzorcowo bezosobowy głos (czy ktoś przypadkowo natrafiając na jej piosenkę w radio, rozpozna ją po głosie?), brak charyzmy scenicznej tuszowany wymyślną choreografią, stała patologiczna kontrola władczego męża-mentora-pana. Odpychający zestaw.
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: paulina_17 »

Natasza wydaje się być taką zagubioną, nie mającą własnego zdania marionetką w rękach Józefowicza... naprawdę gdyby go zostawiła wyszłoby jej to na dobre ...
może lepiej pokierowała by swoją karierą, bo z pewnością ma talent, to trzeba przyznać.
Awatar użytkownika
Natu$
Lunatique
Lunatique
Posty: 2641
Rejestracja: 04 paź 2008, 15:55
Ulubiony album: Dotyk, EG
Ulubiona piosenka: Szyby, CBTL, NWI, List
Lokalizacja: Poznań

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Natu$ »

Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: paulina_17 »

flow pomyliło mu się komuś z floor ...

a gdzie w tekście jest odpowiednik do "Mam polubienia na twarzoksiążce"?
Natasza chyba nie śpiewa o facebooku? :D
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Blur »

paulina_17 pisze: a gdzie w tekście jest odpowiednik do "Mam polubienia na twarzoksiążce"?
Natasza chyba nie śpiewa o facebooku? :D
Mam lajki na fejsie, w realu gubię się :P
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: chicken1506 »

Żarty, żartami, ale ona chyba na poważnie... już by się lepiej schowała, bo chyba rejdioczartów tym badziewiem chyba nie podbije
http://www.tvn24.pl/ciekawostki-michalk ... 87574.html
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: Virtual Tom »

Jak to nawet do gówna można dorobić ideologię, prawie tak dobra jak Edzia :hahaha:
Awatar użytkownika
paulina_17
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 284
Rejestracja: 21 wrz 2007, 14:04

Re: Natasza Urbańska i Janusz Józefowicz

Post autor: paulina_17 »

teledysk Nataszy ma na youtube ponad mln wyświetleń :shock:
ODPOWIEDZ