Mietek Szcześniak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mietek Szcześniak

Post autor: Flux »

Byłem wczoraj na koncercie promującym Songs from yesterday. Cóż mogę powiedzieć? Mietek jest fe-no-me-nal-ny. To, jak on śpiewa to naprawdę rzadki dar. Wyczucie stylistyki, niesłychana biegłość, sprawność techniczna, kontrola, barwa, ton. Nie bez kozery mówi się o nim jako o najlepszym wokaliście w kraju. Tylko w przeciwieństwie do Edyty, lepiej zna swój aparat. Nigdy nie słyszałem nagrania, w którym Mieczu by jakoś wyraźnie niedomagał czy porywał się na dźwięki, które aktualnie są poza jego zasięgiem. Tym razem nie było inaczej. Wszystko w punkt, przy jednoczesnej zabawie dźwiękiem. Razem z trio Herdzina opowiedzieli te historie po swojemu, zupełnie nieśpiesznie, z wielkim smakiem. Można się nawet pokusić o stwierdzenie, że trio rozrosło się do kwartetu, ponieważ głos Szcześniaka był najpiękniejszym instrumentem tego wieczoru. Opracowania maestro dały tym utworom przestrzeń, oddech, pozwoliły docenić wartość pauzy i ciszy. Czas to najcenniejsze, co mamy. Czuję, że mój był dobrze spożytkowany za sprawą takich artystów, którzy ofiarowali publiczności cząstkę siebie. Najbardziej obawiałem się wykonania Tears in heaven, głównie ze względu na tragiczny wymiar tego utworu dla Erica Claptona. Mieczu poprowadził go niezwykle godnie, nie przesłodził, nie przedramatyzował. Nie spodziewałem się też, że bluesowa wersja Satisfaction Rolling Stones może mieć takiego kopa! No i Mietek zrobił to, czego niektórzy forumowicze oczekiwali po Górniak. Mianowicie, złożył hołd Davidowi Bowie. Przed wykonaniem This is not America poświęcił kilka słów artyście, który "nie był może najwytrawniejszym wokalistą, ale jego projekcja artystyczna i oryginalność zasługują na najwyższe uznanie". Gorąco polecam koncert z tym programem dla ludzi chcących się na moment zatrzymać :smile:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Mietek Szcześniak

Post autor: Bob »

Kiedyś kiedy bylem w szczytowej formie wokalnej śpiewałem Przyszli o zmroku/ geniusz Krzesimira/ i Czas nas uczy...w fenomenalnej akustyce pod prysznicem w akademiku...Były brawa i zachwyty, hmmm..dawno i nieprawda....Mietek jest geniuszem.Format światowy.To już jakieś ze 30 lat od jego debiutu...?Czas leci...
Uwielbiam.
Przy Całe życie czekam...wymiękam..ciary...
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Mietek Szcześniak

Post autor: Flux »

PS. materiał na ten album zarejestrowano w... 2 dni. Diwa mogłaby wziąć przykład z dobrego kolegi i również uraczyć nas ekspresową sesją studyjną bez zbytnich poprawek :D
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Mietek Szcześniak

Post autor: Piter »

fe-no-me-nal-ny:
Za dużo :edi:
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2748
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Mietek Szcześniak

Post autor: pijej1 »

ODPOWIEDZ