Mandaryna

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Chevy
Hope for us
Hope for us
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaryna

Post autor: Chevy »

A co do plagiatu to napewno utwor nim nie jest, Mandaryna obecnie jest w takiej sytuacji, że to tylko by jej zaszkodziło, a nie wyjaśniają tego narazie, tylko po to, żeby było głośno o singlu. I jest. co chwile można go usłyszeć w Esce, troche rzadziej w Zetce. Niedługo wszystko się wyjaśni.

Pełna wersja Heaven:
http://www.wrzuta.pl/audio/qbSx79grTs/m ... cd_version

Premiera teledysku ma się odbyć już ostatecznie w lipcu.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Mandaryna

Post autor: Kamui Shiro »

Podkład jest przez chwilę podobny, a tak poza tym to inna kompozycja. Inne piosenkarki teraz też rżną z Madonny (np. Jessica Simpson), no i wielkie mi halo.
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaryna

Post autor: Chill-out »

Mandaryna na żywo:
http://pomponik.pl/news/mandaryna-na-zywo,950588
Do życia powróciła strona mandaryna.com,na której można posłuchać remixu "Heaven".
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaryna

Post autor: B@r »

Lekcje u Eli - no i fajnie. :)

Tak jak to chyba chill-out przepowiadal, juz w mediach wiadomosc o kompozytorze Heaven.
Chevy
Hope for us
Hope for us
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaryna

Post autor: Chevy »

Znane są juz 4 piosenki, które znajdą się na 3 płycie wokalistki:

-heaven
-życie niesie mnie
-one way ticket
-radio
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaryna

Post autor: B@r »

Chevy pisze:-one way ticket
Przerobka? :>
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaryna

Post autor: Chill-out »

Tak,ktoś jakiś czas temu zamieszczał tutaj to nagranie.
Chevy
Hope for us
Hope for us
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaryna

Post autor: Chevy »

Tak "One way ticket" to cover utworu o tym samym tytule, który wcześniej nagrał zespół Boney M.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Mandaryna

Post autor: Bob »

Chevy pisze:Tak "One way ticket" to cover utworu o tym samym tytule, który wcześniej nagrał zespół Boney M.
dla słabo zorientowanych Eruption a nie Boney M i tez był to cover nagrania dużo starszego/nie wiem czy sie nie mylę N. Sedaki???/. Spiewała to także kayah w programie sylwestrowym i usilnie go poszukuję!!!!!!!!!!!!!!!
Chevy
Hope for us
Hope for us
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaryna

Post autor: Chevy »

Jeśli ktoś chce, to zapraszam na oficjalne forum Mandaryny - www.MANDARYNA.xad.pl
Awatar użytkownika
Matis
Make it happen
Make it happen
Posty: 130
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:42
Lokalizacja: Katow!ce

Re: Mandaryna

Post autor: Matis »

Kiedyś miałem kiepskie zdanie o Mandarynie nie lubiałem jej ale to było dawno , ostatnio widziałem ją na tvnstyle w programie "66 niezapomnianych chwil w telewizji" i poprostu było mi jej żal , ludzie w sopocie gwizdali i buczeli , mi się piosenka "Poprostu chce" strasznie podoba i uważam że wcale jej tak zle nie zaśpiewała , ciesze się ze Marta wie jakie ma możliwosci i nie gada bzdur typu że pokaże kto tu rządzi tak jak idiotki z QUEENS (czy jakoś tak) :P


Co do jej forum www.mandaryna.xad.pl wcale nie jest oficjalne tak mi napisała pani admin ;) nie radze sie tam rejestrowac osobą które lubią wyrażać swoje zdania ;)
Chevy
Hope for us
Hope for us
Posty: 42
Rejestracja: 08 kwie 2007, 12:14
Lokalizacja: Poznań

Re: Mandaryna

Post autor: Chevy »

Matis, ale tylko na tym forum Mandaryna się zarejestrowała, jej balet, oraz siostra Gosia, którzy piszą wiadomości w działach specjalnie dla nich przeznaczonych,także można uważać je za oficjalne :wink: Warto zaznaczyć, że już w maju był znany tekst do Heaven i jego pol minutowy fragment, który Mandaryna umieściła na forum, a singiel wyszedł dopiero w lipcu :wink:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Mandaryna

Post autor: Kamui Shiro »

Zachowanie ludzi w Sopocie było dużo gorsze niż występ Mandaryny, reakcja mediów i ludu później - bydlęca. A tak sobie teraz przypominam ten występ i całkiem sympatyczny był ^^ wcale nie taki koszmarny. Ona po prostu ma taką barwę głosu, jakby była zmęczona xD Podziwiam Mandarynę za odwagę - mało która gwiazda eurodance odważyłaby się na występ na żywo... i to jeszcze a capella na początek. Piosenka została też po porstu źle zaaranżowana i ogólnie... to nie jest ten typ piosenki co "Znak pokoju", który porwie tłumy i zabrzmi przekonująco w wykonaniu na żywo.

A potem rzeczywiście poduczyła się trochę śpiewania, bo kiedyś dali jakieś jej nagranie na żywo z 2006 roku i brzmiało dużo lepiej niż sopockie "Every Night".

"Mandaryna jest beznadziejna i wypadła koszmarnie" to taka sama automatycznie przyswajana mądrość ludowa jak "Hymn w wykonaniu Górniak był klęską", "Rządy kaczyzmu nie przynoszą nic dobrego", "Adopcji homoseksualnej mówimy nie" itd. - każdy z chęcią powtórzy, a tak naprawdę to wcale nie musi być taka 100% racja.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mandaryna

Post autor: B@r »

Kamui Shiro pisze:Zachowanie ludzi w Sopocie było dużo gorsze niż występ Mandaryny, reakcja mediów i ludu później - bydlęca. A tak sobie teraz przypominam ten występ i całkiem sympatyczny był wcale nie taki koszmarny.
Zgadzam sie.
Milo, ze Eda skontaktowala sie z Marta po tym wystepie - w koncu sama wie, co to znaczy sila tlumu w nienawisci.
Awatar użytkownika
Matis
Make it happen
Make it happen
Posty: 130
Rejestracja: 18 mar 2007, 14:42
Lokalizacja: Katow!ce

Re: Mandaryna

Post autor: Matis »

Ojjj nie róbcie z Marty bidulki która została wygwizdana bez przesady :!: nikt jej nie kazał występować a przecież wiedziała jakie ma warunki a raczej jakie ma braki. zanieługo będzie tak że Doda ble bo wygrała z bidulką Mandarynką.
ODPOWIEDZ