Michał Szpak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

Tutaj zgadzam się z postem Ray jak zawsze ostatnimi czasy ... podpisuje się pod tym .
Michałowi nie można zarzucić pracowitości , talentu i uporu w działaniu . Szanuję go ogromnie za to i życzę Mu jak najlepiej bo jest człowiekiem pozytywnym i jak napisał Ray nigdy nie obraził żadnego artysty nigdy ...nawet jak Edyta wielokrotnie udawała że go nie zna lub nawet pamiętam sytuację ze przyszla do poprzedniej edycji gdzie Michał był jurorem to ona przywitała się z wszystkimi a Michała traktowała z góry totalnie . Od tego momentu ona ma wielkiego minusa u mnie za zgrywanie Lady i brak szacunku do artystów . Natomiast Michał po tym wszystkim jeszcze wypowiadał się Na temat Edyty i jej Andromedy bardzo pozytywnie . Szacunek dla Michała ja na pewno nie byłbym taki sympatyczny i empatyczny w stosunku do wielkiej Divy lub innych artystów na jego miejscu . Pamiętam nawet jak w Ugotowanych w odcinku specjalnym był Michał i Brzozowski Rafał razem . Jak Rafał śmiał sie z niego ironicznie potem byli razem zaproszeni rok później u Agaty Mlynarskiej w tym programie Się kręci czy jakoś tak niepamietam nazwy mniejsza o to ..już wtedy Brzozowski krzywo się gapił na Michała ten natomiast nigdy go nie obraził . Za to dla Michała szacunek i podziw .

Jeśli chodzi o jego anglojęzyczna płytę oglądałem z nim wywiad ze Michał miał ta płytę w części przygotowana po Polsku natomiast podobno brzmiała bardzo niefajnie w języku ojczystym i postanowił z producentami te teksty i melodię jednak zgrać w całość po angielsku.

Dodano po 1 godzinie 8 minutach 38 sekundach:
Michal Szpak uzyskał podwójną platyne za album ,,Byle być sobą "

Dodano po 7 godzinach 6 minutach 55 sekundach:
MICHAL czwarty tydzień od debiutu na 13 miejscu Olis ...ciekawe kiedy do złota i w jakiej ilości sprzedają się płyty w pierwszej 20tce co tydzień ...pewnie marne ilości nawet w Top 5 haha bo to Polska. .
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

W końcu Złota Płyta dla Szpaka za Dreamera po 5 miesiącach z drobnymi przerwami na Olis .Podobno tylko fizyczne sprzedaze płyt się do tego przyczyniły bo jego streamingi kiepsko leżą . Jak na same fizyczne płyty to całkiem całkiem . Zwłaszcza bez pomocy radia i nie mówiąc o Wytwórni plytowej.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Michał Szpak

Post autor: Margaret »

Tak, nie jest źle :) jest czego gratulować, jeśli to za prawie samą fizyczną sprzedaż :)
ale patrząc na liczby to zachwytu też nie ma.
Złoto otrzymuje się za 15.000 sztuk
W dniu premiery tłum jego wiernych fanek z FB kupowało od razu jedną i drugą wersję. Część z nich po 2 lub 3 takie pakiety, więc bywało, ze jedna fanka kupiła nawet 6 egzemplarzy.
Licząc, że każdy z fanów prędzej czy później kupił 2 egzemplarze, to wychodzi na to, że płytę kupiło 7.500 osób.
Zaniżając i niech tylko! 200 jego fanek kupiło tylko! 4 egzemplarze to jest już 800 sztuk.
Tak więc z 7.500 - 800 = 6.700 osób.
Niech 700 egzemplarzy pójdzie ze streamingu to płyta trafiła do 6.000 nabywców.

Gdyby to była Edyta - to powinna się z takiej liczby cieszyć, ale skoro jest to Szpak - z ogromnym zapleczem wiernych fanek - to nie wiem czy powinien otwierać szampana... :roll:

Z całym szacunkiem ale szału nie ma.
Eska gra jeden z jego ostatnich singli. Lokalne radia też pogrywają piosenki.
Fanki starają się jak mogą.

Ale z jednego powinien być dumny - na obecnej biletowanej trasie koncertowej prawie każdy koncert jest wyprzedany! :)
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

Zgadzam sie bilety i koncerty są u Michała wyprzedane to fajnie w koncu artyści żyją głównie z tego . Sama Złota płyta to też mini sukces może z czasem dobije do platyny .Ja już przywyklem, że dany artysta ma swoje pięć minut mega sławy a potem trochę odchodzi w cień . Michał powinien następnym albumem postawić na Polski repertuar .
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Michał przeszedł pod opiekę menadżerska do firmy męża Ani Wyszkoni . Tymczasem pierwsza agencja Michała wydała oświadczenie ... może być ciekawie ...

Szanowni Państwo, w związku z licznymi zapytaniami informujemy, że Agencja J&J Musicart nie przedłużyła umowy agencyjnej z Michałem Szpakiem, która wygasła z dniem 1 stycznia 2020 r. i nie zajmuje się już prowadzeniem Jego kariery artystycznej. Wszystkie zawarte przez nas umowy na występy Artysty w roku 2020 będą wykonane zgodnie z ich treścią, natomiast w sprawie kolejnych koncertów prosimy kontaktować się z nowym managementem Michała Szpaka. Jednocześnie pragniemy poinformować ich potencjalnych organizatorów, że w sprawie licencji na publiczne wykonania wszystkich utworów z albumów „Byle Być Sobą” oraz „Dreamer” w tym największych przebojów artysty takich jak m.in. „Color Of Your Life”, „Jesteś Bohaterem”, „Byle Być Sobą” czy „Don’t Poison Your Heart” należy kontaktować się z firmą Jaguarec Sp. z o.o. oraz SM Publishing Sp.z o.o., które są współwłaścicielami praw autorskich do tego repertuaru. Nie dotyczy to koncertów, na które umowy zostały już zawarte z Agencją J&J Musicart, gdyż odpowiednie licencje na ww. utwory zapewnia J&J Musicart i tylko na koncerty organizowane przez J&J Musicart nie będą wymagane żadne dodatkowe opłaty z tego tytułu poza opłatą uiszczaną na rzecz Stowarzyszenia Autorów ZAiKS.
https://www.musicart.pl/news/michal-szp ... -musicart/
to się Michaś wkopał .Jestem ciekaw jakie sobie stawki ustalą za prawa do śpiewania całego repertuaru przez Michała .

Musiało być ostro ... skoro agencja i Michał zdecydowali się na tak radykalne ruchy.

Na fb Szpaka pojawiają się już obawy jego Fanów , że Michał zostanie pozbawiony całego repertuaru . Ponoć piosenki , z jego dwóch płyt zostały sprzedane , wykonuje je jakaś kobieta i są tłem do zakupów w Lewiatanie .

Pewnie spotkają się w sądzie .
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

Może być ciekawie kto wie czy nie będzie jak w wypadku Alexandry która miała podobna sytuację i w końcu wygrała w Sądzie po paru latach i mogła wykonywać swoje piosenki z 1 płyty. Michał zapewne będzie chciał ugody ale szkoda tylu lat pracy i rozgłosu żeby teraz latać po Sądach. Jednak nie znam się na Showbiznesie do końca, przeraża ta gonitwa za kasa i kłótnie o prawa.
Oby Michałowi się udało dogadać.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: endeven »

Angie29 pisze:Może być ciekawie kto wie czy nie będzie jak w wypadku Alexandry
kogo?
Angie29 pisze:Jednak nie znam się na Showbiznesie do końca, przeraża ta gonitwa za kasa i kłótnie o prawa.
mnie przeraża, że tak właśnie funkcjonują wytwórnie, które na starcie mają Cię za nic i grabią na przyszłość, wyciskając z każdego grosza i wysiłku. Serio, jak ten rynek muzyczny ma się rozwijać, jak nadal wytwórnie są mentalnie w latach 90 tych z podejściem do artystów.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: 2770132u »

Aleksandra Jabłonka wcześniej występująca jako Alexandra ta od "Popłyniemy daleko" i "Mówisz mi , że przepraszasz"
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: endeven »

kompletnie nie jarzę, NIC a nic.
czas zatem na you tube.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: fookmetoo »

ale Alexandra to był produkt ex-męża Wyszkoni. więc tak naprawdę to Szpak nie wybrał lepszej opcji. jego ostatni album napisała Aldona Dąbrowska a skomponował Sławomir Sokołowski, oboje robili disco polo w latach 90-tych, trochę później weszli w pop z Mają Kraft, Gabrielem Fleszarem itp.

Myślę że nie będzie miał wielkich problemów ze śpiewaniem starych piosenek, za sam koncert do ZAIKS płaci się ok. 150 zł. Więc nawet gdyby musiał płacić dodatkowo po 100 zł od każdej piosenki to i tak pójdzie w koszta?

I zgadzam się z tym że polskie wytwórnie mentalnie siedzą w latach 90-tych.

może teraz Szpak będzie śpiewał głównie po polsku kompozycje ex-Wyszkoni? zdaje się że on komponuje na jedno kopyto, ale jest w stanie w szybkim czasie zrobić płytę i czasem jakiś radiowy hicik...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Barbara Wrońska feat. Michał Szpak - Zanim (Official Video)

https://www.youtube.com/watch?v=kQVBUhA ... U4g0VpexiM
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Michał Szpak

Post autor: spot_me »

To singiel promujacy ''Music 4 Queers & Queens'' wydana przez Kayax. Ciekawe czy Kayah probowala zaprosic do udzialu dive ''kochajaca gay community'', a jesli tak to czemu :edi: nie chciala wziac udzialu.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

No też się nad tym zastanawiam.....
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Michał Szpak

Post autor: pijej1 »

Nowa produkcja przed nami i nowe alter ego Jowiszja.

Tymczasem halo wodospad https://www.youtube.com/watch?v=a2RxJs91Ph0
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Michał Szpak

Post autor: lena7 »

spot_me pisze:To singiel promujacy ''Music 4 Queers & Queens'' wydana przez Kayax. Ciekawe czy Kayah probowala zaprosic do udzialu dive ''kochajaca gay community'', a jesli tak to czemu :edi: nie chciala wziac udzialu.
bo taka ta jej milosc - duzo mowi, malo robi.
ODPOWIEDZ