Michał Szpak

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

@ray również dziś zainteresowałem się Lipką z 2 miejsca. Obejrzyj zdjęcia ze spotkań w Empikach. Dziesiątki , może setki dzieci z płytą w ręku. Kupowali przed spotkaniem z Lipką. Jej tournee po Empikach trwa bodajże 2 tygodnie. Cała Polska.

Odpowiedź na Kwiatkowskiego ?
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Michał Szpak

Post autor: Kamui Shiro »

No właśnie, kto to ta Lipka? oO

a Szpak niech se ma 1 miejsce, nie zmienia to faktu, że dobrej muzyki póki co nie przekazał... i nie wiem, co by musiał nagrać, żeby przeprosić moje uszy za Color of your life, chyba Koncert cesarski Beethovena by nie pomogl, chocby miał go skomponowac od nowa.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

2 tydzień Michał numer 1 na OLIS. Dąbrowska znów trzyma się mocno 19 tydzień -> 5 miejsce. Spójrzcie na miejsce 50. Po sukcesie Tamtej dziewczyny 77 raz z albumem KOMPONUJĄC SIEBIE do TOP 50 wraca Sylwia Grzeszczak. 8) Oficjalnie potrójna platyna czyli 90 000 egz. Ponoć nie wiele brakuje już do 4x Platyna, a sprzedaż przekroczyła 100 tys kopii.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

I dobrze, że Szpak nadal jest na pierwszym miejscu. Stara się chłopak, więc są efekty. Promocja na jego płytę w Empikach już się skończyła, teraz, od poniedziałku, przy kasach promowana jest Sade, ale na empik.com płyta Michała nadal jest w cenie 19,99 zł.

Dąbrowska wymiata. To jest jej 19 tydzień w pierwszej dziesiątce na OLiSie - fantastyczny wynik!
Cały czas dobrze sprzedaje się Brodka, HEY, IRA i - jak zawsze - Dawid Podsiadło.
Gorsza wiadomość jest taka, że po raz pierwszy, po 60 tygodniach w zestawieniu, wypadła z niego "Atramentowa" Celińskiej.
I niestety wydanie klipu do Zombi świat nie pomogło Reni - płyta "BANG!" nie wróciła do pierwszej pięćdziesiątki. :( Ale, o dziwo, "BANG!" na czarnym krążku jest na pierwszym miejscu zamówień winyli na empik.com. Pewnie wystarczy tylko kilkadziesiąt zamówień, by znaleźć się na tym pierwszym miejscu.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Dąbrowska pewnie sama nie spodziewała się takiego odbioru. Całe wakacje zlecą Ance pod znakiem " w głowie" a na płycie jest kilka super propozycji na single "jesienne". Płyta będzie do końca roku w 50 , a może i dłużej. Nie musi nawet wysyłać póki co 3 singla do rozgłośni bo "W głowie" gra na wysoki rotacjach.

6 album w karierze Anki i taki sukces, nie ma zjazdu do bazy, coraz to mniejszej sprzedaży z albumu na album jak często się zdarza na polskim rynku.

Ciekawostka : Wszystkie 6 albumów zajęło min. 2 miejsce na liście sprzedaży. 5 cd - 1 miejsce , 1 - 2 miejsce . :lol3: Kto ma taki wynik w Polsce ? 8)

W podsumowaniu sprzedaży za miesiące I-VI br płyta Anki jest na 2 pozycji. 8)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Nowy teledysk: -> Rosanna
To jest już szósty teledysk promujący płytę "Byle być sobą".
Nie jest źle, tym razem mamy Szpaka w lżejszym wydaniu - bez patosu. Jest nawet ujęcie, jak Michał myje sobie zęby. :)
Lubię tę piosenkę. Ciekawe, czy radia będą chciały ją grać...

Dobra passa Michała trwa. W październiku będzie miał 5 biletowanych koncertów w Polsce, m.in. w Filharmonii Łódzkiej i na Torwarze, a w listopadzie zagra biletowane koncerty w Londynie i Dublinie.

Płyta Szpaka utrzymuje się na OLiSie już 27 tygodni - aktualnie jest na 7 miejscu. Dwukrotnie była na 1 miejscu, raz na 3 miejscu. Dziwię się, że jeszcze nie pokryła się platyną...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

Empik ogłosił , że w samych sklepach sieci sprzedano 20 tys kopii albumu.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Michał ogłosił na swoim profilu, że jego płyta jest już platynowa. :)

A jutro o 22.30 na TVN "Roast Michała Szpaka":
http://kuba.tvn.pl/wideo,2331,v/roast-m ... 60654.html.
Jestem ciekaw, jak to wyjdzie...
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Michał Szpak

Post autor: KrzysiekF »

ZPAV przyznał platynę z dniem 03.10
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Michał Szpak

Post autor: Virtual Tom »

KrzysiekF pisze:ZPAV przyznał platynę z dniem 03.10
To naprawdę Czarny Poniedziałek :placzka:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Cieszę się, że Szpak ma już oficjalnie tę platynową płytę. :klaszcze: Dbał o swoich fanów, nie oszukiwał ich, dawał koncerty i promował swój album, więc są tego efekty. :)
W piątek Michał zaśpiewał na żywo swój ostatni singiel w "Dzień Dobry TVN", następnego dnia miał koncert biletowany w Filharmonii Łódzkiej, a po koncercie podpisywał płyty w Empiku w Manufakturze. A wczoraj zamieścił na swoim fanpage'u wpis popierający "czarny protest":
Michał Szpak pisze:Łącze się #czarnyprotest
Dziwny jest ten świat w którym wszystko jest niby cywilizowane a jednak walkę trzeba stoczyć bo komuś się chyba nudzi...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Michał Szpak

Post autor: endeven »

przynajmniej odniósł sie do protestu.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Michał Szpak

Post autor: Angie29 »

Czy Michał jeszcze funkcjonuje ???? Cicho coś o nim strasznie była eurowizja dobre 8 miejsce był rozgłos .... singiel podwójnie platynowy w końcu album Platynowy kilka nagród i rozwalił Opole.....teraz cisza czyżby to cisza jak u innych na stałe ?????
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Michał Szpak

Post autor: ray »

Funkcjonuje. :)
Szpak ciągle koncertuje - wczoraj miał koncert w Londynie, dzisiaj - w Dublinie.
Parę dni temu napisał na Facebooku:
Michał Szpak pisze:To będzie mój 18/19 koncert na trasie w tym miesiącu, jest moc ale sposób w jaki przyjmujcie moją osobę jest naprawdę wzruszajacy:)
Jednak jego ostatni singiel, Rosanna okazał się komercyjną porażką - teledysk na YouTube po ponad 2 miesiącach od premiery ma na liczniku tylko 646 tys. wyświetleń (4 razy mniej niż ostatni klip Varius Manx).
Jak na kogoś, kto wygrywał wszystkie telewizyjne plebiscyty w naszym kraju, jest to słaby wynik. I kolejny dowód na to, że bez wsparcia rozgłośni radiowych baaardzo ciężko jest mieć przebój.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Michał Szpak

Post autor: niuto »

W Polsce to się staje normą. Albo ma sie przeboje, albo sprzedaje się płyty. Choc paradoksalnie pewnie na przeboju radiowym więcej się zarabia niż na sprzedaży fizycznej płyty.
ODPOWIEDZ