Ania Rusowicz

powrót bigbitu

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
ja30
No more drama
No more drama
Posty: 3357
Rejestracja: 29 wrz 2006, 19:17
Ulubiony album: dotyk i MY
Ulubiona piosenka: litania....
Lokalizacja: D'land

Ania Rusowicz

Post autor: ja30 »

Ania Rusowicz ,29lenia– polska piosenkarka, córka Ady Rusowicz i Wojciecha Kordy. Laureatka nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyk.

W 2006 brała udział w krajowych eliminacjach do Festiwalu Eurowizji z piosenką "Good Girl" wraz zespołem Dezire, zdobywając maksymalną liczbę punktów od jury, lecz w wyniku głosowania widzów zajęła 4. miejsce. Później z mężem Hubertem Gasiulem tworzyła zespół IKA, z którym ponownie próbowała swoich sił w polskich preselekcjach do Konkursu Piosenki Eurowizji, jednakże piosenka "Say" uplasowała się na ostatnim – 10. miejscu, zdobywając 1,76% wszystkich głosów publiczności.

11 czerwca 2011 wystąpiła na festiwalu w Opolu z piosenkami z repertuaru swojej matki: "Nie pukaj do moich drzwi", "Duży błąd", "Hej dziewczyno, hej" i "Za daleko mieszkasz miły". 21 października ukazała się jej solowa płyta Mój Big-Bit. W 2011 nagrała też singel "Kwiat nienawiści" z zespołem Czarno-Czarni.

Wydala 2 albumy studyjne:
Pięć Smaków (wraz z Dezire) -2005rok
Mój Big-Bit -2011roku

Wygrane Fryderyki 2012rok:
2012 Wokalistka roku- Laureat
Fonograficzny debiut roku- Laureat
Album roku pop (Mój Big-Bit)- Laureat

Do tej pory wydala 2 teeledyski:
Ania Rusowicz - Slepa Milosc
http://www.youtube.com/watch?v=sfcS-vWCDIU
Ania Rusowicz - Ja i Ty
http://www.youtube.com/watch?v=XshNN6v71Ko

Zapowiada sie ciekawa nowa twarz :)
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: Ania Rusowicz

Post autor: DeathlySilence »

Dzisiaj Ania wystąpiła w DDTVN - zaśpiewała akustycznie jedyneczkę z płyty "Mój Big-Bit", utwór "Czekałam na Ciebie tysiąc lat" - utwór z repertuaru Niebiesko Czarnych i Ady Rusowicz. :)

"Czekałam na Ciebie tysiąc lat" (Live DDTVN)

"Ja i Ty" uwielbiam. :biega:
Ten utwór od miesiąca budzi mnie każdego ranka - pozytywnie mnie nastraja.
Muzyka, głos - klimat tamtych lat.
Teledysk rewelacyjny - klasyczny, filmowy. Ania wygląda w nim jak ikona stylu tamtych lat - Audrey Hepburn.
Często wracam na YT do tego klipu.
Polecam. :)

Edyta też miała taki przebłysk stylowy - w teledysku do "Oj kotku" (look w kapeluszu). :edi:
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2012, 21:33 przez DeathlySilence, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Rusowicz

Post autor: niuto »

A ja do ani nie mogę się przekonać, chociaż próbowałem. Jak dla mnie ten powrót do stylu retro jest zbyt dosłowny. Wolę jednak "adaptację" tego stylu jakiej dokonywała na swoich albumach Ania Dąbrowska, Brodka czy ostatnio Łukasz Zagrobelny.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Flux »

Świetna stylistyka retro, brzmi jak wyrwane z tamtych lat a jednocześnie jest bardzo na czasie. Taki współczesny anachronizm :d Ciekawe tylko jak długo będzie mogła eksploatować to brzmienie? Na razie jest to wszystko świeże, ale i konkurencji nie widać. Mam nadzieję, że kolejna płyta udowodni, że Ania to nie efemeryda, po której słuch zaginie po pierwszym objawieniu :smile:
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Rusowicz

Post autor: niuto »

No na razie taka jest prawda, że niewielu o niej słyszało. Płyta nie wiem czy chociaż raz pojawiła się na Olis. Teraz przez chwilę za sprawą Fryderyków zrobi się o niej głośno, ale na empik.com album na razie nie podskoczył pomimo medialnego szumu.
Awatar użytkownika
Edzia-moja
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 231
Rejestracja: 16 lip 2010, 21:58
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: z daleka

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Edzia-moja »

Zupełnie nie czuję klimatu piosenek śpiewanych przez tą panią.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Rusowicz

Post autor: KrzysiekF »

Po otrzymaniu Fryderyków Ania w końcu została zauważona przez publiczność. w najnowszym zestawieniu OLIS , który obejmuje 14.05.2012 - 20.05.2012 płyta jest dość wysoko na miejscu 14 (5 tydzień na liście) :-) .

Na 1 miejscu niespodzianka znów ARTUR ANDRUS (notowany już 10 tydzień). Na pozycji 2 nowość składanka hh KODEX 4. Luxtorpeda spada na -> 5. Na miejscu -> 6 warto zauważyć NOWOŚĆ - kompletnie nie promowana płyta Piotra Bukartyka. (ostatnie tygodnie należą do mało promowanych wydawnictw :lol: ) Bardzo ciekawe zjawisko na polskim rynku. Świetnie trzyma się Stanisław Soyka -> 9. Na 10 nowa płyta Carlosa Santany. Dalej starzy wyjadacze odpowiednio Piaseczny -> 15 (notowany już 17 tygodni) , BAJM -> 16 (notowany 8 x). Mika Urbaniak na 17, Uczestnik X Factora Piotr Karpienia debiutuje na 30. Warto zwrócić uwagę na MAJĘ KLESZCZ , którą wydaje KAYAX na miejscu -> 42.

Adele w TOP50 ma 2 krążki , a sprzedaż "21" w Polsce zbliża się do 300 tys ...i potrójnego diamentu :shock:

Jeszcze dla sprawiedliwości, występ i promocja NIE ZAPOMNIJ w Polsacie nie spowodował powrotu MY do zestawienia...kończymy więc na 6 tygodniach.
Ostatnio zmieniony 25 maja 2012, 13:50 przez KrzysiekF, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Flux »

Dla zainteresowanych moja króciutka recenzja płyty:

http://thelaststand.blox.pl/2012/05/Moj ... -2o11.html
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Ania Rusowicz

Post autor: vanity »

Nic nie wiem na temat obecnej twórczości Ani, ale dzięki wspomnieniu kilka postów wyżej o jej udziale w Good girl nie jest to dla mnie postać całkowicie nieznana, jakoś ta piosenka została mi w głowie na dłużej. W każdym razie założenie tego tematu przybliżyło mi jej istnienie, na tyle, że jak natrafiłam w internecie na wywiad, to go przeczytałam od deski do deski, zachęcam, ciekawy, choć smutny, nie miała lekko:
http://zwierciadlo.pl/2011/kultura/kult ... po-co-zyje
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5550
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Flux »

Naprawdę takie małe zainteresowanie jej osobą? Ania niedawno pojawiła się gościnnie na płycie Dziecko Szczęścia niejakiego Kielicha. Utwór, w którym śpiewa nosi nazwę Choć rozum śpi. Ktoś słyszał? Oprócz Rusowicz możemy usłyszeć na krążku również Kasię Stankiewicz czy Anię Dąbrowską :-)
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Niekonwencjonalny »

Przesłuchałem ten album, ale nie zrobił na mnie jakiegoś ogromnego wrażenia, jeżeli chodzi o całość. Myślę, że niedługo do niego wrócę - może coś się od tamtego czasu zmieniło :)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Ania Rusowicz

Post autor: niuto »

Ja lubię Anię w tym wykonaniu - zupełnie inaczej wtedy śpiewała....

http://www.youtube.com/watch?v=rvS3GibZSQI
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Rusowicz

Post autor: KrzysiekF »

To się porobiło. Dzisiaj została opublikowana lista OLIS za okres 04.06.2012 - 10.06.2012 i zrobiło się troche smutno. Patrząc na wyniki MY Edyty to na serio wychodzi klapa 8) . Ania 8 tydzień na liście i świetna 14 pozycja. Mika Urbaniak 6 tydzień i miejsce 37.

Zakopower, Grzeszczak po występach na festiwalach zaliczyli duże awanse. Brodka znów wróciła do TOP-u. A Edyty nie widać...i z pewnością MY już nigdy nie zawita...

Artur Andrus jest jak dotąd w roku 2012 "wykiwał" wszysktich polskich artystów. W 13 tygodniu miejsce -> 1. Maciej Maleńczuk również mimo iż jego utworów z nowej płyty nie grają radia w 2 tygodniu świetna pozycja -> 2.
Awatar użytkownika
Niekonwencjonalny
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1316
Rejestracja: 17 maja 2010, 19:44
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Tczew

Re: Ania Rusowicz

Post autor: Niekonwencjonalny »

Obrazek


26 czerwca odbędzie się premiera reedycji krążka "Mój Big-Bit". Dołączone zostanie DVD, na którym znajdzie się koncert live z radiowej Trójki + wywiady, sceny zza kulis + 2 teledyski: „Ślepa miłość” i „Ja i Ty”.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Ania Rusowicz

Post autor: KrzysiekF »

Ania ma złoto od ZPAV :) Gratulacje... :edi:
ODPOWIEDZ