Dawid Podsiadło

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Nie jestes fanem komercyjnego POPu widze :-)
W sumie to sie chwali.
Dysonans maja tez jego najwierniejsi Fani, sadzac po komentarzach na Social mediach :-)
Ze najelpsza pisze tez Tygodnik Powszechny a, Panie!, tam autorytety wieksze niz w TVNie :-)

To kilka komentarzy z Plotka nt nachalnej promocji i utrwalania jego wizerunku "alternatywnego" spiewaka:
Nachalna promocja sprawia, że trudno mi go znieść. Przecietny głos, przecietna osobowośc, przeciętny wygląd. Przy tym zarozumialec.A ludzie się zachwycają. Naprawdę jest czym? Widocznie przeciętność jest u nas w cenie.
O jakiej przerwie od mediów on bredzi? Przecież zaprzyjaźnione media od roku lansują jego i jego płytę, która jeszcze nie wyszła
Gdyby nie nachalna promocja to byłby alternatywnym wokalistą. Może wtedy byłby szczęśliwy i miałby ochotę do działania?
- to wszystkie napisane pod jednym newsem, wybrane z brzegu.
Trudno sie nie zgodzic, ze najpewniej bylby szczesliwszy w innym repertuarze i niewystawiany non-stop na swiecznik przez media.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Bob »

To pewnie ktoś z naszego forum wypluł z siebie ...
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: karen »

Płyta już jest PLATYNOWA koncerty wysprzedane, na pewno anonimowe komentarze na jakimś tam plotku mu zaszkodzą :lol3:
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

Bob pisze:To pewnie ktoś z naszego forum wypluł z siebie ...
Az trzy razy pod jednym postem ?
Musial byc zdeterminowany. :-)
karen pisze:Płyta już jest PLATYNOWA koncerty wysprzedane, na pewno anonimowe komentarze na jakimś tam plotku mu zaszkodzą
Ale sprzedazy jego muzyki nie zaszkodza skoro nad sprzedaza jego muzyki pracuje sztab ludzi iloscia porownywalny ze zlotymi latami 90' w polskiej fonografii.

Dawid jednak nagrabil sobie u ludzi bo ponoc wypisywal kilka razy na Fcb ze nie lubi sobie robic zdjec z ludzmi i jak idzie na Open'era to zeby miec spokoj. Hmmm.. Wiecie pewnie co Edyta mowila, ze urlop w jej przypadku lub chocby weekend w spokoju to tylko w czterech scianach domu albo za granica. Pamietacie Rihanne z plazy w Sopocie, obstawiona szczelnie parasolkami, narzekajaca ze "nawet w Polsce traktuja ja jak zwierze w klatce". Nie wspomne tragikomicznej wycieczki Michaela Jacksona do ZOO w Berlinie.
Dawid sie nie skapowal po tylu latach na scenie, ze nie ma opcji pojawic sie publicznie bez wywolywania sensacji ?

Tu inne komentarze, z NaTemat, ludzie (rozni :-) ) komentuja pod naziwskiem:
Dawid chcialby zjesc ciastko i miec ciastko. Chcialby robic kariere, nagrywac plyty, grac koncerty ale jednoczesnie chcialby moc stac sie osoba anonimowa, ktora moze niezauwazenie sie wmieszac w tlum.Sorry Dawid albo kariera i popularnosc albo prywatnosc....
Zakladam ze popowy artysta estradowy, a to juz przestaje być smieszne bo to jak guma donald która sie denerwuje ze ludzie ją kupują nie dla smaku lecz dla komiksu który jest w środku (mam 39lat kiedys były takie gumy do żucia)
:lol3: :lol3: :lol3:

Ten koment jest w punkt. Ale znowu wraca dysonans artysta nie-mainstreamowy z czysta komercja w jakiej Dawid w rzeczywistosci sie plasuje.

Mam od tygodnia faze na Dawida. I czytalem, ze on zakladal swoim Fanom zamkniete grupy na Facebooku :shock: gdzie wrzucal materialy zza kulis i z zycia prywatnego. Jak sie skapowal bo ludzie zaczeli wierzyc ze on naprawde jest ich przyjacielem (lol) to szybko je pozamykal i zalał go hejt zdradzonych Fanow.

To sie nazywa SoMe marketing gone wrong...

Szczerze powiem, ze nie rozumiem ani dzisiejszej mlodziezy nastoletniej ani do konca social mediow. Wiem, jak sie na nich ludzi promuje, ale jakim cudem sa to zamkniete grupy i dawanie ludziom zludzenia ze sa wyjatkowi po to tylko zeby te grupy zamknac i obsmarowac swoich Fanow w papierowych mediach :-)
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: niuto »

Zastanawia mnie jak to jest, że płyty w Polsce sprzedają się tak słabo i nagle lidzie szturmem kupują płytę Podsiadły. Na szczęście od paru lat jestem odciety od radia i słucham to, na co mam ochotę, więc nie mam syndromu zmęczenia kimś, ale fenomen Daiwda mnie szokuje. Tyle sprzedanych płyt, wyprzedanych koncertów, szok! :o
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: ray »

Ja też nie rozumiem fenomenu Dawida. Co takiego w nim jest, czego inni nie mają? :)
Byłem wczoraj w Empiku w Galerii Łódzkiej i nie było tam ani jednej sztuki najnowszej płyty Dawida, wszystkie się sprzedały.
Na Spotify jest wielki szał - każda z nowych piosenek ma już przynajmniej 600 tys. odsłuchań. Najnowszy klip nawet nie jest singlem, a już ma ponad milion odtworzeń! :shock:
Dzisiaj w Spodku wystartowała "Małomiasteczkowa Trasa". Skoro wszystkie 13 koncertów w wielkich halach się wyprzedało, to pewnie w przyszłym roku będzie druga tura tej trasy. A potem może i trzecia... Myślę, że Dawidowi spokojnie można by zorganizować nawet 2 koncerty na Narodowym - jak Sheeranowi.
miko pisze:Oplacalo sie spiewac o narodowcach i nawiazac do malomiasteczkowosci Polakow.
W dobrą stronę to nie jest piosenka o narodowcach, tylko o braku tolerancji. :) Mnie akurat ten tekst się bardzo podoba - jest ironiczny i pozwala na wiele interpretacji.
miko pisze:Dla sprecyzowania co i jak: podobnie jak Agora (i wiekszosc mainstremowych mediow) rowniez Tygodnik Powszechny, ktory uwielbiam, jest w skrajnej, wojującej opozycji wobec obecnej wladzy w Polsce.
Tu nie chodzi tylko o muzyke, ale zaangazowanie anyt PiS-owskie niektorych naszych gwiazd takich jak Nosowska, Zalewski i Podsiadlo. Oni maja zapewnione stale miejsce w mediach, od tygodnia Podsiadlo wystepuje w dwupaku z Nosowska, razem udzielili juz kilku wywiadow.
Nie powiedziałbym, że "Gazeta Wyborcza" i "Tygodnik Powszechny" są w skrajnej, wojującej opozycji do naszej obecnej władzy. Są jej niechętne, ale nie aż tak jak na przykład "Nie" czy "Fakty i mity". :)
Nie zgadzam się też, że Podsiadło i Nosowska są zaangażowani antypisowsko. Przecież w ich wywiadach czy wpisach w social mediach ten temat jest gdzieś na trzecim, czwartym planie. Czasem oni gdzieś coś powiedzą, ale u nich jest tego jednak dużo, dużo mniej niż na przykład u Stalińskiej.
I naprawdę w "Wyborczej" pojawiają się wywiady i artykuły nie tylko o tych artystach, którzy otwarcie krytykują PiS. Na przykład w zeszłym roku ukazała się tam porządna recenzja ostatniego albumu Rodowicz, a przecież ona wtedy właśnie spotykała się z zarzutami, że wręcz sympatyzuje z obecną władzą. Inne przykłady to: Izabela Trojanowska, Paulina Przybysz, Julia Pietrucha, Daria Zawiałow.
I teraz nie było żadnego wywiadu z Dawidem w "GW" - ani tydzień temu w piątek, ani wczoraj. Nie było też żadnego artykułu na temat jego nowej płyty, żadnej recenzji, nic. Jedynie w necie jest dostępny wywiad Dawida dla "Wyborczej", ale niestety całość mogą przeczytać tylko prenumeratorzy. :(

To prawda, że nowa płyta jest o wiele bardziej komercyjna, niż Dawid zapowiadał w 2015 tuż po wydaniu "Annoyance and disappointment", ale nie krytykowałbym go tutaj za hipokryzję. 3 lata to naprawdę długo - pomysł na kolejny album miał prawo przez ten czas się zmienić.
Popatrzmy na Edytę - ona we wrześniu 2013 powiedziała, że nagrywa nową płytę, na której nie będzie stylu klubowego, dance, tylko będzie więcej fortepianu, i już 8 miesięcy później jako pierwszy singiel z nowej płyty wydała klubowe, taneczne Your high. :PP
miko pisze:Dawid odlozyl na polke "Curly Heads" (a byla to karta przetargowa w umowie z Sony)
Skąd masz taką wiedzę? Dawid powiedział tak w jakimś wywiadzie?

Na pewno Sony miało wpływ na to, jaki jest ten nowy album Dawida, ale nie powiedziałbym, że Podsiadło jest więźniem swojej wytwórni. Miko, przesadzasz, pisząc, że skoro on śpiewa w jednej z piosenek: "Jeszcze kilka przyjemnych płyt, wyjadę w końcu stąd", to znaczy, że naprawdę chce wydać kilka takich albumów jak ten, dorobić się fortuny, a potem na stałe wyjechać z Polski - nie utożsamiajmy podmiotu lirycznego w piosence z jej wykonawcą! :)
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: ediva »

Podsiadło to taka męska wersja Ani Dąbrowskiej. Ania jak to Grażynka, zwyczajna, ale smacznie pichci te swoje piosenki niczym pierogi i ludzie zawsze kupią, bo potrzebują takiego spokoju i normalności. Podobnie Dawid, niczym młody Janusz z wąsem, nie onieśmiela, pokazuje że jest 'zwykłym, prostym chłopakiem', z którym możnaby się napić i utopić smuty. Podsiadło topi je na swoich przyjemnych płytach, a przy okazji w jednej piosence 'swojsko' wyznaje, że jak każdy prawilny chłopak, lubi nie umyć rąk.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Angie29 »

Płyta Dawida jest już platynowa a oficjalnie Złota. JAK to jest ze już Wytwórnia od razu to załatwiła niczym Lis chcący szybko dopaść swoją ofiarę . To się zdarza bardzo rzadko ,ze w dniu premiery ktoś ma Złoto i to już oficjalnie przez Zpav . Nawet Grzeszczak i Chylińska z poprzednimi albumami szli jak przeciag ale oficjalnie dopiero po jakimś czasie miały platyne . Widać wytwórnia szybko chce zarobku skoro od razu działa .
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: fookmetoo »

A to nie jest tak że streaming i airplay wliczają w sprzedaż płyt? Jakoś to się przelicza.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: endeven »

Zaczynam go naprawdę lubić. W końcu wyszedł z jakiegoś pudła z szuflady i zaczyna chłopak oddychać i nabiera powietrza w swoje wątłe ciałko.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Kamui Shiro »

ediva pisze:Podsiadło to taka męska wersja Ani Dąbrowskiej. Ania jak to Grażynka, zwyczajna, ale smacznie pichci te swoje piosenki niczym pierogi i ludzie zawsze kupią, bo potrzebują takiego spokoju i normalności. Podobnie Dawid, niczym młody Janusz z wąsem, nie onieśmiela, pokazuje że jest 'zwykłym, prostym chłopakiem', z którym możnaby się napić i utopić smuty. Podsiadło topi je na swoich przyjemnych płytach, a przy okazji w jednej piosence 'swojsko' wyznaje, że jak każdy prawilny chłopak, lubi nie umyć rąk.

A wszystko to podszyte tanią hipsterką, że niby coś wyższych lotów, ą i ę, może i jakieś retro - i jest git.

Są takie osoby, których muzyka jest przebojowa, doceniam to, ale i tak ich nie lubię muzycznie.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Dawid z ostatnią płytą debiutuje na #1 OLISU. Tydzień sprzedaży wystarczył, aby płyta zdobyła status PLATYNY (30 000 egz).

W 50 OLIS- u również;

ANNOYANCE AND DISAPPOINTMENT po raz 101 w notowaniu...
COMFORT AND HAPPINESS 155 w notowaniu...
Awatar użytkownika
miko
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 237
Rejestracja: 16 cze 2018, 22:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Andromeda
Lokalizacja: Warszawa

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: miko »

To jest jakas Dawido-bajka... I to chodzi tylko o dystrybucje na YT i streaming + fizyczne CD tylko w Empiku. Wiec w Empiku tez bedzie nr 1 :-)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: Piter »

ray pisze:Ja też nie rozumiem fenomenu Dawida. Co takiego w nim jest, czego inni nie mają? :)
Tajemnicę.

W moim odczuciu to nudziarz, podobnie jak becząca Dąbrowska, ale oboje wchodzili na scenę jako objawienia. I ludzie się złapali. Słuchają, myśląc, że to jakaś górna półka.

Z płyty trafiają do mnie Trofea. Przyjemna melodia.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Dawid Podsiadło

Post autor: KrzysiekF »

Dawid 3 tydzień na szczycie OLIS-u. Od premiery nie spadł poniżej miejsca number ONE. Sukces tym większy, że toczył walkę, aż z 2 propozycjami, które są promowane w Empikach w cenie 19,99 przy kasach... i promocyjną ceną za pakiet QUENN.

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
ODPOWIEDZ