Brodka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Wiolinka
Linger
Linger
Posty: 924
Rejestracja: 08 gru 2004, 18:02
Ulubiony album: Dotyk; E.K.G
Ulubiona piosenka: Dziękuję ci
Lokalizacja: London-UK

Re: Monika Brodka

Post autor: Wiolinka »

Piter pisze:Pierwsza część ALBUMU, którą znam, podobnie zresztą jak ten utwór są fajne, ale tak jak powiedziała Wiola szybko stają się nudne- dlatego też nie rozumiem tego całego zachwytu i szumu wokół Brodki. Moim zdaniem wiele jej jeszcze brakuje do perfekcji.
dla mnie druga cz. albumu to juz zdecydowany przerost formy nad treścią, a najbardziej bawia mnie piosenki o nieszczęśliwej miłości spiewane ustami 16;17-letniej dziewczyny! A ja myślałam,że dekadenci juz umarli :roll:
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Monika Brodka

Post autor: Bob »

Oddam Brodkę/cd oczywiście/ w dobre ręce, tak bym skwitował cały szum wokól jej debiutu. Rozczarowałem sie materiałem , jest kilka utworów bardzo dobrych , najbardziej podoba mi się ten z wokalizą-Chill out -genialny wręcz, ale jakieś 50% kawałków bym wywalił. A taka Ania Dąbrowska rozwaliła mnie dokładnie swoim krązkiem-reedycja jest pieknie wydana, nawet okładka w moim ulubionym kolorze. Obie dziewczyny są uzdolnione, ale Brodka jako artystka mnie nie wzrusza.Chciabym usłyszec kiedyś Charlie Charlie w wersji akustycznej z samym fortepianem i smyczkami. Mam słabośc do kawałków, gdzie pobrzmiewa trąbka lub sax , a takich na płycie Ani jest kilka
Ostatnio zmieniony 12 sty 2005, 17:05 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Monika Brodka

Post autor: Bob »

Wielbiciele Brodki pewnie mnie zabija
Ostatnio zmieniony 10 sty 2005, 20:22 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Monika Brodka

Post autor: Piter »

No mnie niestety Dąbrowska również nie zachwyciła. Generalnie mam wrażenie, że skoro Ich troje i hip hop obniżyły poprzeczkę polskiej muzyce to już niedługo największe byle co będzie uznawane w naszym kraju za sukces.

Brodka ma potencjał, ale jeszcze daleka droga przed nią do sukcesu. Dąbrowska również ma potencjał i niezły wokal, ale jej repertuar po prostu do mnie nie trafia. Wolałem ją w bardziej soulowych klimatach, choć doceniam to, iż poszła swoją drogą.
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monika Brodka

Post autor: Ravek »

Piter pisze:No mnie niestety Dąbrowska również nie zachwyciła. Generalnie mam wrażenie, że skoro Ich troje i hip hop obniżyły poprzeczkę polskiej muzyce to już niedługo największe byle co będzie uznawane w naszym kraju za sukces.

Brodka ma potencjał, ale jeszcze daleka droga przed nią do sukcesu. Dąbrowska również ma potencjał i niezły wokal, ale jej repertuar po prostu do mnie nie trafia. Wolałem ją w bardziej soulowych klimatach, choć doceniam to, iż poszła swoją drogą.
A co Ciebie zachwyca?? Hahahaha :D:D:D

A co do Brodki, qrcze, jak Wam łatwo przychodzi krytykowanie. Bezsprzecznie to największa wada Polaków. Dziewczyna starała się i porównując do wszystkich innych "idolowych" debiutów, to Brodka wydała najlepszą płyte. Spójną według mnie i ciekawie brzmiącą. Wiem wiem, gdyby ten sam materiał nagrała Edyta, byłby to najlepszy materiał na świecie...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Monika Brodka

Post autor: Piter »

Np. Aretha Franklin mnie zachwyca.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Monika Brodka

Post autor: dorota »

ac ja tam lubie brodke,opinie wystawiam po dwóch utworkach,które słyszałam :)śpiewa inaczej i to jest fajne ;)
pepe
Sit down
Sit down
Posty: 68
Rejestracja: 08 gru 2004, 12:23
Lokalizacja: Zabrze

Re: Monika Brodka

Post autor: pepe »

ja Brodkę polubiłem od pierwszych dźwięków, jak już wspominałem na którymś wcześniejszym forum, mam do pierwszej części sentyment :D cała płytka jest dla mnie świetnie zrobiona, bardzo dopracowana, pozatym Monika zrobiła najlepszą płytę ze wszystkich dotychczasowych osób z IDOLA, wyróżnia się głosem i typem muzyki
i generalnie są gusta i guściki:) więc nie wszystkim trzeba dogodzić :lol:
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Monika Brodka

Post autor: Aro »

Nie przesadzajmy, że zrobiła najlepszą płytę. Fajne są tylko polskie kawałki moim zdaniem i chyba jeden cover. Bezkonkurencyjna z Idola jest Ania Dąbrowska, a potem długo długo nikt.
Awatar użytkownika
Kasia
Ready for love
Ready for love
Posty: 3127
Rejestracja: 01 sty 2005, 23:12
Lokalizacja: Tychy

Re: Monika Brodka

Post autor: Kasia »

Kurcze, nie wiedziałam że Ania D. jest z Idola!
pepe
Sit down
Sit down
Posty: 68
Rejestracja: 08 gru 2004, 12:23
Lokalizacja: Zabrze

Re: Monika Brodka

Post autor: pepe »

ArO pisze:Nie przesadzajmy, że zrobiła najlepszą płytę. Fajne są tylko polskie kawałki moim zdaniem i chyba jeden cover. Bezkonkurencyjna z Idola jest Ania Dąbrowska, a potem długo długo nikt.
dla Ciebie bezkonkurencyjna jest Ania dla mnie Moinka :D i tyle :)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Monika Brodka

Post autor: Aro »

Zgadza sie dlatego napisałem, ze moim zdaniem Monika ma fajne tylko polskie piosenki. Płyta jest moim zdaniem bardzo średnia i dlatego musiałem zabrać głos w dyskusji. Oczywiscie pepe nie mam zamiaru wmawiać Ci, ze Ania jest lepsza skoro wolisz Monike. :D
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Monika Brodka

Post autor: Bob »

Anglojezyczne kawałki z Cd mnie nie krecą zupełnie. Brodka ma niesamowity potencjał, ogromny talent i bardzo dobre warunki zewnętrzne. Przyszłość przed nią widzę ogromną...
Jezeli miałbym sie przychrzanić do czegoś ,to do dykcji, nad tym musi trochę popracowac. Tak na prawdę to życzyłbym sobie tak dojrzałych debiutanckich płyt jak jej krążek. Miałem wobec jej osoby troche wieksze oczekiwania, jezeli chodzi o wokal,spodziewałem się bardziej drapieznych interpretacji i wiecej pazura w wokalach. I stąd moje rozczarowanie.
Awatar użytkownika
Ravek
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 341
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:47
Ulubiony album: Live '99
Ulubiona piosenka: Linger
Lokalizacja: Warszawa

Re: Monika Brodka

Post autor: Ravek »

Boże... Bob (Hans), Ty może managerem jej zostań i spraw, by wykorzystała swój potencjał... Hahahaha :lol: :lol: :lol:

Ania Dabrowska? Kto chce wiedzieć, dlaczego wydała płytę? Nikt nie zapyta jaką drogą? A te jej piosenki... Wszystkie na jedno kopyto. I jak ona wygląda... Ma minę jakby dopiero co kupkę zrobiła. Yyyy. No comment.

Pepe - jak zwykle masz rację;)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Monika Brodka

Post autor: Bob »

Ania Dabrowska? Kto chce wiedzieć, dlaczego wydała płytę? Nikt nie zapyta jaką drogą? A te jej piosenki... Wszystkie na jedno kopyto. I jak ona wygląda... Ma minę jakby dopiero co kupkę zrobiła. Yyyy. No comment.
quote] Hmmm taki sam stosunek mam do artystki w twoim podpisie. Ale kazdy ma inny gust na szczęście. Ania Dąbrowska na pewno sobie poradzi w polskim szoł biznesie w tej czy innej wytwórni, a że spotkała na swej drodze wpływowego gościa,
Ostatnio zmieniony 17 lis 2007, 11:52 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ