Brodka

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

Bob pisze:Brodka jest zdolna ,próbuję się do niej przekonać ale jakoś mi nie po drodze...Aranż w klimatach początku lat 80 -tych , takiej muzyki słuchalem będąc dziecięciem,Human League,Depeche,OMD,New Order,Visage,Ultravox.Iza to był ogień ,ta wersja jest zbyt rozmemłana

Zgadzam się z powyższym. Jest teraz duża moda na hipsterskie przeróbko-podróbki muzyki pop z lat 80-tych, ale oryginału to nigdy nie przebije. Rozwolnione irytująco. Ciekawa aranżacja, teledysk bomba (klimat Twin Peaks), ale jednak na niezbyt.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Anyway, wersja Brodki właśnie prekroczyła 7 mln na You Tubie, w komercyjnych stacjach radiowych na próżno szukać jej w eterze. Mamy głuchych i ślepych w mainstreamowych radiach, którzy nie zareagują na to, czego ludzie chcą.
6 sierpnia - 4 mln
10 sierpnia - 5,5 mln
19 sierpnia - 7 mln

Trojanowska o coverze Brodki:
Gdy dowiedziałam się, że Monika Brodka będzie śpiewała tę piosenkę, bardzo się ucieszyłam. Szanuję jej dorobek artystyczny i byłam niezwykle ciekawa, w jaki sposób ten utwór wykona. Niezmiernie cieszy mnie też fakt, że piosenka autorstwa Romualda Lipko (muzyka) i Andrzeja Mogielnickiego (tekst) jest nadal żywa. Przez te wszystkie lata, od momentu powstania utworu, wykonywały ją już m.in. Candy Girl czy Ruda z Red Lips. Na You Tube widziałam, że są też wykonania męskie tej piosenki. Wszystkie są różne i interesujące. Monika zaproponowała wersję bardzo ciekawą - narkotyczną i intrygującą. Teledysk i poniekąd sposób zaśpiewania przypomina mi klimat świetnego tanga z filmu „Frantic” Polańskiego. Życzę pani Monice Brodce dużo przyjemności z moją piosenką. Cieszy mnie, że jestem szczęśliwą posiadaczką przeboju, który poznają kolejne pokolenia. Piosenka „Wszystko, czego dziś chcę” po tylu latach zasłużyła sobie spokojnie na miano evergreenu - powiedziała Trojanowska.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Brodka

Post autor: fookmetoo »

Czytałem że powodem tylu wyświetleń teledysku jest to iż jest reklamowany na YouTube, bardzo bardzo reklamowany...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

2 tysiące komentarzy też reklama napisała

Dodano po 1 godzinie 29 minutach 45 sekundach:
Ktoś ma konto na showmaxie?

Dzis wystartował serial ROJST, który singiel Brodki promuje. Do obejrzenia jest 10 minutowy prolog na wejście (tu jest Brodka i z tego prologu zaczerpnięto kadry do klipu) i póki co 1 epizod 50 minutowy. Nie oglądam polskich serii, ale to jest naprawdę dobre. Przede wszystkim aktorstwo high level. Andrzej Seweryn i Dawid Ogrodnik znów razem na ekranie, są fenomenalni, do tego Agnieszka Żulewska, epizod Arkadiusza Jakubika, ale cała obsada świetna, są żywcem wyjęci z lat 80 tych z małomiasteczkowej prowincji. Dla mnie jedyny minus to sztuczny i drewniany Piotr Fronczewski. Głownie to w prologu sie pojawia i przez niego trochę zgrzyta ten zwiastun serii. Klimat to takie troche skrzyżowanie The Killing i Dark. Historia póki co nie jest jakoś oryginalnie wyśrubowana, ale dobry kryminalny zawijas jest. Scenografia, cała ta atmosfera tamtej epoki przekuta w atut, z dobrym zrównoważeniem, by nie zrobić tego jakiejś karykatury. Świetne dialogi, zdjęcia i muzyka. Z piosenek zdradzę, że pojawia siew pierwszym odcinku oryginał Wszsytko czego dzis chcę, jest też Maanam. Bardzo dobry start tego 5 odcinkowego serialu.
Ostatnio zmieniony 20 sie 2018, 19:48 przez endeven, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:Anyway, wersja Brodki właśnie prekroczyła 7 mln na You Tubie, w komercyjnych stacjach radiowych na próżno szukać jej w eterze. Mamy głuchych i ślepych w mainstreamowych radiach, którzy nie zareagują na to, czego ludzie chcą.

Za to lata w klubach, np. u mnie :)
Dzięki za opis zwiastuna serialu, zainteresowałem się jeszcze bardziej.
Fronczewski... uchodzi za mistrza, ciekawe.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Brodka

Post autor: fookmetoo »

Tyle wyświetleń i tylko 2 tysiące komentarzy?
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Variusi z kotem mają 3,3 mln wyświetleń i 500 komentarzy. tylko tylko 500.
Odniesiesz się do tego?
i do tych 37 tys. łapek w górę vs 2,5 tys. łapek w dół.
Pogilaj mi po mózgu, proszę.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Brodka

Post autor: niuto »

Najwięcej komentarzy dodają nastolatki (taki wiek), wypisując jak to ich idol jest super. Ludziom poważniejszym się nie chce, oni po prostu słuchają. A Brodka, czy przytoczeni przez Endiego Variusi trafiają właśnie do tych starszych i poważniejszych. Sam nigdy nie skomentowałem niczego na YT, ewentualnie dałem łapkę.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Brodka

Post autor: KrzysiekF »

Ależ to jest genialne. Psychodelia , z powodzeniem to mogłoby być tłem jakiegoś serialu na miarę Twin Peaks.

Brodka Artystka kompletna.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Trochę taki klimat z Drive też

Dodano po 2 godzinach 3 minutach 22 sekundach:
Zdecydowałem sie jednak pójść trzeci raz do NFM we Wro na koncert Brodki 20 wrz w ramach mtv unplugged.
Tymczasem jeden z największych przebojów lata Wszystko czego dzis chcę, bez pomocy radiowej komercyjnej świetej Trójcy -eska, rmf, zet- osiąga kolejne wyniki:

-> 10,5 mln wyświetleń na you tubie
-> pierwszy milion odsłuchań na spotify (od jakiegoś czasu w top 30 listy spotify)
-> 1 miejsce w Trójce na liście
-> 2 miejsce na Szczecińskiej liście przebojów
-> nr #1 na itunes zaliczony, regularnie od kilku tyg w top 5
-> top 5 na apple music
-> w końcu utwór ląduje na airplay charts na 61 miejscu mimo nieobecności w największych stacjach.

Dodano po 12 minutach 44 sekundach:
Swoją drogą, czy ktos wie kiedy premiera tego mtv unplugged??
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Brodka

Post autor: ray »

Co słychać u Brodki? :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

W zeszłym tygodniu zaliczyłem kolejny raz koncert Brodki. Monika zagrała trzeci raz w Narodowym Forum Muzyki w 12 osobowym składzie. Tym razem pod szyldem MTV unplugged, było więc jeszcze bardziej akustycznie. Poszły w ruch m.in. piła i fisharmonia. Repertuar w porównaniu z trasą Clashes trochę sie bardziej wymieszał, więc pewne zmiany i świeżynki były. Pojawiło się Varsovie, fragment W pięciu smakach, Krzyżowka dnia w idealnej aranżacji (wreszcie przekonałęm się całkowicie do tego numeru) i mocna wzruszająca wersja pierwszego singla Ten. To była taka trochę pięść prosto w twarz. I też dowód na to, jak fantastycznie Monia zmieniła sie artystycznie w podejściu do rozumienia muzyki, budowania emocji. Ostały się przeboje ostatnich lat, jak Horses, Granda, czy Up in the hill. Bogactwo w warstwie muzycznej, minimal w sferze wizualnej. Prosta, ale wystarczająca gra śiateł, drobne elemnty scenografii, jak czerwone usta zawieszone nad instrumentarium, czy zwisająca para błyszczących ruchomych rękawiczek, która rozbiła odblaskami scenę. Sama Monika wyglądała jak siostra papieża. Pięknie.

To był trzeci wyprzedany koncert w dużej sali NFM, to jakieś 1 500 miejsc. Bileciki trzycyfrowe. Owacje na stojąco i bis. Miło się patrzy na radość artysty, który nie idzie na kompromisy i robi publice tak dobrze. I sobie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Brodka

Post autor: Kamui Shiro »

Dziwne, że aż tak drogo, mimo wszystko. Jeśli wszystkie bilety były trzycyfrowo wycenione.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

Brodka z coverem Trojanowskiej za kilka dni przekroczy 2 mln na spotify, a na you tube 14,5 mln wejść.
Czekam na klip w kolaboracji z the Dumplings.

i co się dzieje z tym MTV Unplugged?? grrrr
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Brodka

Post autor: endeven »

GRANDA REWORK SUSHI SUMO BRODKA DUMPLINGS PO JAPOŃSKU ->
https://www.youtube.com/watch?v=DMqW6t-ME5M

Świetny klip. Japońskie stereotypy w pigułce, sprasowane, zmiksowane, z jajem. Gorzej z muzyczną wersją. Nie znoszę już całkowicie wokalu dziewczynki z pierogarni, a muzycznie jest po prostu w porządku, bez szału. Tak, czy siak wyszło na to, żę w cyklu powroty to i tak najlepszy efekt współpracy. Zastanawiam się jednak, po co po co po co po co te kolaboracje nad starymi kawałkami?
ODPOWIEDZ