Zbigniew Wodecki

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: karen »

Wczoraj na Fakt.pl ukazał sie taki oto artykuł;
Przyjaciele zaśpiewają dla Wodeckiego
http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/konce ... go/9k56gl4
Jako autor tego wywodu widnieje Bartosz Pańczyk;
Wczoraj wieczorem Alicja Majewska u siebie na FB napisała;
W związku z nieprawdziwą informacją o mojej inicjatywie zorganizowania koncertu pamięci Zbyszka Wodeckiego, wyrażam oburzenie, że w tym momencie, podczas żałoby przypisuje mi się tego rodzaju niestosowność.
Także tego... Przykre ze tak si teraz żeruje, niektórzy powinni jednak pozostać przy pisaniu o niesamowitych spotkaniach w pociągu...
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: B@r »

A mnie przykro, że pani Alicja wycofuje się z tego co mówiła do kilku osób - które byłyby zainteresowaniem uczczeniem w tym roku pamięci tego wielkiego muzyka - przez oświadczenie rodziny (na oficjalnej stronie artysty), która sobie tego nie życzy. Mam też nadzieję, że czytała artykuł u źródła i to tylko dobra mina do złej gry by wyjść jakoś przed najbliższymi skoro tak zareagowali (nie takie już oświadczenia czytałem, a potem wychodziło, że ktoś czytał newsa nie tam gdzie powinien, a przedruk i wysłuchiwałem przeprosin), a nie w niektórych portalach które go źle przepisały i wyszło jakoby ten koncert był organizowany teraz.

Żenujące są karen twoje dywagacje, bo to ty żerujesz na sensacji nie znając się na sprawie. Z szacunku do zmarłego i samej Majewskiej, której codziennie prawie słucham, spuszczam zasłonę milczenia na wdawanie się w szczegóły sytuacji, którą przytaczasz. Pan Zbyszek był za bardzo pozytywną osobą by się kłócić w jego temacie. Tobie już na pewno nie muszę nic udowadniać. :)

ray, bardzo ładne podsumowanie na wcześniejszej stronie. Zgadzam się w 100%.

Swoją drogą - wiedzieliście, że dzięki p. Wodeckiemu Edyta poszła za czasów "Metra" do foniatry? :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: karen »

Tak oczywiście Ty B@r, wiesz najlepiej czymże są słowa Pani Majewskiej....
Pozwól spuszczę na to wszystko zasłone milczenia-bo,aż przykro.....
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

Ktoś kiedyś powiedział. Najlepszą promocją dla Artysty jest śmierć.

W najnowszej 50 OLIS-u. 3 wydawnictwa Wodeckiego.

2. ZBIGNIEW WODECKI ZŁOTA KOLEKCJA - ZACZNIJ OD BACHA
8. ZBIGNIEW WODECKI, MITCH&MITCH 1976: A SPACE ODYSSEY
28. ZBIGNIEW WODECKI THE BEST - ZACZNIJ OD BACHA

i w dzisiejszym 1 historycznym notowaniu OLIS Vinyl http://www.bestsellery.zpav.pl/olis/winyltygodniowy.php

10. ZBIGNIEW WODECKI OBOK SIEBIE
14. ZBIGNIEW WODECKI ZBIGNIEW WODECKI

Obstawiam, że w przyszłym tygodniu ZŁOTA KOLEKCJA powalczy o 1.

aktualnie w 30 empik.com jest aż 6 wydawnictw Wodeckiego...

To nagranie duetu z Opola w dniu śmierci miało 800 tys wyświetleń, dziś prawie 1 200 000

Z Tobą chcę oglądać świat Górniak&Wodecki

https://www.youtube.com/watch?v=xsF4gnmoTTk
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: ray »

Najnowsze notowanie OLiSu obejmuje sprzedaż w okresie 19-25 maja, a Wodecki odszedł 22 maja. Tak więc w następnym tygodniu jego "Złota kolekcja" powinna być jeszcze wyżej - czyli na szczycie. :-)
Dziwię się, że ostatnia płyta Wodeckiego z premierowym materiałem, "Platynowa" jest w tej chwili niedostępna w sprzedaży, przecież teraz na pewno cieszyłaby się powodzeniem. To jest naprawdę dobra płyta, a przeszła praktycznie niezauważona. Utwory Trwoga i Pożegnanie z Afryką (List do przyjaciela) są kapitalne.
Tygodnik "Polityka" totalnie zjechał tę płytę, kiedy była nowa:
http://polifonia.blog.polityka.pl/2010/ ... olka-maja/.
Absolutnie nie zgadzam się z tą recenzją. Może tylko piosenka Rodacy jest słaba - brzmi trochę jak przyśpiewka do kielicha. :PP
Album "Obok siebie" wyszedł w czasach "Drogi do gwiazd". Pamiętam, jak kiedyś w telewizji pokazywali Wodeckiego razem ze zwycięzcą pierwszej edycji, Jarkiem Weberem w sklepie z płytami - i na pierwszym planie Weber opowiadał o swoim krążku, a za nim Wodecki jako "mistrz drugiego planu" pokazywał na swoją płytę i mimiką i gestami zachęcał do jej kupienia. :D "Obok siebie" to album bardzo radio friendly. Przesłuchałem niedawno całość i zdziwiłem się, że aż 3 piosenki znałem już wcześniej: Jeden krótki dzień, Ufam Ci i Nauczmy się żyć obok siebie. Te wszystkie 3 piosenki były singlami?
Album nagrany z Mitch & Mitch Orchestra and Choir jest świetny. Moim faworytem są Panny mego dziadka. Ale już te same piosenki w wersjach oryginalnych z 1976 brzmią dla mnie zbyt archaicznie.
Pozostałych dwóch albumów ("Dusze kobiet") i ("Zbigniew Wodecki '95") nie znam, bo niestety nie ma ich na Spotify. :PP
Ze zdziwieniem odkryłem, że największe przeboje Wodeckiego dostępne są wyłącznie na kompilacjach. I prawie każda jego płyta miała innego wydawcę. Najwyraźniej on żył przede wszystkim koncertami i nie przywiązywał wielkiej wagi do płyt...

Teraz, po śmierci Wodeckiego, wielu zwracało uwagę na to, że on się przepracowywał. Ja nie rozumiem, czemu on nie zatrudniał kierowcy. Wszędzie jeździł sam, w "Kulisach sławy" powiedział, że "w jednym roku zrobił 160 tys. kilometrów". :shock: Do tego jeszcze podobno palił jak smok...

Przy okazji śmierci Wodeckiego pojawiły się głosy, że on był lepszy niż "zgraja pseudoartystów, która olewa swoją publiczność i toczy polityczne boje".
No to tak:
Wodecki wystąpił na festiwalu w Opolu w 2013, w 2014 i w 2015. W zeszłym roku jego piosenka Rzuć to wszystko, co złe znalazła się wśród utworów nominowanych do koncertu "Złote Opole", ale mimo to on nie zaśpiewał na festiwalu. Pewnie TVP powiedziałaby, że to dlatego, że widzowie w głosowaniu smsowym wybrali inne przeboje, ale przecież wiadomo, że ta lista utworów do głosowania powstała bez konsultacji z artystami. Wodecki po prostu nie chciał w zeszłym roku wystąpić na festiwalu w Opolu. I w tym roku najprawdopodobniej też - "Gazeta Wyborcza" napisała, że już parę miesięcy temu odmówił udziału w tegorocznym festiwalu.
I w zeszłym roku Wodecki, dokładnie tak samo jak np. Kayah, Brodka czy Maciej Maleńczuk, poparł Marsz Godności:
http://www.pudelek.pl/artykul/94041/bro ... i_zdjecia/.
Wodecki, nie dość, że był wielce utalentowanym muzykiem, to również był światłym człowiekiem. :)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

W Empiku 3 miejsca na podium zajmują płyty sygnowane nazwiskiem WODECKI.

Oj dawno nie było takiej sytuacji.

Na OLIS-ie Złota Kolekcja po raz drugi na -> 2 pozycji. 1 miejsce należy do zapewne hh składu TAU - ON :roll: .

plus.

7 -> ZBIGNIEW WODECKI MITCH&MITCH 1976: A SPACE ODYSSEY
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: ray »

Debiutancka płyta Wodeckiego została właśnie po raz pierwszy wydana na CD. Jako bonus dodano niepublikowany wcześniej utwór sprzed ponad 40 lat - Tak daleko stąd, tak blisko:
-> Zbigniew Wodecki - Tak daleko stąd, tak blisko

Zastanawia mnie jedno. Ta piosenka została wydana wczoraj, bo wczoraj wydano cały album. Utwór został po raz pierwszy puszczony w Trójce wczoraj o 11.07. Jak to możliwe, że w najnowszym notowaniu Listy Przebojów Trójki ta piosenka znalazła się aż na 16 miejscu? Głosowanie na listę Trójki trwa zawsze do piątku do godziny 12.00. To znaczy, że na piosenkę Wodeckiego wczoraj między 11.07 a 12.00 zagłosowała jakaś ogromna masa internautów?
xaweryunique
Hope for us
Hope for us
Posty: 18
Rejestracja: 09 maja 2017, 18:02
Ulubiony album: -
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: --

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: xaweryunique »

Niestety moim zadaniem, jest to typowa ustawka. Szkoda wielka szkoda, że w polskim Radiu się tego dopuszczono. Co prawda strasze pokolenie powoli zaznajamia się z obsługą i rozumieniem komputera, ale jest to zbyt krótki czas na taki wynik głosowania. Wodecki ma swoją publiczność, ale jest to raczej publiczność, ktora jaki widzi plytę to ją kupi, jak był w telewizji to obejrzała go, czy też jak jest koncert to pójdzie. vTo byl Artysta, którego fani już dano nie mieli ,,ciśnenia'' na jedo twoprczość. Poprostu jak bylo to było i korzystali.

Ubolewam nad tym, że LP3 jest tak hermetyczna i mam nieodparte wrażenie, że tą listę w większości tworzą dziennikarze, a nie fani.

Doszedłem do tego wniosku, gdyż Fani Edyty w rożnych okresach potrafili się zmobilizować i walczyć o nią w tej bardzo ważnej liście przebojów, ale rownież fani Maryli Rodowicz, ktorzy rownież mają forum mobilizują się i glosują na Helloo, a wynik nadal marny.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

Złota Kolekcja Wodeckiego z dniem 14.09 jest ZŁOTĄ PŁYTĄ.
ZBIGNIEW WODECKI, MITCH & MITCH 1976: A SPACE ODYSSEY - PLATYNOWĄ PŁYTĄ

Płyty Wodeckiego pośmiertnie wciąż bardzo dobrze się sprzedają, w ostatnim notowaniu OLIS w 50 aż 3 albumy pod jego nazwiskiem.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

Wodecki "rozbił bank"

W drugim tygodniu sprzedaży płyta sygnowana jego nazwiskiem zajmuje -> 1 miejsce na Liście OLIS. warto zaznaczyć, że w tygodniu premiery, kiedy to płyta ukazała się w środę do piątku sprzedała się w ilości, która pozwoliła debiutować w poprzednim zestawieniu na pozycji -> 3. Myślę, że będzie to tytuł , który będzie w 50 bardzo długo i za kilka tygodni stanie się najlepiej sprzedającym albumem w historii wydawnictwa AGORA.

Wodecki w 50 ma jeszcze :

THE BEST - ZACZNIJ OD BACHA -> 9
ZŁOTA KOLEKCJA - ZACZNIJ OD BACHA -> 25

http://olis.onyx.pl/listy/index.asp?lang=
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: Kamui Shiro »

A mnie już powoli, powolutku zaczyna męczyć ten hajp na Wodeckiego. Obawiam się, że przedobrzą z nim tak jak kiedyś - w innej skali, bo światowej, rzecz jasna - z Michaelem Jacksonem, przez co w końcu mi zbrzydnie. A jeszcze się zachwycam... 8)
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

Mam podobnie, za każdym razem mam wątpliwości czy celebrowana "pamięć "o Wodeckim. Kolejne płyty, festiwale, koncerty nie są w imię zarobienia pieniędzy przez rodzinę Zbyszka.
Płyta piękna.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: Flux »

Ja do tej płyty przekonany nie jestem. Kilka (co prawda całkiem udanych) coverów starych numerów Zbyszka, trochę wokaliz i normalnego, pełnego śpiewu Wodeckiego (uff...). To ledwie podwaliny albumu, który Mistrz mógłby nagrać. Jestem przekonany jednak, że inaczej by to brzmiało. Zupełnie inaczej. Zapewne lepiej, choć to tylko przypuszczenia. Całość zlepiono naprędce, aby zdążyć na pierwszą rocznicę śmierci.

Odejście Zbyszka to był dla mnie osobiście duży cios. Brakuje jego nieodżałowanego talentu. Poczucia humoru. Pamiętam go od zawsze. Od czołówki Pszczółki Mai aż do trzech (prawie czterech...) koncertów, na których miałem przyjemność być. Za pierwszym razem nie udało mi się go spotkać po występie, za drugim razem zdobyłem autograf, za trzecim pamiątkowe zdjęcie i krótka rozmowa. To było krótko przed udarem... Kiedy otwierał z Alicją Majewską koncert finałowy festiwalu opolskiego w 2015 uroniłem łzę, zasiadając na publiczności. Kunszt, fantastyczny warsztat, przygotowanie sceniczne, kultura. Żal, że choć słynął z ogromnej aktywności koncertowej, nie dbał specjalnie o poszerzanie repertuaru. Jego dyskografia jest dość skromna, choć znacząca dla historii polskiej fonografii. Niepowetowana strata.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: Kamui Shiro »

Moim zdaniem odchodził przynajmniej spełniony artystycznie, po latach bycia 'panem od Pszczółki' ze śmieszną fryzurą i Empikowych spotkań z fanami, na których praktycznie nikogo nie było, ostatnie lata życia zabarwiło spore powodzenie artystyczne i nowa młodość twórcza. Nie każdy miał takie szczęście!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Zbigniew Wodecki

Post autor: KrzysiekF »

Płyta w dwa tygodnie pokryła się ZŁOTEM.

:-)
ODPOWIEDZ