Natalia Nykiel

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Natalia Nykiel

Post autor: niuto »

Pomimo usilnych starań nadal nie mogę się do niej przekonać i jestem zaskoczony jej rosnącą popularnością :shock:
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: addar »

endus te video jest specjalnie na komoreczki robione
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

ale ja nie słucham ani nie oglądam muzyki z komórki :beczy:
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: 2770132u »

Jeszcze w tym roku "Pokój 5" zostanie wydany na singlu
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Chill-out »

Natalia jest obecnie w trasie V Tour, drugiej trasie promującej album "Discordia".
Byłem na koncercie w Poznaniu w klubie Tama i powiem Wam, że to był jeden z najlepszych koncertów, na jakich byłem w ciągu ostatniego roku. Niestety Natalia była chora (ostre zapalenie krtani, którego nabawiła się po wcześniejszym koncercie w Szczecinie) i była tym bardzo przejęta ale gdyby nie to, że to powiedziała to raczej niewiele osób by się zorientowało. Później faktycznie jak już było wiadomo to jak mówiła to było to słychać bo miała niższy głos ale tylko jak mówiła. Jestem zaskoczony jak ona perfekcyjnie śpiewa, jaką ma świadomość, jak mocno brzmi jej głos i jak długie dźwięki wyciąga. To też kwestia repertuaru bo single ma raczej rytmiczne i raczej jesteśmy przyzwyczajeni do czego innego, a ma też w swoim repertuarze wiele innych utworów, w innym klimacie (np."The Lovers"). Setlista jest imponująca, ponad 20 piosenek, dwa razy bisowała. Cały koncert jest jak widowisko. Wychodzi i śpiewa przy akompaniamencie samego fortepianu, co jest sporym zaskoczeniem, później rozsuwa się kurtyna, jest ciekawa scenografia, muzycy i scena jest ustawiona jakby w kształcie półkola, wszystko się błyszczy, świetna gra świateł. Pod kątem oprawy chyba rzeczywiście nie ma w Polsce nikogo, kto by robił koncerty na tak dużą skalę i tak dopracowane. Natalia się przebiera w trakcie koncertu. W repertuarze są też covery: "Nas nie dogoniat", co zrobiło furorę na starszym pokoleniu i LGBT - Natalia wyrasta chyba na nową ikonę środowisk i "Jealous", czym absolutnie rozwala emocjonalnie i śmiało mogę powiedzieć, że połowa ludzi wokół płakała i koncert jakby stanął w miejscu.
Przed Natalią na całej trasie support gra debiutujący Andrzej Mrozek, w sieci jest na razie singiel "Kosmos". Bardzo smaczna piosenka, przyjemnie się go słucha i na niego patrzy, jest bardzo charyzmatyczny.

Natalia w listopadzie zagra jeszcze w Łodzi w Wytwórni, w Gdańsku w Teatrze Szekspirowskim, w Bydgoszczy, Katowicach i w Stodole w Warszawie.
Ktoś był na którymś koncercie z V Tour albo się wybiera?

Natalia wypuściła też specjalną live sesję dla Vevo, na której zarejestrowała "Pokój 5", który będzie kolejnym singlem, właśnie w takiej wersji w jakiej go śpiewa na obecnej trasie.
https://www.youtube.com/watch?v=nTmqYutUtJY
i "Łuny":
https://www.youtube.com/watch?v=E8lX1Mo5HY4
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: 2770132u »

Ja wybieram się 8 listopada do wytwórni :) bardzo się cieszę, że to "Pokój 5" jest kolejnym singlem bo to najlepsza piosenka na płycie. Mam nadzieję, że będzie przebój na miarę "Error" albo chociaż "Spokoju"
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

O, ciekawie z tą Nas nie dogoniat, ciekaw jestem też opinii Tatuszek o coverze.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

Nykiel coveruje T.LOVE ->jak żądło -> https://www.youtube.com/watch?v=t6ik7KM67Ug
Jestem na tak.
I jestem w szoku, sądząc po komentarzach mnóstwo młodzieży nie wie, że to cover, co za czasy.
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Nykiel

Post autor: KrzysiekF »

W serwisach streamingowych od północy nowa EPka Natalii m.in z utworem w języku hiszpańskim .
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Nykiel

Post autor: ray »

Fajna ta epka. Najbardziej podoba mi się właśnie Quya i I'm not for you.
Epkę ma promować Volcano, czyli to pewnie ten kawałek Natalia zaśpiewa w sobotę w "Voice". Podkład w Volcano kojarzy mi się trochę z Rhythm is a dancer Snap.
Najsłabsze dla mnie jest Find me.

W sumie niedziwne, że Natalia wydała teraz piosenkę po hiszpańsku, skoro z pasją zagłębia się w kulturę latynoską:
Natalia Nykiel pisze:Skończyłam inżynierię środowiskową na SGGW, teraz jestem na drugim roku kulturoznawstwa Ameryki Łacińskiej i Karaibów na UW. Po kierunku ścisłym potrzebowałam czegoś humanistycznego, co da mi dodatkową inspirację do pisania tekstów i otworzy na inne kultury. We wrześniu wyprowadzam się do Portugalii na kolejne studia. Ponadto od jakiegoś czasu uczę się hiszpańskiego. Niebawem planuję wyprawę do Ameryki Południowej, chcę poznać lokalsów i podejrzeć ich prawdziwe życie, dlatego staram się jak najwięcej dowiedzieć o tej części świata. Co więcej, w trakcie nauki wydałam dwie płyty i zagrałam mnóstwo koncertów, czyli wbrew popularnej opinii da się połączyć studia i karierę. (...) Dopiero niedawno uświadomiłam sobie, jak potężna jest latynoamerykańska branża muzyczna, jak wielkie ma gwiazdy. Teraz słucham głównie hiszpańskojęzycznej muzyki.
źródło: -> https://k-mag.pl/article/wwd-natalia-ny ... spNJxyl1MU
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Angie29 »

Natalia wydaje ta Epke na rynek międzynarodowy... Ciekawe jak jej pójdzie...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Natalia Nykiel

Post autor: endeven »

Z deka rozczarowująca epka. Niestety nie wróżę sukcesu na rynkach międzynarodowych. I nie tyle sukcesu komercyjnego, bo o tym nie ma kompletnie mowy, ale nawet w bardziej opiniotwórczych kręgach muzycznych. Jesi Volcano ma rzeczywiście promować i zachęcać to ja czuję sie zniechęcony, bo to najsłabszy kawałek obok Wanna go back. Taka Natalia odarta z całej siebie i to bez polotu. I nie ma tam żadnego Snapu. Najlepsza zdecydowanie jest Quya, ma dynamike, nawarstwia się, jakiś duch guerilli w tym jest, choc ten hiszpański nie do końca mnie przekonuje. Find me jest bardzo zacne. Jest potencjał w I`m not for You, ale ten mariaż elektro z tradycjnymi zaśpiewkami nie powiódł się, jak doklejka i sklejka. Sama kompozycja natomiast całkiem niezła i zdziwko, bo maczał w tym palce Andrzej Mrozek, na którego epkę natknąłęm się w tym tygodniu :shock: (polecam)
A idealna harmonia między światem elektronicznym a tradycyjna muzyką "ludową" jest w utworze Warszawa Davida Bowiego -> https://www.youtube.com/watch?v=9Gy94N_mcWs
Absolut. Generalnie genialna płyta Low.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Gosia1423 »

Zainteresowała mnie ta piosenka ze względu na język hiszpański. Tytuł jest z błędem ortograficzny, powinno być "cuya" (pl. czyja), ale mam nadzieję, że to celowy zabieg... Co do hiszpańskiego Natalii, to wiele słów wymawia "po polsku", słychać też zainteresowanie krajami latynoskimi, bo jej wymowa jest daleka do wzorcowej, jest też niekonsekwentna, raz wymawia słowo poprawnie, drugie po latino, a trzecie po polsku... Co do samego tekstu, to jest bardzo zachowawczy, dużo wymieniana słów, staranie się, aby nie polec na gramatyce. Reasumując, najpierw niech nauczy się porządnie języka, a później niech próbuje w nim śpiewać i pisać teksty.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Kamui Shiro »

Co ona, o wojnach napoleońskich tam zawodzi, że czytam tu o guerilli? Czy też kogoś poszukiwania wykwintnych metafor zawiodły na manowce? :roll:
Chill-out
Nieśmiertelni
Nieśmiertelni
Posty: 2217
Rejestracja: 17 sie 2005, 9:44
Lokalizacja: Warszawa

Re: Natalia Nykiel

Post autor: Chill-out »

Występ z The Voice (z każdym występem Natalia wprowadza dużo świeżości, inni przychodzą odśpiewują i zadowoleni):
https://www.youtube.com/watch?v=pF3OdBK7Xco
Teledysk do "Volcano":
https://www.youtube.com/watch?v=38_2vwRuMSY

Płyta od soboty, czyli po dwóch dniach od premiery znajduje się na 2 miejscu najczęściej kupowanych płyt w Empiku. Natalia była przez weekend na wywiadach w Trójce, Radiu Zet, Esce, DD TVN, Onet Rano, Newonce Radio, czyli w bardzo różnych mediach i przyniosło to efekty.
No i świetne recenzje na Onecie, Interii i CGM.
ODPOWIEDZ