Margaret

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

A Szwecja to juz przystanek przed kariera na Zachodzie zwykle. Zycze Gosi powodzenia, ale powinna przyhamowac z kopiowaniem stylu muzycznego Rihanny. Na poczatku próbowala byc retro, potem to. Próbuje pod górke z róznych stron, zamiast po prostu na nia wjechac

Edit: Margaret wygrała w Kielcach polsatowski konkurs na przebój lata, z Byle jak. Gratulacje, piosenka jest świetna, faktycznie jest przebojem tego lata i została nawet podobał mi się live na bis (pierwszego nie zdążyłem włączyc).
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Margaret

Post autor: yourhighglowon »

To jest bardziej hit zimowo-wiosenny, niż letni. Mimo wszystko, zdecydowanie zasłużyła na zwycięstwo. Margaret pierwotnie napisała "Byle Jak" dla Grzegorza Hyżego. Wczoraj stanęli razem na podium, ale Grzegorz przegrał :lol3:

Margaret zdradziła, że przygotowuje album z utworami po polsku.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Margaret

Post autor: To co najlepsze »

Utwor piękny w swej prostocie, niestety wykonanie na żywo mnie nie zachwyciło. Margaret świetnie wypadaw wersjach studyjnych, ale live leży.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

Jak na nią było całkiem znośnie, moim zdaniem podźwignęła, co trzeba nadrobiła wyglądem i energią sceniczną. Serio miało być dla Grzesia H? To mogli zaśpiewać w duecie potem gdzieś... Cóż, w moim (i nie tylko moim) odczuciu ten zaskakujący w jej repertuarze utwór poratował jej sens bytu na scenie i nawet jak ktoś jej nie ceni, to piosenkę zwykle ludzie lubią. Ale... o ile się nie przesłyszałem, ona w ogóle nie planowała go wydawac na singlu?

Wczoraj wróciłem też do Thank You - nawet mocne było to jej wejście. Zaledwie 5 lat temu.
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Margaret

Post autor: yourhighglowon »

Kamui Shiro pisze:Jak na nią było całkiem znośnie, moim zdaniem podźwignęła, co trzeba nadrobiła wyglądem i energią sceniczną. Serio miało być dla Grzesia H? To mogli zaśpiewać w duecie potem gdzieś... Cóż, w moim (i nie tylko moim) odczuciu ten zaskakujący w jej repertuarze utwór poratował jej sens bytu na scenie i nawet jak ktoś jej nie ceni, to piosenkę zwykle ludzie lubią. Ale... o ile się nie przesłyszałem, ona w ogóle nie planowała go wydawac na singlu?
Margaret napisała ten utwór dla Grzegorza Hyżego. Prawdopodobnie on albo jego wytwórnia go odrzucili. Piosenka leżała "w szufladzie" 2 lata. Potem wytwórnia Margaret poprosiła ją o wydanie specjalnej edycji "Monkey Business" dla Empiku, więc tuż przed zamknięciem albumu nagrała "Byle Jak". Mówi o tym tutaj: https://www.youtube.com/watch?v=wvjiO12b3aQ.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

Na Interii pisali, że utwór jest jedynym ciekawszym punktem Monkey Business, coś w tym jest. Mnie przypomina trochę - deskalując - moment z Everytime u Britney. Kicz, ale osobisty i pogłębiony. Ale czemu to pierwszy polskojęzyczny jej singiel? Pamiętam też dwa covery reklamówkowe.
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Margaret

Post autor: yourhighglowon »

Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Margaret

Post autor: yourhighglowon »

Margaret ponownie zakwalifikowała się do szwedzkiego Melodifestivalen :) Wystąpi z piosenką "Tempo" podczas drugiego półfinału konkursu, 9 lutego 2019.
Jutro rusza w Szwecji świąteczna trasa koncertowa, której jedną z gwiazd jest Margaret. Niedługo również premiera 2 nowych utworów - duetu z Kacezetem i piosenki promującej film "Całe Szczęście". Co więcej Margaret wyrusza w biletowaną trasę koncertową "Na Serio", gdzie zaprezentuje swój repertuar w swingowo-jazzowych aranżacjach. Pierwsze 2 koncerty w Szczecinie i w Białymstoku.
Awatar użytkownika
Margaret
The story so far
The story so far
Posty: 565
Rejestracja: 27 sty 2014, 19:58
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: W-wa

Re: Margaret

Post autor: Margaret »

yourhighglowon wiesz coś więcej na temat kariery Margaret w Szwecji?
Fajnie gdyby ułożyć to w jedną całość. To ciekawy temat.

Z tego co widzę to Jej kariera w tym kraju coraz bardziej się rozwija :)
To już chyba druga lub trzecia trasa koncertowa w Szwecji.
Jak przyjął się u nich ostatni singiel "Lollipop"?

In My Cabana cieszyło się chyba powodzeniem ;)
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Margaret

Post autor: kirin »

jak byłem w Szwecji teraz w październiku to Lollipop czasem gdzieś leciało ale chyba z umiarkowanym sukcesem wydała ten singiel tam
Awatar użytkownika
yourhighglowon
Sit down
Sit down
Posty: 60
Rejestracja: 20 lis 2014, 20:43
Lokalizacja: Warszawa

Re: Margaret

Post autor: yourhighglowon »

Margaret ma kontrakt fonograficzny ze szwedzką wytwórnią Extensive Music, na licencji Warner Music Sweden. Od początków swojej kariery pracuje ze szwedzkimi producentami, jednak pierwszym utworem, który zaistniał na tamtejszym rynku, jest "Cool Me Down", który pokrył się złotem. W 2016 Margaret wystąpiła na dwóch koncertach telewizyjnych - Sommarkrysset i Lotta på Liseberg, oraz była jedną z gwiazd trasy koncertowej RIX FM Festival. W 2017 ponownie wystąpiła na Sommarkrysset i RIX FM Festival, promując singiel "What You Do", który nie osiągnął spektakularnego sukcesu.
W 2018 wystąpiła na Melodifestivalen z utworem "In My Cabana", zajmując ostatecznie 7 miejsce w finale. W tym roku wzięła udział w 3 trasach koncertowych: NRJ In The Park, RIX FM Festival i Stjärnklart, oraz wystąpiła na 3 koncetach letnich - Sommarkrysset, Allsång på Skansen, Postkodmiljonären. "In My Cabana" dotarła do 1 miejsca szwedzkiego iTunes i pokryła się platyną. W sierpniu wyszedł singiel „Lollipop”, który został wybrany przez Warner Music Sweden jako hymn szwedzkiej parady równości EuroPride.
Awatar użytkownika
therightman
Hope for us
Hope for us
Posty: 43
Rejestracja: 06 maja 2012, 15:31
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Margaret

Post autor: therightman »

Margaret właśnie zrobiła premierę piosenki dot. ostatnich wydarzeń:

https://www.facebook.com/MARGARETMUSICO ... 916285041/
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Margaret

Post autor: Cypix »

Przedpremierowe fragmenty Tempo:

https://www.youtube.com/watch?v=iBEEFCNlBRg

https://www.youtube.com/watch?v=B6pF_hwQ1Lg

Ja obawiam się że Cool me down pozostanie jej życiowym osiągnięciem :roll:
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Margaret

Post autor: Steffie »

Dzisiejszy news: Margaret odpadla ze szwedzkich preselekcji do Eurowizji:
http://www.pudelek.pl/artykul/142145/ma ... eurowizji/

Ciekawe jest to, ze przez Edyte byl 3 lata temu konkurs. Jak ten czas leci - juz 3 lata minelo.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Margaret

Post autor: Cypix »

Nawet gotowy na ESC show jej przygotowali:

https://www.youtube.com/watch?v=pGeTcdHyXqY

No nic, Szwedzi i tak stracili nosa do ESC skoro w ubiegłym roku ich kandydat w televoltingu był na jednym z ostatnich miejsc, o ile nie na ostatnim :D
ODPOWIEDZ