Margaret

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Margaret

Post autor: KrzysiekF »

Przypomina mi video Maji Kraft albo Ewy Sonnet.

Powodzenia z tym życzę.
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Margaret

Post autor: dorota »

klip straszny, to juz mogli zostawić lyric video... duzo lepiej to się prezentowało ...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Margaret

Post autor: endeven »

ten klip to zwyczajne dno dla dzieciaków z podstawówki. szmira o niczym, w dodatku pod względem techniczym to jakieś głębokie średniowiecze. nie wstyd im z tym poza Polskę??
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

Czemu o niczym, piosenka jest o tym, że tańczy jak ogień i woda jej nie ugasi... no i takież treści prezentuje teledysk :)

Flux pisze:Klip tragiczny. Taki skandynawski klimat, w złym tego słowa znaczeniu.

Hahaha, tak :D chociaż klipy, które masz chyba na myśli, były jednak dużo lepiej zrobione.

Stylizacje ma ciekawe! Jest też jakiś dziwny urok w jej nieporadnym/ nonszalanckim tańcu w pielusze. Niemal sexy :D A wieloryb podoba mi się najbardziej z całego klipu akurat.
Utwór jest cholernie przebojowy, zrzyna z Rihanny po całości, ale co z tego.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Margaret

Post autor: Aro »

Dlaczego tak późno? Nie rozumiem zupełnie. Piosenka już schodzi z playlist radiowych...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Margaret

Post autor: endeven »

z polskich tak, ale pchają ją do Skandynawii. Póki co tylko w Szwecji jakimś echem sie odbiło. Jest na #53 miejscu listy singli.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Margaret

Post autor: ray »

niuto pisze:teledysk jest tragiczny
Flux pisze:Klip tragiczny.
dorota pisze:klip straszny
endeven pisze:zwyczajne dno
Przez to, że widziałem niedawno najnowsze "dzieło" Madoxa, będę łagodniejszy w ocenie tego klipu. Według mnie, ten teledysk jest po prostu zwykły. Wzorowany na setkach podobnych klipów, skrojony pod VIVA Polska i MTV. Obejrzałem dwa razy, więcej nie mam ochoty. Margaret to "artystka" dla uczniów podstawówek i gimnazjum i ten teledysk idealnie wpasowuje się w ten target. Parafrazując to, co powiedziała niegdyś Jusia o Dodzie, napiszę tak: dla dziewczyn takich jak Margaret też jest miejsce w show-biznesie, ale na innej półce. :-) Gdyby taki teledysk wydała Edyta, Justyna czy Kayah, byłoby to słabe. Ale od Margaret możemy oczekiwać mniej, bo ona jest tylko produktem dla nastolatków. :-) Plus za to, że w ciągu klipu Margaret cały czas pojawia się w nowych stylizacjach, przyznaję, że we wszystkich wygląda naprawdę ładnie.
W najbliższą sobotę Margaret zaśpiewa w Łodzi z okazji 10 urodzin Manufaktury. Będzie też Szpak. Fanusie Edyty powinni tam pójść i rzucać w nich pomidorami - za to, że pozbawili Aniołeczka szansy na wielki sukces na Eurowizji. ;-)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:z polskich tak, ale pchają ją do Skandynawii. Póki co tylko w Szwecji jakimś echem sie odbiło. Jest na #53 miejscu listy singli.

Ooo, nieźle :o

W ogóle to ten wieloryb w tle to taki ukłon w stronę uczniów podstawówki. Pracuję z tym targetem i oni mają akurat jakąś modę na wieloryby... na równi z jednorożcami i kucykami Pony.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Margaret

Post autor: endeven »

@ray, nie chodzi o to, że to jest tylko "zwykły" klip zrobiony pod obecny poziom stacji telewizyjnych typu eska, czy viva, w którym nic się nie dzieje, tylko jest kolorowo i laska sie przebiera. Uważam, że on jest technicznie totalnie na regresie, jakby go zmontowali i kręcili sprzętem z 1998 roku, ta czcionka, ten wieloryb w tle. To jest old school w najgorszym wydaniu.
stylizacje uważam za remizowe, albo nadające się jedynie do podrzędnych dyskotek. Najlepsza z włosem anielskim :lol3: odpust.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Margaret

Post autor: niuto »

Dokładnie - tak jak napisał Endi - nie chodzi o klimat klipu, ale o jego wykonanie, a może to dziwić, bo wcześniejsze teledyski Margaret były nieźle zrobione, więc zupełnie nie wiadomo czemu ten na rynek zachodni jest taki kiepski.

A to, że można znaleźć jeszcze gorszy teledysk, np. Madoxa wcale nie podwyższa poziomu Margaret :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Margaret

Post autor: ray »

Widziałem wczoraj Margaret na scenie na rynku Manufaktury. Rozczarowujący był ten występ. Mimo że nie śledzę kariery panny Jamroży, okazało się, że prawie wszystkie piosenki znałem. To tylko pokazuje, jak mocno ona jest promowana. Na wejście Margaret zaśpiewała Heartbeat, było też: Tell me how are ya, Click, Wasted, Start a fire, Smak radości, O mnie się nie martw, Dance for 2, Waiting all night Rudimental, Love me like you do Ellie Goulding i oczywiście Cool me down. Nie dotrwałem do końca, więc bardzo możliwe, że zaśpiewała coś jeszcze. Margaret wyszła na scenę w siwej peruce, na którą miała nałożoną białą, pluszową koronę w krowie łaty, poza tym, wszyscy jej muzycy mieli na sobie "krowie" ubranka: http://www.dzienniklodzki.pl/kultura/mu ... ,10021274/. Margaret na żywo śpiewa bardzo średnio. Nie jest aż tak źle jak u Mandaryny, ale w porównaniu ze Szpakiem różnica jest naprawdę spora.

Muszę jednak pochwalić Margaret za pracowitość - ona pracuje nawet więcej niż moja Jusia. :-) 28 maja Margaret wystąpi na Polsat Superhit Festiwal w Sopocie, następnego dnia ma koncert w Dąbrowie Górniczej, 1 VI gra koncert w Łęczycy, 2 VI - w Koninie, 3 VI - w Rudzie Śląskiej, 4 VI - w Gubinie, a 5 VI zaśpiewa i w Pacanowie i w Bielsku-Białej. Margaret w ciągu jednego tygodnia gra więcej koncertów niż Edyta Górniak przez rok. :-) I do tego jeszcze ciągle wypuszcza nowe teledyski, występuje w telewizji, w reklamach, kilka dni temu pojawiła się na festiwalu filmowym w Cannes... Widać, że bardzo, bardzo zależy jej na karierze.

-- Dodano: 14 wrz 2016, o 19:13 --

Margaret wydała dziś teledysk do nowej piosenki Elephant:
-> Elephant

Piosenka średnia, bardzo w stylu Cool me down - nic specjalnego, taka muzyczka do windy. Ale teledysk nie jest zły. Chociaż przydałoby się wytłumaczenie, o co chodzi, czyli co ma symbolizować ten słoń... :-)
Awatar użytkownika
Charlie
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1288
Rejestracja: 14 gru 2014, 22:04
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Koszalin

Re: Margaret

Post autor: Charlie »

Piosenka średnia, bardzo w stylu Cool me down - nic specjalnego, taka muzyczka do windy. Ale teledysk nie jest zły. Chociaż przydałoby się wytłumaczenie, o co chodzi, czyli co ma symbolizować ten słoń... :-)
elephant in the room - angielska metafora oznaczająca problem, o którym wszyscy wiedzą, że istnieje, ale każdy udaje, że go nie ma, unika rozmów na jego temat
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Margaret

Post autor: Kamui Shiro »

Zarowno Mandaryna, jak i Margaret, to osoby ambitne i pracowite, więc w jakiś sposób potrafią wzbudzić moje uznanie. Mało kto wie, ale Mandaryna pracowała nad swoim wokalem po 2005r. i miewała lepsze wystepy. A tamten nie był aż taki straszny znowu.

Szpak ma mocny głos, ale drze się, jakby się stodoła we wsi zapaliła.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Margaret

Post autor: ray »

Margaret wydaje reedycję płyty "Add the blonde" - z dodatkowymi utworami i remiksami. Premiera 25 XI.

Tracklista:
1. Cool Me Down
2. Elephant
3. Smak Radości
4. Wasted
5. Heartbeat
6. Broke But Happy
7. Too Little Of Love
8. As Good As You
9. Tell Me How Are Ya
10. Thank You Very Much
11. All I Need
12. L.O.L.
13. I Get Along
14. Click
15. Get Away
16. Dance For 2
17. Start A Fire
18. Cool Me Down (Antrox Remix)
19. Cool Me Down (Decaville Remix)
20. Cool Me Down (Mike Candys Remix)

Zdziwiłem się na wieść o tej reedycji. Myślałem, że Cool me down i Elephant zapowiadają nowy album, który ukaże się jakoś na wiosnę, a tu wychodzi kolejna wersja płyty sprzed ponad 2 lat...
Plus za to, że jest aż 20 tracków. Premiera tego wydawnictwa na krótko przed mikołajkami i Gwiazdką to dobre posunięcie marketingowe - fani Margaret to przede wszystkim osoby poniżej 18 roku życia. :) Skoro dołożono polskojęzyczny Smak radości, to czemu nie dołożono też O mnie się nie martw?

Elephant nie powtórzył sukcesu Cool me down. Na liście AirPlay Top dotarł tylko do 21 miejsca, na YouTube i Spotify też nie ma szału...
ODPOWIEDZ