Daria Zawiałow

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Wojtuś »

Nie słyszysz sz bo ona śpiewa "czy ktoś słyszy mnie" ale faktycznie przy pierwszym odsłuchu też tak pomyślałem, że źle spiewa.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

"Helsinki" osiągnęły status złotej płyty. A singiel z płyty "Hej hej" coraz bardziej pnie się na listach przebojów w tym komercyjnych stacjach radiowych. Na popliście RMF FM 3 miejsce, Szczecińska Lista Przebojów 6 miejsce, Lista Przebojów Trójki 6 miejsce , na Airplay 23 miejsce , singiel znalazł się też w propozycjach do list przebojów radia Eska i Zet. Czyli Daria ma 2 obok "Szarówki" przebój, który podbija radia.
Co do płyty. Płyta cały czas od dnia premiery znajduje się na Liście Olis , ani razu nie wyleciała, ostatnio 21 miejsce, łącznie spędziła już 22 tygodnie . Myślę, że do końca roku spokojnie będzie platynowa. A jeszcze jak na jesień na singla da "Gdybym miała serce" to będzie kolejny radiowy przeboj.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

Hej hej
1 miejsce na Popliście RMF FM
1 miejsce na SLiP ( 2 tydzień z rzędu)
9 miejsce na Airplay
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

"Hej hej" 3 tydzień z rzędu jest najczęściej odtwarzaną piosenką w radio #1 na AirPlay i poraz 6 numerem 1 na Popliście RMF FM (łącznie 63 razy na liście przebojów i miejsce 5 w podsumowaniu roku), do tego przez 3 tygodnie z rzędu #1 na SliP i obecnie #2 na LP3 (23 tygodnie na liście) . Jest to też zarówno najczęściej odtwarzany utwór Darii na portalach muzycznych w tym na Youtube. Singiel obecnie osiągnął status złotej płyty a płyta 31 tydzień z rzędu jest na OLiSie (obecnie 26 miejsce).
Poza tym Daria zapowiada jeszcze 2 single z płyty ( jeden jeszcze w październiku, drugi w listopadzie) . Jednym z nich prawdopodobnie są tytułowe "Helsinki". Drugim mam wielką nadzieję, że "Gdybym miała serce"

Dodano po 10 godzinach 39 minutach 48 sekundach:
"Punk Fu" czwartym singlem, premiera teledysku tuż po programie Top model, w teledysku wzięli udział uczestnicy programu. Jeszcze w listopadzie ukaże się piąty i ostatni singiel z płyty prawdopodobnie tytułowe "Helsinki".

A "Hej hej" po 24 notowaniach poraz pierwszy zdobywa szczyt LP3, na Airplay po 4 tygodniach królowania na #1 spada n 2 miejsce ustępując Podsiadło "Najnowszy klip"
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Daria Zawiałow

Post autor: KrzysiekF »

Kolejne wyróżnienia dla Darii.

DARIA ZAWIAŁOW SZARÓWKA singiel - ZŁOTO
JESZCZE W ZIELONE GRAMY singiel - PLATYNA
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

Doszło jeszcze złoto za "Hej hej"
A obecnie listy przebojów podbija 4 singiel "Punk Fu". Dziś 9 miejsce na LP3 tym samym jest to czwarty singiel Dari w Top 10. A płyta 37 tydzień na OLISIE więc platyna to już tylko kwestia czasu.

Dodano po 1 minucie 21 sekundach:
I klip do "Hej hej " przekroczył 10 milionów wyświetleń
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

"A kysz" i "Helsinki" oficjalnie platynowe. "Helsinki " powalczą o nagrodę bestsellery empiku 2019, co oznacza , że album był w top 5 najczęściej kupowanych płyt w 2019. Ponadto "Punk Fu" dotarł do 6 miejsca listy AirPlay.

Dodano po 34 minutach 52 sekundach:
Rekordowe 6 nominacji do Fryderyków 2020 dla Darii w tym jedna z Michałem Kushem producentem "Helsinek"
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Kamui Shiro »

Takie sobie są te jej hity i ona. Platynowa blond maniura z pretensjami, bez wyrazu oraz wrażliwa, dostaje platynową płytkę za muzykę bez wyrazu, z pretensjami oraz wrażliwą. Lekko ambitnie, lekko niegłupio, jednak bez ekstazy.

Tytuł płytki odwołuje się do modnej wśród inteligencji klasy średniej Skandynawii oraz kontynuuje wieloletni trend nazywania przez polskich wykonawców dla snobów swoich nagrań nazwami zagranicznych stolic ew. państw, aby dodać im owym nagraniom polotu i odjąć przaśności ( -> Moje Katmandu, -> Honolulu, -> Sri Lanka, -> Buenos Aires); ma to świadczyć o egzotyce i polocie, świadczy zaś głównie o braku pomysłu na intrygujący tytuł, więc ataku z Czymkolwiek Lepszym Niż Pcim Dolny lub Pacanów.

Polska jak zwykle potrzebuje czegoś takiego.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Angie29 »

Lepsza taka Daria niż to co teraz słuchają młodzi. Jak wczoraj się dowiedziałem o zainteresowaniach młodych to padłem. Tytuły piosenek typu,, Malolatki,, lub jakiś Jakub Blonsky i Eluwina albo Masti czy tam Seks masterka to dopiero mnie przerazilo co słucha młodzież. To co będzie za 10 lat. Takie artystki jak Edyta, Justyna, Nosowska to dla obecnej młodzieży jakiś Obcy z kosmosu. Teraz na YouTube rządi tepota i szpan. Chyba cieszę się, że jestem po 30 tce i wychowałem się w latach 90 tych i mam inne priorytety od dzisiejszej przerażającej wręcz tepoty młodzieży. Daria przy tym to naprawdę artystka stulecia.
Awatar użytkownika
Stukus
Sit down
Sit down
Posty: 52
Rejestracja: 08 lis 2018, 1:29
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Perfect Heart
Lokalizacja: Polska

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Stukus »

Ja kibicuję Darii i uważam, że robi świetną robotę. Dziewczyna wie jak tworzyć naprawdę dobrą muzykę, jest cały czas w trasie, wyprzedaje koncerty i nie udziela się w plotkarskich portalach, 6 nominacji do Fryderyków - wielki szacun!
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Kamui Shiro »

Angie29 pisze:Lepsza taka Daria niż to co teraz słuchają młodzi. Jak wczoraj się dowiedziałem o zainteresowaniach młodych to padłem. Tytuły piosenek typu,, Malolatki,, lub jakiś Jakub Blonsky i Eluwina albo Masti czy tam Seks masterka to dopiero mnie przerazilo co słucha młodzież. To co będzie za 10 lat. Takie artystki jak Edyta, Justyna, Nosowska to dla obecnej młodzieży jakiś Obcy z kosmosu. Teraz na YouTube rządi tepota i szpan. Chyba cieszę się, że jestem po 30 tce i wychowałem się w latach 90 tych i mam inne priorytety od dzisiejszej przerażającej wręcz tepoty młodzieży. Daria przy tym to naprawdę artystka stulecia.

Niezupełnie. Młodzież słucha takiej muzyki raczej ironicznie, a oprócz tego nieraz sięga do płytoteki rodziców. Ok, nie jest bez wpływu na jej gust obecność "wykonawców" typu Masti czy ten od Eluwiny, wiadomo też, że dla części to będzie główny kontakt z muzyką, hip hopolo i disco polo. Ta muza jednak ma też zalety: rytmiczność, imprezowość. Piosenki Darii na pewno nie zapewnią tego samego. Na wszystko jest miejsce w przyrodzie. Zawsze wielu ludziom podobała się kicha i muzyka licha, a jakiejś części bardziej wyrafinowana.

To że Edyty nie pokojarzą po muzyce, to wina samej Artystki. Inna sprawa, że i dzieci łapią Kolorowy wiatr, i z Voice Kids pewnie też ją pamiętają. Osobiście zamiast Eluwiny czy Darii wolę posłuchać np. Kwiatu Jabłoni czy Nocnych Linii. Też nie odkrywają nie wiem czego, Daria jednak... rozumiem że podobać się może, ale żeby była zaraz fenomenalna?
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Daria Zawiałow

Post autor: Angie29 »

Absolutnie Daria nie jest fenomenalna jest jakaś i tyle w zasadzie bez szału.... Piosenki natomiast niektóre całkiem fajne nie powiem.
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

"Gdybym miała serce" piątym i ostatnim singlem promującym "Helsinki". Jutro premiera teledysku.
Tymczasem "Punk Fu" dociera do 2 miejsca listy AirPlay i zsobywa szczyty listy przebojów radia RMF FM, RMF Maxx, PiK, radia Zet

"Gdybym miała serce" to najczęściej odtwarzana piosenka z płyty poza singalmi. Na Youtube ma ponad milion wyświetleń i na Tidalu jest w Top 10 wyprzedzając główne single z płyt .
I myślę, że i tym razem będzie przebój
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

Daria wydała wczoraj nowy singiel "Nie mamy czasu" , który zapowiada reedycje "Helsinek". Reedycja 2 października a wraz z nią winyl. Na reedycji 3 nowe utwory i "Czy Ty słyszysz mnie" , nowe wersje "Saloników" i "Szarówki" z Panasewiczem, Hot16 Challenge i trzy wersje koncertowe. Oprócz tego "Helsinki" dotarły do 1 miejsca OLiS i zbliżają się do podwójnej platyny. A 1 października ogłoszenie wyników Fryderyków (gdzie Daria ma 6 nominacji)

Latem Daria miała 3 utwory na listach przebojów
"Helsinki" szósty singiel z albumu "Helsinki (16 miejsce na AirPlay)
"Bubbletea" z Quebonafide (7 miejsce na AirPlay, 19 milionów wyświetleń)
"ŚWIT" z Męskim Graniem (1 miejsce na AirPlay, 13 milionów wyświetleń)
2770132u
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 247
Rejestracja: 11 maja 2017, 13:59
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Łódź

Re: Daria Zawiałow

Post autor: 2770132u »

Płyta "Helsinki" znalazła się na 3 miejscu najlepiej sprzedających się płyt w III kwartale 2020. I dodatkowo została nagrodzona Fryderykiem za najlepszy album pop alternatywny. I już zapowiada za wiosnę 2021 nowy album "Wojny i noce"
ODPOWIEDZ