Natalia Kukulska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ray »

Piter pisze:Gdyby faktycznie chciała być czarna, wydawalaby bardziej ambitną muzykę??? Dlaczego?
Jej ówczesna twórczość pokazywała fascynację czarną muzyką, jaka była wtedy w modzie. Czasem to była prawie że kalka z Toni Braxton czy Destiny's child.
Jej ówczesna twórczość to był po prostu pop z wpływami czarnej muzyki, a nie stricte czarna muzyka. Czyli Natalia jednak nie chciała być czarna. No chyba, że wytwórnia wymagała od niej wielkich ustępstw, tego nie wiem... W każdym razie Ty pisałeś o niej wcześniej tak, jakby ona była jakimś artystycznym nieudacznikiem: "chciała być czarna, a zawsze była co najwyżej beżowa". :roll:
Piter pisze:Faktycznie nie ma tu żadnej negatywnej energii ani krytyki?
Negatywnej energii nie ma. Krytyka jest, ale w słusznej sprawie. :)
Piter pisze:Naprawdę jest tam jakaś melodia z prawdziwego zdarzenia w tej piosence?
Tak. Jest.

Zgadzam się z Niuto, że na pierwszych dorosłych płytach Natalii kulały teksty, pod tym względem ona się bardzo wyrobiła. Nie zgadzam się natomiast, że od "Sexi Flexi" jest równia pochyła.
endeven pisze:jednak mnie przerażasz.
I bardzo dobrze.
Kamui Shiro pisze:Endeven, Ty nawet krowi kał włożysz z namaszczeniem do usznych swych małżowin, byle Ci go dobrze i alternatywnie opakować, najlepiej dodać do niego jakiś polityczny lub obyczajowy aromacik. Do tego galaktyczne błyskotki jak na getrach technohipstera z 2011 albo ewentulnie poruszanie problemów Afroamerykanów w Gminea Bongo... i jesteś happy, wybronisz wszystko.
Może nie powinienem tego pisać, ale... zgadzam się z tym. :lol3:
Pewnie gdybym to ja był autorem tego fragmentu, Endeven napisałby w temacie "Uwagi dotyczące forum" elaborat o tym, jaki to niekulturalny jest moderator Ray. Chociaż... nawet gdyby tak zrobił, to "i tak nie miałoby to znaczenia". 8) :PP
Akurat w kwestii oceny Rekonstrukcji zgadzam się z Endevenem. Gdyby nie jego docinki do Grzeszczak, którą też lubię, dałbym mu lajka.
Kamui Shiro pisze:w danej chwili mam focha na Kuki i w nosie mam jej nowe wersje czegokolwiek :evil:
W nosie to świetna piosenka Kuki. Znasz? ;)
Kamui Shiro pisze:O tym, że osoby dokonujące zabiegów estetycznych mają chorego ducha, powiedziała sama NK, Ray, pisałem to już tu. Przynajmniej tak dotarło do mnie z mediów, można to jeszcze sprawdzić.
W takim razie poproszę o konkretne źródło, chcę to zobaczyć na własne oczy. Moim zdaniem, Natalia tak nie powiedziała, tylko Ty coś przeinaczyłeś. Ale może jednak się mylę. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Kamui Shiro »

Troszkę sztuczna opozycja: czarna muzyka // pop, podobnie jak wcześniej gwiazda // nie gwiazda.

Zgadzam się z tym, że piosenki Kukulskiej w latach 90-tych bywały nagrywane na modłę r&b czarnoskórych, popowych wokalistek, i że bywały to nieraz mniej udane kopie oraz inspiracje.

Czarna czy chciała być... nie wiem, ale na przykładzie Michaela Jacksona widzimy, że zmiana rasy nie jest taka łatwa.


ray pisze:Może nie powinienem tego pisać, ale... zgadzam się z tym.
:lol3:

Ok, spróbuję sprawdzić, ale nie mam zdolności pod tym względem. Możliwe że po prostu wykorzystano cytat z utworu jako jej wypowiedź, pamiętam że tak to było podane. W sumie na jedno wychodzi.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Piter »

Aha, wiec Kuki chciala byc czarna popowa wokalistka, ale zawsze byla co najwyzej bezowa.

Zgadzam sie co do tekstow. Nie przepadalem za Rysiem Kunce. Natalii one lepiej wychodza.

Krytyka to pozytywna energia?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ray »

Dzisiaj Natalia była gościem "Dzień Dobry TVN" - opowiadała o Rekonstrukcji (razem z reżyserką klipu, Patrycją Woy) i zaśpiewała swój najnowszy singiel w akustycznej wersji:
-> wywiad
-> Rekonstrukcja

W tym wywiadzie Kuki po raz kolejny tłumaczyła, o czym jest ta piosenka - na pewno nie o tym, że wszyscy, którzy korzystają z medycyny estetycznej, mają chorego ducha. ;-)

Natalia przekazała na WOŚP portret Anny Jantar:
-> Obraz Anny Jantar / Natalia Kukulska dla WOŚP
Oczywiście cieszę się, że Natalia wspiera WOŚP, tylko... na tym portrecie Jantar nie wyszła zbyt ładnie. :?
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5021
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: addar »

Gdzieś się tego bochomaza trzeba było pozbyć :ha:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Piter »

addar pisze:Gdzieś się tego bochomaza trzeba było pozbyć :ha:
Może straszy
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ray »

Dzisiaj Natalia po raz pierwszy w swojej karierze zdobyła Fryderyka.
Płyta Natalii i Marka Napiórkowskiego "Szukaj w snach" wygrała w kategorii "Album roku muzyka dziecięca i młodzieżowa".
:klaszcze:

To trochę paradoks, że Natalia była nominowana do Fryderyka kilkanaście razy i przez ponad 20 lat nigdy nie wygrała, i dopiero album, który kompletnie poległ komercyjnie (nigdy nie był notowany na OLiSie), przyniósł jej statuetkę. :)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2744
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Natalia Kukulska

Post autor: pijej1 »

a miałą konkurencję w tej kategorii? :shock:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Kukulska

Post autor: KrzysiekF »

pijej1 pisze:a miałą konkurencję w tej kategorii? :shock:
4Dreamers — 4Dreamers
Producenci: Michał Pietrzak, Sky Adams, Paul Whalley, Knoxa, Yves Gaillard
Wydawca: Universal Music Polska

Dla dzieci — Karimski Klub
Producenci: Mateusz Hulbój, Karim Martusewicz
Wydawca: Wydawnictwo AGORA

Szukaj w snach — Natalia Kukulska, Marek Napiórkowski
Producent: Marek Napiórkowski
Wydawca: Teatr Stary w Lublinie
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Natalia Kukulska

Post autor: ray »

Natalia Kukulska – Coraz bliżej Święta [Official Music Video]:
https://www.youtube.com/watch?v=Ze1dDc41CRU
Natalia Kukulska pisze:Zrobienie nowej wersji tak znanego świątecznego utworu to wyzwanie, ale bardzo wdzięczne. Zależało mi, żeby całość wyszła naturalnie i bezpretensjonalnie. Osadzony, głęboki groove dodał nowoczesności, choć bazuje na ejtisowym, vintage'owym brzmieniu – do tego świąteczne z natury dźwięki ksylofonu złamane charakternymi syntezatorami analogowymi, gitara elektryczna oraz chórki i mamy potrawę pt.: „Coraz bliżej Święta”. Bardzo dziękuję wszystkim muzykom za przyprawienie jej swoim talentem. Mam nadzieję, że atmosfera tego utworu umili nam Święta.
Ależ ta wersja jest fajna. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Piter »

Jest ciekawa. Podoba mi się aranż. Nie podobają mi się zmiany melodii i trochę nie czuję tego klimat. Brakuje mi ciepła oryginału. Tu jest jakiś smutek, bieda, kryzys jakiś.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Kamui Shiro »

Ja słucham ostatnio dużo Kukulskiej z lat 80-tych. Zabawne klimaty. Taka Kukulska się nie zestarzeje. A ta z lat później? No, niestety owszem ;)
Awatar użytkownika
Patisa
Hope for us
Hope for us
Posty: 31
Rejestracja: 27 lis 2009, 10:14
Ulubiony album: EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Gniezno
Kontakt:

Re: Natalia Kukulska

Post autor: Patisa »

OGŁOSZENIE W SPRAWIE ARTYKUŁÓW O NATALII KUKULSKIEJ!!!

Jeśli jesteście w posiadaniu materiałów prasowych, pocztówek, plakatów o Natalii Kukulskiej, których nie potrzebujecie, chcecie wydać / wymienić się lub sprzedać zapraszam do kontaktu ze mną (ja kolekcjonuję już od 22 lat): Patrycja Zobel, [email protected], Dalki 19A, skr.poczt.21, 62-200 GNIEZNO.

Obrazek
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 128
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: Natalia Kukulska

Post autor: kirin »

dziś w TVP odcinek TO BYŁ ROK 1997 gdzie Natalia wraca do 1997 roku ) i złotego czasu albumu PULS :)

Dodano po 5 godzinach 34 minutach 10 sekundach:
Oglądaliście?
Świetny odcinek... co za wspomnienia :)
szkoda, że Natalia nic z PULSu nie zaśpiewała
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Natalia Kukulska

Post autor: KrzysiekF »

Kiedy innym nie chce się nagrać teledysku do pełnego utworu Nati zawstydza i nagrywa świetne Video
do

Natalia Kukulska #hot16challenge2

https://www.youtube.com/watch?v=3dIM70T ... V0Feu1z9IE
ODPOWIEDZ