Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

Sprawa nie jest taka prosta i oczywista. Te koszty są wygórowane i budzą wiele podejrzeń. Kwestia samej stawki nie jest jedynym, co budzi oburzenie wielu ludzi z branży. Chodzi też jednak o proporcje w przyznaniu tych "dotacji" dla środowisk bardziej na lewo i na prawo (mówiąc mega ogólnie). Zdecydowana większość podobno zostałą przyznana działaniom mocno religijnym, okołoreligijnym. Mówi sie wręcz o korupcji politycznej. I o kontekście, że na prawie 1 200 dotacji dla niepoznaki warto przyznać dotację kilku szanowanym (albo znanym) twórcom, by usankcjonować cała operację. Inni mówią, że o co tyle hałasu skoro przecież sporo prawdziwie oddolnych inicjatyw dostało kaskę. Ale wlaśnie chodzi o kontekst. Ideą tego była chyba pomoc dla tych, co są na jakimś skraju finansowania i utrzymania się, a nie dla tych, którzy kasy z tantiem etc i tak maja w brud i kryzys to akurat im nie zajrzy do garnka. Z drugiej strony jest to problematyczne, czy ktos ma sie wykazać finanswoym raportem i od pewnej stawki "płynności" dopiero przyznawac/nie przyznawać to wsparcie srebrnikami. No i jeszcze, że to granty, więc można zakręcić sprawę kasy i tłumaczyć dobrze napisanym i uargumentowanym wnioskiem i uciąć wszelkie gadki. Tymon Tymański mówi wprost o beneficjentach, układach, znajomościach, o jawnym wyrzucaniu pieniędzy w błoto (koncert internetowy za 90 tysi), a większosc inicjatyw przyrównuje do "wieczoru wspomnien papieża polaka".
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Piter pisze:Osobiście nie mam nic do Justyny.
Oburza mnie jedynie, że dostaje ona laurki, podczas gdy o Edycie pisze się tu, że to "skorpionica".
Piter pisze:Kayah to wredna, dwulicowa skorpionica.
Aha. :)

W 2005 nie tylko Justyna występowała na spotkaniach wyborczych PiSu. Śpiewali też na nich: Edyta Geppert, Ryszard Rynkowski i Stanisław Sojka. Najwyraźniej do nich Kayah już nie czuje niechęci. Tym bardziej, że to właśnie Rynkowskiego zaprosiła do duetu w Opolu w 2009 (wtedy, kiedy Edyta zaprosiła śp. Wodeckiego, a Justyna - śp. Meca).
endeven pisze:Zdecydowana większość podobno zostałą przyznana działaniom mocno religijnym, okołoreligijnym.
:nienie:
W necie jest dokładny wykaz zarówno wniosków rozpatrzonych pozytywnie, jak i negatywnie:
-> https://nck.pl/dotacje-i-stypendia/dota ... ki-naboru-
I właśnie zdecydowana większość środków została przyznana inicjatywom świeckim.
Zdziwiłem się, że aż 92 tys. zł przyznano Ośrodkowi Kultury Górna na grę internetową dla dzieci "wGraj Łódź". Kilka lat temu chodziłem do tego ośrodka na zajęcia z aktorstwa, mam z nich dużo fajnych wspomnień, więc cieszę się, że dostali teraz takie duże wsparcie. :)
I faktycznie Kukulska z mężem otrzymali 82 tys. zł - na projekt "Natalia Kukulska / Chopin / Czułe strony". Parę dni temu Justyna napisała, że bardzo się cieszy z tej dotacji, bo dzięki niej ma możliwość zaaranżowania kilku utworów Chopina według swojego własnego pomysłu. Co one obie tak się teraz uparły na tego Chopina? Może gdyby Edyta poprosiła o dotację na dokończenie Etiudy Rewolucyjnej, to też by dostała 80-90 tys. ;-)
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: pijej1 »

no właśnie co z tą etiudą?? tyle szumu i co i nic? A typowe dla górniak zapomniałem :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Ray, jeśli już cytujesz, oddaj kontekst. A jak nie umiesz lub nie rozumiesz, co autor miał na myśli, nie cytuj. Bo to u gory to zwykla manipulacja.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Bob »

pijej1 pisze:no właśnie co z tą etiudą?? tyle szumu i co i nic? A typowe dla górniak zapomniałem :lol3:
Nowe słowo do przyswojenia dla Ed -prokrastynacja czyli syndrom Jaśnie panienki Scarlet O’Hara-„Pomyślę o tym jutro ....”
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Piter pisze:Ray, jeśli już cytujesz, oddaj kontekst. A jak nie umiesz lub nie rozumiesz, co autor miał na myśli, nie cytuj. Bo to u gory to zwykla manipulacja.
Żadna manipulacja. Przytoczyłem dwie Twoje wypowiedzi z tego wątku. Niby nie podoba Ci się, że Edyta jest tu nazywana skorpionicą, a później używasz dokładnie tego słowa na określenie Kayah. Tłumaczenie, że kontekst, wydźwięk jest inny, to dla mnie naciągactwo. I żeby była jasność: nie widzę nic złego w nazywaniu Edyty czy Kayah skorpionicami, tak jak nie widzę nic złego w nazywaniu Justyny lwicą. :)

Miesiąc temu Justyna udzieliła długiego wywiadu Grabariemu. Polecam.
część 1: -> https://www.youtube.com/watch?v=r9t9PYkhzgU
część 2: -> https://www.youtube.com/watch?v=1o3kPNK4LvU
Wcześniej Grabari nieraz sobie troszkę z Justyny dworował na swoich mediach społecznościowych, a tutaj był dla niej taaaaaki miły...

Być może niebawem doczekamy się też wywiadu Justyny dla Bartka Fetysza:
Bartek Fetysz pisze:Nikogo tak nie wielbię Steczkowskiej od dziecka w polskiej muzyce. Tytan pracy i artystka w pełni świadoma. Kocham!
Bartek Fetysz pisze:Kochani cześć.
Marzy mi się od lat wywiad z @justynasteczkowska stąd ten post i repost zdjęcia z jej Instagrama - szanuję, wielbię, kocham w dzień i w noc. Tak jak wczoraj w trakcie rozmowy z @karolinakp powiedzieliśmy zgodnie - to jedna z najciężej pracujących i prawdziwych artystek w kraju, które za granicą byłyby nagradzane Grammy. Justyna, zapraszam Cię do swojej piwnicy i pogadajmy o fetyszach w muzyce. Chcielibyście nas posłuchać w wywiadzie?
Justyna odpowiedziała na ten drugi wpis emotkami pocałunku i kciuka w górę, więc bardzo możliwe, że ich rozmowa dojdzie do skutku. :)
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: spot_me »

Justyna dostala swoja pierwsza nominacje:
https://www.youtube.com/watch?v=hFY0qlX9HDQ :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Piter »

Nie, ray, to nie naciągactwo, tylko prawda. Słowa mają swój sens, a wypowiedź się do czegoś odnosi. Szkoda, że zestawiasz ze sobą zdania bezmyślnie, bo dostrzegasz w nich jedno podobne słówko.
Ale to chyba nie pierwszy raz. Kiedyś myślałem, że robisz to celowo, obecnie bardziej skłaniam się ku temu, że Ty naprawdę nie rozumiesz. Dlatego apelowałem, abyś mnie nie cytował.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Piter, cały Twój post jest offtopem. To jest temat o Justynie, więc proszę, skoncentruj się na niej. Nie dam Ci się sprowokować, odpowiem Ci tylko cytatem z Justyny:
Justyna Steczkowska pisze:Ja zawsze mówię, że to, co mówimy o innych, świadczy o nas. I tyle. Nic więcej nie chciałabym dodawać.
Pewnie już mało kto pamięta o tej piosence, którą 15 lat temu Justyna nagrała do programu "Miasto marzeń":
-> Justyna Steczkowska, Maciej Miecznikowski - Miasto marzeń
Mhmmm, Justyna swoim głosem potrafi uszlachetnić nawet tak bardzo przeciętne utwory. :)

B@r znowu napisał dla "Faktu" kąśliwy artykuł o Justynie. I wykorzystał do tego wypowiedzi Kayah i Justyny, które niedawno przytoczył tu KrzysiekF. Znów się okazało, że nasze forum jest źródłem inspiracji do pisania takich bzdurnych artykułów. :roll:
[quote="B@r w "Fakcie""]Steczkowska nie może oddać kasy Kayah

Kayah (53 l.) wściekła się, że jej koleżanka dostała od państwa pieniądze, a ona nie. I choć Justyna Steczkowska (48 l.) gotowa była się ich zrzec na konto pokrzywdzonej koleżanki, Fakt dowiedział się, że nie może tego zrobić.

Justyna Steczkowska dostała od Narodowego Centrum Kultury 90. tys. zł na zorganizowanie koncertu przez internet. To zdenerwowało Kayah, której wnioski o dotację zostały odrzucone. Rozżalona artystka zaatakowała w sieci Steczkowską wytykając jej, że dostała pieniądze, bo popiera partię rządzącą. „Z przyjemnością oddam ci te dotacje, jeśli jest tylko taka możliwość i można prawnie przeprowadzić taki proces", odpowiedziała dobrodusznie Jusia.

Niestety nie mamy dla Steczkowskiej dobrych wieści. Tym razem nie pokaże wielkiego serca. – Nie można zgodnie z prawem przekazać dotacji jednego beneficjenta drugiemu, nawet jeśli ktoś ma dobre chęci i jest wola obu stron – mówi nam Agata Radecka z Narodowego Centrum Kultury.

Pracuje za darmo

Przypomnijmy, że po tym jak Justynie Steczkowskiej przyznano dotację, piosenkarka poinformowała, że nie wzbogaci się na tym ani o złotówkę. „Wygląda to tak, że nie ja — Justyna Steczkowska — dostanie te pieniądze tylko firma JS Music, która musi ten koncert zorganizować i nie może wziąć za to żadnego wynagrodzenia, a ponieważ to ja jestem właścicielem firmy JS Music i ja organizuje ten koncert, to właśnie ja pracuje przy całym koncercie non profit. Na tym polega dotacja. (...) Z tych pieniędzy jako firma opłacam wszystkich biorących udział w koncercie, czyli; muzyków, realizatorów, światło, dźwięk, scenę, łącza, okablowanie itd. itd. Nie ma w tej dotacji żadnego honorarium dla Justyny Steczkowskiej. Ani jako głównej wokalistki koncertu, ani organizatora, bo takie są warunki tego rodzaju dotacji", napisała na Facebooku.

Jest apolityczna

Kayah, której wnioski o dotację zostały odrzucone, napisała: „Jakbyście grali na wiecach Kaczyńskiego to też byście dostali". Justyna Steczkowska nie mogła przejść obojętnie obok takich zarzutów i w szczerym wpisie przyznała, że jest apolityczna. "Myślałam, że wszyscy jesteśmy już na tyle dorośli i dojrzali, że nie myślimy o sobie takich rzeczy, a już tym bardziej nie piszemy na forum publicznym. Smutne to bardzo, bo wielką artystką jesteś i utalentowaną, a do tego śpiewasz o wspieraniu się kobiet nawzajem.Z przyjemnością oddam Ci te dotacje, jeśli jest tylko taka możliwość i można prawnie przeprowadzić taki proces. Wszystkiego dobrego. PS. I proszę Cię, nie mieszaj w to polityki.Jestem od 12 lat apolityczną osobą i nie stoi za mną żaden rząd, a swoje sukcesy zawdzięczam(podobnie jak ty) tylko swojej pracy i talentowi", napisała Justyna.[/quote]
:facepalm:
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: B@r »

ray pisze:kąśliwy artykuł o Justynie
Jesteś przewrażliwiony i doszukujesz się w tym artykule czegoś, czego nie ma.

Co ciekawe, JS też napisała do Kayah, że jednak nie może jej przekazać pieniędzy. łap –

https://www.fotosik.pl/zdjecie/919fe90e0f4cfd37

:)
ray pisze:wykorzystał do tego wypowiedzi Kayah i Justyny, które niedawno przytoczył tu KrzysiekF. Znów się okazało, że nasze forum jest źródłem inspiracji do pisania takich bzdurnych artykułów.
Smieszne, bo ja to zobaczyłem na Facebooku, w tym miejscu na stronie, którą obserwuję –
https://www.facebook.com/52575264077089 ... on_generic

Ten post znalazł się tam wcześniej, aniżeli post Krzyśka tutaj, ale ty jak zwykle wiesz lepiej. ;(
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

Ona tak na serio napisala do Kayah o tej kasie? To nie jest fake? Niby w jakim celu? Na kogo chciala wyjsc? Niby zostawic swoich fanow ktorym obiecala juz cos i oddac kase Kayah? Boże jakis to słabe i żenujące.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

B@r, napisałem, że Twój artykuł jest kąśliwy, bo zdania: "odpowiedziała dobrodusznie Jusia", "Niestety nie mamy dla Steczkowskiej dobrych wieści. Tym razem nie pokaże wielkiego serca" mają taki właśnie wydźwięk.

OK, przyznaję Ci rację, że tym razem nasze forum nie posłużyło za inspirację do artykułów "Faktu". Ale w przeszłości już nie raz tak się zdarzało.
Na przykład kiedyś Virtual Tom napisał, że laleczka z klipu do Pióropusza Kukulskiej kojarzy mu się z Edytą (tu) i 9 dni później na stronie "Faktu" pojawił się artykuł, że Natalia zakpiła sobie tą laleczką z Edyty (tu).
Później ja napisałem w tym wątku, że być może premiera płyty Justyny z Bobanem została przesunięta, bo akurat wtedy bardzo dobrze sprzedawała się niby podobna płyta Kayah z Bregovicem (tu) i 6 dni później na stronie "Faktu" pojawił się artykuł "Steczkowska boi się, że Kayah zrujnuje jej płytę" (tu).
Poza tym po ostatnim koncercie Edyty w Łodzi napisałem, że teatr, w którym wystąpiła, ma w sumie 852 miejsca (tu), i akurat ta informacja pojawiła się później również w Twoim artykule dla "Faktu" (tu).
8P

Justyna musiała doskonale wiedzieć, że i tak nie mogłaby przekazać Kayah tych pieniędzy. Myślę, że chciała po prostu w zawoalowany sposób wbić jej szpilę. Przecież gdyby naprawdę chciała jej przekazać swoją dotację, to skontaktowałaby się z nią przez PW albo wysłałaby kogoś ze swojego teamu do kogoś z teamu Kayah. I ciekawe, czemu tego komentarza nie ma już na prywatnym profilu Kayah. Czyżby Kayah go usunęła? Aż tak jej się nie podobał? :PP
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: addar »

B@r proponuję płacić Rayowi tantiemy może się odczepi :PP.

Zawsze uważałem Kayah za wredne babsko, więc tym razem jestem za Justyną. Zawiść Szczotowej jest niezrozumiały.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: endeven »

Jesli to miala byc szpilka to wow. Jej szpile są tak samo sztywne jak jej smiech. I tak srodowisko wie, ze Steczkowska i jej familia to pisolubcy. Jestem bardzo ciekaw co to bedzie za show za 90 patykow. Zobaczymy ocenimy.

Haha. No tak informacja o ilosci miejsc w teatrze to wiedza przypisana jednemu czlowiekowi na forum Edyty Gorniak. Tamtiemy od megalomanii. Jestem za. Bo przeciez taka wiedza jak podobienstwo plyt balkansko cyganskich to rowniez pewien nieosiagalny stopien wtajemniczenia! Niesamowite. Jak na to wpadles szerloku.

Dodano po 2 minutach 43 sekundach:
Margaret pisze: Natomiast Agata Steczkowska dostała też 90.000 zł dotacji na zeszyty do muzyki i ich wysyłkę.
W takim razie w jak wielkim milionowym nakładzie Agata chce wyprodukować te zeszyty?
Jakos nikt tego nie skomentował. Czekam z wypiekami na te zeszyty.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

endeven pisze:Haha. No tak informacja o ilosci miejsc w teatrze to wiedza przypisana jednemu czlowiekowi na forum Edyty Gorniak. Tamtiemy od megalomanii. Jestem za. Bo przeciez taka wiedza jak podobienstwo plyt balkansko cyganskich to rowniez pewien nieosiagalny stopien wtajemniczenia! Niesamowite. Jak na to wpadles szerloku.
Co chciałeś osiągnąć przez te uszczypliwości? Przecież w ten sposób tylko sam sobie wystawiasz świadectwo.
Proszę, na przyszłość pohamuj się od tego typu docinków - one nie dość, że nic nie wnoszą do tematu, to jeszcze psują atmosferę.
I to nie jest forum Edyty Górniak, tylko forum użytkowników - bo to użytkownicy składają się na domenę i serwer.
endeven pisze:Jesli to miala byc szpilka to wow. Jej szpile są tak samo sztywne jak jej smiech. I tak srodowisko wie, ze Steczkowska i jej familia to pisolubcy. Jestem bardzo ciekaw co to bedzie za show za 90 patykow. Zobaczymy ocenimy.
Też jestem ciekaw, jak będzie wyglądał ten koncert. Patrząc na to, jak piszesz o Justynie, już teraz jestem przekonany, że Twoja ocena będzie negatywna. Mnie osobiście nie interesuje, czy organizacja tego koncertu pochłonie 50, 80 czy 90 tys. zł. Ważne, że Justyna pozostaje aktywna jako muzyk i w tym trudnym okresie chce dać coś od siebie fanom.
I nie interesują mnie też zeszyty siostry Justyny. Gdyby siostra Edyty czy którejkolwiek innej piosenkarki produkowała jakieś zeszyty, też by mnie to nie interesowało. :)
Cieszę się, że w niedzielę Justyna dała udany występ na koncercie z okazji 100 urodzin Jana Pawła II, a teraz czekam na jej koncerty online i na wywiad dla Fetysza. :)
ODPOWIEDZ