Justyna Steczkowska

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: niuto »

Myślę, że wszystkie dojdą do skutku.
W Filharmonii Łódzkiej jest 620 miejsc. W lutym 2016 Justyna miała tam koncert z Orkiestrą Cygańską, w styczniu 2017 - kolejny, z "Alkimją". Tak więc skoro już 2 razy udało jej się wypełnić ten obiekt, to teraz też jej się uda. Tym bardziej, że na koncert cygański najtańsze bilety były po 150 zł, a teraz - po 99 zł. :-)
Nie życzę Justynie źle, ale mimo wszystko "Alkmija" czy koncerty cygańskie, to występy, które poza fanami mogą przyciągnąć również "niedzielnych" słuchaczy, ludzi przypadkowych, którzy chcą wyjść gdzieś wieczorem. MM natomiast to projekt dla koneserów, nawet wśród fanów nie budzi chyba powszechnego entuzjazmu, do tego jeszcze te ceny.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Steffie »

pijej1 pisze:
Steffie pisze: Edyta sie wkurzy, u niej pierwsze rzedy byly "tylko" za 200 zeta. :P
Ja placilem blisko 300 zl
Ale to bylo w stolicy, a ta ma swoja cene. :P

Ja jestem ciekawa, jak jej wyjdzie ta nowa MM, czy beda jakies przerobki, dodatki, bonusy, czy nagrala to jeszcze raz, a przede wszystkim, co ja sklonilo do ponownego wydania tego materialu. Licze, ze beda jakies wywiady na ten temat, ktore przedstawia to tak, jak wygladalo to od kulis. :-)
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Skoro koncertów promujących "Marię Magdalenę" ma być aż 20, to teraz jednak nie jestem pewien, czy wszystkie dojdą do skutku... O największe miasta (Warszawa, Kraków, Łódź, Wrocław, Poznań) jestem spokojny, ale w tych mniejszych może być różnie.
Niuto, naprawdę w największych miastach koncerty Justyny z jej repertuarem się sprzedają. Na przykład w tym roku miała koncert cygański w Teatrze Roma, na pewno wiesz, jak duży jest to obiekt. :-) Jeszcze więcej miejsc jest w ICE Kraków Congress Centre czy w poznańskiej Sali Ziemi i tam też Steczkowska już występowała ze swoim repertuarem.

Bilety na "Marię Magdalenę" za 499 zł dają prawo do spotkania z Justyną po koncercie. Mhmmm... Na początku roku Justyna odpowiedziała w komentarzu na Facebooku, dlaczego już nie wychodzi do fanów po koncertach:
Justyna Steczkowska pisze:przy takiej ilości pracy jako moi fani musicie mi wybaczyć. Nie mam już 15 lat, tylko 45 :) Moje gardło przez większość roku musi być bardzo chronione. Po każdym koncercie gdzie śpiewam dużo wysokich dźwięków (a jak wiesz śpiewam je zawsze), powinnam nie mówić przez conajmniej dwie godziny. Zalecenie lekarza. Wysokie dźwięki to duży wysiłek dla strun. Muszą się bardzo spiąć żeby wydobyć dźwięki w czwartej oktawie. Dlatego uwierz nie jest mi łatwo odmawiać ludziom spotkań czy najnormalniej w świecie posłuchać miłych słów po koncercie i zobaczyć Wasz uśmiech, ale nic nie mogę na to poradzić jeśli chcę śpiewać nadal. Dlatego pewnie zauwazyłaś, że ograniczyłam swoją aktywność medialną, bo to przede wszystkim dużo dużo dużo gadania :) A ja wole śpiewać
Dla mnie to tłumaczenie jest mocno naciągane, ale OK, niech jej będzie. I tak dobrze, że w ogóle odpowiedziała, bo na przykład Edyta na swoim Facebooku takie pytania olewa.
Ale... Teraz okazuje się, że jak się kupi bilet za 499 zł, to jednak można liczyć na spotkanie z Justyną po koncercie. Czyli po prostu wszystko jest kwestią kasy. :(
Wydaje mi się, że Justyna jest pod bardzo dużym wpływem Wojtanowskiego, który widzi ją jako ekskluzywną artystkę i jednocześnie maszynkę do zarabiania pieniędzy... Oczywiście ona też nie jest bez winy, od dawna powtarzam, że powinna jak najszybciej pozbyć się tego menadżera, ale najwyraźniej jej jest dobrze tak, jak jest...

Justyna cały czas procesuje się z "Faktem" i Pudelkiem. Oba portale mają obecnie zakaz pisania o jej prywatnym życiu, ale za to mogą pisać o jej życiu zawodowym. Korzystają więc z tej możliwości i oczywiście w chamski sposób manipulują faktami.
Bartosz Pańczyk w "Fakcie" zestawił cenę biletu VIP na koncert Justyny (499 zł) z ceną biletu VIP na koncert Madonny sprzed 6 lat (1171 zł) i na tej podstawie zasugerował, że Justyna uważa się za gwiazdę wielkości Madonny. :roll:
Steffie pisze:Ja jestem ciekawa, jak jej wyjdzie ta nowa MM, czy beda jakies przerobki, dodatki, bonusy, czy nagrala to jeszcze raz, a przede wszystkim, co ja sklonilo do ponownego wydania tego materialu. Licze, ze beda jakies wywiady na ten temat, ktore przedstawia to tak, jak wygladalo to od kulis. :-)
Obawiam się, że jedyne, co będzie przerobione, to Ave (No control), które ma promować album, i żadnych dodatków nie będzie.
Ja jestem bardzo ciekaw wywiadów przy okazji wydania "Marii Magdaleny". Podejrzewam, że Justyna będzie w nich równolegle promowała i album, i wszystkie 3 trasy koncertowe, które ma zaplanowane na przyszły rok. No i przy okazji promocji płyty będzie musiała zmierzyć się z niewygodnymi pytaniami o jej życie prywatne...

W tej chwili już nie można pobrać "Marii Magdaleny" ze strony, na której przez ponad 3 lata była dostępna za free. Ale parę kawałków można jeszcze znaleźć na YouTube.
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Dobi »

Szczerze mówiąc nie rozumiem tych lamentów nad tym, że "Maria Magdalena" to odgrzewany kotlet i skok na kasę bo wydaje coś co było kiedyś do ściągnięcia za darmo. Osobiście uważam się, że jej sympatyka, który śledzi jej karierę, byłem na wielu jej koncertach, kupuję jej płyty i darmowym albumie nie wiedziałem. A myślę, że takich osób może być więcej. W mediach społecznościowych Justyny pojawia się dużo o jej koncertach i projektach ale widocznie informacja o "Marii..." musiała mi umknąć :]
Płytę kupię z przyjemnością, co do koncertu nie wiem najpierw zapoznam się z albumem i zdecyduję.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Znani są już wszyscy artyści, którzy razem z Justyną wezmą udział w trzeciej edycji koncertów muzyki filmowej. I jest niespodzianka - zaproszenie Royal Concert przyjęła... Beata Kozidrak. :shock:

Cały skład prezentuje się tak:
Justyna Steczkowska
Natalia Kukulska
Kasia Cerekwicka
Agata Nizińska
Kasia Moś
Tomson
Grzegorz Hyży
Sławek Uniatowski
Łukasz Zagrobelny
Beata Kozidrak - gość specjalny

No i to jest naprawdę imponujący skład. Justyna, Natalia i Beata razem na jednej scenie... :cloud9:
Właściwie to Beata, a nie Justyna będzie tam największą gwiazdą. Ciekawe, jak wyjdzie w praktyce - czy nadal to Justyna będzie grała pierwsze skrzypce? :hmmm:

W sumie ma być 9 koncertów:
14 lutego, Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa
17 lutego, Lublin, Hala Globus
22 lutego, Olsztyn, Hala Urania
3 marca, Poznań, Hala Arena
8 marca, Zielona Góra, Hala CRS
13 marca, Warszawa, Torwar
15 marca, Szczecin, Netto Arena
22 marca, Katowice, Spodek
21 września, Wrocław, Hala Stulecia

Dziwię się, że pominięto Kraków i Gdańsk. I oczywiście żałuję, że nie będzie koncertu w Łodzi, bo chętnie bym się wybrał. :(
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Przecież podjedziesz do Warszawy ;)

Proszę, tak w skrócie, ja nie w temacie: na czym polega ta trasa? Hity filmowe? Wyczuwam Titanica. Wszyscy w/w artyści występują na każdym koncercie z Justyną czy co?
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Przecież podjedziesz do Warszawy ;)
17 marca Justyna występuje w Łodzi z "Marią Magdaleną", więc raczej już sobie odpuszczę 13 marca Warszawę i muzykę filmową. :)
Kamui Shiro pisze:Proszę, tak w skrócie, ja nie w temacie: na czym polega ta trasa? Hity filmowe? Wyczuwam Titanica. Wszyscy w/w artyści występują na każdym koncercie z Justyną czy co?
Przecież już tyyyle razy pisaliśmy o tym na forum. ;)
Tak, hity filmowe, wszyscy artyści występują na każdym koncercie, ale to Justyna jest tam główną gwiazdą. Niektóre piosenki są śpiewane solo, inne - w duetach, tercetach lub jeszcze większych składach.
Podczas każdej edycji trasy jest inny repertuar i Justynie towarzyszą inni artyści - w pierwszej edycji ona była tam jedyną kobietą, w drugiej - była jeszcze Kayah, a w trzeciej - pań będzie w sumie aż 6. :)
Hit z "Titanica" pojawił się już w pierwszej edycji, śpiewali go razem Justyna i Mietek Szcześniak:
-> Justyna Steczkowska & Mietek Szcześniak - My heart will go on - Katowice, Spodek, 7.12 2016

I tutaj jeszcze profesjonalne nagranie - mix występów z pierwszej edycji:
-> Koncert Muzyki Filmowej - Steczkowska | Piaseczny | Szcześniak | Cugowski | Radek | Kiljański

A dzisiaj odbył się ostatni koncert w ramach drugiej edycji - w Toruniu. Tak Justyna tańczyła i śpiewała z Kubą Badachem zaledwie 5 godzin temu:
https://www.instagram.com/p/BsOUUJTjtYb/
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Dzięki :) wybacz, nie czytałem teraz forum na bieżąco, a w temacie o Steczkowskiej jest taka nadprodukcja informacji, że trudno znaleźć konkretną. Czasami szybciej spytać.
Hmm. Jeśli będą jakieś tanie bilety, to czemu nie, z uwagi na samą obsadę warto pójść.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Dwutygodnik "Party" podaje, że pod koniec grudnia Justyna i jej mąż odnowili przysięgę małżeńską.
Jeśli to prawda, to znaczy, że kryzys zażegnany. :gratulacje:
Party pisze:To był dla nich naprawdę bardzo romantyczny koniec roku! 30 grudnia Justyna Steczkowska (47) i Maciej Myszkowski (45) postanowili odnowić przysięgę małżeńską. Jak udało nam się dowiedzieć, ceremonia odbyła się w kościele w Żyrardowie, czyli niedaleko ich domu. Chociaż w przyszłym roku Justyna i Maciek będą obchodzić 20-lecie małżeństwa, nie chcieli czekać. Towarzyszyły im dzieci: Leon, Stanisław i Helenka. Uroczystość jest szczęśliwym zakończeniem ich kryzysu sprzed lat, kiedy to ogłosili, że są w separacji. Żadne z nich nie komentuje jednak decyzji o odnowieniu przysięgi, a artystka na początku roku ruszyła w podróż do Indii. Samotnie.
Nie dziwię się Justynie, że nie zamieściła zdjęć z uroczystości na Facebooku czy Instagramie. Skoro ona cały czas procesuje się z "Faktem" i Pudelkiem o naruszenie prywatności, mogłoby to później zostać wykorzystane przeciwko niej w sądzie.

I Justyna cały czas jest w Indiach - 3 godziny temu dodała post na Instagramie:
https://www.instagram.com/p/BstR3WAgn-7/
Możliwe, że nagrywała tam klip albo miała sesję zdjęciową do nadchodzącej płyty...

Tak więc kiedy Justyna już wróci do Polski, wyjaśni się, czy jest chętna na udział w koncercie z inicjatywy Dody. :)
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: lena7 »

Stary konflikt wywlekany na swiatlo dzienne. Dzis obie panie sa starsze i madrzejrze ale niektorzy lubia grzebac w przeszlosci. Trzeba nie miec godnosci by wyciagac konflikt sprzed lat i powielac go w swych artykulach szerzac nienawisc dla klikalnosci i samozaspokojenia:
http://bartoszpanczyk.pl/index.php/2018 ... owosciowy/
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: spot_me »

lena7 pisze:Stary konflikt wywlekany na swiatlo dzienne. Dzis obie panie sa starsze i madrzejrze ale niektorzy lubia grzebac w przeszlosci. Trzeba nie miec godnosci by wyciagac konflikt sprzed lat i powielac go w swych artykulach szerzac nienawisc dla klikalnosci i samozaspokojenia:
http://bartoszpanczyk.pl/index.php/2018 ... owosciowy/
Obrzydliwe. Czasem, sie zastanawiam czy tak trudno w sobie obudzic zwyczajna ludzka przyzwoitosc zanim sie postanowi opublikowac cos co jest przyczynkiem do siania nienawisci w sieci. Potem sie dziwimy skad tyle hejtu u komentujacych np Justyne. Stad ze czytaja takie wypociny.
Kayah spuściła zasłonę milczenie i powiedziała w końcu szczerze, co tak naprawdę sądzi o Justynie Steczkowskiej.
Jezyk polski sie klania. Rece opadaja.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: niuto »

No to w końcu spuściła zasłonę milczenia czy zaczęła szczerze mówić? :P Już się pogubiłem :D A wywlekanie starych tematów? Jak się nie ma o czym pisać, to trzeba sięgać po takie przestarzałe sensacje. Swoją drogą Kayah wtedy trochę odleciała :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Kamui Shiro »

Ale to tak serio one się wypowiedziały dla "Faktu",w takich słowach? :o
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: Angie29 »

Justyna ma za dużo klasy w sobie i za duzo doświadczenia żeby niby rozgrzebywac i ciągnąć coś takiego. Trzeba się od niej uczyć podejścia do ludzi . Ja chyba jednak nie potrafię widząc tylu egoistow .
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Justyna Steczkowska

Post autor: ray »

Czytałem ten artykuł B@ra już parę miesięcy temu i zastanawiałem się wtedy, czy o nim tutaj wspomnieć, ale uznałem, że nie warto, że najlepiej na te dyrdymały po prostu spuścić zasłonę milczenia. :hellobaby:
Skoro jednak teraz poruszyliście ten temat, dorzucę coś od siebie.

I Kayah, i Justyna wtedy odleciały. Ale wybaczmy im - to był 2004 rok, od tego czasu minęło już prawie 15 lat, obie wyciągnęły wnioski i teraz na szczęście już w ogóle nie wypowiadają się dla brukowców.

Kayah powiedziała wtedy, że Justyna ją kopiuje. Wydaje mi się, że chodziło jej tutaj o ubiór, a nie o muzykę. :)
Muzycznie one były na tyle różne, że kompletnie nie rozumiem, na czym niby miałoby polegać to kopiowanie.
Swoją drogą, można by powiedzieć, że one zaczęły się kopiować dopiero parę lat później. ;) W listopadzie 2010 ukazała się płyta Kayah i Renaty Przemyk z piosenkami Kabaretu Starszych Panów ("Panienki z temperamentem"), w lutym 2011 podobną płytę wydali Steczkowska i Maleńczuk ("Mezalianse"). I Kayah, i Justyna nagrały wtedy swoje wersje klasyku Kaliny Jędrusik Do Ciebie szłam. W 2013 Kayah wydała płytę z muzyką żydowską, mimo że wcześniej niby podobną płytę nagrała Justyna, z kolei w 2015 Justyna wydała album z muzyką bałkańską, mimo że wcześniej niby podobny album nagrała Kayah z Bregovicem. :PP Tak naprawdę jednak żadnego kopiowania nie było - bo te wszystkie płyty są kompletnie różne. :)

Kayah i Justyna nigdy do siebie nie pałały jakąś wielką miłością, ale też nie są wrogami. One się szanują nawzajem.
W 2007 Justyna, będąc gościem w programie Magdy Mołek "W roli głównej", wyraźnie zasugerowała, że wszystkie nieporozumienia z Kayah już sobie wyjaśniły.
Rok później powiedziała:
Justyna Steczkowska pisze:Gdyby Doda porównała mnie z wokalistką z "mojej półki", na przykład z Edytą Górniak, Anna Marią Jopek czy Kayah, nie czułabym się urażona.
W 2011 Kayah i Justyna wzięły udział w koncercie piosenek Ewy Demarczyk na festiwalu w Opolu, i Kayah później powiedziała o Justynie w wywiadzie dla "Gali", że fenomenalnie sobie radzi z tym trudnym repertuarem.
W 2015 przy okazji premiery albumu "I na co mi to było?" Justyna wypowiadała się bardzo pozytywnie i o płycie "Kayah & Bregović", i o płycie "Kayah & Transoriental Orchestra".
No i niedawno Kayah wystąpiła razem z Justyną na 13 koncertach muzyki filmowej.
Szkoda, że o tym B@r nie wspomniał w swoim artykule. ;)

B@r wielokrotnie na swoim blogu przedstawiał Justynę w złym świetle. Może teraz, kiedy Steczkowska przyjęła zaproszenie do koncertu "Artyści przeciw nienawiści", wreszcie przestanie. :)

Dziwię się, że cały czas nieznana jest dokładna data premiery nowej płyty Justyny. Pierwszy koncert z trasy "Maria Magdalena - All is one tour" jest 23 lutego. Pewnie więc premiera albumu będzie 22 lutego, skoro płyty wychodzą w piątki. :hmmm:
ODPOWIEDZ