Strona 1 z 248

Justyna Steczkowska

: 27 kwie 2005, 9:47
autor: Estratos
Z Interii


Polska: Muzycy i polityka

Krajowi wykonawcy muzyczni, podobnie jak artyści ze Stanów Zjednoczonych i ostatnio z Wielkiej Brytanii, coraz częściej angażują się w popieranie konkretnych partii politycznych. W najbliższej kampanii wyborczej Prawo i Sprawiedliwość wspomagać będą na scenie między innymi Ryszard Rynkowski, Stanisław Soyka i Justyna Steczkowska.

Partia braci Kaczyńskich postanowiła trafić do jak najszerszego grona obywateli i chce zaproponować akcję "Wiosna Polaków". Będzie to największa w historii polskich przedsięwzięć politycznych trasa koncertowa.

Ma ona mieć lekką konwencję, a politykom PiS towarzyszyć będą aktorzy, piosenkarze i artyści kabaretowi.

Wśród muzyków, którzy wyruszą w polityczne tournee po miastach wojewódzkich oraz kilku innych dużych ośrodkach, znaleźli się Ryszard Rynkowski, Justyna Steczkowska, Stanisław Sojka, Edyta Geppert oraz zespół L'ombard.


"Konwencja spotkań będzie lekka, chociaż tematy poważne" - powiedział o "Wiośnie Polaków" poseł Jerzy Polaczek.

Przypomnijmy, że już podczas poprzednich wyborów parlamentarnych w 2001 roku, wiele komitetów wyborczych wspieranych było przez wykonawców muzycznych. Najgłośniejsza i - jak się okazało - najskuteczniejsza była współpraca grupy Ich Troje z Sojuszem Lewicy Demokratycznej.

Zespół wystąpił podczas konwencji wyborczej SLD na warszawskim Torwarze, śpiewając: "A wszystko to, bo Leszka kocham. I nie wiem, jak bez niego mógłbym żyć". Na scenie pojawili się wówczas także: Artur Gadowski, Witold Paszt (Vox) i Danuta Błażejczyk.


Cztery lata wcześniej prawdziwą konstelację krajowych gwiazd zgromadziła Akcja Wyborcza Solidarność. Wtedy to Mariana Krzaklewskiego wspierali między innymi Czesław Niemen (utwór "Dziwny jest ten świat" był hymnem Komitetu Wyborczego AWS), zespół Voo Voo (który podczas koncertów zmienił nawet nazwę na "AVooVooS"), Perfect, Paweł Kukiz, Beata Kozidrak (Bajm), Ryszard Rynkowski, Chłopcy z Placu Broni, Darek Malejonek, Agnieszka Fatyga i Przemysław Gintrowski.

W 1997 roku wielu muzyków wsparło także Unię Wolności. Hymnem partii była piosenka "Niedawno" (znana też jako "Jest taki kraj" i "Moje sny") grupy Lady Pank, a ponadto za Unią otwarcie opowiedzieli się wówczas: Jacek Kaczmarski, Kuba Sienkiewicz z Elektrycznych Gitar czy Jacek Skubikowski.

Podczas tamtej kampanii Polskie Stronnictwo Ludowe postawiło natomiast na wykonawców związanych ze sceną disco polo. Ich sztandarowym wykonawcą była szalenie popularna wtedy grupa Bayer Full, która w 1995 roku wsparła Waldemara Pawlaka podczas wyborów prezydenckich. Z miernym zresztą skutkiem.

Również obecny prezydent Aleksander Kwaśniewski otrzymał poparcie od discopolowej formacji Top One, która napisała dla niego utwór "Olek, Olek".

Weź udział w ankiecie portalu INTERIA.PL i wyraź swoją opinię na temat udziału muzyków w kampaniach politycznych!


Mam nadzieje, ze Edyta nie wezmie udzialy w niczym podobnym. Moze najwyzej zachecac do glosowania w ogole.
PS. Dla mnie PiS to partia tylko troche mniej faszystowska niz LPR. :o

Re: Justyna Steczkowska

: 27 kwie 2005, 10:22
autor: Virtual Tom
Zgadzam się w 110% artyści nie powinni się mieszać w takie sprawy 8)

Re: Justyna Steczkowska

: 27 kwie 2005, 11:43
autor: Piter
Ewidentnie brak im $$$... A może chcą zyskać w oczach obłąkanych pisuarową demagogią ludzi? W każdym razie jakoś patrzę na nich z niesmakiem, zwłaszcza na Edytę Geppert. Rozczarowała mnie. :/

Re: Justyna Steczkowska

: 27 kwie 2005, 11:53
autor: vanity
ja też nie lubię jak artyści występują dla polityków. uważam że nie powinni się w to mieszać. namawianie do wzięcia udziału w wyborach to co innego, ale robienie reklamy politykom to już przegięcie.

Re: Justyna Steczkowska

: 28 kwie 2005, 13:36
autor: Virtual Tom
Prawo i sprawieliwośc? :roll:

Nawet jak widac w "Chwili dla Ciebie" mozna się natknąć na coś ciekawego.


Obrazek Obrazek Obrazek

Re: Justyna Steczkowska

: 28 kwie 2005, 23:16
autor: Robert
to jest niesmaczne :] zachecac do glosowania - tak, spiewac hymny wyborcze - NIE!!

aczkolwiek na zachodzie etz tak bywa. Madonna wspierala Kerry'ego, Busha wspierali inni... tja....

ale jezdzenie na trasy koncertowe partii to juz kabaret.

Re: Justyna Steczkowska

: 29 kwie 2005, 1:52
autor: vanity
moim zdaniem to wykorzystywanie artystów do robienia sobie % popularności i uzyskania głosów. wiadomo że jak artysta X wystąpi z panem Y politykiem to fani to dostrzegą. i możliwe że zagłosują, tym bardziej jeśli artysta jest na poziomie np Rynkowski. ale to niesie ze sobą niebezpieczeństwo bo raz że artysta się sprzedaje bo przecież nie robi tego za friko, dwa że taki wyborca później głosuje bo jego idol trzymał z tym czy tą, a o programie partii to już zielonego pojęcia nie ma.
przywoływany wyżej tekst że w Usa też tak robią jest prawdziwy, ale jest do tego pewne ale, czego zazdroszczę Usa. otóż tam polityk jest rozliczany z tego co zrobił, jeśli nie spełnił tego co obiecywał w wyborach to jego kariera polityczna jest game over. u nas chyba jest odwrotnie.... dlatego tym bardziej artyści powinni sobie dać na wstrzymanie

Re: Justyna Steczkowska

: 06 maja 2005, 23:43
autor: DeathlySilence
Oczywiści każda ingerencja artysty w świat polityki jest najczęściej odbierana negatywnie - a tymbardziej przy popieraniu danej (nielubianej przez rzesze) partii...

Szczerze to mnie to ani chłodzi ani ziębi (coś mi sie pomieszało chyba) - są partie na mysl o których mna wstrząsa i zbiera na wyioty - a takowe poparcie nie jest w stanie mi ulżyć w takowych cierpieniach, a tymbardziej sprawic, że pod wpływem usłyszanego nazwiska zmienie radykalnie zdanie...

A taka mała ciekawostka => Ewelina Flinta za czasów jeszcze kiedy słowo Idol nie kojarzyło sie z polsatowskim programem - wraz ze znanymi i cenionymi artystami nagrała Hymn dla PSL - dlaczego - łapała się wszystkich sposobności aby dotrzeć do wpływowych ludzi, do znanych, aby może cos zaskoczyło, aby Ją dostrzezono..a moze cos z tego wyniknie...nic nie wynikło, a sama Ewela woli nie przypominac sobie o tym fragmencie z Jej zyciorysu...więc nie zawsze chodzi o pieniądze - oczywiście one tez sie przemykaja obok - ale nie sa na pierwszym planie...

Re: Justyna Steczkowska

: 07 maja 2005, 1:37
autor: vanity
mądrze to napisałeś. ale ja jeszcze bym dodała tak: że inaczej się miała sprawa z początkującą Eweliną a inaczej się ma z Justyną czy innymi znanymi. Nie od dziś wiadomo że np Paweł Wilczak jak nie miał roboty to kelnerzył czy był domokrążcą. no chwytał się chłop czego mógł. nie dziwię się rachunki trzeba płacić, jeść trzeba a pracy w zawodzie aktorskim czyli wyuczonym nie miał. tak to jest z wolnymi zawodami.
ale czy Justyna, która nagrywa płyty, koncertuje, ma problem z pieniędzmi? w tym sensie że z głodu umrze jeśli odmówi? widzę to tak, albo zrobiła to dla pieniędzy bo chyba się zgodzimy że kampanie obracają niezłą kasą, albo zrobiła to ideologicznie i przy okazji dla pieniędzy - bo przzecież nie charytatywnie. tylko czy za kilka lat nie zmieni ideologii? bo jak wiadomo roszady w powstawaniu i znikaniu partii w Polsce są bardzo duże. ciągle coś powstaje i znika!
rozumiem że wtrącają się artyści do polityki, ale w swojej dziedzinie - ściśle swojej dziedzinie. np aktorzy bo partia coś tam przygotowała programowo i ten czy ta po popiera. ale mieszanie się w całość polityki to moim zdaniem przesada.

JUSTYNA STECZKOWSKA w ciąży!?

: 29 cze 2005, 23:49
autor: marlena
Gratulacje dla przyszłej mamy!
ta to ma dobrze już w 8 miesiacu a prasa milczy i nie zawraca jej głowy

http://mp3.wp.pl/p/informacje/njus/2365 ... 081710.416 a na festiwalu, kokursie VENA i tak wystąpi :)

Re: Justyna Steczkowska

: 02 lip 2005, 13:31
autor: FRYMIK
Gdzieś z dwa miesiące temu byłam na zakupach w Ikei i spotkałam Justynkę, pięknie wyglądała, należy chyba do tych kobiet, który w czasie ciąży rośnie tylko brzuszek a po urodzeniu jest dalej fajną laseczką :D

Re: Justyna Steczkowska

: 02 lip 2005, 15:35
autor: fajna
O tak. Zgrabnej figury nie można Justynie odmówic.

Re: Justyna Steczkowska

: 08 lut 2006, 8:01
autor: majka
Posiada ktos moze na forum plyte "Naga" Justyny Steczkowskiej ?

Re: Justyna Steczkowska

: 08 lut 2006, 14:41
autor: Kamui Shiro
A cóż to w ogóle się z nią stało? :/ taka obiecująca była, lubiana i nagradzana, a ostatnio nic ciekawego nie robi, traci popularność i tylko tonie w narcyzmie ;P

Re: Justyna Steczkowska

: 08 lut 2006, 19:25
autor: majka
to chyba nikt nie ma tej plyty ?