KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Kayah jest moim substytutem Edyty. Wtedy gdy Edyta znikała ze sceny pojawiała się Kayah i nią sobie wypełniałem czas. Kayah to wielka artystka, rewelacyjna wokalistka. Czasem słuchając jej piosenek mam wrażenie, że funkcjonujemy na tych samych falach. Polecam wszystkich jej pierwszą płytę "Kamień". Jest rewelacyjna. Także spore wrażenie zrobiła na mnie "Jakajakayah". Czarna "Zebra" też jest niczego sobie. Niestety ostatnio Kayah już nie tworzy na takim poziomie jak dawniej- "Stereotyp" już mnie nie kręci, choć jest tam jedna perełka- "Dzielę na pół". Duet z Bregovicem to porażka po całej linii, wg mnie.
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: Robert »

noooo w moim zyciu Kayah pojawila sie przed Edyta <cfaniak>

Wole Kayah solo, z Bregovicem nagrala pare fajnych ballad, plyta jako plyta fajna, ale tyle razy jej sluchalem ze mi sie znudzila.

Nie umiem okreslic, ktora z plyt Kayah jest najlepsza. Wszystkie maja "cos" w sobie.

Jak tylko bede mial kase kupie ta skladanke.

Ja w polowie lat 90 bylem jeszcze maly i Edyty Justyny Kaye itp srednio mnie interesowaly :] Niemniej tez uwazam, ze obecne "idolowe" gwiazdy do piet im nie siegaja. Oprocz Gosi Stepien, ktora jakos nie "wyplynela", to nie bylo od czasu pop-div lat 90 zadnego ciekawego debiutu...., no moze Ania Dabrowska, ale u niej z wokalem cienko, broni sie produkcja i piosenkami.
Brodka mnie nie kreci. Ladna jest, owszem, ale wokal taki jakis bardzo zwyczajny.
Flinta hmmm.... wokal fajny, tyle ze etz sie nie umywa do wielkich rockowych.... repertuar taki-se.
o Kaji P. i "Alex" nawet wspominac nie warto - porazka na calej linii......
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

nie kupiłam co prawda Kayah i Bregovic, ale płytę uważam za ciekawą. jeśli dobrze pamiętam to na niej znajduje się piosenka Nie ma nie ma ciebie - czy jakoś tak. dla mnie najładniejsza na całej płycie.
Grzechu
Perła
Perła
Posty: 1038
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:35
Lokalizacja: Posen

Re: KAYAH

Post autor: Grzechu »

Jeśli chodzi o Kayah, to jakoś szczególnie za nią nie przepadam, choć uwielbiam piosenke Do it Right ! :)
monia80
Impossible
Impossible
Posty: 1520
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:56
Ulubiony album: Wszystkie!
Ulubiona piosenka: Never will I!!!!
Lokalizacja: Myślenice

Re: KAYAH

Post autor: monia80 »

a ja uwielbiam Natalke kukulska jesli juz mam kogos lubiec pominawszy Edzie i i o niej bym chetniej porozmawiam niz o kayah bo jej wyjatkowo nie trawie nie wiem czy juz wiillas nie wole od niej -kayah ma grubianski ochydny glos i kompletnie do mnie nie przemawia.

widziam z kaya pare wywiadow i naprawde jako czlowieka tez jej nie trawie poprostu jej poglady na swiat nie zgadzaj sie z moimi -to nie tak ze ja nie slucham jej i krytykuje bo mimowoli czlowiek slucha przeciez tam rmf wiwe oglada to leca jej piosenki i tylko wlasciwe testoseron jest dla mnie genialny reszta nie odpowiada.

takze plyty w zyciu bym jej nie kupila kiedys znalzam czas jak bylam w empiku i przesluchalm sobie cala plyte stereotyp , bo mysle sobie testoseron super zobcze jak inne piosenki i naprawde tego nie da sie sluchac ja poprsotu nie umiem odbierac jej muzyki.

natomist mam wszystki plyty Natalki Kukulskiej -genialne ma utworu swietnie spiewa i ma podobna wrazliwosc na muzyke co edzia.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

Kayah nie potrafi spiewać na żywca udowodniła to na koncercie Kiljańskiego w radiowej trójce tyle nieczystośći w jej głosie było!!!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Adam pisze:Kayah nie potrafi spiewać na żywca udowodniła to na koncercie Kiljańskiego w radiowej trójce tyle nieczystośći w jej głosie było!!!
To bardzo ciekawe, moim zdaniem spiewa świetnie na zywo, o czym mogłem sie przekonać 8)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

Tom pisze:
Adam pisze:Kayah nie potrafi spiewać na żywca udowodniła to na koncercie Kiljańskiego w radiowej trójce tyle nieczystośći w jej głosie było!!!
To bardzo ciekawe, moim zdaniem spiewa świetnie na zywo, o czym mogłem sie przekonać 8)
Chyba uszy myjesz tylko od święta, albo słoń Ci nadepnoł :mrgreen:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

Adam pisze:
Tom pisze: To bardzo ciekawe, moim zdaniem spiewa świetnie na zywo, o czym mogłem sie przekonać 8)
Chyba uszy myjesz tylko od święta, albo słoń Ci nadepnoł :mrgreen:
ja tez uwaza ze kayah radzi sobie "na zywo".... ale np wokalistką ktora sobie nie radzi jest np ... (uuuu boje sie ataku :P) Kasia kowalska....
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Adam pisze:
Tom pisze: To bardzo ciekawe, moim zdaniem spiewa świetnie na zywo, o czym mogłem sie przekonać 8)
Chyba uszy myjesz tylko od święta, albo słoń Ci nadepnoł :mrgreen:
Moje uszy - moja sprawa i moje prawo do własnej opini opartej na czyms więcje niż z góry założonej niechęci i złosliwości 8)
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

Tom pisze:
Adam pisze: Chyba uszy myjesz tylko od święta, albo słoń Ci nadepnoł :mrgreen:
Moje uszy - moja sprawa i moje prawo do własnej opini opartej na czyms więcje niż z góry założonej niechęci i złosliwości 8)
Myślałem że odczytasz to jako żart :!:
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

Tom, świeta racja!!!

[ Dodano: 2005-04-21, 14:02 ]
adam... ty zawsze dwuznacznie piszesz :P:P:P:P:P piąteczka!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Adam pisze:
Tom pisze: Moje uszy - moja sprawa i moje prawo do własnej opini opartej na czyms więcje niż z góry założonej niechęci i złosliwości 8)
Myślałem że odczytasz to jako żart :!:
Myslałem, że nie odczytasz to jako ripostowany żart :wink:

Ja o czym juz kiedys mialem okazje wspomniec lubie tak samo Edyte jak i Kayah i Natalię (co jak się okazuje jest sytuacją nietypową i wyjątkową 8) )

Jednak jak zdązyłem sie zorientować większosc fanów Edyty nie cierpi Kayah
Większośc fanów Kayah nie cierpi Edyty
Większość fanów Edyty nie cierpi Natalii itd. :D
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: KAYAH

Post autor: Magda M »

a ja tu tylko sprzątam :D

ja piosenki kayahi lubie, natalie tez lubie i edzie uwielbiam.... i widzisz Tom... sa tu i mieszance :D:D:D:D:D buzka!
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: B@r »

magdamiecz pisze:
Adam pisze: Chyba uszy myjesz tylko od święta, albo słoń Ci nadepnoł :mrgreen:
ja tez uwaza ze kayah radzi sobie "na zywo".... ale np wokalistką ktora sobie nie radzi jest np ... (uuuu boje sie ataku :P) Kasia kowalska....
Na stos z tąbą. :lol: :mrgreen: albo :502:
ODPOWIEDZ