KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Faktycznie, przekonałeś mnie, Ray.
Ten brak promocji Noszę spodnie kiedy chcę przeważył szalę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Nie, Piter. Po prostu ta piosenka miała potencjał na przebój i niestety nie został on wykorzystany.
Poza tym wcale nie zamierzałem Cię przekonywać. Wyraziłem tylko swoje zdanie i je uzasadniłem.

Pod koniec grudnia TVP pokazała retransmisję koncertu "Być jak Czesław Niemen", który odbył się jakoś miesiąc wcześniej w Teatrze Polskim w Warszawie. Kayah zaśpiewała tam dwa utwory: Nim przyjdzie wiosna (razem z Agą Zaryan) i Dziwny jest ten świat. I o ile duet wypadł, moim zdaniem, kiepsko, o tyle DJTŚ bardzo mi się podobał. Profesjonalnego nagrania chyba nie ma w necie, jest tylko taki fragment tutaj. Z tego koncertu pamiętam też straszne miny Natalii Niemen.

A w ostatnią sobotę Kayah zaśpiewała na Balu Mistrzów Sportu. Wykonała Po co i z Grzegorzem Markowskim Kołysankę dla nieznajomej.
-> Polsat: Bal Mistrzów Sportu - Kayah - Po co
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

W takim razie ten argument był od czapy, aby tylko bylo wiecej punktów "za". Równie dobrze mogłeś zakończyć na samym "Nie zgadzam się". Ale może musiałeś przekonać też siebie samego.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Piter pisze:W takim razie ten argument był od czapy
Nie. Przecież mógł do Noszę spodnie, kiedy chcę powstać teledysk - głównie z ujęciami z filmu, ale też Kayah mogła do niego nagrać trochę scen (tym bardziej, że parę innych jej filmowych piosenek doczekało się klipów: Wiosna przyjdzie i tak, Duchy tych, co mieszkali tu, Podatek od miłości). Kayah mogła też chociaż raz zaśpiewać tę piosenkę w TV. A tak o jej istnieniu wiedzą tylko nieliczni...
Poza tym gdyby faktycznie Kayah żyła obsesją przeboju, to raczej nie odeszłaby z dużej wytwórni i nie założyła własnej. Zdecydowana większość jej hitów pochodzi z czasów, kiedy jeszcze była pod skrzydłami BMG. Od 2006, czyli odkąd wydaje muzykę już w swoim Kayaksie, wylansowała właściwie tylko 3 przeboje: Za późno, Po co i Podatek od miłości, i to też w dużej mierze opierając się na swojej już wyrobionej marce.
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: KAYAH

Post autor: Bob »

Teledysk słabiutki . Kayah wogole można by wyciąć ,bez jakiejkolwiek straty dla całości mimo ogromnego sentymentu szacunku i uwielbienia do niej jako Artystki totalnej, chyba nr 1 w tym kraju -strasznie ciężko wydobywa dźwięki na tle nastolatki i ten rodzaj śpiewania w tym przypadku jakoś mi nie współgra .Takie połączenie głosu damskiego Witchera z głosem disneyowskiej księżniczki .Muszę się osłuchać
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: KAYAH

Post autor: Angie29 »

I obie wytwórnie będą miały Hit i o to chodziło...
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Angie29 pisze:I obie wytwórnie będą miały Hit i o to chodziło...
No właśnie, o to chodziło, o tym pisałem, ale Ray negował.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Piter, nie negowałem, że obie wytwórnie będą miały hit, tylko po prostu nie zgadzam się z Twoją opinią, że Kayah, odkąd wydała "Kamień", żyła obsesją przeboju. Celowo przekręcasz, co napisałem - nie po raz pierwszy zresztą. :PP

Promocja singla idzie pełną parą.

Wywiad Kayah i Viki dla radiowej Jedynki:
https://www.polskieradio.pl/7/160/Artykul/2432578

Wywiad Kayah i Viki dla Radia Eska:
https://www.eska.pl/news/viki-gabor-i-k ... -HfGo.html

Dzisiaj Kayah i Viki udzieliły razem jeszcze wywiadów dla "Vivy!", dla Party i dla MUZOtok.

Teledysk ma już 1,6 mln wyświetleń na YouTube i wciąż jest na 1 miejscu na karcie "Na czasie". To będzie jeden z największych polskich hitów tego roku! :klaszcze:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Minęło już 2 i pół miesiąca od premiery Ramię w ramię i widać, że ta piosenka odniosła duży sukces:
- 21 mln wyświetleń teledysku na YouTube
- 2,5 mln odsłuchań na Spotify
- #4 na liście AirPlay-Top ZPAV
- #3 na liście Polish National Top50
- #1 na POPliście RMF
- #11 na liście przebojów Radia Zet
:klaszcze:

Niestety, Kayah i Viki nie miały jeszcze okazji wystąpić ze swoim przebojem na żywo. Najpierw, jeszcze w styczniu miały zaśpiewać Ramię w ramię na koncercie "Kayah/Lakatos/Sawars - Tanga, czardasze i muzyka świata" w Poznaniu, ale wydarzenie zostało odwołane z przyczyn technicznych. Później, w lutym miały wystąpić na gali Bestsellerów Empiku, ale Viki się rozchorowała, a Kayah nie chciała wystąpić bez niej. I ostatnio, już w marcu miały zaśpiewać na Fryderykach, ale gala została odwołana przez koronawirusa. 3 razy się nie udało - jak pech, to pech. No, ale w końcu kiedyś gdzieś wystąpią z tą piosenką...

Dwa tygodnie temu Kayah wspomniała, że minęło już 10 lat od premiery jej płyty z Royal String Quartet. Miałem przyjemność być na jej koncercie z tym kwartetem w lipcu 2018 i wyszło na to, że miałem dużo szczęścia, bo jak dotąd to był ich ostatni wspólny koncert. I niedługo potem zmienił się altowiolista w Royal String Quartet...

Jutro o 10.00 premiera nowego klipu Kayah - do piosenki Przejazdem, czyli wspólnego utworu Kayah i Pectusa z albumu "Kobiety/Wojciech Młynarski".

A jeśli ktoś chciałby sobie obejrzeć pełen koncert Kayah typu "The best", to zapraszam tutaj - od 4:18:00:
-> Lato z Radiem Festiwal 2019 - Zakopane | Hanka Rybka | Uniatowski | Zalewski | Kayah | Cz. II
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

W poniedziałek o 18.00 Kayah zagra koncert online ze swojego domu. :D

Pod koniec marca ukazał się wspomniany wyżej teledysk do Przejazdem:
-> Pectus - Przejazdem ft. Kayah

A kilka dni temu ukazał się charytatywny singiel Mimo wszystko z udziałem Kayah, Ani Wyszkoni, Małgorzaty Ostrowskiej, Piotra Cugowskiego, Mietka Szcześniaka, Adama Nowaka, Mateusza Pospieszalskiego i Michała Szpaka:
-> Mimo wszystko

Pojawiło się też info o nowych koncertach Kayah z Bregovicem:
14 VIII - Chorzów (Fest Festival)
22 X - Katowice, Spodek
24 X - Gdańsk, Ergo Arena
25 X - Warszawa, Torwar
Podejrzewam jednak, że ze względu na obecną sytuację te koncerty się nie odbędą. Tak samo jak koncert Kayah na Dniach Pabianic 5 września, na który chciałem się wybrać...
Kayah ma o tyle lepiej od innych gwiazd, że po pierwsze, zarabia dużo na tantiemach, bo jest autorką lub współautorką prawie wszystkich swoich przebojów, po drugie, zarabia na Kayaxie, a po trzecie, ma jakieś udziały w Rochstarze, firmie swojego byłego męża, więc dla niej okres przymusowej posuchy koncertowej powinien być nieco mniej dotkliwy.

Chciałbym jeszcze odnieść się do wpisu Magdy Sowy na grupie fanów Edyty na Facebooku sprzed kilku miesięcy. Już wtedy jeden z naszych użytkowników przytoczył na forum ten wpis:
Magda Sowa pisze:Pamiętajcie, że nad całokształtem oprawy Artysty pracuje wiele niewidocznych ludzi.
Światło, dźwięk, technika , make up ,włosy, stylizacja.
Jeśli ktoś śmieje się z sukienki, stylisty,całej otoczki wokół, czy na końcu z samej Edyty, proszę opusscie grupę.
Nie muszą się Wam podobać wybory Edyty, też tęsknię za płytą.
Ale wiecie co ? Edyta koncertuje, ma swój program, jest obecna w mediach, występuje na festiwalach, spotyka się muzycznie z cenionymi artystami, w tym roku to jej 2 trasa .
Ktoś mi ostatnio powiedział, że Kayah wydała płytę 6 lat temu czy coś, Ale nadal każdy myśli, że jest czynna muzycznie. Nie wspomnę o Edycie Bartosiewicz. Czemu Edyta, która pracuje uczciwie jest Wam taką solą w oku?
Liczy się muzyka wiem, ale po takim koncercie, na którym ludzie płaczą, wstają z miejsc i wychodzą szczęśliwi...ludzie...przyjdźcie na koncert. Bez narzekania. Bez oczekiwań.
"Tyle daję ludziom, ile mogę mogę im dać. A jeśli nie daje więcej, to po prostu dlatego, że nie chce."
Zdanie: "Ktoś mi ostatnio powiedział, że Kayah wydała płytę 6 lat temu czy coś" kojarzy mi się ze słowami z piosenki Kayah: "Ten ktoś mi powiedział, że tamten powiedział". :)
Szkoda, że asystentka Edyty, zanim napisała nieprawdę na temat Kayah i Bartosiewicz, nie zajrzała choćby do Wikipedii. Otóż Kayah od początku mijającej dekady, czyli od 2011 wydała dwie płyty ("Kayah & Transoriental Orchestra" w 2013 i "Gdy pada śnieg" w 2016) i dodatkowo jeszcze kilkanaście singli, z których 4 stały się dużymi przebojami (Za późno, Po co, Podatek od miłości i Ramię w ramię). Poza tym Kayah stale koncertuje. Zagrała w ostatnich latach 4 biletowane trasy: "Kayah & Transoriental Orchestra", "Kamień - 20 lat później", "Gdy pada śnieg" i "Kayah i Bregović". Dodatkowo miała też trochę koncertów "Kayah & Royal Quartet" oraz "Kayah, Marcin Wyrostek & Coloriage", poza tym wzięła udział w trasie "2. koncert muzyki filmowej" zorganizowanej przez Royal Concert, w trasie "Tribute to Wodecki", w dwóch edycjach trasy "Women's Voices" i każdego lata grała kilkanaście koncertów otwartych ze swoimi największymi przebojami. No i grała też dużo koncertów zamkniętych, tylko się nimi nie chwaliła. I Sowa pisze, że Edyta jest bardziej czynna muzycznie od Kayah. :facepalm:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Z dniem 30.04 singiel z Viki Gabor RAMIĘ W RAMIĘ singiel PLATYNA.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

KAYAH #hot16challenge2:
-> https://www.youtube.com/watch?v=UyByWSb-Cgk

Super jej to wyszło. :klaszcze:
Wykorzystała swoją starą piosenkę Cogito ergo non sum i wbiła parę szpileczek PiSowi.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: Gosia1423 »

Mnie też się podobało ;D i ten mini teledysk, super!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Pamiętacie wydaną 13 lat temu składankę "Music 4 Boys & Gays"? Czas na krok dalej... już 29 maja ukaże się dwupłytowy album "Music 4 Queers & Queens", który mieliśmy przyjemność tworzyć razem z Parada Równości

Na płycie znajdziecie utwory polskich artystów, którzy chcieli wyrazić swoje poparcie dla postulatów społeczności LGBTQIA. Będą lubiane przez Was hity, utwory i remiksy przygotowane specjalnie na tę okazję, a także utwór polskich Drag Queens.

W niedzielę wystartuje preorder - śledźcie nasz profil, aby nie przegapić kolejnych informacji dotyczących "Music 4 Queers & Queens".
Na składance:

Viki Gabor ❤️
Krzysztof Zalewski ❤️
Brodka ❤️
Katarzyna Nosowska ❤️
Mery Spolsky ❤️
Ralph Kaminski ❤️
Gabriela Kulka ❤️
RENI JUSIS ❤️
Julia Wieniawa ❤️
Sorry Boys ❤️
Barbara Wrońska ❤️
Michał Szpak ❤️
The Dumplings ❤️
Natalia Przybysz ❤️
Arek Kłusowski ❤️
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Pamiętam, jak lesbijki się oburzaly, że zostały pominięte.
ODPOWIEDZ