KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
kirin
Make it happen
Make it happen
Posty: 129
Rejestracja: 05 lis 2017, 16:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Błękit myśli
Lokalizacja: Toruń

Re: KAYAH

Post autor: kirin »

Kayah wydała więcej płyt aniżeli Edyta, więc pod względem dyskografii nie mam jej co porównywać :)

dziwie się, że zgodziła się wystąpić na koncercie Royala na jednej scenie z Justyną

szkoda, że nie mają wspólnego duetu

na jednym z koncertów filmowych ma być gość z zagranicy... ale jeszcze nie jest wiadomo kto
takie reklamy widziałem
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Jakieś wzniosłości, balety, dumnie brzmiące "projekty", a o zwykłą wódkę chodzi. Lepszy byłby Prawy do lewego
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: KAYAH

Post autor: Flux »

Kayah zaprasza na I Wodecki Twist Festiwal
https://youtu.be/xLAbyQi8tkU
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Jutro premiera nowej, akustycznej wersji Po co. Będzie też nowy klip.
Radio Zet pisze:Oryginalną wersję „Po co” do tej pory odtworzono na You Tubie ponad 15 milionów razy. Nowa aranżacja ma duże szanse na pobicie tego rekordu. Za sprawą producenta Jana Smoczyńskiego utwór zyskał nowe, bardziej akustyczne brzmienie, a Kayah nagrała do niego na nowo wszystkie partie wokalne. Niezmienny jednak pozostaje radosny, optymistyczny przekaz piosenki, w której wokalistka zachęca, by nie rozdrapywać starych ran, nie martwić się na zapas i cieszyć tym, co jest tu i teraz. Utwór będzie miał swoją premierę w Meloradio już w najbliższy poniedziałek godz. 12:00, zaraz po wiadomościach — Głosie Meloradia, gdzie Kayah prowadzi także swój program „Tu i teraz” (możecie go posłuchać w każdą środę między 18 a 20). Premierze piosenki towarzyszyć będzie klip, który trafi do sieci tego samego dnia, a nowa wersja „Po co” będzie dostępna również we wszystkich serwisach streamingowych.
A co o utworze sądzi jego współtwórca, Idan Raichel? „W pierwszej wersji jest jakaś iskra, która na zawsze pozostanie w moim sercu. Ale z drugiej strony, przez ostatnie trzy lata gram tylko solo na fortepianie, nie występuję z moim zespołem, gram tylko akustycznie, dlatego właśnie czuję ogromną więź z wersją akustyczną tej piosenki” — przyznaje muzyk.
Według zapowiedzi, w roli pierwszoplanowej ma wystąpić gitara, w drugoplanowej - akordeon, a w trzecioplanowej - kontrabas.
Cieszę się, bo bardzo, bardzo lubię Po co. :)

Widać, że Kayah ostatnio polubiła wydawanie singli - miesiąc temu wyszła Czarna polana, teraz wyjdzie nowa wersja Po co, a jest szansa na jeszcze więcej. Niedawno Kayah powiedziała w Meloradiu, że razem z Atanasem Valkovem już jakiś czas temu pracowali nad pewną piosenką, której powstało aż 7 aranżacji, i że warto by było niedługo ją wypuścić: "Niech ujrzy światło dzienne coś, co ma już ręce i nogi". No a poza tym Kayah pracuje nad tekstem piosenki na pośmiertną płytę Wodeckiego.

Kayah cały czas gra koncerty. 19 kwietnia będzie miała ciekawy koncert w Krakowie - wystąpi z Orkiestrą Wieniawa, zaśpiewa swoje największe przeboje zaaranżowane na orkiestrę dętą.
Znając zamiłowanie Kayah do przerabiania jej starych piosenek, może jeszcze wyjdzie z tego płyta. ;-)
Gdybym mieszkał w Krakowie lub w pobliżu, na pewno bym się wybrał na ten koncert. Tym bardziej, że cel jest szczytny:
Dochód z koncertu przeznaczony zostanie na cele statutowe Stowarzyszenia Przyszłość, które zostało założone przez rodziców dzieci z autyzmem i nieustannie wspiera działalność Centrum Autyzmu.
Aranże przygotował Mariusz Dziubek, założyciel i dyrygent orkiestry Dziubek Band, znanej z "Must be the music" i "Mam talent".

Jakiś czas temu Kayah ogłosiła konkurs wokalny na nową wersję piosenki Podatek od miłości. Wszystkich wykonań można posłuchać tutaj. Wygrała... Ana Andrzejewska. :)

I ostatnio na winylu ukazał się album "Stereo typ".
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: KAYAH

Post autor: Piter »

Zjada własny ogon
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Z małym poślizgiem, ale w końcu jest - nowa wersja Po co wraz z teledyskiem:
-> Kayah feat. Idan Raichel - Po co Acoustic (Official Video)

Oryginalną wersję słyszałem już setki razy, więc przy pierwszym odsłuchaniu nie byłem zachwycony, wydawało mi się, że w tej wersji nie ma energii. Ale jednak jest. :D
Teledysk fajny, nie ma tu rozmachu, ale za to jest pomysł. I oczywiście nowa fryzura Kayah. :)
Gdybym musiał wybierać, to wolę oryginał, ale ta wersja też jest dobra.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Bardzo fajna wersja, tylko pytanie - po co?

Z tymi włosami to już 100% czarownica :smierc:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Mamy kolejną nowość od Kayah. :)
Parę dni temu ukazała się płyta "Mocna nuta. Tischner", na której Kayah śpiewa jedną piosenkę - Miłość.
Empik pisze:Płyta inspirowana prozą księdza Józefa Tischnera. W jej nagraniu wzięła udział plejada gwiazd, m.in. Kayah, Trebunie-Tutki, Wojciech Waglewski, Zygmunt Staszczyk, Jorgos Skolias i Mateusz Pospieszalski. Muzykę skomponował Mirosław Kowalik (basista zespołu Raz Dwa Trzy) i Jan Trebunia -Tutka. Jedenaście tekstów napisała Izabela Domańska-Kowalik, łącząc myśl Tischnera z refleksją na temat współczesnego świata.
Pomysłodawcą płyty był Kazimierz Tischner, brat księdza Tischnera, który wypełniając wolę zmarłego, założył Stowarzyszenie „Drogami Tischnera” i Rodzinę Szkół Tischnerowskich, a także od lat dba o spuściznę wielkiego filozofa.
Nie wiedziałem wcześniej, że Kayah została zaproszona również do tego projektu. :shock:
Album jest już w serwisach streamingowych.
Miłość mi się podoba, przypomina trochę Topielice i Embarcacao.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

W niedzielę byłem na koncercie Kayah w Warszawie, w amfiteatrze w Parku Sowińskiego. Widziałem Kayah na scenie już wiele razy, ale że na takim typowym jej koncercie z największymi przebojami nie byłem już od prawie 3 lat, to pojechałem, tym bardziej, że jeszcze wstęp był wolny. :hellobaby:
I Kayah jak zwykle dała czadu. Co prawda parę razy pomyliła tekst i znów powtórzyła niektóre żarty, które znam już od jakichś 6 lat, ale rozgrzeszam ją, bo i tak bardzo dobrze się bawiłem. :)

Setlista:
1. Lśnię / Co ich to obchodzi
2. Supermenka
3. Do D.N.A.
4. Śpij kochanie, śpij
5. Nie ma, nie ma Ciebie
6. 100 lat młodej parze
7. Prócz Ciebie, nic
8. Po co
9. Fleciki
10. Na językach
11. Podatek od miłości
12. Testosteron
13. Za późno
bis:
14. Nic nie może wiecznie trwać
15. Prawy do lewego

Według zapowiedzi, miały być "same największe i najbardziej znane przeboje Artystki w bardzo tanecznych aranżacjach", no i faktycznie tak było - dobrze ułożono tę setlistę. Fajnie, że Kayah wróciła do śpiewania Flecików, a zrezygnowała z przydługiego coveru Sade Nothing can come between us. Były wizualizacje, oczywiście był też chórek - tak więc jak na koncert otwarty, było "na bogato".
I, co ważne, ludzi było naprawdę dużo. Ten amfiteatr ma ponad 2000 miejsc siedzących, ja stałem w tłumie pod sceną, więc nie wiem, czy zdecydowana większość miejsc się wypełniła, ale myślę, że raczej tak. Kayah, kiedy tylko wyszła na scenę, i zobaczyła, ile jest ludzi, powiedziała: "Zwariowaliście?! Nie macie co robić w niedzielę w Warszawie?!". :lol3:
W Podatku od miłości razem z Kayah wystąpił Marcin Łazarski - chłopak, który zajął drugie miejsce w konkursie na nową wersję tego singla (pierwsze zajęła Ana Andrzejewska). I przyznam, że naprawdę ładnie śpiewa ten Łazarski. Zresztą w ogóle jest ładny... Ale nie jest gejem - Kayah powiedziała ze sceny, że on ma pięciomiesięczne dziecko. :PP
Patronem medialnym koncertu było Meloradio. Kayah zachęcała ze sceny, by słuchać jej cotygodniowej audycji "Tu i teraz" i w ogóle tej rozgłośni. Mam wrażenie, że cała ta kampania reklamowa Meloradia z Kayah w roli głównej została zrobiona z rozmachem - są reklamy w telewizji, w kinach, na dworcach, u mnie w mieście jest pełno billboardów z Kayah... Bez porównania z kampaniami NAOKO i ChiodoPRO z Edytą...
Wytropiłem na Instagramie, że wczoraj Kayah wystąpiła w Toruniu na imprezie zamkniętej (gala PZU) i miała na sobie tę samą sukienkę, co dzień wcześniej w Warszawie. Ciekawe, czy w międzyczasie ją wyprała. 8P

W zeszłym miesiącu Kayah zagrała koncert w Krakowie na rzecz dzieci z autyzmem - wystąpiła razem z Orkiestrą Wieniawa. Szkoda, że tak mało pisano o tym w mediach, bo pomysł był świetny: Kayah śpiewająca swoje przeboje zaaranżowane na orkiestrę dętą. Fragment To nie ptak z tego koncertu jest tutaj.
I jeszcze tego samego wieczoru Kayah pojawiła się w Tauron Arenie na koncercie Taconafide - oczywiście jako widz - i pochwaliła się tym na Facebooku:
Kayah pisze:Wracając z własnego koncertu zawsze można wpaść na koncert kolegów po fachu... #taconafide
Poza tym Kayah wystąpiła w kwietniu na koncercie "Women's voices" w Nowym Teatrze w Warszawie. Podobno jesienią mają się odbyć kolejne takie koncerty w innych miastach. Polegają one na tym, że Kayah i jej kayaxowe podopieczne: Kasia Nosowska, Brodka, Paulina Przybysz i Daria Zawiałow śpiewają piosenki o kobietach, głównie covery, ale nie tylko - na koncercie w stolicy Kayah zaśpiewała Supermenkę, a Nosowska - Cudzoziemkę w raju kobiet i Nomadę.
I Kayah nadal często śpiewa w TV - w marcu wystąpiła w tercecie z Kubą Badachem i Kasią Cerekwicką na koncercie "100 lat ZAiKS-u", w kwietniu była gościem polsatowskiego "Kabaretu na żywo", gdzie zaśpiewała Córeczko i Po co, a teraz, w ostatni weekend maja, zaśpiewa na Polsat Superhit Festiwalu. Ale najbardziej jestem ciekaw, czy Kayah wystąpi w tym roku w Opolu... Tym bardziej, że właśnie mija 30 lat od jej debiutu na tym festiwalu - mogłaby mieć jakiś jubileuszowy recital...
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: KAYAH

Post autor: Kamui Shiro »

ray pisze: I przyznam, że naprawdę ładnie śpiewa ten Łazarski. Zresztą w ogóle jest ładny... Ale nie jest gejem - Kayah powiedziała ze sceny, że on ma pięciomiesięczne dziecko. :PP
Wiesz, że to bardzo niemądrze brzmi? mam nadzieję :lol:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Kamui Shiro, nie, nie wiem. :) Ten chłopak wyglądał mi na gejuszka, dlatego bardzo się zdziwiłem, kiedy Kayah powiedziała, że niedawno urodziło mu się dziecko. Chociaż teoretycznie jedno nie wyklucza drugiego... ;-)

Za kilka dni premiera nowej piosenki Kayah. :hellobaby:
Tydzień temu na Instagramie pojawiła się fotka, która oznacza, że Kayah już nagrała teledysk:
https://www.instagram.com/p/BimEo-xh4uN ... przylipiak
Wytropiłem, że będzie to utwór na pośmiertną płytę Zbigniewa Wodeckiego. Przy zdjęciu jest hashtag #chwytajdzien, a na empik.com jest już podana tracklista płyty i jest tam właśnie tytuł Chwytaj dzień. Zresztą jakiś czas temu gościem Kayah w Meloradiu była córka Wodeckiego i Kayah powiedziała wtedy, że właśnie jej piosenka będzie singlem promującym ten album.
Według empik.com premiera płyty już 23 maja.

Kayah wystąpiła kilka dni temu w Łomiankach na kolejnym koncercie charytatywnym dla chorego na raka trzustki Czesława Baranowskiego.
I w przyszłym miesiącu, 13 czerwca zaśpiewa na kolejnym koncercie charytatywnym - "Polscy artyści izraelskim dzieciom" w Stodole, wystąpią: Magda Umer, Kayah, Kasia Nosowska, Igor Herbut, Krzysztof Zalewski, Daria Zawiałow, Natalia Niemen, Mumio, Skubas, Jadzia Kłapa, Maleo, Lidia Pospieszalska, Mate.O i Pelikan.
Poza tym jutro Kayah zaśpiewa na Torwarze, gościnnie na koncercie Pectusa, później, 24 maja ma kolejny koncert muzyki filmowej, następnego dnia wystąpi w TV na festiwalu w Sopocie i znów zaśpiewa Po co, a potem jeszcze zaśpiewa w Krakowie na festiwalu upamiętniającym Wodeckiego.
Tak więc cały czas coś się u niej dzieje i w sumie nie dziwię się jej, że nie ma kiedy nagrać płyty. :)
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: KAYAH

Post autor: karen »

A czy Kayah pojawi sie na Festiwalu w Opolu? Wiem że konferencja w poniedziałek, i wtedy poznamy artystów wszytskich,ale moze lepiej zorientowani już cos wiedzą na ten temat?!
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: KAYAH

Post autor: ray »

Na razie jeszcze nie wiadomo, czy Kayah wystąpi w Opolu. Pewnie wyjaśni się jutro, na konferencji.

W ostatnim numerze "Co jest grane24" jest bardzo fajny wywiad z Kayah - cały o muzyce:
http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/ ... oku--.html

Kayah potwierdziła, że za chwilę ukaże się jej wspólna piosenka z Wodeckim, i zdradziła, że w czerwcu wyda kolejny singiel:
Kayah pisze:Ostatnio zostałam poproszona przez córkę Zbyszka Wodeckiego, Kasię, by wziąć udział w płycie, a także festiwalu poświęconym jego twórczości. Za chwilę będzie premiera naszego wspólnego singla „Chwytaj dzień”, w połowie czerwca wydany zostanie kolejny singiel, także w duecie, ale nie mogę jeszcze zdradzić z kim. Będzie to coś bardzo wyjątkowego i innego od mojej dotychczasowej działalności.

:shock:
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: KAYAH

Post autor: KrzysiekF »

Kayah & Zbigniew Wodecki – Chwytaj dzień (Official video)

https://www.youtube.com/watch?v=SYcLzu9 ... e=youtu.be
Chwytaj dzień” z tekstem Jacka Cygana, którą śpiewają Zbigniew Wodecki w duecie z Kayah
Ten utwór miała "niby" śpiewać Edyta ? 8)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: KAYAH

Post autor: endeven »

trochę nie rozumiem tej piosenki... ;(
ODPOWIEDZ