KAYAH

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: KAYAH

Post autor: homerowa »

Ayia pisze:na Rockowisko jade!!!
hmm a co to gdzie to ?????
Ayia
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: ..::BLNy::..

Re: KAYAH

Post autor: Ayia »

festiwal rockowy w Węgorzewie <jakieś 30 km od granicy z Kaliningradem>
Kult, Dżem, Indukti i jakies takie....:p nawet nie wiem. o jeszcze hey. Co prawda za kultem i dzemem nie przepadam, ale co tam. 3 dni dobrej zabawy.

A poza tym bedzie mój ziom z osiedla Sidney Polak .... no elo elo. Jest ktos poza mną z Chomiczówki????????

Chomik z Chomiczówki..dobre, dobre..:P
Awatar użytkownika
DeathlySilence
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5125
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:29
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Słoneczne Mazury.

Re: KAYAH

Post autor: DeathlySilence »

Ayia pisze:festiwal rockowy w Węgorzewie <jakieś 30 km od granicy z Kaliningradem(...)
:D Moja Babunia tam mieszka, tzn. najpierw mieszkała w wiosce koło Wegorzewa (Kolonia Rybacka, gdzie spedzałem za młodu każde moje wakacje), a teraz w samym Wegorzewie...
Raz miałem okazje byc na rockowisku - fajny zlot, muza i atmosfera - polecam goraco... :)

A co do Butique, to znak, że niedługo pojawia sie na edyta.net foti z tejże gazetki itp. może i filmik...oby...

Pewnie Ale* już reklamuje Butique na forum Kayah :twisted: I już wprowadza rozporzadzenia oby nie wstawiać skanów itd. dzieki Bogu my bedziemu już mieli spokój :>
Ayia
Hope for us
Hope for us
Posty: 25
Rejestracja: 30 maja 2005, 15:41
Lokalizacja: ..::BLNy::..

Re: KAYAH

Post autor: Ayia »

a ja w Warszawie mieszkam i Boutique'u dzisiaj nie dostałam...ej no.
co bede czytac w pekaesie przez 6h?
w sumie pierwsza gazeta, która kupiłam od jakiegos pół roku, a może więcej.

[ Dodano: 2005-07-04, 20:20 ]
DeathlySilence,
pozdrowienia dla Babci:)
Awatar użytkownika
homerowa
Impossible
Impossible
Posty: 1784
Rejestracja: 27 sty 2005, 14:09
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Jak najdalej stad

Re: KAYAH

Post autor: homerowa »

Hmm już nawet pierwsze zdjęcia są ze spotkania w Empiku, niestety mnie tam nie było aczkolwiek żałuję bpo chętnie spotkałabym Joasię jabłczyńską ;-)
Ale oddałam aparat do serwisu więc uznałam że nie ma sensu ;-)
Ale fotki możecie pooglać i polecam nowego Boutique, jest także coś o Edzi i zdjęcie robione przez Trzypiona ;-)

http://foto.akpa.pl/imprezy.php?id=1460
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: KAYAH

Post autor: Gabra »

Wracam do tematu, który już niemalże zakończony... :D Przeglądam ,,stare" i tu trafiłam, a że uwialbiam Kayah to się wypowiem.
"The best & the rest" to przede wszystkim genialny pomysł. Chciałabym mieć taką płytę wieeeelu wykonawców. Rzadkie utwory, remixy, koncertówki... Przecież to niesamowite :D
Kayah ma cudowny głos, niesamowity talent i genialny kontakt z publicznościa. Byłam na jej 1 koncercie (szkoda, że tylko 1 :( ) i stałam pod sceną, a ona rozmawiała ze swoich fc, który widziała w tłumie, pozdrawiała ludzi, publicznie dziękowała za prezenty, dedykowała utwory... ;)
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: KAYAH

Post autor: Monika23 »

Reranie jest takie wielkopanskie Nie mam nic przeciwko temu, bo brzmi bardzo milo dla ucha (patrz KydRynski)

A jak Wam sie podoba 'r' pogodynki na tvn meteo ? mnie drazni jak mam zly dzien :] Ogolnie to mysle,ze w tv powinny pracowac osoby nie majace takiej wady,bo czasami az zle sie slucha 8)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: KAYAH

Post autor: Gabra »

Monika23 pisze:A jak Wam sie podoba 'r' pogodynki na tvn meteo ? mnie drazni jak mam zly dzien :] Ogolnie to mysle,ze w tv powinny pracowac osoby nie majace takiej wady,bo czasami az zle sie slucha 8)
ej, dyskryminujesz mnie :P ja CHCĘ pracować w telewizji, a mówię "r" jakbym była francuzką :P
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: KAYAH

Post autor: vanity »

ja uważam że najważniejszym warunkiem pracy w telewizji bądź w radio jest poprawna polszczyzna, a nie jakaś tam wada wymowy.
wadę wymowy mają Kydryński jeden i drugi, Kraśko, Terentiew, Tusk, Olejnik Monika, szczuka, kayah, muniek staszczyk owsiak (jąkanie się to wada wymowy?) ..... wyrzucić ich z radia tv estrady....?
oczywiście lepiej się ich pozbyć, ale w niektórych przypadkach pozbycie się ich skutecznie jest niemożliwe. najczęsciej francuskie r to nie zaniedbanie, ale wadliwa budowa gardła. tak więc może najpierw operacja - jeśli robią takie...
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: KAYAH

Post autor: Aro »

A ja napiszę, że jakieś 5 dni temu TVP 2 późno w nocy wyemitowała film dokumentalny "Kayah" z 2004 roku. Kayah opowiadała tam bardzo szczerze o swoim życiu (prywatnym i zawodowym). Mówiła o tym, że jak nagrywała płytę "Jakajakayah" to praktycznie nocowała w studio, a gdy jej mąż w domu pytał dziecka (przy Kayah) gdzie jest mama to Roch wskazywał na głośnik. Mówiła także, co mnie zaskoczyło o tym, że było źle w jej małżeństwie. Prawie płakała. Poza tym opowiadała całą historię swojego życia zawodowego przeplataną fragmentami chyba wszystkich jej teledysków. Były wypowiedzi przyjaciół i dziennikarzy muzycznych (na przykład Niedźwieckiego). Na końcu pisało, że pierwsze ujęcia filmu powstały już w 1996 roku. Ja oglądałem jakies 20 min. końcówki.

Film bardzo ciekawy i szkoda, że tak późno. Edycie też by się taki przydał tylko lepiej żeby więcej o życiu zawodowym opowiadała. ;)
Monika23
Lunatique
Lunatique
Posty: 2877
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:41
Lokalizacja: ......

Re: KAYAH

Post autor: Monika23 »

Monika23 napisał/a:
A jak Wam sie podoba 'r' pogodynki na tvn meteo ? mnie drazni jak mam zly dzien :] Ogolnie to mysle,ze w tv powinny pracowac osoby nie majace takiej wady,bo czasami az zle sie slucha


ej, dyskryminujesz mnie ja CHCĘ pracować w telewizji, a mówię "r" jakbym była francuzką

_________________
sorki,no tak mi to troszke przeszkadza,ale ja ogolnie tolerancyjna jestem :) dla mnie mozesz pracowac w tv :]
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: KAYAH

Post autor: Robert »

mnie to najbardziej wkurza jak ktos papla neiwyraznei tak jak Oleksy :> i nie podoba mi sie sposob mowienia wojciecha manna, czasem nic nie rozumiem :>


a tylnojezykowe r jest bardzo fajne :) osobiscie mowie slowianskie, przedniojezykowe, ale to drugie tez umiem (potrzebne mi jak mowie po niemiecku ;)

a w jezykach azjatyckich (chinski, wietnamski, tajski) nie ma rozroznienia dla glosek "r" i "l" :) obojetnie ktora sie powie :)
Awatar użytkownika
Gabra
Impossible
Impossible
Posty: 1980
Rejestracja: 23 mar 2005, 22:33
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: M&MA
Lokalizacja: Sztokholm
Kontakt:

Re: KAYAH

Post autor: Gabra »

heh :)

ArO, ja byłam strasznie wściekła :( Czekałam na ten film, od kiedy tylko usłyszałam, ustawiłam magnetowid i... kicha ;( Nic nie nagrało... Nawet nie ruszyło kasety z miejsca... Jak to zauważyłam, to mi w domu powiedzieli, że jestem wulgarna (taaak ciekawe dlaczego :twisted: )
Bądź co bądź, szkoda, może powtórzą
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: KAYAH

Post autor: Virtual Tom »

Chętnie bym obejrzał, ale oczywiście przegapiłem ;(
Awatar użytkownika
grzechoo
Uwaga, spammer!!!! :D
Uwaga, spammer!!!! :D
Posty: 5172
Rejestracja: 30 mar 2005, 16:52
Ulubiony album: Perła/EG/E.K.G
Ulubiona piosenka: Nie Proszę O Więcej
Lokalizacja: Polska

Re: KAYAH

Post autor: grzechoo »

ODPOWIEDZ