Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: KrzysiekF »

Ostrzegam. tego się nie da od zobaczyć.

Maryla Rodowicz & Dawid Kwiatkowski - Shallow - Pytanie na Śniadanie

https://www.youtube.com/watch?v=uSu4dop ... sP2vhOVipI
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

A co tam nie tak? Oglądałem w TV. Stylizacja Dawida według mnie obłędna, poza tym - słodko :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: endeven »

To jest koszmar. Płakałem ze śmiechu.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Flux »

Maryla dukała zamiast śpiewać. Odegrana scenka zdenerwowania występem potrafi wywołać spazmy śmiechu. No i zwyczajnie niedobrani z Dawidem. No cóż... na szczęście Rodowicz też już mało co jest w stanie zaszkodzić :P
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Biedna Maryla zbiera teraz hejty. :( No, ale faktycznie ten występ był kiepski, delikatnie mówiąc...

Rodowicz na forum na swojej stronie już przyznała, że popełniła błąd:
Maryla Rodowicz pisze:Prawda,to nie była moja tonacja w Shallow,ale to wyłącznie moja wina. Powinnam nalegać na wyższą tonację,ale zgodziłam się,bo Dawid tak chciał.Nic mnie nie usprawiedliwia,powinnam być bardziej czujna i zrezygnować z projektu,który mi nie leżał.M

Kiedy poprzednim razem Maryla była gościem "Pytania na śniadanie", Marzena Rogalska namawiała ją, by nagrała swoją wersję Shallow, powiedziała, że teraz wszyscy to robią. No i Maryla jej posłuchała - jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie.

Szkoda też, że Wiosna przeszła właściwie niezauważona. Maryla promowała ten singiel:
- w Radiu Zet u Marcina Wojciechowskiego: https://www.radiozet.pl/Radio/Programy/ ... yki-WIDEO2
- w radiowej Jedynce u Marii Szabłowskiej: https://www.polskieradio.pl/7/160/Artyk ... ysle-jutro
- w radiowej Trójce u Marka Niedźwieckiego: https://www.polskieradio.pl/9/1364/Arty ... juz-zginal,
a i tak nic to nie dało. :(
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Nie udało się, tak bywa. Brawa dla Maryli za zdrowe podejście.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Kamui Shiro »

Mnie w ogóle nie dziwi ani nie przeszkadza, że artysta ma gorszy występ z powodu niedobranej tonacji czy innego kataru. Wielkie rzeczy. Dali sobie wzajem fajną energię do występu i to jest ważne, emocje w to włożone. To są wykonawcy, którzy już zasłużyli na szacunek zawodowy. Ludzie, w tym wy, jak zwykle czepiają się z nudów i zwykłej złośliwości. Też mi zgrzytały wokale Maryli, ale do głowy nie przyszłoby mi pisać na ten temat gdzieś krytyki. Każdy wie, jak jest.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Maryla w tym sezonie wystąpiła na wszystkich 3 najważniejszych festiwalach i jeszcze dodatkowo na paru innych koncertach telewizyjnych. Wszystkie te jej występy są oczywiście w Archiwum Marylowym:
-> Polsat SuperHit Festiwal 2019
-> Gwiazdy dla Ziemi - Uniejów 2019
-> 56. KFPP Opole 2019
-> Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - Reda
-> Disco pod gwiazdami w Białymstoku
-> Top of the Top Sopot Festival 2019 - Przeboje z winyli
-> Top of the Top Sopot Festival 2019 - Przeboje wolnej Polski

Według mnie, najsłabiej Maryla wypadła w Opolu. Duet z Dawidem Kwiatkowskim + te stroje - dla mnie to było kiczowate. A najlepiej wypadła chyba teraz w Sopocie - miała piękną suknię do Polskiej Madonny.
Jak na prawie 74 lata, Maryla śpiewa super. :klaszcze: Ona jest nie do pokonania. Kayah kiedyś powiedziała, że zastanawia się, z czego ona jest zrobiona. "Znam ludzi z kamienia, co będą wiecznie trwać" - to chyba o samej sobie Maryla śpiewa. ;-)

I bardzo dobrze, że Maryla zadbała o to, by wystąpić na tych wszystkich koncertach z różnymi utworami - były: Remedium, Małgośka, Niech żyje bal, Ale to już było, Wielka woda, Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos, Łatwopalni, Szparka sekretarka, Pełnia, Sing-sing, Kalashnikov, Polska Madonna i Kolorowe jarmarki.
Szkoda, że w Białymstoku Maryla zaśpiewała właśnie Kalashnikov tuż po tamtejszych głośnych wydarzeniach. Mogła przecież na przykład wykonać Wszyscy chcą kochać, tym bardziej, że w tekście pojawia się "fryzjer gej". :pomysl:
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Maryla pod koniec sierpnia i we wrześniu wystąpiła jeszcze na 2 koncertach telewizyjnych:
-> Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna Trasa Dwójki - Gdańsk
-> Roztańczony PGE Narodowy
Zaśpiewała Małgośkę, Kolorowe jarmarki, Wszyscy chcą kochać, Ech, mała, Remedium i Hej, sokoły.

Za 10 dni Rodowicz zaczyna trasę akustyczną. Na razie ogłoszonych jest tylko kilka koncertów - w mniejszych miastach:
11.10. - Dzierżoniów
12.10. - Kłodzko
13.10. - Nysa
25.10. - Czerwionka-Leszczyny
26.10. - Andrychów
27.10. - Oświęcim
13.12. - Rawa Mazowiecka
14.12. - Rawa Mazowiecka
15.12. - Rawa Mazowiecka

Maryla napisała do fanów na swojej stronie:
Maryla Rodowicz pisze:W pażdzierniku zaczynamy akustyczną trasę koncertową.Prawdziwie akustyczną z 2 gitarzystami i chórkiem.Czekam na propozycje utworów,co byście chcieli usłyszeć w takim koncercie? M
Maryla Rodowicz pisze:04.10 zapraszam fanów na próbę generalną do studia,gdzie próbujemy. Każdy dostanie słuchawki,bęsdziecie słyszeć dżwięk prosto do ucha.M
Maryla Rodowicz pisze:Jeżeli o próbę generalną,to nie ma selekcji,myślę,że wszyscy się pomieścicie.Dużo tego śpiewania.Dzisiaj,następna próba w środę,potem 1,2,3 10. No,ale będzie śpiewane sporo utworów rzdko granych,to trzeba to wykuć.M
Maryla Rodowicz pisze:W piątek oczywiście z wami. Adres studia Al Prymasa Tysiąclecia 62. Potem to już w stresie oczekiwanie na pierwsze koncerty na dolnym Śląsku. M
Próba generalna otwarta dla wszystkich chętnych fanów i do tego sporo utworów rzadko śpiewanych? Kusząco to brzmi, może sam się wybiorę. :)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Maryla rusza w trasę akustyczną
https://maryla-akustycznie.goingapp.pl/
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: ray »

Piter, Maryla w trasę akustyczną ruszyła już w październiku (pisałem o tym w poprzednim poście). Pod koniec stycznia zacznie się po prostu kolejna tura tych koncertów. I będzie ich nawet trochę więcej niż jest pod linkiem wyżej, bo różne serwisy sprzedają bilety na różne koncerty.

W sumie zostało ogłoszonych 18 nowych koncertów akustycznych:
27.01. - Lublin
28.01. - Radom
04.02. - Łódź
09.02. - Zakopane
10.02. - Bielsko-Biała
11.02. - Katowice
13.02. - Wrocław
14.02. - Wrocław
23.02. - Zielona Góra
24.02. - Poznań
03.03. - Wejherowo
04.03. - Wejherowo
11.03. - Gorzów Wielkopolski
12.03. - Toruń
13.03. - Konin
25.03. - Warszawa
26.03. - Warszawa
27.03. - Legionowo
Możliwe, że dojdą jeszcze kolejne daty i miasta.

Na początku października, na tydzień przed startem trasy Maryla zaprosiła fanów na otwartą próbę generalną. Zastanawiałem się, czy na nią pojechać, w końcu nie pojechałem. W każdym razie był z tej próby krótki materiał w "Co za tydzień":
-> Byliśmy na spotkaniu z Marylą Rodowicz!
Według relacji jednej z fanek, Maryla zaśpiewała wtedy aż 26 piosenek. Pojawiły się kolejno: Drugi but, Weselne dzieci, Łza na rzęsie (mi się trzęsie), Piosenka przeciw zasypianiu, Dziewczyna gangstera, Źródło Jan, Sama chciała, Ludzkie gadanie, Trzymaj się, Największa miłość, najcięższy grzech, Zielona pani ziemio, Na brudno, Z sufitu, Chcę mieć syna, Do łezki łezka, Ballada wagonowa, Trzy, może nawet cztery dni, Dzięcioł i dziewczyna, Sing-Sing, Damą być, Jest cudnie, Bossanova do poduszki, Małgośka, Tępa blondyna, Seledynowa lampka i Rozmowa przez ocean. Mhmmm, mnóstwo perełek. :)
Tego samego dnia wieczorem Maryla jeszcze napisała do fanów na swojej stronie:
Maryla Rodowicz pisze:Byłoby cudownie,gdyby nie to,że dzisiaj,to był 4-ty dzień śpiewania.Od wtorku żeśmy piłowali repertuar po 6 h dziennie i dzisiaj wokal był zjechany. wystarczyłby 1 dzień na odpoczynek strun głosowych.cieszę się,że zestaw utworów był ok.Jeszcze w zanadrzu mieliśmy kilka zrobionych piosenek,ale i tak was przetrzymaliśmy. Poza tym też się wzruszałam i wtedy wokal grzęźnie.Nie było łatwo.M
Na pierwszych koncertach z trasy Rodowicz śpiewała jeszcze inne utwory, oczywiście były największe hity (Niech żyje bal, Remedium, Ale to już było, Wielka woda), pojawiło się też Ech, mała.
Pewnie na koncertach Maryla żongluje tymi mniej znanymi piosenkami, które wykonała na próbie generalnej. Nie wierzę, by śpiewała ponad 30 utworów na każdym koncercie. Ale i tak szacun, że ona przygotowała aż tyle piosenek.

Urywki z koncertu w Kłodzku i krótki wywiad z Marylą:
https://www.youtube.com/watch?v=ThBdEMukzDE

Ostatnio w "Pytaniu na śniadanie Extra" Maryla powiedziała, że zastanawia się nad wydaniem płyty live z tej trasy akustycznej. Zapowiedziała też, że na telewizyjnym sylwestrze tym razem wystąpi ubrana w lateks.
To nieważne, że ona niedawno skończyła 74 lata - ona sobie żyje, jak chce, i kompletnie się nie przejmuje, co ludzie powiedzą. :dumny:

Szkoda tylko, że ostatnio Maryla i jej mąż znów publicznie piorą brudy. Rozumiem, że ona może się czuć rozżalona i być wściekła, że mąż odebrał jej samochód i podobno próbuje wycofać ze sprzedaży kilka jej płyt, ale obsmarowywanie go w tabloidach, opowiadanie, że zostawił ją dla 40 lat młodszej kochanki, jest słabe. Maryla jest dużo starsza od Edyty i Dody, więc powinna być od nich mądrzejsza, a tymczasem ona też publicznie jeździ po swoim byłym. :roll:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Przecież to on ją zostawił dla 40 lat młodszej kochanki, więc to on jest słaby.

Dzięki Ray, za sprostowanie. Promocja tej trasy sprawiła, że pomyślałem, iż to coś nowego
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Gosia1423 »

Maryla przyjęła wyzwanie. Chciałby się powiedzieć: pozamiatane! 8)
https://www.facebook.com/10176248655716 ... 012251244/
tomek7
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 390
Rejestracja: 31 sie 2008, 0:16
Ulubiony album: EG Live'99
Ulubiona piosenka: No more drama
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: tomek7 »

Rok temu o tej porze był dokument na TVP o Krawczyku. W tym roku o Maryli. O kim w next year?
Z ciekawością obejrzałem dzisiejszy materiał. Niby wszystko o Maryli wiemy ale fajne smaczki były. Jedno jest pewne - zawsze będzie legenda. 2 rzeczy mnie zasmuciły, gdy padło pytanie o jej ostatniego męża, czy coś chciałaby mu powiedzieć i odp w stylu nie chce go znać. Smutne to i pokazuje, że wszyscy i Ci znani i nie znani to jednak tacy sami i podobne problemy. I druga rzecz to jak po ostatnim występie w Opolu, za kulisami powiedziała, ze pewnie to jej ostatnie Opole. Oby nie. Oby te dokumenty nie były prorocze i by się nie stało tak jak z Krawczykiem.
Nie jestem wielkim fanem Maryli ale niech trwa. Jest legenda i tego nikt jej nie zabierze. Były tez śmieszne momenty z jej romansów hehe.
No i nasza Edyta mignęła na ekranie.
alkaalicja
Invisible
Invisible
Posty: 3
Rejestracja: 22 gru 2022, 12:45
Ulubiony album: Kiss Me
Ulubiona piosenka: to nie ja
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: alkaalicja »

Hmm zawsze mnie delikatnie zastanawia, dlaczego pokazuje się takie filmy za życia. Oczywiście, niech Maryla żyje nam jak najdłużej, ale wspominać jej przeszłość najlepiej kiedyś... np. tak jak w przypadku Królowej Elżbiety.


_______________
https://www.telewizjaonline.pl/tvn/
ODPOWIEDZ