Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: aduja »

Bob pisze:Pewnie bedzie to nokaut dla wszystkich idolo i hiphopowopodobnych gwiazd. Za Rodowicz nie przepadałem nigdy , nawet zdarzyło mi się publicznie powiedzieć po wiadomości o śmierci Anny Jantar, dlaczego to nie Rodowiczka. Oczywiście w tym momencie zgrzeszyłem. Choć swego czasu uwielbiałem jej te przebieranki z okresu Sing Sing, Damą być, grała wtedy też w kabareciku Olgi Lipinskiej, to był jej najlepszy okres. Skompromitowała się wyjazdem na igrzyska olimpijsie do Moskwy , zbojkotowane przez część cywilizowanych krajów w tym USA, ale zawsze miała poparcie władz KC PZPR i dzieki temu obskakiwała wszyskie mozliwe festiwale demo ludów. Bez Osieckiej , Krajewskiego , Gertner byłaby gwiazdka jednego sezonu, spotkała jednak artystów największego formatu, zawsze współpracuje z największymi nazwiskami. I dzięki instynktowi zawsze wypływa na powierzchnię.
Wow, Hans, jak to dobrze, że jesteś na tym forum! Jesteś jak życiowa encyklopedia PRL-u...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Bob »

aduja pisze:
Bob pisze:Pewnie bedzie to nokaut dla wszystkich idolo i hiphopowopodobnych gwiazd. Za Rodowicz nie przepadałem nigdy , nawet zdarzyło mi się publicznie powiedzieć po wiadomości o śmierci Anny Jantar, dlaczego to nie Rodowiczka. Oczywiście w tym momencie zgrzeszyłem. Choć swego czasu uwielbiałem jej te przebieranki z okresu Sing Sing, Damą być, grała wtedy też w kabareciku Olgi Lipinskiej, to był jej najlepszy okres. Skompromitowała się wyjazdem na igrzyska olimpijsie do Moskwy , zbojkotowane przez część cywilizowanych krajów w tym USA, ale zawsze miała poparcie władz KC PZPR i dzieki temu obskakiwała wszyskie mozliwe festiwale demo ludów. Bez Osieckiej , Krajewskiego , Gertner byłaby gwiazdka jednego sezonu, spotkała jednak artystów największego formatu, zawsze współpracuje z największymi nazwiskami. I dzięki instynktowi zawsze wypływa na powierzchnię.
Wow, Hans, jak to dobrze, że jesteś na tym forum! Jesteś jak życiowa encyklopedia PRL-u...
adujko jak dobrze, że wróciłaś :grin:
Brakuje mi tesz Wioli, buuuuuu
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: aduja »

Bob pisze:adujko jak dobrze, że wróciłaś :grin:
Niom, ...

Ja nie na długo, ale zawsze to coś, nie? 8)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

Jeśli chodzi o Marylę to chyba najlepiej ostatnio sprzedała się jej "Biesiadna Maryla". To coś na pograniczu disco polo. Nawet ją dotknął ten kryzys kiedy ludzie na początku lat 90-tych woleli bardziej słuchać Shazzy od Niej.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Estratos »

Prosta recepta na sukces: zatrudniamy mlodych, zdolnych i ambitnych producentow, 'niepokorni' pisza teksty i muzyke, wysylamy w swiat (jak to sie juz teraz dzieje) informacje o tym kto z Maryla pracuje, tworzymy hit pod publiczke z pseudointelektualnym tekstem dopasowym jak ulal do formatu shitowatych stacji radiowych (Zet, Rmf) i mamy wielki powrot Maryli. Ona jedynie musi siedziec cicho i nie marudzic, poddac sie calkowicie tej machinie macherow od sukcesu.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Virtual Tom »

aduja pisze:
Bob pisze:adujko jak dobrze, że wróciłaś :grin:
Niom, ...

Ja nie na długo, ale zawsze to coś, nie? 8)
Skoro już robimy maly offtopic to i ja pozwole sobie się przywitać.
Adujko! Kope lat! :D

Co do tematu - jestem ciekawy efektów 8) Gdyby było to coś na miarę "Łatwopalnych" wtedy byłbym bardzo zadowolony 8)
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

W sobotę, 6 sierpnia w Radiu ZET premiera piosenki „Wtedy płynę” Beaty Kozidrak. Utwór zapowiada nowy, długooczekiwany solowy album wokalistki. Słuchacze Radia ZET jako pierwsi usłyszą nowe nagranie artystki.

Przed dwoma tygodniami na antenie Radia ZET zaprezentowano utwór „Wszyscy chcą kochać” zapowiadający nową płytę Maryli Rodowicz.
www.radiozet.net


Znalazłem takie info apropos Maryli no i znamy już tytuł nowej piosenki Beaty. :)

Co ciekawe nie słyszałem w RMF tej piosenki Maryli, a ostatnio dosyć często mam włączone. No chyba, że na razie "Zetka" ma piosenkę na wyłączność.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Virtual Tom »

Hmmmm ciekawa informacja. Ja tez nigdzie nie słyszałem tej piosenki.
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: vanity »

Michal pisze:Prosta recepta na sukces: zatrudniamy mlodych, zdolnych i ambitnych producentow, 'niepokorni' pisza teksty i muzyke, wysylamy w swiat (jak to sie juz teraz dzieje) informacje o tym kto z Maryla pracuje, tworzymy hit pod publiczke z pseudointelektualnym tekstem dopasowym jak ulal do formatu shitowatych stacji radiowych (Zet, Rmf) i mamy wielki powrot Maryli. Ona jedynie musi siedziec cicho i nie marudzic, poddac sie calkowicie tej machinie macherow od sukcesu.
no racja, ale moim zdaniem to dotyczy każdego artysty. nawet Edyty. pamiętam jak wróciła z EG to w każdej ale to w każdej notce na jej temat było o kompozytorach i tekściarzach. no i że ten zrobił to dla Madonny a ten zrobił to dla kogoś tam innego. a ten hit pod publiczke to trochę przesadzone. bo np który tekst Krawczyka był pseudointelektualny? pseudointelektualne teksty to miała Paschalska czy Janosz.
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: aduja »

Tom pisze:
aduja pisze: Niom, ...

Ja nie na długo, ale zawsze to coś, nie? 8)
Skoro już robimy maly offtopic to i ja pozwole sobie się przywitać.
Adujko! Kope lat! :D
Witaj, Tomuś. :lol: Mnie również miło. :D

A co do Marylki, właśnie sobie przypomniałam, że słyszałam tę jej, najpewniej najnowszą, piosenkę w "Trójce", Niedźwiedź puszczał.

Jakiś taki smęt, kompletnie się nie umywa do kawałków Edyty. 8)
mancia
Linger
Linger
Posty: 984
Rejestracja: 08 gru 2004, 10:28
Lokalizacja: jeszce nie wiem

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: mancia »

A co do Marylki, właśnie sobie przypomniałam, że słyszałam tę jej, najpewniej najnowszą, piosenkę w "Trójce", Niedźwiedź puszczał.

Jakiś taki smęt, kompletnie się nie umywa do kawałków Edyty. 8)
Niop ja też słyszałam ale u kogo u Pana Kaczkowskiego i sie zdziwiłam, nic ciekawego...
No a od poniedziałku 8 sierpnia nowa piosenka Beaty K., zaraz mnie zabiją aleeee teksty jak zwykle Beatowe i też ponownie nic szczególnego...
A strzelajcie ile chcecie
aduja
The story so far
The story so far
Posty: 477
Rejestracja: 08 gru 2004, 11:47
Lokalizacja: Adujaland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: aduja »

mancia pisze:Niop ja też słyszałam ale u kogo u Pana Kaczkowskiego i sie zdziwiłam, nic ciekawego...
No a od poniedziałku 8 sierpnia nowa piosenka Beaty K., zaraz mnie zabiją aleeee teksty jak zwykle Beatowe i też ponownie nic szczególnego...
A strzelajcie ile chcecie
Taak, dokładnie tak, muszę się skorygować, Kaczkowski puszczał. Prawda, że smęt? 8)
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

A mi się kilka tekstów Beaty K. bardzo podoba. :) A Marylkę chętnie bym wreszcie usłyszał.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

To słuchaj Pitku Radia Zet ;)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: vanity »

Piter pisze:A mi się kilka tekstów Beaty K. bardzo podoba.
trzeba wziąć poprawkę że Beata K. pisze sama teksty, dzięki czemu nie jest zależna od tekściarzy. może nie są najwyższych lotów, ale sprzedaje za ich pomocą płyty, sporo płyt. nie każdy jest Bobem Dylanem i nie każdy chce nim być. muzyka to rozrywka. Beata robi to co robi, i świetnie na tym wychodzi. co nie znaczy że ją lubię.
ODPOWIEDZ