Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

ArO pisze:To słuchaj Pitku Radia Zet ;)
Tak i hitów z XIII wieku.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

No jak widzisz nie tylko. Zetka jako pierwsza gra Maryle i będzie grać Beatę. Chyba tym razem RMF gra muze z XIII wieku (na przyklad Goye grał po pol roku od wyjścia singla). ;)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Bob »

Niestety bez promocji w zetce i RMF-ce raczej żaden artysta nie zaistnieje na polskim rynku. Osobiście wymiotuję obiema stacjami, staram się ich nie słuchać, chyba, że ktoś mnie katuje nimi w pracy, wtedy staram sie włączyć jakieś CD
Ostatnio zmieniony 05 sie 2005, 15:30 przez Bob, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

Bob mylisz sie. Mandaryna z pierwszą płytą, Ich troje i Łzy poradziły sobie na polskim rynku bardzo dobrze nez promocji tych dużych stascji. :)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: vanity »

ArO pisze:Bob mylisz sie. Mandaryna z pierwszą płytą, Ich troje i Łzy poradziły sobie na polskim rynku bardzo dobrze nez promocji tych dużych stascji. n
hehe właśnie też miałam napisać że jest wyjątek od reguły: ich troje. co do Łez to wydaje mi się że coś tam grali tego zespołu, ale nie wiem czy obie czy jedna z nich. Mandaryna nie jest wyjątkiem od reguły bo skorzystała z szumu jaki zrobił jej mąż. więc reklama jej nie była potrzebna. natomiast wracając jeszcze do Ich troje, rmf i zetka nie grali ich, ale tvp2 z Terentiew zrobili reklamę jeszcze lepszą.
Awatar użytkownika
Estratos
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5339
Rejestracja: 20 maja 2008, 2:42
Lokalizacja: zza swiatow

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Estratos »

Radio Zet gralo Ich Troje, w czasie gdy byli partnerami programu "Jestem jaki jestem". Nie ma sie co czarowac, w Polsce (podobnie jak gdzie indziej na swiecie) obowiazuja twarde reguly: Placisz to gramy. Nie od dzis wiadomo, ze aby wielka stacja radiowa lansowala jakiegos wykonawce potrzebne sa ogromne pieniadze na lapowki. Zreszta w tej chwili trwaja procesy z SONY i VIRGIN za dawanie lapowek DJ-om radiowym w USA. Niestety, Edyta teraz nie ma plecow i wielkiej wytworni za soba, a muzyka ktora tworzy raczej nie wpada w ucho od pierwszego przesluchania, wiec nie jest lakomym kaskiem dla stacji radiowych, ktore sa nastawione na zysk.

Poza tym w przypadku Edyty sa jeszcze spory prywatne z wlascicielami tych stacji, ich wzajemne antypatie.

A jezeli chodzi o Maryle to zauwazcie, ze znalazla sie w kolku wzajemnej adoracji, gdzie "reka reke myje". Edyta zawsze byla poza tym ukladem towarzysko-biznesowym, nie lansowala sie na sile i nie pokazywala w towarzystwie ciagle tych samych osob. Zreszta pobyt w UK nie pozwalal jej raczej na zaciesnianie wiezow z tymi, ktorzy trzesa polskim rynkiem muzycznym i ktorzy tak naprawde decyduja co w Polsce bedzie hitem a co nie.

Zreszta zauwazcie sami, w TVP, od wielu lat, sa ciagle Ci sami ludzie od muzyki i to oni tworza publiczne gusta. A jezeli ktos zajmuje jakies stanowisko dlugo to wytworzyl wokol siebie caly uklad czy to powiazan korupcyjnych.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Virtual Tom »

Piter pisze:
ArO pisze:To słuchaj Pitku Radia Zet ;)
Tak i hitów z XIII wieku.
:lol:

Przez ostatnie dni próbowałem słuchać Radia Zet i RMF i cieszę się, że mam dostęp do czeskich stacji (jedyny ratunek, dla kogoś kto lubi posłuchac czegoś nowego),
Wczoraj w godzinach od 9-tej do 12-stej jedyna nowością w Radio Zet był Craig David "All the way", a tak lata 80-te i wczesne 90-te (i to te najbardziej ograne i osłuchane kawałki w stylu "Everything I do I do it for you", "Forever young", "Wonderful life", "Dwa serca dwa smutki" etc. :570: ).
Myślałem, ze rozwale radioodbiornik 8)
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: vanity »

Tom pisze:Wczoraj w godzinach od 9-tej do 12-stej jedyna nowością w Radio Zet był Craig David "All the way", a tak lata 80-te i wczesne 90-te (i to te najbardziej ograne i osłuchane kawałki w stylu "Everything I do I do it for you", "Forever young", "Wonderful life", "Dwa serca dwa smutki" etc. n ).
Myślałem, ze rozwale radioodbiornik Cool
ja wogóle nie słycham radia. wyjątek jak wychodzę z domku to wychodzę zawsze z walkmanem. inaczej nie potrafię i wtedy słucham rmf i zet. trójki nie bo mi szumi miejscami. same starocie i te same piosenki naokrągło. nie dziwi mnie twoja opinia Tom.
nudne są te stacje. ale pkt więcej dla rmf.
Michal pisze:Radio Zet gralo Ich Troje, w czasie gdy byli partnerami programu "Jestem jaki jestem"
ale ja pisałam bardziej o okresie początkowym Ich troje. podczas JEstem.... Ich Troje byli już na szczycie.
Michal pisze:Poza tym w przypadku Edyty sa jeszcze spory prywatne z wlascicielami tych stacji, ich wzajemne antypatie.
rozumiem że łączy ją antypatia do Kozyry, ale z rmf o co się pocięła? zresztą ktoś wspominał że rmf będzie "polecać" najnowszą płytę z Mathplanete.
Michal pisze:A jezeli chodzi o Maryle to zauwazcie, ze znalazla sie w kolku wzajemnej adoracji, gdzie "reka reke myje". Edyta zawsze byla poza tym ukladem towarzysko-biznesowym, nie lansowala sie na sile i nie pokazywala w towarzystwie ciagle tych samych osob. Zreszta pobyt w UK nie pozwalal jej raczej na zaciesnianie wiezow z tymi, ktorzy trzesa polskim rynkiem muzycznym i ktorzy tak naprawde decyduja co w Polsce bedzie hitem a co nie.
nie przeczę że jest towarzystwo wzajemnej adoracji w tym biznesie. ale ten sam zarzut można przypisać Edycie - Dotyk i EG było nonstop swego czasu w radio. perła mniej (pomijam zetkę bo wiadomo o co chodzi) ale perła nie miała takich przebojów jak poprzednie płyty. teraz też Edka będzie mało w mediach bo śpiewa małoradiowe piosenki. ale gdyby nagrała coś co porwie od razu jak to było np z jestem kobietą to obeszłoby się bez łapówek i adoracji - wierz mi. Edyta ma coraz gorsze piosenki. to jest problem. a Marylka zawsze była na topie. rozumiem że niby ta sama ekipa jest w radio i w tv. ale pytanie dlaczego Edyta kiedyś mogła a dziś nie. nie wiem o co chodzi ale plotki na ten temat są z Edytą w roli głównej. Może Marylka po prostu stara się z nikim nie kłócić bo wie że to oznacz śmierć. i to tajemnica jej bytności w mediach.
Michal pisze:Zreszta zauwazcie sami, w TVP, od wielu lat, sa ciagle Ci sami ludzie od muzyki i to oni tworza publiczne gusta
chyba nie do końca. są jednostki z poza głównego puszczanego nurtu i jakoś się wybijają. sistars, 18L i inne hiphopowe. kto stoi za 18L? jaka wytwórnia? pytam bo nie wiem. wiem że zetka zaryzykowała i chwyciło.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Tom pisze:
Piter pisze: Tak i hitów z XIII wieku.
:lol:

Przez ostatnie dni próbowałem słuchać Radia Zet i RMF i cieszę się, że mam dostęp do czeskich stacji (jedyny ratunek, dla kogoś kto lubi posłuchac czegoś nowego),
Wczoraj w godzinach od 9-tej do 12-stej jedyna nowością w Radio Zet był Craig David "All the way", a tak lata 80-te i wczesne 90-te (i to te najbardziej ograne i osłuchane kawałki w stylu "Everything I do I do it for you", "Forever young", "Wonderful life", "Dwa serca dwa smutki" etc. :570: ).
Myślałem, ze rozwale radioodbiornik 8)
Ah, moje ulubione kawałki... :573:
Awatar użytkownika
vanity
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 9129
Rejestracja: 14 lut 2005, 2:21
Lokalizacja: 666

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: vanity »

Piter pisze:Ah, moje ulubione kawałki... n
kawałki generalnie są dobre. problem w tym że jest ich ze 100 i lecą naokrągło jakby światowa muzyka więcej ich niewyprodukowała. hitów o których się pamięta latami są tysiące. albo nic złego by się nie stało jakby zrobili sobie choć godzinną dzienną ramówkę z czymś czego nie można usłyszeć z kompa (ich kompa) przez cały dzień. choć moja kolekcja muzyczna jest nikła to mam więcej piosenek co zetka czy rmfka puszcają dobowo. obciach straszny. najpierw umieszczają swoje znaczki na płytach które polecają, a potem nawet nie sięgną po nie na półkę raz na ruski rok.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Virtual Tom »

No właśnie. Chodzi przede wszystkim o zachowanie zdrowych proporcji.
Jedna nowości na 3 godziny :?: To jakiś absurd, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę np. cotygodniową liczbę premier na brytyjskiej liście przebojów.
Awatar użytkownika
Aro
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11046
Rejestracja: 07 mar 2005, 17:57
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Nieśmiertelni
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Aro »

Własnie leci na RMF nowa piosenka Maryli. Mieliście racje, że będą ją grały najwieksze stacje bo piosenka pod publiczke robiona. Balnalny tekt o tym, ze wszyscy chcą kochać. W zwrotkach Maryla wymienia kuchareczke, grubasa, geja itd., a potem wlasnie, że wszyscy chą kochać.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7360
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Piter »

Piosenkę można usłyszeć również na oficjalnej stronie Maryli. Na mnie nie robi ona żadnego wrażenia. Maryla poszła na łatwiznę i chyba sobie za to beknie nieźle, niestety!
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Virtual Tom »

ArO pisze:Własnie leci na RMF nowa piosenka Maryli. Mieliście racje, że będą ją grały najwieksze stacje bo piosenka pod publiczke robiona. Balnalny tekt o tym, ze wszyscy chcą kochać. W zwrotkach Maryla wymienia kuchareczke, grubasa, geja itd., a potem wlasnie, że wszyscy chą kochać.
:shock: Musze to usłyszeć :lol:
Robert
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1291
Rejestracja: 08 gru 2004, 16:54
Lokalizacja: Warszawa

Re: Maryla Rodowicz

Post autor: Robert »

odwiedzilem strone Marylki :)

Zaskoczylo mnie, ze tyle piosenek nagrala po angielsku i po niemiecku :)

Jej wymowa angielska wyraznie ewoluowala - w neiktorych nagraniach jej angielski jest lepszy, w niektorych gorszy, ale ogolnie jak dla mnie, czlowieka srednio znajacego jezyk - calkiem przyzwoity.

Natomiast po niemiecku - tragedia :D Pokaleczyla jezyk, na ktorego punkcie mam bzika. Toz to nawet niemieckiego nie przypomina :lol: Po cholere ona sie bierze za spiewanie po niemiecku....... jesli Edyta brzmi po francusku nie lepiej - to ja dziekuje :]

tak a propos jeszcze - Maryla jest legenda polskiej piosenki, mozna mowic o niej co sie chce, aaale miejsca w panteonie polskiego popu nikt jej juz nie zabierze.
Osobiscie uwazam ze ma swietny glos, bywa znakomita interpretatorka. Jasne ze zahaczala o totalny kicz, ale wiele ma utworow po prostu kapitalnych, nieziemskich - Niech zyje bal, Latwopalni, Zyj moj swiecie.....
ODPOWIEDZ