Maryla Rodowicz

O polskich wokalistkach, wokalistach i zespołach. Muzyka polska. Zapraszamy do dyskusji!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby

Re: Maryla Rodowicz

Postautor: KrzysiekF » 14 maja 2019, 14:54

Ostrzegam. tego się nie da od zobaczyć.

Maryla Rodowicz & Dawid Kwiatkowski - Shallow - Pytanie na Śniadanie

https://www.youtube.com/watch?v=uSu4dop ... sP2vhOVipI

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 15 maja 2019, 20:43

A co tam nie tak? Oglądałem w TV. Stylizacja Dawida według mnie obłędna, poza tym - słodko :)

Awatar użytkownika
endeven
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On

Postautor: endeven » 15 maja 2019, 21:05

To jest koszmar. Płakałem ze śmiechu.

Awatar użytkownika
Flux
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?

Postautor: Flux » 15 maja 2019, 23:23

Maryla dukała zamiast śpiewać. Odegrana scenka zdenerwowania występem potrafi wywołać spazmy śmiechu. No i zwyczajnie niedobrani z Dawidem. No cóż... na szczęście Rodowicz też już mało co jest w stanie zaszkodzić :P

ray
Moderator
Moderator
Ulubiona piosenka: Litania

Postautor: ray » 16 maja 2019, 2:12

Biedna Maryla zbiera teraz hejty. :( No, ale faktycznie ten występ był kiepski, delikatnie mówiąc...

Rodowicz na forum na swojej stronie już przyznała, że popełniła błąd:
Maryla Rodowicz pisze:Prawda,to nie była moja tonacja w Shallow,ale to wyłącznie moja wina. Powinnam nalegać na wyższą tonację,ale zgodziłam się,bo Dawid tak chciał.Nic mnie nie usprawiedliwia,powinnam być bardziej czujna i zrezygnować z projektu,który mi nie leżał.M

Kiedy poprzednim razem Maryla była gościem "Pytania na śniadanie", Marzena Rogalska namawiała ją, by nagrała swoją wersję Shallow, powiedziała, że teraz wszyscy to robią. No i Maryla jej posłuchała - jak się okazało, zupełnie niepotrzebnie.

Szkoda też, że Wiosna przeszła właściwie niezauważona. Maryla promowała ten singiel:
- w Radiu Zet u Marcina Wojciechowskiego: https://www.radiozet.pl/Radio/Programy/ ... yki-WIDEO2
- w radiowej Jedynce u Marii Szabłowskiej: https://www.polskieradio.pl/7/160/Artyk ... ysle-jutro
- w radiowej Trójce u Marka Niedźwieckiego: https://www.polskieradio.pl/9/1364/Arty ... juz-zginal,
a i tak nic to nie dało. :(

Piter
Ulubiony album: Nie wstydźmy si
Ulubiona piosenka: sikania na siedząco

Postautor: Piter » 16 maja 2019, 20:51

Nie udało się, tak bywa. Brawa dla Maryli za zdrowe podejście.

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Postautor: Kamui Shiro » 16 maja 2019, 22:37

Mnie w ogóle nie dziwi ani nie przeszkadza, że artysta ma gorszy występ z powodu niedobranej tonacji czy innego kataru. Wielkie rzeczy. Dali sobie wzajem fajną energię do występu i to jest ważne, emocje w to włożone. To są wykonawcy, którzy już zasłużyli na szacunek zawodowy. Ludzie, w tym wy, jak zwykle czepiają się z nudów i zwykłej złośliwości. Też mi zgrzytały wokale Maryli, ale do głowy nie przyszłoby mi pisać na ten temat gdzieś krytyki. Każdy wie, jak jest.

ray
Moderator
Moderator
Ulubiona piosenka: Litania

Postautor: ray » 21 sie 2019, 3:19

Maryla w tym sezonie wystąpiła na wszystkich 3 najważniejszych festiwalach i jeszcze dodatkowo na paru innych koncertach telewizyjnych. Wszystkie te jej występy są oczywiście w Archiwum Marylowym:
-> Polsat SuperHit Festiwal 2019
-> Gwiazdy dla Ziemi - Uniejów 2019
-> 56. KFPP Opole 2019
-> Lato, Muzyka, Zabawa. Wakacyjna trasa Dwójki - Reda
-> Disco pod gwiazdami w Białymstoku
-> Top of the Top Sopot Festival 2019 - Przeboje z winyli
-> Top of the Top Sopot Festival 2019 - Przeboje wolnej Polski

Według mnie, najsłabiej Maryla wypadła w Opolu. Duet z Dawidem Kwiatkowskim + te stroje - dla mnie to było kiczowate. A najlepiej wypadła chyba teraz w Sopocie - miała piękną suknię do Polskiej Madonny.
Jak na prawie 74 lata, Maryla śpiewa super. :klaszcze: Ona jest nie do pokonania. Kayah kiedyś powiedziała, że zastanawia się, z czego ona jest zrobiona. "Znam ludzi z kamienia, co będą wiecznie trwać" - to chyba o samej sobie Maryla śpiewa. ;-)

I bardzo dobrze, że Maryla zadbała o to, by wystąpić na tych wszystkich koncertach z różnymi utworami - były: Remedium, Małgośka, Niech żyje bal, Ale to już było, Wielka woda, Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma, Tango na głos, orkiestrę i jeszcze jeden głos, Łatwopalni, Szparka sekretarka, Pełnia, Sing-sing, Kalashnikov, Polska Madonna i Kolorowe jarmarki.
Szkoda, że w Białymstoku Maryla zaśpiewała właśnie Kalashnikov tuż po tamtejszych głośnych wydarzeniach. Mogła przecież na przykład wykonać Wszyscy chcą kochać, tym bardziej, że w tekście pojawia się "fryzjer gej". :pomysl:

Wróć do „Muzyka polska”