Britney Spears

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Britney Spears

Postautor: Kamui Shiro » 22 wrz 2018, 8:23

Miała być nowa muzyka, ale jakoś dziwnie nie ma, skończyła się jej europejska traska i nic. Czy dobra - co kto lubi, ja bym nie poszedł na ten aerobik show, niemniej poza pomyłkami w nazwach miast i ogólnie dobrą energią niczym nie zaskoczyła (na plus ani na minus) ;) W UK była bardzo serdecznie przyjęta, więc nie powiedziałbym, że jej popularność ograniczyła się do Ameryki. Swoją drogą, takie narzekanie na sprzedaż Glory, a Liberation nie sprzedało się lepiej -widocznie takie czasy dla takich gwiazd :(
Wake me to co...?

chicken1506
The story so far
The story so far
Ulubiony album: MY
Ulubiona piosenka: LSTW/Consequences/TCN

Postautor: chicken1506 » 20 paź 2018, 11:48

Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak

Postautor: ediva » 20 paź 2018, 14:26

Bryta dobrze czuje się w Las Vegas bo dla osoby z zaburzeniami lepiej jest żeby funkcjonowała w znanym, bezpiecznym środowisku. Podczas ostatniej trasy miała wiele stanów lękowych, zmuszała się do pozowania z fanami i bywało, że płakała na scenie. Tryb Vegas to zdecydowanie lepsza opcja dla niej.

Awatar użytkownika
fookmetoo
If I give myself (up) to you
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Magiczne ognie

Postautor: fookmetoo » 10 kwie 2019, 21:20

Do net trafiło niepublikowane nagranie z 2006 roku, z sesji w których nagrała piosenkę o illuminati "Rebellion", jest to cover Otisa Reddinga...

https://www.youtube.com/watch?v=7VRUkWn8nKs&t=0s

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama

Postautor: Kamui Shiro » 16 kwie 2019, 21:47

Z tych sesji mógł powstać ciekawy i bardziej dojrzały album Original Doll, ale albo komuś zależało, by nie ujrzał światła dziennego, albo prace nad nim zawaliła choroba psychiczna Britney, albo 2w1. Aktualnie mówi się o zakończeniu przez nią kariery... i szczerze? Lepiej skończyć teraz niż brnąć w złym kierunku. Kariera Britney w ostatnim dziesięcioleciu miała kilka swoich świetnych momentów, ale ogólnie to już nie jest to i widać, że dla niej to nie jest priorytet, żeby zrobić coś ponad to, co było, żeby na koncercie nie leciał playback non stop, żeby jej piosenki nie były niemal wyłącznie o podrywaniu kolesi w klubie i żeby ktoś poznający ją aktualnie dowiedział się, czemu właściwie świat od lat miał ją za fajną. Popieram przerwę/ pożegnanie zawodowe, może wypali z tego coś ciekawego po czasie? A może to plotka i czeka nas rychły następca Glory.

Cypix
Niebo to my
Niebo to my

Postautor: Cypix » 12 sie 2019, 17:13

Z okazji 20-lecia największych sukcesów na arenie międzynarodowej Edyty poszperałem trochę w archiwach sprzed 2 dekad i przypomniała mi się postać niejakiej Jessici Folcker, która pod koniec lat 90 nieźle sobie radziła w Europie w tym i u nas zwłaszcza z singlem How will I know. ‎Przypadkiem trafiłem też na jej pierwszy singiel z 1998 Tell Me What You Like: https://www.youtube.com/watch?v=C6Km3lIcTxg

Nie macie wrażenia że piosenka przypomina strasznie Baby i Oops? Dziwnym trafem autorem singla Jessici, jak i pierwszych hitów Britney jest Max Martin :hellobaby:

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 13 sie 2019, 13:08

Ten sam autor utworu, to i słychać podobieństwo ;)

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama

Postautor: Kamui Shiro » 13 sie 2019, 13:59

Pierwsze słyszę o niej, ale faktycznie i tu zgadzam sie z komentarzami na Youtube, miks totalny brzmień z płyt Britney, BSB i Ace of Base z 90tych lat.
One More Time i Oops były jednak dużo lepiej zrobione i podane jako przeboje.
Co do Britney, w tym roku dużo się mówi o jej osobistych problemach i od niej samej (?) dochodzą sprzeczne informacje: od takiej, że ani jej się śni zrezygnować z kariery muzycznej, do ostatniej sugestii, że może zrobić sobie przerwę nawet na dekadę - przy czym nie wiadomo, o co konkretnie jej chodzi. I od kiedy ta dekada byłaby liczona :) Menadżer dorzucił od siebie, że może już nigdy nie wrócić do pracy.

Awatar użytkownika
fookmetoo
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Magiczne ognie

Postautor: fookmetoo » 13 sie 2019, 14:51

W sumie to nie byłoby to dla Britney złe gdyby zajęła się życiem prywatnym. Muzycznie i tak wytwórnia nie da jej zrobić nic ciekawego, zawsze będzie to bezpiecznie wyprodukowany pop z wokalem na helu.

Cała płyta Jessicy Folcker brzmi jak to co później zrobili ci sami producenci dla Britney, ale u Britney miało to jakiś charakter. Jessica brzmi jak chórzystka, nie miała tego czegoś, wyrazistego wokalu.

Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator

Postautor: Gosia1423 » 13 sie 2019, 15:10

fookmetoo pisze:W sumie to nie byłoby to dla Britney złe gdyby zajęła się życiem prywatnym. Muzycznie i tak wytwórnia nie da jej zrobić nic ciekawego, zawsze będzie to bezpiecznie wyprodukowany pop z wokalem na helu.

Dokładnie, wytwórnia już z niej wszystko wycisnęła...

Awatar użytkownika
Kamui Shiro
No more drama
No more drama

Postautor: Kamui Shiro » 13 sie 2019, 20:48

Z jednej strony racja, z drugiej strony - nawet na tak krzywiących pysio płytach jak Femme Fatale i Britney Jean znalazły się pojedyncze utwory cieszące moje serce i ucho (Perfume, Hold It Against Me - kicha, ale ciekawa...No i na swój sposob, mimo skandalu i niedoróby, Alien). Nie wspominając o Glory, która według mnie była powrotem do formy. W sumie pasuje też na zakończenie kariery, dlatego też nie zamierzam płakać, gdyby tak właśnie było. Też uważam, że Brit ma pełne prawo do olania sprawy i zamknięcia działalnosci. Tylko że, z jednej strony - mogą nie pozwolić jej na to tak łatwo, a z drugiej - sama jednak kocha muzykę. Kto przede wszystkim odpowiada za przerabianie jej głosu i podkłada jej pleja? I głupie, infantylne teksty o dupie Maryni? Nie potrzebuję, żeby zaczęła nagle śpiewać o problemach świata (a szło w tym kierunku około 2004r.), ale myślę, że słuchacze pop ucieszyliby się z czegoś INNEGO niż odcinanie kuponów od nastoletniej głupawki, grzania parkietu i seksualności. A przynajmniej taką mam nadzieję xD
Może stoją za tym wszystkim jakieś jej osobiste kompleksy? Czasami wydaje się mocno zdystansowaną osobą, czasami jednak - oj, nie.

Co osobliwe, podobno na jej Instagramie są kasowane pozytywne komentarze, przy czym znikł nawet komentarz z oficjalnego konta jej mamy, co tamta odnotowała.

Wracam czasami ostatnio do Blackout (do wczesniejszych też) i jestem pod wrażeniem, ile na tej dziwnej płycie jest wbrew pozorom prawdziwej, dobrej muzyki i pomysłu. Polecam wersje demo.

Wróć do „Muzyka zagraniczna”