Madonna

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Madonna

Post autor: spot_me »

Najlepsza piosenka na albumie, ale najslabszy klip ze wszystkich 4ch. Oczywiscie duzy plus za przeslanie.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Kompletnie się nie zgadzam. Wg mnie klip najlepszy, a piosenki na albumie bywają ciekawsze. Np Faz gastoso. Czekam na klip z Anitta.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

Madonna "Batuka" - official video
-> https://www.youtube.com/watch?v=nU2eApGw_TU

Uwielbiam ten utwór, bo to jest przede wszystkim nowatorskie połączenie wspólczesnego ducha produkcji z muzyczną tradycją i kulturą wysp zielonego przylądka. Batuka wzbiera i piętrzy się jak fale oceanu z klipu, by zmyć te wszystkie lata pokolenia niewolnictwa, by oddać pokłon i hołd wyzyskiwanym, by przywrócić szacunek i radość życia kobietom z Cape Verde. Wzrusza mnie ta nasza podstarzała matrona Madonna, która naprawdę dalej robi coś z pasją i oddaniem, która bierze równorzędnie pod rękę swoje "chórzystki", by zaśpiewać wspólnie pieśń. Pieśn na miarę 2019 roku z zachowaniem ducha, a nie polakierowaną cepelię. Teledysk jest mistrzowski.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że wszystko tu jest ściemą. Wybrzeże Portugalii udające Zielony Przylądek, jakaś baba z czarnym skalpem na głowie, udajaca Madonnę. Madonna udająca, że obchodzi ją los Kreolek.
I pośród tego te kobiety. Ich wspaniały śpiew. W to wierzę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

To zawsze będzie kreacja, jak spirytualistyczna Madonna w klipie do Frozen, to zawsze będzie na granicy wiarygodności, bo to ona ta wielka gwiazda z nową twarzą i maską, czy ona może się przejąć zwyklym czlowiekiem i być taką koleżanką? Ja się naoglądałem na insta i fb wszystkie te filmiki z prób do koncertów, fragmenty dokumentu o madame x, myslę ze Madonna naprawdę się tym jara, że ta Portugalia ją muzycznie obudziła, wyrwała z letargu.

Dodano po 2 godzinach 21 minutach 31 sekundach:
"It wasn’t easy to replicate the significance of our first meeting and how it all happened. How they invited me in and gave me a leather drum, sat me down and said ‘Join Us.’ They took turns dancing and embracing me. They invited me into their world and made me feel extremely welcome. When I asked them to record with me it was the exact same experience. They were just as joyful, just as down to earth, just as open, just as loving. I tried to capture the simplicity of that exchange. I hope it captures the range of emotions that I felt coming from them, and their music. I wanted to show the strength and the history, and I felt like all of their faces were just so expressive. I wanted to capture that in all of their close-ups.”
Madonna o Orkiestrze Batukadeiras, całość wywiadu:
-> https://www.refinery29.com/en-us/2019/0 ... -interview

Jeden z portugalskich współpracowników Madonny na swoim insta @nunoxico napisał:
My parents were divorced, and in the early 80s my working mother hired an incredible woman from Cabo Verde called D. Felicidade to help take care of me and my brothers. She moved in with us and had a crucial role in my upbringing. I miss her dearly, as she is one of the reasons I am where I am today.
I remember she talking about incredibly racist episodes she went trough in the same place I grew up in, and as a kid I could not fathom how that was possible.
.
Like @dinodsantiago said, in Portugal these Women are the first ones to wake up and the last ones to go to bed. They clean houses, businesses, they nurture and take care of other people’s kids, becoming a solid root for many families. They often are single mothers, abandoned by their partners, and raising families on their own.
And on top of that, they still have to endure prejudice, discrimination and racism.
.
I am so happy and proud that Madonna is giving the @orquestra.batukadeiras.pt this platform, helping them bring their Cabo Verde culture, music, art and resilient spirit to the world.
I am also honored to be a part of this journey.
.
Please also watch the new music video “Batuka”, directed by @emmanueladjei_
.
link -> https://www.instagram.com/p/B0G432YHxDD/

To tylko potwierdza jak wielką rzeczą dla ludzi z tamtego regionu jest to, co zrobiła na tym albumie Madonna. Ja się ogromnie cieszę, że Madame X tam w Portugalii jest od 3 tygodni najlepiej sprzedającym sie albumem. Bogactwo muzyczne jest naprawdę wszędzie, świat muzyki to nie tylko USA i UK. To jest straszne jak muzyka anglosaska zawłaszczyła i przywłaszczyła sobie "tron" i ustawia rynki międzynarodowe pod swój mainstream, pod coraz większą sieczkę. Dlatego naprawdę nawet kiczowata Eurowizja jest ważna, bo może być początkiem przygody z muzyką z innych regionów, ich eksploracją. Co ma wspólnego Madonna z Eurowizja? Nie, nie tylko to, że wystąpiła w tym roku w charakterze gwiazdy, ale jej kluczem do muzyki portugalskiej, do poznania muzyków, artystów był Dino D`Santiago, który 2 lata temu wystąpił na Eurowizji w Lizbonie jako gość specjalny gospodarzy. Dino 2 dni temu fotografował sie z Conanem Osirisem na jednym z festiwali muzycznych. Siła jest w Portugalii :P w Eurowizji, a nie na Billboardzie :P

I ona sama na insta w 3 minutowym filmiku o Batukadeiras <3 <3 <3
-> https://www.instagram.com/p/B0B4PG1htDC/
Wspaniale sie na to patrzy, nawet jeśli wiesz żę po części to jest inscenizowane na potrzeby dokumentu, ale jednak coś tam prawdziwego się przebija, atmosfera.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Madonna

Post autor: ray »

Madonna w tej erze rozpieszcza nas świetnymi klipami... Batuka bardzo mi się podoba, ale jednocześnie zgadzam się z Piterem, że widać tutaj pewną sztuczność. W teledysku do Frozen też były dublerki, w teledysku do The power of good-bye Madonna udawała, że spaceruje po plaży, a tak naprawdę chodziła w studiu po bieżni, ale tam wyszło to jakoś zgrabniej...
Batuka to piękny hołd dla kultury kabowerdyjskiej. I muzycznie coś baaardzo oryginalnego jak na Madonnę, zwłaszcza Madonnę z ostatniej dekady.

Mam wrażenie, że politycznie zaangażowane teksty na "Madame X" idealnie pasują do ostatnich wydarzeń w Białymstoku:

Z Dark ballet:
They are so naive
They think we are not aware of their crimes
We know, but we are just not ready to act
The storm isn't in the air, it's inside of us
Z God control:
We lost God control (...)
Wake up!
Z Future:
Not everyone is learning from the past
Z Batuki:
It's a long way (...)
I was up all night
I said a little prayer
Get that old man
Put him in a jail
Where he can't stop us (Where he can't stop us)
Where he can't hurt us (Where he can't hurt us)
Z Killers who are partying:
I will be gay, if the gay are burned
Z Come alive:
Come alive, come alive. (...)
I can't react how you thought I'd react, I would never for you
Front line, I won't stand in the back, 'cause you want me to
Mouth closed, I don't want your opinion, who you talkin' to?
Stand out, no, I don't wanna blend in, why you want me to?
Z I rise:
Yeah, we gonna get up
Yes, we can
We can get it together
We'll rise up
We can get it together
Mhmmm...

Polecam wywiad z Mirwaisem o "Madame X": -> https://royalmadonna.wordpress.com/2019 ... s4fPFi0Shg
Mamy tu na przykład taki fragment:
Mirwais pisze:W Ameryce Trumpa Latynosi są wyzywani niemal każdego dnia, a mniejszości są prowokowane przez cały czas. Fakt, że jedna z ważniejszych, białych amerykańskich gwiazd wybrała jako główny singiel angielsko-hiszpański duet z Kolumbijczykiem jest potężnym znakiem politycznym.
No właśnie...

Madonna chyba dobrze wiedziała, że nie ma już szans na hit, dlatego wybrała taką nietypową promocję albumu - 5 teledysków w krótkich odstępach czasu i jedynie 3 występy promocyjne (na gali "Billboardu", na Eurowizji i na paradzie równości w Nowym Jorku). Podobno to jeszcze nie koniec klipów. Patrząc na zainteresowanie Faz Gostoso, najrozsądniej byłoby właśnie do tej piosenki wydać wideo, ale to raczej mało prawdopodobne - Anitta zdradziła, że nikt z managementu Madonny nie kontaktował się z nią od czasu nagrania utworu i nic nie wie o potencjalnym teledysku. Szkoda.

PS
Patrick Leonard udostępnił ostatnio 3 dema z albumu "Like a prayer", w tym do jednej niewydanej piosenki:
-> Angels with dirty faces (demo)
-> Like a prayer (demo)
-> Cherish (demo)
Fajne są te Anioły z brudnymi gębami. :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3528
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Madonna

Post autor: Kamui Shiro »

Obejrzałem dopiero teraz Batukę. Zgadzam się z opiniami powyżej, może tylko nie podzielam entuzjazmu Endevena... Raz, że na sięganie po etniczną muzykę z krajów uciśnionych jest teraz zwyczajnie moda ( -> Beyonce), więc dla mnie to nie jest takie niesłychane, co Madonna zrobiła. Po prostu idzie z duchem czasu, oczywiście może być uznana za prowodyra, nie odczuwam tego jednak jako zaskoczenie. Dwa, więcej niż prawdziwej muzyki jest tu komputerowego, nudnego Amen - Amen itd., a szkoda. Bo brakuje mi takiej melodyjnej bioMadonny jak na Angels With Dirty Faces (pyszne, dzięki!).
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Madonna

Post autor: ray »

Za 5 dni startuje "Madame X Tour", prawdopodobnie Madonna będzie wykonywała prawie wszystkie piosenki z "Madame X" (zabraknie jedynie Faz gostoso, Bitch I'm Loca i Looking for mercy) i tylko kilka starych przebojów. Mówi się też o coverze Sodade Cesarii Evory.

Ostatnio wybuchła afera wokół bezwzględnego zakazu wykonywania zdjęć i nagrań na tych nadchodzących koncertach:
Royal Madonna pisze:Uczestnicy pierwszych koncertów dostali właśnie maile, że podczas show obowiązywał będzie całkowity zakaz używania telefonów, smartwatch'y, aparatów i innych urządzeń rejestrujących.
Urządzenia te będą wkładane przy wejściu do specjalnych opakowań zamykanych magnetycznie (Yondr), które będzie można otworzyć dopiero wychodząc (na podobnej zasadzie, jak zdejmowane są magnesy z ubrań w sklepach odzieżowych przy kasie).
Z tego powodu osoby posiadające bilety elektroniczne proszone są o zapamiętanie lub zapisanie numeru swojego miejsca, ponieważ nie będzie możliwe jego sprawdzenie po zeskanowaniu biletu.
Osoby, które nie dostosują się do zasad, będą proszone o opuszczenie koncertu.
To nie jest jakieś nowe rozwiązanie, już 3 lata temu wprowadzono to na koncertach Alicii Keys.
Na biletach na koncerty z poprzednich tras Madonny były komunikaty typu "No cameras/recorders", ale nikt tego nie egzekwował. Teraz wśród części fanów jest wielkie oburzenie, że skoro przed laty ta zasada nie była egzekwowana, to niesprawiedliwe, że teraz już będzie. Skąd ja to znam... ;-)
Ten kategoryczny zakaz ma i plusy, i minusy. Koncerty będą w teatrach, a wiadomo, że w teatrze, w przeciwieństwie do np. stadionu czy areny, zdjęć się nie robi, z drugiej strony, ja tym razem się nie wybieram na koncert, a chciałbym zobaczyć, jak to będzie wyglądało. I tak na pewno jakieś amatorskie nagrania pojawią się na YouTube czy Insta, ale będzie tego dużo mniej. Madonna w ostatnim czasie była w gorszej formie wokalnej (patrz: występ na Eurowizji) i pojawiły się głosy, że ona chce w ten sposób zabezpieczyć się przed ośmieszającymi filmikami, ale nie wierzę w to... Przecież to jest Madonna, ona robi swoje, a krytykantów ma w czterech literach. I pytanie, co będzie jeśli na koncercie dojdzie do zamachu terrorystycznego, zablokowany dostęp do telefonu w tej sytuacji, mhmmm...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

Genialne, ociekające, zmysłowe, wspaniałe :)
Erotica to jednak był złoty czas
Madonna - Why's It So Hard (The Girlie Show - Live Down Under)
-> https://www.youtube.com/watch?v=RWpqV5zq5_s
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

To nie jest mój ulubiony etap Madonny, ale bardzo podoba mi się to wykonanie
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

A ja sie nie moge uwolnić od Erotiki. Szczerze mówiąc dopiero od niedawna przesłuchuję dokładnie ten album w całości. Absolutnie genialny, bogaty, osadzony głeboko w początku lat 90 tych, taki trochę avant pop, wyżonglowany z muzyka dance, jakimiś dalszymi odniesieniami do trip hopu, nawet momentami jazz się tam wplata albo krzyżówka techno ze swingiem :ha: ale ciagle to przede wszystkim taki fetyszyzujący POP. Podoba mi sie ta seksualno sensualna gęstośc, napięcie, melorecytowanie, pomrukiwanie, zmiany tonu wokalu. I to wyzwolenie przez namiętność i pragnienia i seks. Trochę taki miks dekandenckich artsy klubów i darkroomów z Berlina. Chyba moj ulubiony niesignlowy WAITING -> https://www.youtube.com/watch?v=hNQkeDl_78c
Uh, next time you want pussy, huh
Just look in the mirror baby

:lol3:

Im dłuzej słucham tego album to sie poważnie zastanawiam, czy to nie jest jej najlepsze nagranie.
Awatar użytkownika
Virtual Tom
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7740
Rejestracja: 08 gru 2004, 8:38
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Anything
Lokalizacja: Oberschlesien

Re: Madonna

Post autor: Virtual Tom »

I pomyśleć jaką to wtedy kontrowersję wywoływało, sam klip "Erotica" oczywiście w MTV na cenzurze o albumie "Sex Book" nie wspominając, dzisiaj wydaje się to śmieszne.

Świeżutkie, dodane dzisiaj (chłopak robi bardzo fajne omówienia albumów)
-> Madonna – Erotica | REACTION + ANALYSIS
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

14 sierpnia premiera kolaboracji Madonny z Duą Lipą. W remiksie kawałka "Levitating" wystąpi gościnnie Madonna i Missy Elliott. Może być ciekawie. I dzięki bogu, że Missy a nie np Minaj.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Madonna

Post autor: wodawodnista »

endeven pisze:A ja sie nie moge uwolnić od Erotiki. Szczerze mówiąc dopiero od niedawna przesłuchuję dokładnie ten album w całości. Absolutnie genialny, bogaty, osadzony głeboko w początku lat 90 tych, taki trochę avant pop, wyżonglowany z muzyka dance, jakimiś dalszymi odniesieniami do trip hopu, nawet momentami jazz się tam wplata albo krzyżówka techno ze swingiem :ha: ale ciagle to przede wszystkim taki fetyszyzujący POP. Podoba mi sie ta seksualno sensualna gęstośc, napięcie, melorecytowanie, pomrukiwanie, zmiany tonu wokalu. I to wyzwolenie przez namiętność i pragnienia i seks. Trochę taki miks dekandenckich artsy klubów i darkroomów z Berlina. Chyba moj ulubiony niesignlowy WAITING -> https://www.youtube.com/watch?v=hNQkeDl_78c
Uh, next time you want pussy, huh
Just look in the mirror baby

:lol3:

Im dłuzej słucham tego album to sie poważnie zastanawiam, czy to nie jest jej najlepsze nagranie.

Moim zdaniem Bedtime Stories jako album (jako całość) jest lepszy i to jest mój ulubiony album Królowej. Ale oczywiście Erotica to niesamowite dzieło, mój numer 2 :edi: Polecam BS jeśli nie słuchałeś.

Kocham również akustyczną część American Life, najpiękniejsze teksty balladowe jakie w życiu słyszałem. Ray Of Light to genialna płyta, ale jako całość to jakoś nie dla mnie. Chociaż oczywiście Frozen to epickość na epickościami.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Madonna

Post autor: lena7 »

ODPOWIEDZ