Madonna

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Madonna

Post autor: Kamui Shiro »

endeven pisze:W końcu Medellin to miasto Escobara. Musiało być na bogato :ha:
Obraz jest tutaj fetyszem, kolorem, skórą, koniem, erotyką. Madame X podobija latynoski świat i bierze kochanka jak zakładnika.

ps. nie wiedziałem, że ten Maluma to taki cukierek
Chyba bajaderka raczej.
I całuje mu palec u stopy. Seksi
Piosenka i klip zaczynają mi się wkręcać, niemniej nie spuszczam się. I w sumie nic bardzo nowego, jeśli chodzi o zainteresowania Madonny (chłop, koń, latino).
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Myślę, że ona byłaby zdolna mu wszystko lizać, byle tylko o tym napisano.
Ta scena z lizanym palcem wyglada trochę tak jakby to byla jej stopa.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Madonna

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Piosenka i klip zaczynają mi się wkręcać, niemniej nie spuszczam się.
Ja też nad piosenką się nie spuszczam, ale nad klipem - już tak. Bo Madonna już dawno nie miała teledysku z takim rozmachem, jak na Królową przystało. :dumny:
Kamui Shiro pisze:I w sumie nic bardzo nowego, jeśli chodzi o zainteresowania Madonny (chłop, koń, latino).
Ja bym powiedział, że mamy tu cały kalejdoskop motywów z jej kariery, sporo odniesień, nawiązań do tego, co było wcześniej - nie tylko chłopa, konia i latino, ale też np. suknię ślubną (Like a virgin), lizanie stopy (tył okładki albumu "Erotica"), kowbojski kapelusz (Music) i oczywiście religię. Madonna puszcza do nas oko, jakby mówi: "Nic się zmieniłam. To wciąż ja!", ale jednocześnie nie jest przy tym wtórna. To kolejna odsłona jej reinwencji.
endeven pisze:Madame X podobija latynoski świat i bierze kochanka jak zakładnika.
Gdyby wzięła kochanka jak zakładnika, to raczej kazałaby jemu lizać swoje palce u stóp, a nie na odwrót. W końcu to Madame. ;)

Z drugiej strony...
Piter pisze:Myślę, że ona byłaby zdolna mu wszystko lizać, byle tylko o tym napisano.
To jest Madonna. Ona może lizać, co chce. Nawet umywalkę, jak Natasza Urbańska.
Piter pisze:Ta scena z lizanym palcem wyglada trochę tak jakby to byla jej stopa.
Też się zastanawiałem, czy ona tam faktycznie polizała palec Malumie. Bo ja na jej miejscu trochę bym się brzydził.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Każdy może lizać, co chce. Kto Ci zabroni?
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Madonna

Post autor: To co najlepsze »

Każdy może lizać komu co chce, ale NIE ma prawa swoich ekshibistycznych zachowań publikować w przestrzeni publicznej. Narusza poczucie godności i estetyki, sprowadziła kobietę do roli lizania palców. Gdzie feministki ? Niegodny teledysk, który obraża, upokarza odbiorcę. Propaganda poniżania i przyzwolenia na brak szacunku dla chwilowej sławy.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

ray pisze:Gdyby wzięła kochanka jak zakładnika, to raczej kazałaby jemu lizać swoje palce u stóp, a nie na odwrót. W końcu to Madame. ;)
No tak, nie wiesz, że można lizać komuś stopy, a i tak dominować i ustawiać do pionu kochanka.
Nie traktowałbym nigdy Madonny aż tak dosłownie. Wielokrotnie w swojej karierze udowodniła, że nie jest oczywista i nie zadowala się jedną płaszczyzną, znaczeniem.
ray pisze:Madonna puszcza do nas oko, jakby mówi: "Nic się zmieniłam. To wciąż ja!", ale jednocześnie nie jest przy tym wtórna. To kolejna odsłona jej reinwencji.
dokładnie tak odbieram piosenkę. i czuję, że dużo bardziej wyraziście będzie na samym albumie.
ray pisze:Też się zastanawiałem, czy ona tam faktycznie polizała palec Malumie. Bo ja na jej miejscu trochę bym się brzydził.
Nie wierzę.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Madonna

Post autor: ray »

endeven pisze:No tak, nie wiesz, że można lizać komuś stopy, a i tak dominować i ustawiać do pionu kochanka.
Nie traktowałbym nigdy Madonny aż tak dosłownie. Wielokrotnie w swojej karierze udowodniła, że nie jest oczywista i nie zadowala się jedną płaszczyzną, znaczeniem.
W tej piosence nie dominuje Madonna, tylko Maluma.
Wolałbym, by było na odwrót, by to Madonna grała w Medellin pierwsze skrzypce i by w klipie Maluma lizał jej stopę, no ale jest, jak jest. :)
I oczywiście, że ta scena ze stopą może być różnie interpretowana, niemniej jednak dla mnie Madonna w tym wideo nie wzięła kochanka jak zakładnika. Tyle.
endeven pisze:
ray pisze:Też się zastanawiałem, czy ona tam faktycznie polizała palec Malumie. Bo ja na jej miejscu trochę bym się brzydził.
Nie wierzę.
Możesz nie wierzyć. W każdym razie po pierwsze, nie jestem fetyszystą stóp, a po drugie, Maluma nie jest jakiś super z wyglądu. Ciało ma ładne, nie przeczę, ale z twarzy on mi się nie podoba. Poza tym ma za dużo tatuaży i nigdy mi się nie podobały u facetów kolczyki w obojgu uszach. Natrafiłem na komentarz, że on wygląda jak taki latynoski Seba z wiejskiej dyskoteki, i faktycznie coś w tym jest.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Zgadzam się z rayem co do Malumy. Tylko, że dla mnie on wygląda tu jak Cygan z taboru. Może w innych wydaniach jak latynoski Sebix... generalnie mój komputer says no.
Ale myślę też, że to Madonna tu nad nim dominuje.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Madonna

Post autor: endeven »

Ale Sebiksy są fajne. Takie poznane na wiksie.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Madonna

Post autor: Kamui Shiro »

Toż to Sebiks pierwsza klasa i rasowy, każdy z Was by lizał i bez klipu, i bez Madzi. Btw, mnie kiedyś długo odstręczały zabawy ze stopami, a potem przestały, twórczość Madonny towarzyszy więc mojemu dojrzewaniu, można rzec. Ray, otwórz się, otwórz :PP

Piosenka zyskuje z klipem i przy kolejnych odsłuchaniach. Nie jest to na pewno jej szczytowa forma hitodajna, ale jest ok, trzyma poziom
Awatar użytkownika
spot_me
Linger
Linger
Posty: 963
Rejestracja: 29 wrz 2014, 10:08
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Polska

Re: Madonna

Post autor: spot_me »

ray pisze:obojgu uszach
Obu uszach :lol3: chyba, ze Twoje uszy Ray sa roznej plci 8)

Czy ktos wie dlaczego Maluma nie nagral zadnej piosenki po angielsku? Mowic potrafi bo slyszalem wywiady, wiec nie rozumiem czemu unika zaistnienia w masowym popie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Madonna

Post autor: ray »

Kamui Shiro pisze:Toż to Sebiks pierwsza klasa i rasowy, każdy z Was by lizał i bez klipu, i bez Madzi. Btw, mnie kiedyś długo odstręczały zabawy ze stopami, a potem przestały, twórczość Madonny towarzyszy więc mojemu dojrzewaniu, można rzec. Ray, otwórz się, otwórz :PP
Wolę otworzyć się dla kogoś innego niż Maluma. :PP
spot_me pisze:
ray pisze:obojgu uszach
Obu uszach :lol3: chyba, ze Twoje uszy Ray sa roznej plci 8)
Obojgu uszach. Tutaj jednak powinien być liczebnik zbiorowy. Tak samo jak poprawnie jest: "obojgu oczach", a nie: "obu oczach": https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/oboje-oczu;2018.html.

W środę (a właściwie w czwartek nad ranem) Madonna i Maluma wystąpią razem na gali Billboard Music Awards. Ponoć ma być wielkie show.
Royal Madonna pisze:Jak podaje The Sun, szykuje się jeden z największych i zapierających dech w piersiach występów telewizyjnych. Ten sześciominutowy występ będzie jedynym w swoim rodzaju, gdyż zostały użyte nowatorskie metody. Prawdopodobnie zobaczymy mieszankę holograficznych obrazów oraz wielu efektów specjalnych, a także tradycyjnie: pojawią się rekwizyty oraz tancerze.
Wszystko to ma osadzić Madonnę w wygenerowanym komputerowo wirtualnym świecie, organizatorzy mówią, że czegoś takiego jeszcze nie było. Całe przedstawienie ma przenieść fanów siedzących przed monitorami do samego serca występu.
To jeden z najbardziej nowoczesnych występów w telewizji, wszystko jest zaplanowane bardzo precyzyjnie: od występujących wymagane będzie idealne wyczucie czasu oraz obycie na scenie, w innym razie wszystko mogłoby się zepsuć.
Madonna już znajduje się w Las Vegas po to, by wziąć udział w próbach- wszystko musi być zapięte na ostatni guzik.
Jak podają źródła, Madonna chce, a by jej występ był głównym punktem programu, o którym będzie mówić każdy, cały pokaz ma być niesamowity.
michal.p
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 292
Rejestracja: 27 lut 2019, 20:02
Lokalizacja: Pcim Dolny

Re: Madonna

Post autor: michal.p »

Zgadza się! Zrobili niesamowite show - oglądam trzeci raz i cały czas z uśmiechem na gębie :d
W moim odczuciu - performance lepszy niż to co zostało pokazane w teledysku :)
Tutaj link gdyby ktoś chciał obejrzeć ;)
https://www.youtube.com/watch?v=P2vt4YvwOQg
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Madonna

Post autor: Gosia1423 »

Piosenka przeciętna, ale show bardzo udane! Z pomysłem, oryginalnie, wszystko dopracowane.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Madonna

Post autor: Piter »

Występ znakomity.

A jak wrażenia po kolejnym singlu?
ODPOWIEDZ