Christina Aguilera

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
pokropek
The story so far
The story so far
Posty: 484
Rejestracja: 31 paź 2007, 19:09
Lokalizacja: ,,./

Re: Christina Aguilera

Post autor: pokropek »

Świetna piosenka i genialny teledysk
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

Christina wydała w piątek (21 stycznia) hiszpańskojęzyczną EPkę "La Fuerza", niestety tylko narazie w formie cyfrowej i streamingowej. Mam nadzieje, że po premierze wszystkich trzech zostaną wydane w formie fizycznej jako jedna płyta co często robią artyści. EPka promowana była do tej pory przez dwa single wraz z teledyskami, które ukazały się jeszcze w tamtym roku czyli "Pa Mis Muchachas" i "Somos nada" oraz wydany w tym roku "Santo". Prócz singli podoba mi się jeszcze piosenka "La Reina". Ktoś słuchał? Jak opinie?
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Christina Aguilera

Post autor: Wojtuś »

Ta epka bardzo mi się podoba i jestem bardzo ciekawy części dalszej. Przy Santo nóżka sama chodzi :d . Najlepsza piosenka to La Reina i mam nadzieję, że będzie więcej takich perełek na kolejnej części.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Christina Aguilera

Post autor: wodawodnista »

Świetna EPka, bardzo 'skondensowana' jak na 6 piosenek. Myślę, że pozostałe EPki będą takie same - 2 ballady z czego jedna niekomercyjna jak Reina i jedna komercyjna jak Somos Nada, 2 featy i 2 solo uptempo/midtempo.

Generalnie to 18 piosenek naraz doprowadziłoby mnie naraz do zawrotów głowy, więc dawkowanie na plus.

Krysia przy tej EPce jest czerwona przy drugiej rzekomo ma być brunetką, aby w trzeciej ostatecznie stac się "sobą" blondi.

Pomimo, że nie jest to żaden rewolucyjny projekt to miło popatrzeć, że komuś się chce po prawie 25 latach kariery. Stylistyka może się komuś podobać lub nie, ale jest "jakaś" a te teledyski fajnie ożywiają jej wideografię, która była zaniedbana przez ostanie 10 lat. Na pewno będą jeszcze po 2 klipy z pozostałych EPek. 7 klipów w rok to coś.

Generalnie to trzeba przyznać, że jak ktoś otworzy jej katalog muzyczny za 50 lat to ma w czym przebierać. Kobieta zrobiła wszystko co się dało muzycznie. 6 bogatych płyt studyjnych, 2 po hiszpańsku, świąteczna, soundtrack i masa piosenek do filmów/kolaboracji u innych artystów.


A i żeby nie było! Płyta angielska nowa też jest w fazie produkcji, ale pewnie nie wyjdzie przed 2024 rokiem licząc jej tempo.
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

Dlatego też Christina jest moją ulubioną artystką bo każda płyta jest inna i lubi eksperymentować z różnymi gatunkami muzycznymi co jej czasami różnie wychodzi ale doceniam same starania. Porównajmy ją z taką P!nk, która może osiągnęła większy sukces komercyjny i jest grana w radiach, ale jako artystka na przestrzeni dwudziestu lat stoi w miejscu i robi wszystko nadal na jedno kopyto. Szkoda, że Christina nie była taka chętna do kręcenia teledysków za czasów "Bionic" czy "Lotus".
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Christina Aguilera

Post autor: wodawodnista »

https://www.youtube.com/watch?v=SyP9S_wHG_4

Jestem w szoku, Christina wydała 4ty (a tak naprawdę 5ty - Santo ma dwie wersje teledysku, jedną alternatywną zupełnie inną wydaną na jej Fb) z pierwszej 6cio piosenkowej EPki. Szok.

Oto La Reina <3 <3 <3

Smutne, że ta jedna piosenka bije całą piosenkografię Edyty naraz jednym położeniem pięściarskim :lol3:
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

Christina 30 maja wypuściła kolejną EPkę "La Tormenta" z pięcioma nowymi utworami. Najbardziej podoba mi się "Traguito", który spokojnie mógłby pretendować do hitu lata, co oczywiście nie nastąpi bo już nie puszczają jej muzyki w radiu i telewizji. Drugą piosenką jest "Cuando me de la gana" podobne do "La Reina" z pierwszej EPki. Ponadto Christina zapowiedziała trzecią ostatnią EPkę "La Luz" oraz płytę "Aguilera" która miałaby zawierać wszystkie ostatnio wydane hiszpańskojęzyczne utwory, czyli tak jak przewidziałem.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Christina Aguilera

Post autor: Wojtuś »

Płyta Aguilera już się ukazała 31 maja i zawiera piosenki z dwóch epek plus drugą wersję piosenki Cuando Me De La Gana w duecie z Christianem Nodalem:
https://www.youtube.com/watch?v=AzUcfZLmJhs
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

To na pewno nie jest ostateczna wersja płyty bo przed nami jeszcze premiera ostatniej EPki "La Luz" z której utwory zamkną tracklistę płyty "Aguilera". Domyślam się, że płyta zostanie wydana następnie w formie fizycznej.
Gerogina48
Hope for us
Hope for us
Posty: 49
Rejestracja: 19 maja 2022, 11:54
Lokalizacja: Wrocław

Re: Christina Aguilera

Post autor: Gerogina48 »

Wieki jej nie słuchałam :(
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Christina Aguilera

Post autor: wodawodnista »

To nie jest ostateczna wersja płyty. Ostateczna będzie po wydaniu 3 EPki i pewnie w wersji fizycznej. 3 EPka wychodzi już zaraz, najprawdopodobniej do końca września. Być może jakaś dodatkowa niespodzianka na całą płytę, która pewnie wyjdzie razem albo dzień później po EPce.

La Tormenta mi się mniej podoba niż La Fuerza, ale nadal jest smacznie :-D . Brujeria jest wybitna. Szkoda, że teledysk miał jakies problemy i wyszedł po 2 miesiącach od zapowiedzi (Sueltame) co kompletnie rozbroiło całą "mini erę". "Traguito" mi się podobało na samym początku, ale jednak to poziom hiszpańskiego Your Body więc nie wiem o co chodzi... podobno to miała być (jak nazwa wskazuje - 'burza') część płyty "struggles" o różnych problemach a tu tak niewiele tego :lol3: Brujeria kompletnie nie pasuje do letniej Epki. Coś Krychon pomieszał budyń z majonezem.

Do singla z La Luz już został nakręcony klip, więc jeszcze jeden minimum będzie w tym roku. Też są plotki, że jakiś klip wyjdzie na Halloween więc być może Brujeria, bo to bardzo by pasowało, chociaż nie wiem czy sens byłby cofać się do poprzedniej Epki.

Nadal La Reina #1.

Dodano po 18 godzinach 39 minutach 11 sekundach:
Gratulacje Christina! 7 nominacji do latynoskich nagród Grammy, dowaliłaś do pieca :shock: :PP :d
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Christina Aguilera

Post autor: wodawodnista »

https://www.youtube.com/watch?v=a6U0NuNx6Rs

"No Es Que Te Extrane"

Nowy singiel. Koniec tej ery.
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

Mimo, że "Aguilera" słabo się sprzedała i próżno szukać jej na listach przebojów to zyskała uznanie krytyków. Wczoraj odbyła się gala rozdania nagród Latin Grammy do których "Aguilera" była nominowana w aż 7 kategoriach. Ostatecznie wróciła z jedną wygraną statuetką w kategorii "Best Traditional Pop Vocal Album". To nie wszystko. Niedawno ogłoszono nominacje do nagród Grammy i "Aguilera" jest nominowana w dwóch kolejnych kategoriach. Gala odbędzie się w lutym.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Christina Aguilera

Post autor: wodawodnista »

Grammy's nic nie znaczą w dzisiejszych czasach, jednak pomimo to każdy chce je mieć, więc. To duży sukces jak na prawie 25 lat kariery.

Niedługo też teledysk do Cuando Me De La Gana (7my klip w tej erze a nawet i 8my bo Santo ma dwie wersje). Krysi się znowu chce. Pewnie 2023 rok to będzie czas odpoczynku a w 2024 w końcu kolejna płyta po angielsku.

Męcząca już jest trochę ta era, więc niech kończy.

Christina też wyda w niedalekiej przyszłości dokument o swoim życiu, który już jest nagrany i jest w produkcji.
Barthez89
Sit down
Sit down
Posty: 50
Rejestracja: 20 lis 2014, 19:42
Ulubiony album: Invisible
Ulubiona piosenka: Impossible
Lokalizacja: Łódź

Re: Christina Aguilera

Post autor: Barthez89 »

Christina wydała niedawno ballade "Learning to fly", która znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu animowanego "Psi patrol". Pod koniec grudnia rozpocznie drugą rezydenturę w Las Vegas. Pracuje także nad musicalem "Burleska" na podstawie filmu z 2010 roku który ma być wystawiany na West Endzie. Ponadto dostała kolejną nominację do Latin Grammy 2023 w kategorii "Record of the year" za piosenkę "No es que te Extrane" z którą niestety nie ma szans na wygraną bo konkuruje z Shakirą, Malumą czy Rosalią, a sama piosenka jest dosyć słaba. Jednak sama nominacja to ogromny sukces.
ODPOWIEDZ