Shakira

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shakira

Post autor: Kamui Shiro »

Jesteś optymistą co do Shakiry, jeśli po przejściu ostatniego anglojęzycznego albumu w Stanach bez większego echa (debiut na miejscu 2, ale ogólnie letnie przyjęcie, wszystkie single też lekko zawiodły - było w porządku komercyjnie, lecz poniżej 'pierwszej ligi') i trwającej już tyle czasu obecności aktualnego wydawnictwa na rynku spodziewasz się tam większych zaskoczeń komercyjnych. No chyba żeby wystąpiła na Superbowl. Czas pokaże, moim zdaniem mamy rózne definicje tego, co jest "pierwszą ligą" i też już nie mam siły na dalszą dyskusję ;) upierasz się, że Shakira bardziej liczy się od Beyonce - spoko. Może faktycznie, na przykład w Kolumbii.
Jeśli wyjdzie nowa anglojęzyczna płyta, to będzie o czym pisać.
Shakira to jest zupełnie inny przypadek. Ona stała się megagwiazdą na przełomie 2001 i 2002, miała wielkie hity (Whenever, Wherever, Hips don't lie, Waka waka), a teraz, kiedy jest już 40-letnią kobietą, jej nowe utwory podbijają YouTube i Spotify.
Ale nie podbijają aż tak jak tamte. O co my się spieramy? Była bardziej na czasie w minionej dekadzie i tyle...
Każdy przypadek jest inny. Jej oglądalność zapewniła piłka nożna i duety z popularnymi latynoskimi wykonawcami, bez takiego duetu podobnie utonęłaby niedawno Mariah Carey.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Shakira

Post autor: Steffie »

Shakira ma specyficzny glos, sposob spiewania oraz wystepowania, mozna to lubic albo nie, jednak na pewno jest gwiazda. Pod tym linkiem maly przeglad jej przebojow - momentami takie disco latino, a wystepowala juz od 12 roku zycia:
http://www.facebook.com/nuevamujerlatam ... 101089955/
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shakira

Post autor: Kamui Shiro »

Nikt nie kwestionuje jej gwiazdorstwa :lol: w koncu reklamowała nawet bodajże pastę do zębów.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Shakira

Post autor: fookmetoo »

Nie czuję jej ostatnich "hitów". Mam wrażenie że muzycznie i lirycznie jej szczytem było Fijacion Oral, potem już było coraz gorzej. Tak jakby zupełnie straciła zainteresowanie muzyką i śpiewem. Nawet jej wokal zrobił się słaby, na Fijacion Oral ostatni raz próbowała coś udowodnić (góry w Don't Bother).

Bez wątpienia jej najlepsze lata muzycznie to 1996-2003.

I fakt, bez featuringów nie miała by już przebojów, no może gdyby nagrała coś dobrego.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shakira

Post autor: Kamui Shiro »

Ma duży potencjał niektórych nagran wg mnie, wciąż czasami się stara... Dare na przykład to bardzo przebojowy kawałek, choć osobiście za ta piosenką niezbyt przepadam. Po prostu te utwory - niefeaturingowe - coraz mniej już zdobywają popularności, więc nic dziwnego, że jest wrażenie, jakby i jej mniej się chciało.
Awatar użytkownika
Rad.
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 271
Rejestracja: 03 gru 2012, 13:42
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Dotyk
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Rad. »

Z twórczością Shakiry przez ostatnie lata nie było mi jakoś szczególnie po drodze, ale ostatnio pojawiła mi się na YouTube miniatura do „girl like me” i zachęciła mnie do kliknięcia.
Co prawda Shakira jest tutaj na featuringu, niemniej wg mnie skradła i piosenkę, i teledysk.
Ten układ taneczny to mistrzostwo. Do tego wizualny 80’vibe robi robotę.
To dzięki niej mam ochotę częściej włączać tę piosenkę - koniecznie z teledyskiem.
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Gosia1423 »

Zgadzam się, teledysk i układ taneczny bomba. Mam zastrzeżenia jedynie, co do tekstu piosenki :gwizd:
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Shakira

Post autor: fookmetoo »

Jej stytlizacja w tym klipie przypomina mi jej sesje foto z 1993 roku.

Obrazek
ODPOWIEDZ