Shakira

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Joan
Lunatique
Lunatique
Posty: 2846
Rejestracja: 24 sie 2007, 17:36
Ulubiona piosenka: Tafla
Kontakt:

Re: Shakira

Post autor: Joan »

A przypadkiem to nie playback?
Awatar użytkownika
ediva
Linger
Linger
Posty: 936
Rejestracja: 17 mar 2014, 18:55
Ulubiony album: Nie Wiem Kiedy
Ulubiona piosenka: Nie Wiem Jak
Lokalizacja: Majami Bicz

Re: Shakira

Post autor: ediva »

Największe dokonanie Szakiry to Waka Waka :)
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Shakira

Post autor: endeven »

Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Dobi »

Trafiła się w tym roku Shakirze wyjątkowa fucha ;) Zaśpiewać utwór do filmu Disneya to zawsze miła rzecz, a jeszcze jak film zbiera same pozytywne recenzje to radość dwojaka ;)

-> Shakira - Try Everything (Official Video)

Kto nie oglądał "Zwierzogrodu" szczerze polecam :d :hula:
Awatar użytkownika
agnete
Sit down
Sit down
Posty: 81
Rejestracja: 28 mar 2016, 16:57
Ulubiona piosenka: Stop
Lokalizacja: Polska

Re: Shakira

Post autor: agnete »

Taki okej ten utwór. Pozytywny, dziecięcy :)
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Dobi »

Nowy singiel od Shakiry! Tym razem po hiszpańsku :d -> Chantaje (Audio) ft. Maluma

Mi się podoba. Ma przyjemny bit i miło buja :kastaniety:


--------------

Teledysk do nowego singla -> Chantaje (Official video) ft. Maluma

Piosenka podoba mi się coraz bardziej, tak jak pisałem powyżej miło buja i lekko płynie. Jak zwykle jestem też pod wrażeniem tańca Shakiry :hula2:
Awatar użytkownika
fanusia_anka
Impossible
Impossible
Posty: 1524
Rejestracja: 04 cze 2010, 22:15
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poznań

Re: Shakira

Post autor: fanusia_anka »

Nowa wersja piosenki Shakira - Chantaje (Versión Salsa)[Official Video] ft. Maluma :D

https://www.youtube.com/watch?v=tVcE5PFXpbQ

Bardzo fajne rytmy salsy :smile: :smile: :smile: :smile:
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Dobi »

Kolejny nowy singiel od Shakiry :d :aloha:

Tym razem trochę "prywaty" bo ponoć piosenka dedykowana jest jej mężowi. Brzmi bardzo pozytywnie :d

-> Me Enamoré (Official Lyric Video)

Poza tym Shakira udziela się w duetach. W ciągu ostatnich miesiącach pojawiła się gościnnie w dwóch utworach. W jednym z nich pochwaliła się również tańcem :aloha:

-> Black M - Comme moi (Clip officiel) ft. Shakira
-> Prince Royce, Shakira - Deja vu (Official Video)

--------------------

Teledysk do singla -> Me Enamore (Official Video)

Bardzo pozytywny i ładny teledysk. Występuje w nim oczywiście partner Shakiry któremu zresztą dedykowana jest piosenka :d

26 maja z kolei ukarze się nowe album piosenkarki zatytułowany "El Dorado".
Awatar użytkownika
dorota
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5859
Rejestracja: 08 gru 2004, 21:38
Ulubiona piosenka: To,co najlepsze
Lokalizacja: Sopoćkowo

Re: Shakira

Post autor: dorota »

:pomysl: Płyta po hiszpańsku?
Awatar użytkownika
Dobi
Administrator
Administrator
Posty: 4258
Rejestracja: 23 gru 2004, 12:46
Ulubiona piosenka: Smocze wzgórze
Lokalizacja: Warszawa

Re: Shakira

Post autor: Dobi »

Będzie mix hiszpańsko-angielski :d
1. Me Enamoré
2. Nada
3. Chantaje (feat. Maluma)
4. When a Woman
5. Amarillo
6. Perro fiel (feat. Nicky Jam)
7. Trap (feat. Maluma)
8. Comme moi (con Black M)
9. Coconut Tree
10. La Bicicleta (con Carlos Vives)
11. Deja vu (con Prince Royce)
12. What We Said (feat. MAGIC!)
13. Toneladas
:aloha:
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shakira

Post autor: Kamui Shiro »

Zaglądałem właśnie na wikipedię Shakiry i przypomniały mi się słowa w innym temacie:
Ray pisze:Zresztą Shakira, Lady Gaga czy P!nk też nadal radzą sobie bardzo dobrze.
Czy Pink bardzo dobrze, to się okaże. Ok, jedna. Gaga dobrze, ale dzięki Superbowl - to uratowało jej gasnącą popularność. Na chwilkę zresztą. A Shakira? Proszę Cię, zerknij na notowania sprzedaży. Poza krajami latynoskimi jest popularna w znaczącej mierze właściwie tylko wśród latynoskiej mniejszości w Usa,no i w krajach typu Polska, Francja. I nawet w tym Usa jej ostatni album osiągnął tylko 15 miejsce. W UK 54. A ja o jego istnieniu nawet nie wiedziałem... Zainteresowałem się dopiero przy okazji przyjemnej piosenki "Me enamore". To chyba jednak świadczy o tym, że Shakira nie jest obecnie gwiazdą pierwszej ligi, jak stwierdziłeś, nie ujmując nic jej legendzie.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shakira

Post autor: niuto »

Shakira w zasadzie nigdy nie była gwiazdą pierwszej ligi w USA, choć miała też dobre momenty jak "Hips don't lie". Raczej budowała swoją popularność na Ameryce Południowej i Europie. Zresztą nie wiem co twoje stwierdzenie ma udowodnić. Porównajmy sprzedaż ostatnich trzech albumów Shakiry i Britney. Ta druga wypada zdecydowanie bladziej, choć miała status megagwiazdy na całym świecie.
ray
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3400
Rejestracja: 01 sty 2015, 23:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Łódź

Re: Shakira

Post autor: ray »

Kamui Shiro,
Shakira ma bardzo, bardzo dobre wyniki na YouTube. Klip do Chantaje po zaledwie 9 miesiącach od premiery ma 1,7 miliarda wyświetleń.
Na Spotify Shakira miała w tym miesiącu 20,2 milionów słuchaczy i zajmuje 42 miejsce na świecie (dla porównania: Britney miała w tym miesiącu 8,7 mln słuchaczy i zajmuje 166 miejsce).
Shakira skończyła w tym roku 40 lat, jest obecna w branży od ponad 20 lat, a mimo to wciąż jest na topie. Fakt, w Stanach nigdy nie była megagwiazdą pierwszej ligi, ale globalnie ona radzi sobie teraz nawet lepiej nie tylko od Britney, ale też od Lady Gagi, Jennifer Lopez czy P!nk. Tak więc nie umniejszajmy sukcesów pani Shakirze. :PP

Odkryłem, że Shakira jest ode mnie starsza dokładnie o 10 lat. Ona urodziła się 2 lutego 1977, a ja - 2 lutego 1987. :)

Fanem muzyki Shakiry nigdy jakoś specjalnie nie byłem, ale jej największe hity (Whenever, Wherever, Underneath your clothes, Hips don't lie, Waka Waka) lubię do dziś. I uwielbiam piosenkę i teledysk She wolf. <3
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Shakira

Post autor: Kamui Shiro »

Ray, Ty sobie upatrzysz jakiś przejaw "popularności"/ "gwiazdorstwa" i analizując jeden, ignorujesz pozostałe. Co z tego, ze klipy Shakiry maja duzo wyswietlen, skoro albumy ostatnie sprzedają się coraz gorzej? Globalnie najlepiej radzą sobie superkiczowate boysbandy i girlsbandy koreanskie i japonskie, a czy to czyni z nich - cytując Ciebie - gwiazdy pierwszej ligi? Co najwyżej na Dalekim Wschodzie. Shakira jest królową południowoamerykanskiego popu, to nic dziwnego, że ma zawsze mocną bazę zainteresowanych w krajach hiszpanskojezycznych. Ale poza nimi ma już bardzo pod górkę.Zaczęła jako gwiazda w swoim rejonie swiata, na chwilę wyszła poza - i znowu wrocila. Porownania do kogokolowiek innego są naprawdę mało przemyślane i zbędne.
Ray pisze:Odkryłem, że Shakira jest ode mnie starsza dokładnie o 10 lat. Ona urodziła się 2 lutego 1977, a ja - 2 lutego 1987
I jeszcze coś was łączy. Ona ma nieznośnie beczący głos, a Ty nieznośnie naginasz fakty pod swoje widzimisię.
Tak poza tym, cóż za istotna informacja dla nas wszystkich :o a ciocia mojej sąsiadki z drugiej bramy ma nawet ten sam znak zodiaku co wy! oo.

niuto pisze:Porównajmy sprzedaż ostatnich trzech albumów Shakiry i Britney. Ta druga wypada zdecydowanie bladziej, choć miała status megagwiazdy na całym świecie
Ile razy mam powtarzać, że te porownania piosenkarzy to durnota?
Naprawdę, nie bądźmy jak dzieci...
Ciekawe, jak sprzedała się jakaś ostatnia Cher czy inna Dzidzia Piernik i czy w zwiazku z tym odbierany jest automatycznie status megagwiazdy, na ktory zapracowali sobie wszyscy wczesniej? Ludzie, włączcie myślenie, ja wiem, że najbardziej cieszy oko to, co błyszczy najbliżej. Ale na zasadzie Twojego porownywania to Taylor Swift, a nawet Lana del Rey, jest większą megagwiazdą niż Madonna i dajmy na to Janet Jackson. . Nie liczy się tylko to, co tu i teraz, i nie tylko listy przebojów i ilość wyświetleń. Ile macie lat? Bo rozumujecie jak pokolenie pokemonów.

Ostatni album Shakiry pod względem list przebojow (i sprzedaży chyba też) ma gorsze wyniki niż Glory. A to już coś.
Ostatnio zmieniony 05 wrz 2017, 22:47 przez Kamui Shiro, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Shakira

Post autor: niuto »

Kamui, ale ostatnie albumy Shakiry też radzą sobie dużo lepiej niż płyty Britney. "Sale del sol" - 2,3mln, "Shakira" - 1,5mln. Nie ma jeszcze danych ostatniej płyty. A weźmy pod uwagę to, że ostatnia płyta (jak i Sale del sol") to wydawnictwa hiszpańskojęzyczne, więc na dzień dobry mają ograniczoną liczbę odbiorców w porównaniu z płytami Britney.
ODPOWIEDZ