Mariah Carey

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

audarya pisze:nie znalam, narobilas mi checi na kupienie tej plyty, choc wszystkie nagrania Mimi mam od lat tylko w mp3...
Ja tez mam mp3, ale akurat jesli chodzi o Mariah, to mam wszystkie jej plyty i duzo singli. ;)
Krolowa jest tylko jedna, jak to mowia. Znaczy u mnie jesli chodzi o wokale zenskie, to Mariah jest w 1 Trojce - na miejscu 1. :P

audarya pisze:Mnie niestety ominela trasa, ale udalo mi sie dostac bilet (na najdalsze miejsce ever w hali O2, z ktorego widocznosc byla naprawde kiepska) na koncert swiateczny w 2017, dziwnym trafrem obsluga przyszla do mnie i jeszcxe kilku osob, i poprosila, zeby zejsc z balkonu na dol, mniej wiecej na srodek sali ze swietna widocznoscia, bylam zszokowana i szczesliwa - spelnienie marzenia z dziecinstwa - na szczescie bylo tez (jak pewnie zwykle) kilka utworow nieswiatecznych. Mimi byla wtedy po operacji, prawie sie nie ruszala, nie byla w super-najlepszej kondycji wokalnej, ale i tak bylo cudownie! Naprawde sie starala
Super! Pewnie tak bylo, ona daje duzo z siebie fanom, chce jak najlepiej wypasc, stara sie. Wystarczy spojrzec na rok jubileuszowy w czasach Covid-19. ;)

Dzis znow w mojej glowie inny kawalek - OHOMO:
http://www.youtube.com/watch?v=fjUV68rdYbU
Awatar użytkownika
betka
The story so far
The story so far
Posty: 555
Rejestracja: 10 gru 2004, 19:57
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: OnTheRun/KolorowyWiatr
Lokalizacja: wrocław

Re: Mariah Carey

Post autor: betka »

Steffie pisze: Krolowa jest tylko jedna, jak to mowia. Znaczy u mnie jesli chodzi o wokale zenskie, to Mariah jest w 1 Trojce - na miejscu 1. :P
A kto jest na podium obok królowej?
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

betka pisze:
Steffie pisze: Krolowa jest tylko jedna, jak to mowia. Znaczy u mnie jesli chodzi o wokale zenskie, to Mariah jest w 1 Trojce - na miejscu 1. :P
A kto jest na podium obok królowej?
Oczywiście Edyta oraz Whitney. :d

A dziś znów u mnie na replay DYTOM:
http://youtu.be/ZCT2SwQSigY

<3
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: wodawodnista »

Maryśkowy jubileusz wyszedł super i jak najbardziej się z Wami zgadzam. Jedyne co mnie bawi w tym projekcie "rarytasowym" to oryginalna wersja "Loverboy", które brzmi strasznie tandetnie jak jakaś nieudolna podróbka "Dreamlover" :lol3: Mariah w sumie powinna wysłać kwiaty piosenkarce, której nie zna, że nie zostało to wydane i zostało zastąpione dużo lepszym samplem i masteringiem piosenki :edi:
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Mariah Carey

Post autor: endeven »

Blur pisze:Składankę promuje singiel Save the Day zawierający sample z Killing Me Softly.
uzależniłem się. znakomite.
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

A dzisiaj premiera wspólnego, drugiego już po „I know what you want” utworu Mariah z Busta Rhymes. Tytuł to „Where I belong”.
-> https://youtu.be/W-McF18_JRw
Piosenka z potencjałem na przebój, ale hita pewnie nie będzie. Myśle tez, że Mariah już na tym nie zależy.
Awatar użytkownika
Himcio
Impossible
Impossible
Posty: 1789
Rejestracja: 30 sie 2009, 19:22
Ulubiony album: Kiss Me Feel Me
Ulubiona piosenka: Under Her Spell
Lokalizacja: Lubartów
Kontakt:

Re: Mariah Carey

Post autor: Himcio »

Czołem! 4 grudnia premiera koncertu świątecznego, a w nim m.in. "Oh Santa" z Arianą i Jennifer Hudson, które wydane będzie jako singiel! :shock:

https://www.upi.com/Entertainment_News/ ... 605712416/
Awatar użytkownika
Steffie
Impossible
Impossible
Posty: 1671
Rejestracja: 13 wrz 2017, 13:30
Lokalizacja: Ziemia

Re: Mariah Carey

Post autor: Steffie »

Jak ja kocham te kobiete, ona mnie nigdy nie zawiodla muzycznie. 8P

Mariah - All I want for Christmas...
http://www.youtube.com/watch?v=rx0tYzkkasY
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Mariah Carey

Post autor: Angie29 »

Marysia jest Diva i to wielka. Jej całe życie oparte jest a muzyce i ma bogata Dyskografię. Za to ja cenie i uwielbiam wracać do jej muzyki. Love Marysia.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: wodawodnista »

Mariah rzeczywiście wielką artystką jest, ale nie przesadzajmy z tą jej bogatą dyskografią. Jej kariera dzieli się na dwa mocno zaznaczone działy: związek z Matollą i po nim. Czyli wielka pop-soulowa diva w czarnej sukience do kostek i raz dobre raz za 5 groszy dla ubogich rnb w krótkiej różowej sukience Barbie ;-)

W swojej karierze wydała wiele niewypałów -90% E=MC2 jako płyta powinna skończyć w koszu, Emancipation poza singlami niewiele magii w sobie ma. Pomijam też te tragiczne single jak Boy I Need You. Sam jestem fanem, ale akurat dyskografia Maryśki jest taka sobie jako całość patrząc na całe 30 lat. Butterfly też jest kiepskie, ale ma The Roof i My All, więc nie będę już taki chamski :edi:

Kurdę oby dzięki Arianie to Oh Santa nie skończyło na #1 :lol3:
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Mariah Carey

Post autor: Angie29 »

No tak sprzedać ponad 69 mln płyt i 200 mln z singlami to faktycznie kiepski dorobek muzyczny. Albumów też wydała więcej niż nasza Diva o 50 procent. Ale to faktycznie niewielka dyskografia i kariera muzyczna co tam Maryśka do innych artystów......
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: wodawodnista »

Chyba nie zrozumiałem w takim razie tematu czy mówimy o jej muzyce czy o sprzedaży jej muzyki. Pardon.

Adele sprzedała 50 mln płyt na świecie przynajmniej '21' i '25' z czego '25' to jakieś popłuczyny po barszczu, nuda jak flaki z olejem.
Angie29
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 383
Rejestracja: 24 lis 2016, 19:30
Ulubiony album: My
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij nas
Lokalizacja: Niemcy

Re: Mariah Carey

Post autor: Angie29 »

Miałem na myśli jedno i drugie. Dyskografia to dla mnie kto ile wydał albumów i singli. Marysia wydała pełno.
Do tego można dodać sprzedaż płyt i singli a tego również miała ogrom i jest legenda. Co innego jeśli ktoś wydał jedna płytę i sprzedał ją w 20 mln też może być legenda w Stanach ale wydał tylko jedna płytę. TYLKO to już inny temat. Co do Marii uważam, że nie ma jakiejś świetnej swojej dyskografii lecz ją po prostu ma.
Nie czarujmy się świetne albumy ma z 3 z czasów lat 90 tych reszta to beznadzieja z pojedynczymi singlami... Też tak uważam jednak nawet gow.. jest zaliczane do Dyskografii Artysty .
Awatar użytkownika
pijej1
Lunatique
Lunatique
Posty: 2747
Rejestracja: 03 mar 2005, 11:37

Re: Mariah Carey

Post autor: pijej1 »

Górniak ma tylko Dotyk!
Sorry to nawet nie płyta tylko covery piosenek plus 5 chyba nowych :lol3:
Reszta płyt to dla świata jak się okazało jakiś dramat w Polsce też zresztą miały kiepską sprzedaż. Pamiętam moje zażenowanie gdy wydała perłę nikt tego nie kupował i ledwo się załapała na top trendy
Awatar użytkownika
Love2Love 1990-2016
If I give myself (up) to you
If I give myself (up) to you
Posty: 301
Rejestracja: 05 sty 2016, 23:55
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Kraków

Re: Mariah Carey

Post autor: Love2Love 1990-2016 »

Kolaboracja Mariah z Arianą Grandę i Jennifer Hudson w świątecznym utworze Mariah sprzed 10 lat pt. „Oh Santa”.
-> https://youtu.be/G2bx3FzgJ6o
Bardzo lubię tę piosenkę, świetnie brzmi w wykonaniu tego tria. Świetny pomysł na przypomnienie o tym utworze, bo zawsze uważałem ze ma potencjał na przebój. Super ze dostał drugie życie i to w jakim składzie :d
ODPOWIEDZ