Alicia Keys

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
lisa
Make it happen
Make it happen
Posty: 177
Rejestracja: 24 sie 2007, 22:55
Lokalizacja: prosto z drzewa

Alicia Keys

Post autor: lisa »

Nie znalazłam na forum żadnego tematu poświęconego Alicii, co moim zdaniem woła o pomste do nieba :D
Właściwie pokochałam ją już w momencie wydania debiutanckiego albumu ( z boskim "Fallen" czy "A woman's Worth"). Potem przyszedł słynny "pamiętnik" ( "The Diary of Alicia Keys") z moją chyba ulubiona piosenką Alicii "If I Ain't Got You". W listopadzie światło dzienne ujrzała trzecia ( powtórnie genialna) płyta, "As I Am", a singlem pilotującym było rewelacyjne "No One".... w międzyczasie Alicia zaliczyła jeszcze Unplagged w bodajże 2005 r. i koszmarny duet z Usherem, lepszy z Aguilerą....
Alicia jest chyba jedną z najnormalniejszych wokalistek tego pokroju... Za co jestem jej bardzo wdzięczna... Tylko jej pozazdrościć starannego wykształcenia muzycznego i tej cudownej, charakterystycznej barwy. Jest dziewięciokrotną zdobywczynią nagrody Grammy.

Tutaj parę występów


No One (live)

"If I ain't Got you" ( live)

Fallin' (live)

A Woman's Worth (live)

A wy co myślicie? :D
Ostatnio zmieniony 20 sty 2008, 15:24 przez lisa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pilsner
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 671
Rejestracja: 08 lut 2006, 18:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: "That's the way..
Lokalizacja: małopolskie

Re: Alicia Keys

Post autor: pilsner »

no fakt wielkie zaniedbanie!

Jak dla ,mnie ALa to mój nr 1. ever, kocham jej mzuyke, styl, dwie pierwsze płyty katuje do dzisiaj niemiłosiernie, a troche czasu od ich wydania minęlo

As I am troche mnie zawiodło, zbyt odeszła od soulu i R&B, a szkoda
choć i tak kilka perelek na tej plycie sie znalazło!
świetna wokalistka, az dziw bierze ze u nas nie jest jakos tak bardzo popularna,
Awatar użytkownika
ANETA
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5726
Rejestracja: 08 gru 2004, 14:14
Ulubiony album: Edyta Górniak
Lokalizacja: Łomża

Re: Alicia Keys

Post autor: ANETA »

Ala wydaje sie być jedną z najbardziej normalnych wokalistek. Zabiega raczej o tą dobrą sławę, chce żeby ludzie docenili głównie jej muzyke a nie chadzanie bez majtek (I still love you Britney! ;) ). Większość jej piosenek mi się podoba a najbardziej ,,Diary", ,,Karma" i najnowsze ,,No one"
juleczka2
Sit down
Sit down
Posty: 52
Rejestracja: 14 sie 2007, 17:19
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Bramy piekieł

Re: Alicia Keys

Post autor: juleczka2 »

Powiem wam, że Alicia Keys zrobiła dla mnie wiele.... Niby tylko muzyka, niby nic niezwykłego, ale jednak potrafi, w jakiś dziwny sposób przywrócić mi spokój...
Dla mnie to jeden z największych talentów na światowym rynku muzycznym-zachwycający glos, charyzma, ciekawe piosenki. Dzięki temu nie musi golizną zyskiwać popularności... A, że Alicia nie jest popularna.. to pewnie ma związek z tym, że nie wywołuje skandali, nie chodzi bez majtek ( :P ) ani nie adoptuje dzieci, przez co wydaje się prasie mało interesująca. I dobrze.
Kiedy wydawała swój debiutancki album byłam jeszcze nastolatką, teraz mam parę lat więcej, zmieniłam sie, jednak muzyka Alicii jest dla mnie nieprzemijająca, ponadczasowa i- chocbym chciała- nie mogę z niej wyrosnąć.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Alicia Keys

Post autor: Magda M »

lisa pisze:Nie znalazłam na forum żadnego tematu poświęconego Alicii, co moim zdaniem woła o pomste do nieba
temat był ale gdzieś zniknął jakiś miesiąc temu... podczas wysylania przez kogoś posta w tym temacie forum sie musiało zawiesić (ten typ tak ma ;) ) i dzieki temu ten temacik zniknął....
juleczka2 pisze:Kiedy wydawała swój debiutancki album byłam jeszcze nastolatką, teraz mam parę lat więcej, zmieniłam sie, jednak muzyka Alicii jest dla mnie nieprzemijająca, ponadczasowa i- chocbym chciała- nie mogę z niej wyrosnąć.
ja mam tak samo z Dotykiem i EG więc doskonale Cie rozumiem :)
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Alicia Keys

Post autor: Kamui Shiro »

Jest godnie zbudowaną, wesołą foczką i pięknie zawodzi foczym głosem w "No One" :) Następny singiel chyba już nie będzie takim hitem.

Nigdy nie byłem miłośnikiem Alicii, ale za parę piosenek jestem jej winien dozgonną sympatię: m.in. za You Don't Know My Name.

Debiutancka płyta jest za bardzo pompatyczna dla mnie.
Awatar użytkownika
B@r
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 11159
Rejestracja: 12 sty 2009, 18:04
Lokalizacja: Warszawa

Re: Alicia Keys

Post autor: B@r »

Wiedzieliście, że piosenki Alicii swego czasu reklamowały w USA Modę na sukces? CBS miał z Alą jakiś kontrakt podpisany. :D
Najbardziej ze wszystkich spotów lubię ten, do "Fallen": http://pl.youtube.com/watch?v=9nSz-U8HXG8
Te teksty bohaterów, na tle piosenki bossssssskie. :lol3:
Awatar użytkownika
lisa
Make it happen
Make it happen
Posty: 177
Rejestracja: 24 sie 2007, 22:55
Lokalizacja: prosto z drzewa

Re: Alicia Keys

Post autor: lisa »

Rany jaka wiooooocha.....
"No, it's over!!!!!!"
:lol3:

BTW trochę nie mogę zrozumieć wyboru na drugi singiel "LYNSMA". O ile "No One" na promo nadawał się doskonale bo był melodyjny i chwytliwy o tyle ta usypiająca ballada to kompletna porażka. Na płycie jest wiele dużo lepszych piosenkek.

Ile ja bym dała żeby zobaczyć teledysk do "Tell you something" :wub:
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Alicia Keys

Post autor: Marrcino »

Alicia wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Artystka promuje obecnie bestsellerowy krążek "As I Am", który swą premierę miał jesienią ubiegłego roku. Organizatorem koncertu jest agencja Adamiak Jazz, a występ Keys rozpocznie się o godzinie 19.00.

Ceny biletów:
120 złotych (stojące
200 złotych (sektor: A,B,C,D,E,V,W,Y,Z)
300 złotych (sektor: F,G,G1,H1,S1,T1,T,U)
900 złotych (miejsca VIP)

http://www.infomuzyka.pl/Muzyka/1,83570 ... ncert.html

Ktos sie wybiera :?: :>
Titter
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Edytoświrek: ja tu mieszkam!
Posty: 4106
Rejestracja: 09 gru 2004, 14:13
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Bede snila
Lokalizacja: Wichrowe Wzgorze

Re: Alicia Keys

Post autor: Titter »

Ja nie moge odzalowac ze mnie nie bedzie na tym koncercie... Nie wiem kto wymyslil srodek tygodnia na zorganizowanie koncertu takiej artystki :/
Marrcino
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5403
Rejestracja: 20 maja 2005, 18:18
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Sleep with me
Lokalizacja: Honolulu

Re: Alicia Keys

Post autor: Marrcino »

No wlasnie dziwnie, ale z tego co widze ona ma koncerty co drugi dzien. Wiec chyba tak akurat nam wypadło. Ja sie dzis dowiedzialem ze w czwartek musze byc na uczelni wiec kaaaaaaaaaaaaapa. :/

W piatek 10tego bedzie w Chorwacji a 11 w Serbii :D
Awatar użytkownika
Paula25
Sit down
Sit down
Posty: 74
Rejestracja: 27 sie 2009, 0:31
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: List
Lokalizacja: Polska

Re: Alicia Keys

Post autor: Paula25 »

Alicia Keys Try Sleeping with a broken heart

http://www.youtube.com/watch?v=KX867E0Amaw

Strasznie mi się ta piosenka podoba:)
Teledysk tez jest ok:)
Buratino
Hope for us
Hope for us
Posty: 41
Rejestracja: 19 lis 2008, 21:15
Ulubiony album: pierwszy
Ulubiona piosenka: Nie proszę o więcej
Lokalizacja: Głogowskie

Re: Alicia Keys

Post autor: Buratino »

Tak, swietna piosenka. Szkoda ze reszta plyty jest slabsza.
Magda M
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5847
Rejestracja: 10 sty 2005, 20:40

Re: Alicia Keys

Post autor: Magda M »

Buratino pisze:Tak, swietna piosenka. Szkoda ze reszta plyty jest slabsza.
moim zdaniem wiekoszośc utworów na płycie jest dobra. Uwielbiam Distance in time... Polecam też Empire State Of Mind (Part II), Wait Til You See My Smile, How It Feels To Fly, That's How Strong My Love Is oczywiście Doesn't mean anything i Try sleeping with a broken heart.... Zaskoczyć może Live is blind ze wzgl na barwę głosu Alicji... duet z Beyonce też niezły ale szybko mi się przejadł. Osobiście płytke polecam. W zestawieniu last.fm najczesciej słuchanych albumów ten jest u mnie na 1 miejscu. nie bez przyczyny :)
Awatar użytkownika
Meg
Mały Edzik
Mały Edzik
Posty: 4641
Rejestracja: 16 maja 2008, 22:25
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Trudno tylko jedną
Lokalizacja: Poznań

Re: Alicia Keys

Post autor: Meg »

Magda M pisze:duet z Beyonce też niezły ale szybko mi się przejadł.
A mi właśnie na odwrót nie mogę się uwolnić od niej... W sumie nie wiem co ta piosenka ma w sobie może ten chwytliwy refren. Po prostu uwielbiam 8P
ODPOWIEDZ