Basia

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Basia

Post autor: niuto »

Znam i jak dla mnie nie ma tam nic nadzwyczajnego. Takie proste popowe pioseneczki. Nie powiem, że kompozycyjnie jest miło, ale najbardziej zadziwia mnie rozpływanie się nad wokalem Basi :P Ale może po prostu jestem wypaczony wieloletnim słuchaniem Mariah i Edyty.
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Basia

Post autor: Flux »

W prostocie tkwi jak widać siła, zwłaszcza że Baśka jest bezpretensjonalna, nie puszy się i nie gwiazdorzy. A wokal ma bardzo miły dla ucha, o ładnej barwie. Nie sili się na żadne high notes, nie forsowała wokalu przez te wszystkie lata, dzięki czemu dziś brzmi właściwie równie dobrze jak lata temu lub niewiele gorzej podczas gdy Edyta i Mariah ledwo co są w stanie zaśpiewać swoje stare piosenki. Poza tym Basia pisze i komponuje, za co ma dodatkowego plusa, bo zyskuje na wiarygodności. Fenomen może polegać zwyczajnie na tym, że wstrzeliła się w odpowiednie miejsce, czas i zapotrzebowanie (w tym przypadku na południowoamerykańskie brzmienie).
Awatar użytkownika
Blur
Chyba nie piszę za dużo, co?
Chyba nie piszę za dużo, co?
Posty: 4487
Rejestracja: 28 lip 2007, 22:23
Ulubiona piosenka: Room For Change
Lokalizacja: Warszawa

Re: Basia

Post autor: Blur »

Ostatnia płyta Basi bardzo przyjemna, ale już o niej kompletnie zapomniałem.
Za to jej single z czasów świetności, co tak wojowały na Billboardzie kompletnie mi nie podchodzą.
Nie moja wrażliwość, ale fajnie, że osiągnęła jakiś namacalny sukces.
Awatar użytkownika
niuto
Lunatique
Lunatique
Posty: 2652
Rejestracja: 20 maja 2007, 13:36
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wicej
Lokalizacja: Grudziądz

Re: Basia

Post autor: niuto »

Flux - Mariah też sama komponuje, pisze teksty, produkuje i w ogóle chyba pakuje płyty do pudełek :P Jasne, że często w prostocie tkwi siła i sam słucham też mniej wybitnych głosów, ale Basia jest dla mnie jakaś taka przezroczysta po prostu, chociaż w okresie swojej świetności może wnosiła cos oryginalnego. Ja nie jestem w stanie ocenić tego z dzisiejszej perspektywy.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Flux pisze:W prostocie tkwi jak widać siła, zwłaszcza że Baśka jest bezpretensjonalna, nie puszy się i nie gwiazdorzy. A wokal ma bardzo miły dla ucha, o ładnej barwie. Nie sili się na żadne high notes, nie forsowała wokalu przez te wszystkie lata, dzięki czemu dziś brzmi właściwie równie dobrze jak lata temu lub niewiele gorzej podczas gdy Edyta i Mariah ledwo co są w stanie zaśpiewać swoje stare piosenki. Poza tym Basia pisze i komponuje, za co ma dodatkowego plusa, bo zyskuje na wiarygodności. Fenomen może polegać zwyczajnie na tym, że wstrzeliła się w odpowiednie miejsce, czas i zapotrzebowanie (w tym przypadku na południowoamerykańskie brzmienie).
Lubię tę bezpretensjonalność Basi, tę śląską osobowość, co myśli, to powie. Jest nietuzinkowa, prostolinijna. Ma trochę niewyparzony język.
Co do wokalu, zdarzały się wpadki w ostatnich latach, jak np. w X factorze, ale ogólnie dobrze się trzyma. Byłem dwa lata temu na jej koncercie, gdyby nie nagłośnienie, byłoby wyśmienicie. Najmilej wspominam właśnie "Dzień się budzi".
Jest kwestią gustu, czy się komuś podoba Basi głos i jej dokonania. Dla mnie warte uwagi są teksty, prawdziwe perełki. Ładnie i mądrze Basia czasem łączy słowa, zdumiewa mnie tym.
Fenomen Basi? Ano Edyta na ten przykład zawsze kogoś kopiowała lub przypominała. A tu, nie było drugiego takiego duetu, grającego taką muzykę. Łączyli pop, soul, jazz i wspomnianą muzykę latynoamerykańską. Oryginalność, dobre wpadające w ucho, nietuzinkowe kompozycje. To nie były sukcesy na miarę Madonny czy Michaela Jacksona, ale piosenki pojawiły się na znaczących listach, pojawili się fani, wierna publiczność, wśród której jest podobno sama Anita Baker. Fajne to były czasy. I fajna muzyka, taka elegancka. Dziś Basia wraca na polskie łono, bo niestety na zachodzie jej się raczej nie wiedzie. Może zawiniła promocja, bo "A gift" mógł stać się hitem. Fajnie, że znów nagrywa...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

Time And Tide, London ...N.Y-ukazały się reedycje 2 CD z bonusami , remiksami w przygotowaniu reedycja 1 cd z Matt Bianco ...
pełnia szczęścia , jak te płyty pięknie brzmią po remasteringu....
Tak właściwie to wydałem straszliwą kasę na odtworzenie sesji nagraniowych do tych albumów, gromadzenie singli, remiksów, wydań japońskich, a tu proszę ----wszystko na 2 CD podane na tacy...
Jubileusz 25-lecia zobowiązuje, dlaczego nie ma w planach reedycji Dotyku z bonusami, niewydanego materiałun na cd pomiędzy Dotykiem a E.G, wersji winylowych, można wytłoczyć kilkaset cd w wersji SACD w Japonii...
Ech.... :(
25luty
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 05 cze 2015, 15:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Zbąszyń

Re: Basia

Post autor: 25luty »

gdy nasza :edi: osiądnela taki sukces jaki baśka , glównie sprzedażowy to media w Polsce by szalały, i w Polsce :edi: na rowni by byla stawiana z Whitney czy mariah.

A tak zapomnialem że :edi: w swoim mniemamiu osiągnela jeszcze większy sukces na rynku europejskim a głównie na azjatyckim jak to kiedyś stwierdzi;la. :-)
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

BASIA sprzedała ponad 6 mln sztuk płyt na całym swiecie, ogromny sukces w USA, grana non stop w smooth jazzowych stacjach w radio itd...
25luty
Make it happen
Make it happen
Posty: 147
Rejestracja: 05 cze 2015, 15:08
Ulubiony album: Edyta Gorniak
Ulubiona piosenka: Nie zapomnij
Lokalizacja: Zbąszyń

Re: Basia

Post autor: 25luty »

BASIA sprzedała ponad 6 mln sztuk płyt na całym swiecie
Wow to kucze robi wrazenie aż lezka szczęścia że mamy w polsce ttaką Artystkę z tym pięknym wynikiem i z tyloma znaczącymi certyfikatami.
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Basia

Post autor: Piter »

Szkoda tylko, że ostatnie dokonania przechodzą bez echa. Kiepska promocja. Czy ktoś wie, kiedy nowy album?
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Basia

Post autor: Cypix »

Bob pisze:BASIA sprzedała ponad 6 mln sztuk płyt na całym swiecie, ogromny sukces w USA, grana non stop w smooth jazzowych stacjach w radio itd...
Sukces naprawdę był spory skoro, a o czym dowiedziałem się dopiero dzisiaj, występowała w najpopularniejszych programach telewizyjnych w Ameryce:

https://www.youtube.com/watch?v=SvVEBz8z82I

A tu u Lettermana :shock: https://www.youtube.com/watch?v=iAQN33bj0lE

I jeszcze jedna wizyta u Lettermana: https://www.youtube.com/watch?v=SiaMMTb8NBQ

Aż miło popatrzeć :D
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Basia

Post autor: endeven »

i to była prawdziwa amerykańska kariera i sukcesy!
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

Wyszły też reedycje pokryte 24 karatowym złotem- Matt Bianco -Whose ....i T&T.
To jest przykład światowej kariery!!!
Debiut solowy Basi posiadam w tej wersji...
Reedycje Matt Bianco i Basi, wcześniej Sośnickiej z bonusami, remiksami, wersjami demo, utworami niepublikowanymi, uważam za najszczęśliwsze muzyczne momenty w moim życiu w ostatnich 2 latach ...
Bob
Lunatique
Lunatique
Posty: 2847
Rejestracja: 08 gru 2004, 13:26
Ulubiony album: Perła
Lokalizacja: Poland

Re: Basia

Post autor: Bob »

Basia dostępna w 2 niewielkich sklepach z cd -DVD w Kyoto w zestawach Best of obok Celiny, Arlethy ,Wondera, Jacksona,G.Michaela - duma mnie rozpiera :)
Awatar użytkownika
addar
Moderator
Moderator
Posty: 5023
Rejestracja: 29 sty 2009, 19:26
Ulubiony album: live'99
Ulubiona piosenka: większość
Lokalizacja: Łódź

Re: Basia

Post autor: addar »

lepiej szukaj edytki a nie jakies tam baski :PP
ODPOWIEDZ