Lady GaGa

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: endeven »

chicken1506 pisze:No i chyba nadmuchany balonik pt. Oskar dla Lady Gagi właśnie pękł
Niekoniecznie. W ostatnich kilkunastu latach tylko dwa, albo trzy razy aktorka nagrodzona Złotym Globem dostawała później Oscara. To jednak dwa różne gremia. Złote Globy przyznaje około 90 dziennikarzy zagranicznych zrzeszonych w Hollywoood. Oscary wybierają twórcy, czyli ludzie z branży, jeśli sie nie mylę jest ich kilka tysięcy członków. Zgadzam się, że balon oscarowy dla Lady Gagi jest nadmuchany na wyrost, głównie przez media, wiadomo, że chodzi o zyski z transmisji, zainteresowanie i hype. Niemniej Lady Gaga zgarnia nominacje i nagrody krytyków amerykanskich stowarzyszonych regionalnie, jest tego z kilkadziesiąt i są to jakieś tam prognostyki oscarowe. Wielkim osiągnięciem będzie jeśli załapię się do grona nominowanych. Na statuetkę nie ma szans moim zdaniem.
Sukcesem była sama nominacja w kategorii aktorskiej. Cieszę się, że Shallow zgarnęło Złotego Globa za najlepszą piosenkę do filmu.

Lady Gaga otrzymała 2 nominacje do BAFTA - brytyjskich nagród filmowych przyznawanych od 1947 roku, jednych z najważniejszych nagród filmowych obok European Film Award, Złotych Globów i Oscarów. Gaga jest nominowana w kategorii najlepsza aktorka i za najlepsza oryginalną muzykę do filmu.

"Shallow" na #1 miejscu LP3! -> http://lp3.polskieradio.pl/notowania/ i kolejny raz na #1 miejscu polskiego spotify (always remember us this way na #34)
"Look what I found" tuż za poczekalnią, na #51 miejscu
Film "Narodziny gwiazdy" obejrzało w Polsce 550 tysięcy widzów. Całkiem nieźle.
chicken1506
The story so far
The story so far
Posty: 481
Rejestracja: 26 lip 2005, 20:12
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: O&O/TCN
Lokalizacja: Gdynia

Re: Lady GaGa

Post autor: chicken1506 »

endeven pisze:W ostatnich kilkunastu latach tylko dwa, albo trzy razy aktorka nagrodzona Złotym Globem dostawała później Oscara.
Tak, o ile dostała Globa w kategorii Comedy.
w 2012 - Jennifer Lawrence
w 2017 - Emma Stone

Bo w kategorii Drama, Oscar jest prawie rok w rok
2008 - Kate Winslet
2009 - Sandra Bullock
2010 - Natalie Portman
2011 - Meryl Streep
2013 - Cate Blanchett
2014 - Julianne Moore
2015 - Brie Larson
2016 - Frances McDormand
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: endeven »

A tak! Dzieki za korektę! Pomieszało mi się. Ostatnio za dużo się naoglądałem tych zestawień i porównań w różnych kategoriach między globami, oscarami a nagrodami SAG. Najlepsza aktorka faktycznie często się pokrywa, to w kategorii najlepszy film globy i oscary się rozmijają. Przepraszam za wprowadzenie w błąd.

Co do Gagi to dodam tylko, że jest pierwszą piosenkarką nominowaną w kategorii najlepsza aktorka do BAFTA od czasu Cher w 1989r.

Dodano po 6 godzinach 6 minutach 6 sekundach:
Sha sha sha shallow utrzymalo 1 miesce w trójce! Look what I found nowosc na 40 miejscu.
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: fookmetoo »

To będzie rok Glenn Close, GaGa ma jeszcze sporo do udowodnienia pod względem aktorstwa, podobnie jak Cher w latach 80tych...
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: endeven »

fookmetoo pisze:podobnie jak Cher w latach 80tych...
nie zgadzam się. Ostatnio oglądałem Wpływ księżyca i Silkwood. Cher była znakomita w latach 80 tych. Ta dekada to jej prime time. W 1985 dostała Złotą Palmę w Cannes za Maskę.

Lady Gaga i Glenn Close odebrały wczoraj statuetki dla najlepszej aktorki na gali Critics Choice Awards. Obie dostały tyle samo głosów. So the race is on.
To co najlepsze
Make it happen
Make it happen
Posty: 165
Rejestracja: 13 kwie 2018, 17:24
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: To co najlepsze
Lokalizacja: Polska

Re: Lady GaGa

Post autor: To co najlepsze »

Film mi się nie podoba. Ścieżka dźwiękowa super
Awatar użytkownika
fookmetoo
The story so far
The story so far
Posty: 410
Rejestracja: 03 paź 2017, 14:28
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: KissMe,FeelMe,LoveMe
Lokalizacja: Inowrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: fookmetoo »

endeven pisze:
fookmetoo pisze:podobnie jak Cher w latach 80tych...
nie zgadzam się. Ostatnio oglądałem Wpływ księżyca i Silkwood. Cher była znakomita w latach 80 tych. Ta dekada to jej prime time. W 1985 dostała Złotą Palmę w Cannes za Maskę.

Lady Gaga i Glenn Close odebrały wczoraj statuetki dla najlepszej aktorki na gali Critics Choice Awards. Obie dostały tyle samo głosów. So the race is on.
Cher była nominowana już za Silkwood, ale krytycy uznali że lepiej jak udowodni że może więcej.
To pierwszy film Gagi w którym nie gra samej siebie (poza scenami koncertowymi), dajmy jej jeszcze kilka filmów, niech pokaże coś więcej niż przeciętną grę.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: endeven »

Zgadzam się kolejny raz, że to nie jest oscarowa rola, choć dla mnie wypadła naprawdę dobrze i nie było to przeciętne, zwłaszcza w połączeniu z muzycznymi scenicznymi występami, które jakby nie było są częścią składową całej roli. Tak czy inaczej Gaga otrzymała 2 nominacje do Oscara, w kategorii aktorskiej (Madonna pewnie dostała szału) i za najlepszą piosenkę Shallow. A star is born wyróżniono 8 nominacjami.

Ścieżka dźwiękowa pokryła się w Polsce złotem. Na liście przebojów Trójki Shallow od 3 tyg jest numerem #1, a Look what I found awansowało na #35 miejsce.

Dodano po 21 godzinach 9 minutach 7 sekundach:
Lady Gaga i Bradley Cooper zostali nominowani do Fryderyka w kategorii zagraniczny album roku za A STAR IS BORN. Krążek powędrował w 9 tygodniu obecności na Olisie na swoje najwyższe #3 miejsce.
Awatar użytkownika
keraj
Impossible
Impossible
Posty: 1584
Rejestracja: 20 sty 2011, 10:45
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie Zapomnij
Lokalizacja: Kraków

Re: Lady GaGa

Post autor: keraj »

Uważam, że zeszły rok był dla Gagi kolejny raz przełomowy. Pokazała się z zupelnie innej strony i mnie tym kupiła całkowicie. Nie mogę się oderwać od tej całej płyty. Rola rzeczywiście nie oskarowa, ale godna uwagii.
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Lady GaGa

Post autor: Cypix »

Widzieliście zdjęcia ze wczorajszego lunchu nominowanych? Matko i córko, tak się dostrzynkąć tuż przed Oscarową galą...
Awatar użytkownika
Gosia1423
Moderator
Moderator
Posty: 1206
Rejestracja: 06 cze 2010, 19:50
Lokalizacja: Warszawa

Re: Lady GaGa

Post autor: Gosia1423 »

Cypix pisze:Widzieliście zdjęcia ze wczorajszego lunchu nominowanych? Matko i córko, tak się dostrzynkąć tuż przed Oscarową galą...
Faktycznie przedawkowała botoks... Nie sądziłam, że Gaga ulegnie tej modzie...
Cypix
Niebo to my
Niebo to my
Posty: 1443
Rejestracja: 11 gru 2004, 15:09
Lokalizacja: Siemianowice Śl.

Re: Lady GaGa

Post autor: Cypix »

Zwłaszcza w tym wieku, olaboga!
Awatar użytkownika
KrzysiekF
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7480
Rejestracja: 10 gru 2004, 16:21
Ulubiony album: DOTYK
Ulubiona piosenka: Szyby
Lokalizacja: Tybet

Re: Lady GaGa

Post autor: KrzysiekF »

Soundtrack z filmu w Polsce na OLISIE numer -> 1 Na empik.com już od prawie miesiąca numer 1.

Album ma już status ZŁOTEJ PŁYTY, do PLATYNY brakuje bardzo mało.

Film ciągle utrzymuje się na ekranach kin, zbierając (do niedzieli) 700 942 sprzedanych biletów w Polsce.

Ogólnie b.duży sukces na rynku w Polsce, a to jeszcze nie koniec.

Dodano po 2 godzinach 34 minutach 14 sekundach:
Album z muzyką z filmu Narodziny Gwiazdy w Polsce już platynowy

Platyna za Soundtrack to w Polsce 20 000 egz.
Awatar użytkownika
endeven
Że kim ja jestem?
Że kim ja jestem?
Posty: 5202
Rejestracja: 02 maja 2008, 12:58
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Glow On
Lokalizacja: Wrocław

Re: Lady GaGa

Post autor: endeven »

Trochę tak dziwnie, że nikt nic nie zapostował w wątku o niej, że jednak zgarnęła tego Oscara za piosenkę. Wiadomo jaką, wiadomo że wszyscy wiedzą, ale warto to napisać, zwłaszcza że wykonanie oscarowe Shallow Lady i Bradleya było naprawdę emocjonujące i zelekryzowało internety i publiczność telewizyjną.
-> https://www.youtube.com/watch?v=JPJjwHAIny4
Lady Gaga przejdzie też do historii, bo w jednym roku zgarnęła najwazniejsze nagrody w branży rozrywkowej -> za piosenkę - Oscar, Grammy, Golden Globe oraz za muzykę A Star is Born - BAFTA.

Shallow ciągle w czołowce światowych list przebojów, choć to utwór sprzed ponad pół roku. A i Always remember us this way też nadal krąży na listach, mimo że tylko w kilku krajach stało sie oficjalnie singlem.
W Polsce ścieżka dźwiękowa do filmu aktualnie na #5 miejscu w 22 tygodniu obecności na Olisie.

Shallow w Trójce na #14 miejscu w 22 tygodniu.
ARUTW awansowało na #22 miejsce z 29 ego -> http://lp3.polskieradio.pl/
-> https://www.youtube.com/watch?v=5vheNbQlsyU

Gaga rozbiła bank.
Ciągle nie wiadomo kiedy LG6, nowe spekulacje donoszą że w maju.
Awatar użytkownika
Kamui Shiro
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Edytomaniak: ja tu nocuję!
Posty: 3530
Rejestracja: 27 gru 2004, 12:17
Ulubiony album: Perła
Ulubiona piosenka: Niebo to my

Re: Lady GaGa

Post autor: Kamui Shiro »

A nie wszyscy, ja nie wiedziałem. Bardzo mało się interesuję Oskarami. Nikt nie postował, bo widocznie jest zmęczenie materiałem. Gaga Jaga, fuuu.
ODPOWIEDZ