Adele

O wykonawcach muzyki zagranicznej, czyli co słychać w branży muzycznej za granicą.
Awatar użytkownika
Frytka
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 623
Rejestracja: 28 lut 2014, 16:05
Ulubiony album: Dotyk
Ulubiona piosenka: Litania
Lokalizacja: Siedlce

Re: Adele

Post autor: Frytka »

Przecież to prima aprilis :PP
karen
Impossible
Impossible
Posty: 1741
Rejestracja: 22 maja 2011, 15:31
Lokalizacja: z ...............

Re: Adele

Post autor: karen »

ediva pisze:Koncert za darmo, czyli miasto za to zapłaci, ale lud posłucha Adeli "za darmochę", po kieszeniach później się potrąci. Miasto musiało zwrócić się z propozycją i opisaną sytuacją do jej menedżmentu, bo nie wierzę, że Adele śledzi polskie informacje żeby ekscytować się działalnością naszych obywateli :lol3: To już nawet :edi: nie jest pewnie tak dobrze zorientowana.
To uwierz ze to artykuł z 1 kwietnia :lol3:
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Adele

Post autor: wodawodnista »

Adele powraca. Narazie wiadomo tylko tyle, że zaczynają od chamskiej inwazyjnej promocji.....
Obrazek

Nie czekam na jej powrót, bo o ile 21 było rewelacyjne to 25 to były jakieś śmieszne popłuczyny po poprzedniej płyty. Trochę się wręcz boję, że moje uszy nie odpoczną na sekundę kiedy wybuchnie z pierwszym singlem.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Adele

Post autor: Wojtuś »

Pierwszy singiel 15 października - Easy on me!
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Adele

Post autor: wodawodnista »

Nowa Adele

https://www.youtube.com/watch?v=U3ASj1L6_sY

Rozpierdoliło mnie to, że znowu nie mogła się dodzwonić do faceta w teledysku :lol3:

Dziwny wybór na powrotowy singiel - ona potrafi zrobić "przebojową" balladę, ale to to kompletnie nie zapada w pamięć. Posłuchałem raz i nawet nie mam ochoty zrobić replay. Ale to tylko potwierdza moją tezę, że jej sukces jest niezasłużony - kobieta nie ma takiej smykałki artystycznej jak ma Mariah czy Christina czy miała Whitney, nie dorasta im do pięt swoją twórczością.
lena7
Whatever it takes
Whatever it takes
Posty: 637
Rejestracja: 18 lis 2014, 12:19
Ulubiony album: Live'99
Ulubiona piosenka: Gone
Lokalizacja: Warszawa/Londyn

Re: Adele

Post autor: lena7 »

Zadnego zaskoczenia nie ma w tym utworze, mozna by rzec, ze typowa Adele, wrecz jakby plagiat wszystkich jej poprzednich singli polaczonych w jeden. Smuci i znow jest o niespelnionej milosci. Ale ogolnie przyjemny dla ucha.
Awatar użytkownika
Wojtuś
Lunatique
Lunatique
Posty: 2867
Rejestracja: 04 lut 2008, 19:39
Ulubiony album: E.K.G
Ulubiona piosenka: Dotyk, Teraz Tu
Lokalizacja: Bratnik

Re: Adele

Post autor: Wojtuś »

Faktycznie to nic nowego ale z drugiej strony właśnie tego się spodziewałem. Mi się podoba i płytę, która już 19.11 też na pewno kupię. Płyta 30 można już zamawiać na empik.com.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Adele

Post autor: Grzegorz »

Wojtuś pisze:Faktycznie to nic nowego ale z drugiej strony właśnie tego się spodziewałem
Mam takie same odczucia. W końcu to Adele, czyli musi być coś w stylu Hello. Nawet klip jest trochę skopiowany z Hello. Też czarno - biały przez na początku, tez telefon. Fajny motyw z kasetą w samochodzie.
Ogólnie kawałek bardzo mi się spodobał, jeśli nowy album będzie podobny do 25 to też się zaopatrzę! :)
Awatar użytkownika
Flux
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5549
Rejestracja: 26 kwie 2009, 11:03
Lokalizacja: Polska

Re: Adele

Post autor: Flux »

Bardzo przeciętne. Adelajda nie zachwyciła tym kawałkiem.
Awatar użytkownika
Kopaneek
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 5905
Rejestracja: 20 paź 2008, 13:47
Ulubiony album: Edyta Gorniak / EKG
Ulubiona piosenka: To nie ja
Lokalizacja: Camerun - Stolica światowej piosenki

Re: Adele

Post autor: Kopaneek »

Brzmi jakby miała wyje*ane i podeszla na do tematu na zasadzie: "Zróbmy coś na wzór Hello i święty spokój. I tak kupią".

"Too late" jest dużo lepsze, szczególnie wokalnie. Szacun dla Edyty. Przebiła Adele.
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Adele

Post autor: wodawodnista »

Kopaneek pisze:Brzmi jakby miała wyje*ane i podeszla na do tematu na zasadzie: "Zróbmy coś na wzór Hello i święty spokój. I tak kupią".

"Too late" jest dużo lepsze, szczególnie wokalnie. Szacun dla Edyty. Przebiła Adele.

nie no #CIACH#.a umarłem :lol3: Edyta przebiła Adele swoją piosenką z zeszłego roku. Czyli Adele przebiła Edzię ze Skyfall z 2013 roku :lol3:

Weźcie serio chodźcie do lekarza póki jeszcze jest czas bo ta mitomania wam rozpieprzy życie.

Oczywiście, że Edyta ma kilka piosenek w swojej dyskografii do których Adele nie mogłaby nawet przystanąć, no ale co ma piernik do wiatraka.


Po kilku wymuszonych przesłuchaniach uważam, że piosenka jest przyzwoita. Tekst jest bardzo ciekawy. Szkoda, że brakuje polotu, ale taki ma styl już. Rekordów sprzedażowych bym się nie spodziewał, 25 (22 mln) sprzedało 10 mln kopii mniej niż 21 (30 mln) i teraz też będzie podobny spadek - oczywiście nadal 10 milionów potencjalnych kopii to wielki suckes. Przy kolejnej płycie już stanie w szeregu wszystkich innych piosenkarek.
Ale zobaczymy, może ten singiel to tylko taki firestarter a drugi singiel będzie bombą, aby podtrzymać równą sprzedaż..
Rafiusz
Make it happen
Make it happen
Posty: 112
Rejestracja: 26 mar 2005, 21:04
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Adele

Post autor: Rafiusz »

Grzegorz pisze:[...]Fajny motyw z kasetą w samochodzie.[...]
Aha... i jak już odtwarza tę kasetę to słuchać trzask płyty winylowej... kogoś tam poniosło.
I jeszcze ta ogromna pusta walizka, którą z taką lekkością podniosła... Chyba, że to z założenia miało oznaczać, że pomimo rożnych przeżyć i doświadczeń zostawia wszystko i robi miejsce na Nowe... zatem i walizka pusta :)
A piosenka po prostu Adelowata. Głos nadal "żyletkowy". Mnie się podoba. Czekam na całą płytę.
Awatar użytkownika
Grzegorz
Impossible
Impossible
Posty: 1889
Rejestracja: 26 sty 2007, 16:23
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: Nie proszę o wiecej
Lokalizacja: Jarosław

Re: Adele

Post autor: Grzegorz »

W walizce miała tylko seksowną bieliznę a kaseta przegrana z winylu, stąd te trzaski. Z pewnością istnieje jakieś logiczne wytłumaczenie... :lol3:
Piter
VIF czyli Very Important Fan
VIF czyli Very Important Fan
Posty: 7359
Rejestracja: 08 gru 2004, 15:15
Ulubiony album: EG
Ulubiona piosenka: -
Lokalizacja: Tu-i-Tam

Re: Adele

Post autor: Piter »

Bardzo mi się ta piosenka podoba.
Z początku nie porwała mnie tak jak Hello, które pamiętam, że odtwarzałem w kółko pierwszego dnia cały wieczór. Ale było w niej kilka soulowych smaczków, które mnie zachwyciły i których brakuje mi teraz we współczesnej muzyce.
Teledysk ciekawie nawiązuje do Hello i pięknie nabiera barw. Jak życie, gdy poczujemy się wolni. :) ten wiatr i rozwiewane nuty... cudo :)
Awatar użytkownika
wodawodnista
Linger
Linger
Posty: 862
Rejestracja: 16 sty 2016, 14:48
Ulubiony album: Edyta Górniak
Ulubiona piosenka: TRecorder/Mind Control
Lokalizacja: Kraków

Re: Adele

Post autor: wodawodnista »

Nigdy nie przepadałem za Adele i ta nowa płyta tego nie zmieniła, ale przesłuchałem i bardzo pół na pół. To nie jest płyta do słuchania w kółko (no chyba, że ktoś siedzi w ciężkiej depresji i chce to jeszcze podbić co ludzie robią często), ale produkcyjnie bardzo dobrze wszystko jest zrobione.

Moje pierwsze skojarzenie na tą płytę? Lana Del Rey z dużymi wokalami :lol3: Strasznie filmowe są te piosenki, niektóre wręcz jak dialogi.

Nie wrócę do tej płyty na dłużej, bo to w ogóle nie jest moja estetyka, ale Strangers By Nature i My Little Love muzycznie są bardzo interesujące - moje ulubione. Niestety piosenki uptempo kompletnie jej nie wyszły i mogła pójść po całości w tą filmowość.

Klasyfikując to jednak 21 lepsze, ale przynajmniej jest lepiej niż na 25, które było okropne po całości.

Jeżeli chodzi o potencjalne singlowe hity to nie ma ani jednego. Nawet produkcja Maxa Martina (Can I Get It) mocno odstaje potencjałem przebojowości od jego najlepszych produkcji a już na pewno od Send My Love z 25. Nie, żeby to przebój na płycie był obligatoryjny, ale chyba im zależy na sukcesie komercyjnym. Brakuje na tej płycie chociażby jednej ballady, która mogłaby się stać klasykiem i podbić jeszcze ten krążek, ale niestety nie... Rzeczywiście Easy On Me zasłużenie stało się pierwszym singlem, bo naprawdę nie ma co wybrać. Tak to już jest jak dany artysta ulega własnej megalomanii. 6 i pół minutowe piosenki aż 4 razy na 12 kompozycji też mnie nie przekonują, można było zapchać ten czas rozsądniej. To Be Loved miało potencjał na tą klasykę-balladę, ale no nie stanie się nią przez swoją długość. Ale! Na pewno trzeba pochwalić Adele, że jej płyty nie da się pomylić z kogokolwiek innym a to już coś.

5/10. Generalnie to pod względem muzycznym to warto kupić tą płytę. Jest interesująca i na pewno dojrzała. Wersję deluxe można sobie podarować, bo nic nie wnosi. Wiem, że nikt tego tutaj nie zrozumie (xD), ale słuchając tej płyty można naprawdę wyczuć inspirację Saturnem o której mówiła - planeta starych ludzi, która powraca około 30tki do pozycji w której się człowiek narodził. Czuć to zakreślenie czasu na tej płycie.

Dziwne jest tylko to, że wokalistka, która dostałaby jakikolwiek budżet który by sobie wymarzyła na zrobienie płyty od swojej wytwórni i może pracować z każdym producentem z tej planety nie potrafi zrobić bardzo dobrej płyty, tylko się ślizga po jakieś linie.

_

A z innej beczki, tak jak Adele przy wydaniu 25 nie wydała płyty do streamingu bo chcieli maksymalnie podbić sprzedaż fizyczną, tak teraz dała Spotify warunek, że okej, ale mają usunąć shuffle buttom, aby ludzie słuchali płyty jako całości :lol3: I usunęli XD Nie znam się na spotify, ale chyba na takiej głównej stronie się nie da używać przycisku. Megalomanka.
ODPOWIEDZ